Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

Hästveda OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
198Hästveda OK 1989 / OK Måsen / OK Orion / Växjö OK 5Tiomilakavlen (310)14:32:23
1. Patrik Rosén1:45:35244+29:451:45:35244
2. Ingemar Magnusson1:57:45234+49:233:43:20233-11
3. Mattias Killander1:04:17189+25:494:47:37224-9
4. Henrik Berlin2:31:17191+50:277:18:54205-19
5. Jonas Edvardsson1:53:06215+47:589:12:00204-1
6. Håkan Eriksson1:51:10252+51:3811:03:10203-1
7. Ola Eriksson1:20:24179+28:2312:23:34200-3
8. Stefan Rosén1:54:3024614:34:30199-1
9. Per Wikström1:09:2626913:49:26201+2
10. Torgny Lund2:02:2322014:32:23198-3

OK Måsen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
198Hästveda OK 1989 / OK Måsen / OK Orion / Växjö OK 5Tiomilakavlen (310)14:32:23
1. Patrik Rosén1:45:35244+29:451:45:35244
2. Ingemar Magnusson1:57:45234+49:233:43:20233-11
3. Mattias Killander1:04:17189+25:494:47:37224-9
4. Henrik Berlin2:31:17191+50:277:18:54205-19
5. Jonas Edvardsson1:53:06215+47:589:12:00204-1
6. Håkan Eriksson1:51:10252+51:3811:03:10203-1
7. Ola Eriksson1:20:24179+28:2312:23:34200-3
8. Stefan Rosén1:54:3024614:34:30199-1
9. Per Wikström1:09:2626913:49:26201+2
10. Torgny Lund2:02:2322014:32:23198-3

OK Orion

11 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
28OK Orion 1Tiomilakavlen (310)12:10:42
1. Thomas Curiger1:24:2087+8:301:24:2087
2. Rasmus Elmelid1:21:2277+13:002:45:4273-14
3. Olof Larén-Sandgren45:1745+6:493:30:5968-5
4. Emil Øbro1:55:3851+14:485:26:3754-14
5. Erik Andersson1:11:2815+6:206:38:0540-14
6. Pontus Petersson1:11:3630+12:047:49:4137-3
7. Nils Hammaräng Grip1:01:5242+9:518:51:3336-1
8. Nick Gebert1:23:0026+9:3710:14:3333-3
9. Mateusz Wenslaw38:4025+4:4410:53:13330
10. Anton Johansson1:17:299+4:4112:10:4228-5
32OK Orion 1Damkavlen (337)4:16:33
1. Ida Øbro51:0645+5:0851:0645
2. Ebba Berglin41:178+1:081:32:2318-27
3. Agata Olejnik1:15:52111+15:002:48:1558+40
4. Hanna Wisniewska30:017+1:323:18:1633-25
5. Tilda Johansson58:1730+8:034:16:3332-1
35OK Orion 1Ungdomskavlen (284)2:03:58
1. Axel Bratt33:06110+5:5533:06110
2. Filip Håkansson31:4055+5:411:04:4659-51
2. Nils Swartz39:15191+13:161:10:55
3. Hedda Svensson24:2362+5:211:29:0945-14
3. Alva Engström37:41362+18:391:02:04
4. Lisa Swartz34:4925+5:182:03:5835-10
46OK Orion 2Damkavlen (337)4:25:31
1. Carlotta Scalet50:2624+4:2850:2624
2. Paulina Cygler42:3928+2:301:33:0527+3
3. Olena Pitirimova1:14:4397+13:512:47:4847+20
4. Cecilia Bratt34:0652+5:373:21:5450+3
5. Ewa Gwó?d?1:03:3755+13:234:25:3146-4
82OK Orion 2Tiomilakavlen (310)13:57:11
1. Rados?aw Piotrowski1:26:45112+10:551:26:45112
2. Andreas Jonsson1:23:4585+15:232:50:3091-21
3. Theodor Wahlbom48:2483+9:563:38:5487-4
4. Love Carlsson2:11:01115+30:115:49:5586-1
5. Filip Bengtsson1:36:29127+31:217:26:2495+9
6. Viktor Tovesson1:33:45174+34:139:00:09100+5
7. Isak Olsson1:14:08141+22:0710:14:1799-1
8. Ola Andersson1:29:1850+15:5511:43:3594-5
9. Yuri Omelchenko39:4039+5:4412:23:1588-6
10. Aleksander Bernaciak1:27:118713:57:1182-6
92OK Orion 2Ungdomskavlen (284)2:19:30
1. Oliver Håkansson33:58128+6:4733:58128
2. Erik Oscarsson31:0842+5:091:05:0665-63
2. Melker Larsson32:5877+6:591:04:06
3. Selma Leopold28:01172+8:591:33:0778+13
3. Malva Larsson28:12176+9:1056:13
4. Vilma Engström46:23176+16:522:19:3092+14
132OK Orion 3Damkavlen (337)5:00:20
1. Myrra Carlsson54:5693+8:5854:5693
2. Malin Svensson53:10161+13:011:48:06133+40
3. Agnieszka Cych1:24:04194+23:123:12:10159+26
4. Ellen Kallerbäck35:4370+7:143:47:53131-28
5. Jenny Håkansson1:12:27135+22:135:00:20132+1
178OK Orion 4Damkavlen (337)5:29:33
1. Ellen Wahlbom1:06:04254+20:061:06:04254
2. Nadiya Volynska49:18114+9:091:55:22179-75
3. Ulrika Hermansson1:20:17153+19:253:15:39170-9
4. Klara Andersson42:44164+14:153:58:23159-11
5. Lena Swartz1:31:10242+40:565:29:33178+19
186OK Orion 3Tiomilakavlen (310)14:13:49
1. Johan Delvert1:33:14171+17:241:33:14171
2. Johan Olausson1:44:36193+36:143:17:50189+18
3. Johan Jacobsson1:19:07251+40:394:36:57212+23
4. Tom Olausson2:27:07177+46:177:04:04196-16
5. Johan Myrén1:52:38212+47:308:56:42192-4
6. Lars-Ola Larsson1:30:25149+30:5310:27:07182-10
7. Anders Nilsson1:27:34220+35:3311:54:41186+4
8. Tommy Svensson1:57:39170+44:1613:52:20183-3
9. Eskil Johansson2:21:5730615:01:57191+8
10. Niklas Bratt1:43:4915914:13:49186-5
198Hästveda OK 1989 / OK Måsen / OK Orion / Växjö OK 5Tiomilakavlen (310)14:32:23
1. Patrik Rosén1:45:35244+29:451:45:35244
2. Ingemar Magnusson1:57:45234+49:233:43:20233-11
3. Mattias Killander1:04:17189+25:494:47:37224-9
4. Henrik Berlin2:31:17191+50:277:18:54205-19
5. Jonas Edvardsson1:53:06215+47:589:12:00204-1
6. Håkan Eriksson1:51:10252+51:3811:03:10203-1
7. Ola Eriksson1:20:24179+28:2312:23:34200-3
8. Stefan Rosén1:54:3024614:34:30199-1
9. Per Wikström1:09:2626913:49:26201+2
10. Torgny Lund2:02:2322014:32:23198-3
213OK Orion 4Tiomilakavlen (310)15:19:20
1. Magnus Sager1:37:35189+21:451:37:35189
2. Ida Øbro1:40:02178+31:403:17:37186-3
3. Jenny Håkansson1:07:21211+28:534:24:58181-5
4. Harald Rooth2:50:25245+1:09:357:15:23202+21
5. Anders Håkansson1:49:19197+44:119:04:42198-4
6. Magnus Håkansson2:04:25276+1:04:5311:09:07206+8
7. Filip Håkansson1:20:56184+28:5512:30:03203-3
8. Mattias Engström2:01:4326214:41:43205+2
9. Per-Ivan Engström57:2722413:37:27202-3
10. Anders Sundelin2:49:2029015:19:20213+11

Växjö OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
198Hästveda OK 1989 / OK Måsen / OK Orion / Växjö OK 5Tiomilakavlen (310)14:32:23
1. Patrik Rosén1:45:35244+29:451:45:35244
2. Ingemar Magnusson1:57:45234+49:233:43:20233-11
3. Mattias Killander1:04:17189+25:494:47:37224-9
4. Henrik Berlin2:31:17191+50:277:18:54205-19
5. Jonas Edvardsson1:53:06215+47:589:12:00204-1
6. Håkan Eriksson1:51:10252+51:3811:03:10203-1
7. Ola Eriksson1:20:24179+28:2312:23:34200-3
8. Stefan Rosén1:54:3024614:34:30199-1
9. Per Wikström1:09:2626913:49:26201+2
10. Torgny Lund2:02:2322014:32:23198-3

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!