Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

Västerås SOK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7Västerås SOK 1Ungdomskavlen (284)1:55:28
1. Lucas Ahlström31:2770+4:1631:2770
2. Tobias Dahlmark31:3448+5:351:03:0144-26
2. Kristoffer Klarin32:0063+6:011:03:34
3. Amanda Hall22:5624+3:541:25:5734-10
3. Maja Ahlström23:0127+3:5945:57
4. Klara Åkerman Sjöström29:3111:55:287-27
124Västerås SOK 1Tiomilakavlen (310)14:14:05
1. Noa Sjöstrand1:28:48128+12:581:28:48128
2. Mattias Löfqvist1:45:48201+37:263:14:36174+46
3. Andreas Näslund52:29108+14:014:07:05146-28
4. Carl Näslund2:11:35117+30:456:18:40138-8
5. Martin Oldaeus1:45:42179+40:348:04:22144+6
6. Robert Palm1:33:38172+34:069:38:00141-3
7. Johan Herbst1:14:04140+22:0310:52:04143+2
8. Johan Ahlström1:36:2398+23:0012:28:27131-12
9. Klara Åkerman Sjöström45:1213413:25:12128-3
10. Henrik Wickström1:44:0516014:14:05124-4
172Västerås SOK 1Damkavlen (337)5:26:25
1. Jonna Fors1:00:53192+14:551:00:53192
2. Eva Ode53:13163+13:041:54:06165-27
3. Emilia Brangefält1:11:5971+11:073:06:05129-36
4. Ida Larsson46:06195+17:373:52:11147+18
5. Elin Dahlmark1:34:14254+44:005:26:25172+25
216Västerås SOK 2Ungdomskavlen (284)2:55:58
1. Sixten Slagbrand41:21213+14:1041:21213
2. Elvira Björnberg37:22163+11:231:18:43179-34
2. Kajsa Hall47:56319+21:571:25:18
3. Erik Palm27:05144+8:031:45:48143-36
4. Felicia Sahlén1:10:10259+40:392:55:58216+73
Västerås SOK 2Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Jonas Jensen-Tornehed1:54:25268+38:351:54:25268
2. Pontus Lindgren2:05:22253+57:003:59:47255-13
3. Henrik Hamrefors1:05:27203+26:595:05:14240-15
4. Anders Älvegranej godkändej godkänd
5. Daniel Björnberg-3:43:10306ej godkänd
6. Jonna Fors1:49:58247+50:26ej godkänd
7. Tamás Szüts1:15:56152+23:55ej godkänd
8. Hugo Frisk2:00:29177+47:06ej godkänd
9. Kristoffer Klarin47:18159ej godkänd
10. Martin Sandqvist2:01:07215ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!