Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

Halden SK

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Halden SK 1Tiomilakavlen (310)11:17:13
1. Niels Christian Hellerud1:17:0124+1:111:17:0124
2. Emil Wingstedt1:14:4227+6:202:31:4319-5
3. Mats Nordbrøden39:458+1:173:11:287-12
4. Riccardo Scalet1:44:0912+3:194:55:3770
5. Elias Bäcklund Ekvall1:12:2821+7:206:08:059+2
6. Fredrik Eliasson1:04:5713+5:257:13:0290
7. Jesse Laukkarinen55:1311+3:128:08:157-2
8. Olav Lundanes1:13:2319:21:384-3
9. Markus Holter39:1834+5:2210:00:5640
10. Magne Dæhli1:16:175+3:2911:17:133-1
9Halden SK 1Damkavlen (337)4:02:37
1. Kine Hallan Steiwer51:3051+5:3251:3051
2. Ida Marie Bjørgul42:3928+2:301:34:0931-20
3. Sabine Hauswirth1:06:1724+5:252:40:2621-10
4. Marika Teini28:2913:08:5513-8
5. Elena Roos53:424+3:284:02:379-4
23Halden SK 2Damkavlen (337)4:09:26
1. Eveliina Hirvonen48:5913+3:0148:5913
2. Eva Jurenikova43:5745+3:481:32:5623+10
3. Jo Shepherd1:07:2833+6:362:40:2420-3
4. Bodil Helgerud32:2932+4:003:12:5321+1
5. Lizzie Ingham56:3323+6:194:09:2623+2
49Halden SK 2Tiomilakavlen (310)13:01:51
1. Andreas Rüedlinger1:23:4476+7:541:23:4476
2. Guilhem Elias1:17:4862+9:262:41:3267-9
3. Viktor Wassén44:5139+6:233:26:2361-6
4. Adrien Delenne1:53:4441+12:545:20:0746-15
5. Sigurd Myhre Andreassen1:25:4965+20:416:45:5648+2
6. Øyvind Helgerud1:23:42104+24:108:09:3861+13
7. Matthieu Puech58:3224+6:319:08:1047-14
8. Erlend Brendstuen1:34:4288+21:1910:42:5248+1
9. Andrei Zhuravlev38:4529+4:4911:21:3745-3
10. Csaba Gerber1:40:1471+27:2613:01:5149+4
57Halden SK 3Damkavlen (337)4:30:03
1. Ida Kristiansson52:2463+6:2652:2463
2. Ellen Kathrine Svendsby48:37100+8:281:41:0173+10
3. Hollie Orr1:08:4847+7:562:49:4959-14
4. Ane Sofie Bjørgul33:5046+5:213:23:3956-3
5. Idun Kristine Felde Olaussen1:06:2472+16:104:30:0357+1
75Halden SK 1Ungdomskavlen (284)2:14:46
1. Sigurd Saxe Sandvik34:27142+7:1634:27142
2. Herman Lien Backstrøm32:3371+6:341:07:0080-62
2. Jonathan Eylertsen33:0278+7:031:05:35
3. Minna Wingstedt25:0183+5:591:32:0174-6
4. Sigrid Schmitt Gran42:45133+13:142:14:4675+1
152Halden SK 4Damkavlen (337)5:13:28
1. Hélène Champigny55:21104+9:2355:21104
2. Hedda Raadal Bjørlo51:45149+11:361:47:06126+22
3. Guro Bryggen1:30:29238+29:373:17:35177+51
4. Hanne Lerche Raadal47:14206+18:454:04:491770
5. Vendula Haldin1:08:3998+18:255:13:28152-25
Halden SK 2Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Peder Bryggen44:53233+17:4244:53233
2. Liam Wingstedt44:11272+18:121:29:04207-26
2. Martin Bryggen49:15330+23:161:33:26
3. Inger Anne Svendsby Braarud35:15329+16:132:04:19217+10
3. Åse Kjerkreit35:17330+16:151:10:32
4. vacant ej startej godkänd
Halden SK 3Tiomilakavlen (310)ej godkänd
1. Joacim Carlsson1:26:42110+10:521:26:42110
2. Tore Sandvik1:34:08148+25:463:00:50124+14
3. Sigurd Saxe Sandvik57:45142+19:173:58:351240
4. Lacho Iliev2:25:43171+44:536:24:18142+18
5. Andreas Johansson1:25:5266+20:447:50:10121-21
6. Magnus Nordbrøden1:32:27165+32:559:22:37129+8
7. Jonatan Aune1:17:07163+25:0610:39:44130+1
8. Jakob Torgersen2:14:13195+1:00:5012:53:57145+15
9. Martin Brækkeej godkändej godkänd
10. Bjørn Axel Gran2:40:40285ej godkänd

IFK Enskede

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Halden SK 2Ungdomskavlen (284)ej godkänd
1. Peder Bryggen44:53233+17:4244:53233
2. Liam Wingstedt44:11272+18:121:29:04207-26
2. Martin Bryggen49:15330+23:161:33:26
3. Inger Anne Svendsby Braarud35:15329+16:132:04:19217+10
3. Åse Kjerkreit35:17330+16:151:10:32
4. vacant ej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!