Officiell resultatlista för Tiomila i Östra Göinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Östra Göinge
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 27 april 2019 - söndag 28 april 2019

Asker SK

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
81Asker SK 1Tiomilakavlen (310)13:59:57
1. Sander Arntzen1:17:0426+1:141:17:0426
2. Vegard Gulbrandsen1:13:2117+4:592:30:2511-15
3. Sondre Ytterbø47:1962+8:513:17:4435+24
4. Henrik Fredriksen Aas2:09:00103+28:105:26:4456+21
5. Per Wiréhn1:48:32193+43:247:15:1681+25
6. Bjørnar Løvli1:25:55120+26:238:41:1185+4
7. Trygve Myhr1:16:37157+24:369:57:4889+4
8. Per Clemet Wisløff1:36:42100+23:1911:34:3088-1
9. Synne Strand45:3181+11:3512:20:0186-2
10. Felix Finsrud1:29:578913:59:5781-5
87Asker SK 1Damkavlen (337)4:45:28
1. Lotte Jauhojärvi Markussen53:2472+7:2653:2472
2. Anna Øfsthus Gravir52:49157+12:401:46:13116+44
3. Synne Strand1:12:1172+11:192:58:2491-25
4. Jorun Ruud39:56128+11:273:38:2095+4
5. Marit Isachsen1:07:0885+16:544:45:2887-8
117Asker SK 1Ungdomskavlen (284)2:23:14
1. Jonas Myhr32:0887+4:5732:0887
2. Mikael Birkelund33:1281+7:131:05:2070-17
3. Nora Christine Hansen26:26117+7:241:31:4673+3
3. Astrid Juli Ytterbø26:40125+7:3853:06
4. Ragnhild Øfsthus Gravir51:28216+21:572:23:14117+44
200Asker SK 2Ungdomskavlen (284)2:49:05
1. Simen Aure Skogedal49:28243+22:1749:28243
2. Martin Johannessen Linnebo42:09246+16:101:31:37222-21
3. Martha Wisløff29:23201+10:212:01:00199-23
3. Karin Halsaa Dolven36:37350+17:351:06:00
4. Maren Aure Skogedal48:05189+18:342:49:05200+1
206Asker SK / Tyrving IL 4Ungdomskavlen (284)2:50:45
1. Kristian Fredriksen Aas41:19212+14:0841:19212
2. Emil Ruud Fossheim50:29341+24:301:31:48226+14
2. Mathias Nyhaug52:34357+26:351:43:03
3. Kristine Solbakken34:22316+15:202:06:10225-1
4. Eileen Bjanes44:35157+15:042:50:45206-19
221Asker SK 3Ungdomskavlen (284)3:00:09
1. Jakob Rastad34:22138+7:1134:22138
2. Mathias Birkelund55:01369+29:021:29:23209+71
2. Mikkel Rastad55:10370+29:111:50:11
3. Silje Ruud Fossheim34:10312+15:082:03:33206-3
3. Anette Jauhojärvi Markussen34:31319+15:291:08:41
4. Sara Martini56:36240+27:053:00:09221+15
236Asker SK 2Damkavlen (337)5:58:30
1. Hilda Øfsthus1:02:34223+16:361:02:34223
2. Sigrun Ytterbø1:05:09267+25:002:07:43246+23
3. Marianne Mellbye Larsen1:43:39294+42:473:51:22262+16
4. Ellen Aure Skogedal46:13197+17:444:37:35253-9
5. Toril Fougner Wisløff1:20:55190+30:415:58:30236-17
238Asker SK 2Tiomilakavlen (310)14:10:03
1. Jonas Myhr1:51:57256+36:071:51:57256
2. Simen Aure Skogedal2:10:28265+1:02:064:02:25260+4
3. Mikael Birkelund1:02:22181+23:545:04:47239-21
4. Bjørn Martini2:47:43237+1:06:537:52:30234-5
5. Martin Birkelund2:35:32300+1:30:2410:28:02251+17
6. Eilev Kvaale2:31:10294+1:31:3812:59:12268+17
7. Lotte Jauhojärvi Markussen1:18:2127113:58:21258-10
8. Tommy Jauhojärvi1:44:2021814:24:20252-6
9. Jakob Rastad1:07:5826413:47:58250-2
10. Kristian Fredriksen Aas1:40:0313714:10:03238-12

Tyrving IL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
206Asker SK / Tyrving IL 4Ungdomskavlen (284)2:50:45
1. Kristian Fredriksen Aas41:19212+14:0841:19212
2. Emil Ruud Fossheim50:29341+24:301:31:48226+14
2. Mathias Nyhaug52:34357+26:351:43:03
3. Kristine Solbakken34:22316+15:202:06:10225-1
4. Eileen Bjanes44:35157+15:042:50:45206-19

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!