Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D60 Kort

3 150 m, 78 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Inger WennbergOK Renen42:33
2Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby43:16+0:43
3Inger AnderssonÅrsunda IF45:48+3:15
4Anki TeikeForsa OK47:33+5:00
5Ann-Kristin VedinSelånger SOK47:35+5:02
6Marit AxelssonVästvärmlands OK49:54+7:21
7Annika DavidssonOK Klemmingen50:09+7:36
8Margareta WadinOK Älvsjö-Örby50:28+7:55
9Marita SamuelssonSundbybergs IK50:29+7:56
10Eva HadmarkTullinge SK51:40+9:07
11Anki GustafssonKatrineholms OK51:41+9:08
12Ulla WesterlundTäby OK51:44+9:11
13Aina SvenssonTibro OK52:05+9:32
14Katarina SjöholmMullsjö SOK52:23+9:50
15Maria AndersdotterBrunflo IF52:42+10:09
16Marianne ThorssonIK Trenne Ullared52:56+10:23
17Elisabeth BybergerSolna OK53:06+10:33
18Maria SanderiLidköpings VSK53:21+10:48
19Ingrid PerssonHagaby GoIF Örebro53:55+11:22
20Inger SvenssonLidköpings VSK54:33+12:00
21Magdalena Wahlqvist AxiTjalve IF Norrköping54:36+12:03
22Berit TunisIF Femman54:45+12:12
23Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL55:11+12:38
24Christine SauterOLG Chur55:19+12:46
25Birgitta PetersenOK Enen55:41+13:08
26Elisabeth Åman-NorénArvidsjaurs OK56:08+13:35
27Lena FröbergTjalve IF Norrköping56:14+13:41
28Birgitta WinbladRehns BK56:36+14:03
28Berit RuneforsVäxjö OK56:36+14:03
30Inger SchwartzOK Södertörn56:52+14:19
31Inga-Lill AnderssonSelånger SOK57:26+14:53
32Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF57:27+14:54
33Gunilla PetterssonKFUM Örebro OK58:50+16:17
34Gunnel AxinHagaby GoIF Örebro58:58+16:25
35Ewa-Liz Hedström SällOK Alferna59:01+16:28
36Ritva KärkkäinenAvesta OK59:14+16:41
37Carin AnderssonOK Denseln59:36+17:03
38Christina BerggrenLjungskile FK1:00:04+17:31
39Carina EricssonNyköpings OK1:00:51+18:18
40Mona PalmLessebo OK1:00:57+18:24
41Britt-Marie ErikssonOK Rodhen1:02:26+19:53
42Gudrun PerssonHallstahammars OK1:03:31+20:58
43Monika NilssonOK Alehof1:03:52+21:19
44Siv ErikssonJärfälla OK1:04:44+22:11
45Katarina JakobssonGarda OK1:07:45+25:12
46Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared1:07:57+25:24
47Ann-Katrin LarssonMålilla OK1:08:01+25:28
48Beatrice BombeliOLG Pfäffikon1:08:07+25:34
49Eva LingegårdOK Gipen1:08:24+25:51
50Eva RönnestrandFrösö IF1:08:25+25:52
51Ing-Mari EskilssonHaninge SOK1:08:38+26:05
52Karin WahlgrenSjövalla FK1:08:59+26:26
53Marita SandbergForsa OK1:10:34+28:01
54Marite ÅkerströmSOK Träff1:10:51+28:18
55Anna-Carin MolinFalköpings AIK OK1:11:05+28:32
56Katarina BengtssonHalmstad OK1:11:32+28:59
57Stina GunnarssonÄrla IF1:11:43+29:10
58Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:11:58+29:25
59Lynden HartmannShado1:13:19+30:46
60Anneli OjapaloRajamäen Rykmentti1:13:20+30:47
61Esther MoosbergerOL Regio Olten1:14:21+31:48
62Annette PetersenOK Roskilde1:14:43+32:10
63Christina WehrliOLG Chur1:14:59+32:26
64Elina Mäki-SimolaEspoon Suunta1:16:31+33:58
65Elise JohanssonFalköpings AIK OK1:17:13+34:40
66Eva EngmanForsa OK1:17:47+35:14
67Karin LugsteinerOrienteering Innsbruck Imst1:18:10+35:37
68Karin ForsgrenForsa OK1:21:03+38:30
69Marita LarssonMarkbygdens OK1:36:18+53:45
70Margareta GranbergOK Älvsjö-Örby1:40:06+57:33
71Esther Bohrer BrogliOLV Baselland1:40:25+57:52
72Barbro FrelinOK Roxen1:40:59+58:26
73Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:47:36+1:05:03
74Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:48:09+1:05:36
75Lena JohanssonSkogspojkarnas OK1:53:05+1:10:32
76Olga GavrilovaAzimuth1:55:06+1:12:33
Karin BergströmGävle OKej godkänd
Britt KarlssonUmeå OKej godkänd
Helena BachmanTäby OKej start
Ingela BengtssonÅrsunda IFej start
Eva BlomgrenHagaby GoIF Örebroej start
Anki RundbergFK Friskus-Varbergej start
Gro RypdalByåsen ILej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!