Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Svår 5,0

5 110 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erik LindgrenOK Tisaren35:14
2Ola JernströmAvesta OK35:20+0:06
3Johan HerbstVästerås SOK40:26+5:12
4Martin JuhlinVästerås SOK40:49+5:35
5Gustaf WaltherOK Denseln41:14+6:00
6Yvonne AnderssonTullinge SK41:47+6:33
7Tomas ÖbergOK Hällen42:18+7:04
8Beatrice AeschlimannOl Norska42:43+7:29
9Björn AxelssonTullinge SK45:23+10:09
10Anders SahlénVästerås SOK46:32+11:18
11Stefan EnbergVästerbergslagens OL46:41+11:27
12Mats ThulinVästerås SOK47:58+12:44
13Tobias DahlmarkVästerås SOK48:30+13:16
14Tamara MiklušováTJ Rapid Bratislava49:05+13:51
15Filip ÖhrnKFUM Örebro OK49:34+14:20
16Tomas VidfeltLindebygdens OK49:38+14:24
17Magnus LimbäckVästerås SOK49:42+14:28
18Juha Virtanen50:22+15:08
19Daniel BjörnbergVästerås SOK50:48+15:34
20Marián MiklušTJ Rapid Bratislava51:20+16:06
21Christoph BoldiniOL Biel Seeland52:59+17:45
22Brage KeiseråsIL Leik53:15+18:01
23Ulf HamreforsVästerås SOK53:42+18:28
24Maria CarlströmCentrum OK54:56+19:42
25Alfred LönnVästerås SOK55:37+20:23
26Pål Tore SvendsenNydalens SK55:38+20:24
27Johan Forslin57:03+21:49
28Carl DingesOK Enen58:31+23:17
29Noah RiederOL Biel Seeland1:00:37+25:23
30Fredrik DahlmarkVästerås SOK1:00:46+25:32
31Lars-Erik SjöstrandVästerås SOK1:05:20+30:06
32Alexander RexLunds OK1:06:19+31:05
33Johan SärnbrattFinform1:06:27+31:13
34Patrik FriskVästerås SOK1:06:30+31:16
35Hans PetterssonLinköpings Skidklubb1:07:00+31:46
36Anders ÄlvegranVästerås SOK1:08:23+33:09
37David LindgrenVästerås SOK1:08:53+33:39
38Lars HallVästerås SOK1:09:07+33:53
39Ragnar HedlundIF Thor1:09:30+34:16
40Erik SvenssonOK Klyftamo1:09:44+34:30
41Anne MagnussonOK Landehof1:09:45+34:31
41Claudia RiederOL Biel Seeland1:09:45+34:31
43Mats LogrenSjövalla FK1:12:42+37:28
44Stefan TörnqvistVästerås SOK1:13:05+37:51
45Claude RiederOL Biel Seeland1:13:53+38:39
46Tomas LindgrenTrosabygdens Orienteringsklubb1:14:36+39:22
47Niklaus GraberOL Biel Seeland1:15:32+40:18
48Tomas NordinLycksele IF1:22:10+46:56
49Jochen WinklerKaulsdorfer OLV (Berlin)1:25:44+50:30
50Niclas RökenTäby OK1:26:25+51:11
51Mikael ÖdlingÖrnsköldsviks OK1:33:51+58:37
52Karoline ÖsterholmÖrnsköldsviks OK1:33:53+58:39
53Kenneth AlnessLånghundra IF1:38:21+1:03:07
54Mats FrostOK Roslagen1:46:25+1:11:11
55Elin SwärdHadeland OL1:51:51+1:16:37
56Xuelin ZhangCrazy Young2:02:21+1:27:07
57Hengyue LiCrazy Young2:09:23+1:34:09
Jesper Melin Ganc-PetersenFossum IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!