Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D16

4 760 m, 154 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna LundbergOK Renen1:18:13
2Åsne HaavengenKongsberg OL1:23:36+5:23
3Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna1:24:18+6:05
4Elsa AnkeloMS Parma1:27:18+9:05
5Oda ScheeleNydalens SK1:28:47+10:34
6Emma ErikssonEksjö SOK1:29:17+11:04
7Matilda LindhSundbybergs IK1:31:13+13:00
8Jill LaurenPargas IF1:32:36+14:23
9Ebba LindellIF Thor1:34:59+16:46
10Kajsa BogrenSundbybergs IK1:35:52+17:39
11Emma LingIK Hakarpspojkarna1:36:12+17:59
12Nina ProbstOl Norska1:36:19+18:06
13Lisa OlssonTorsås OK1:36:53+18:40
14Annick MeisterOL NWK ZH/SH1:37:11+18:58
15Elsa NäpänkangasSuunta Jyväskylä1:38:08+19:55
16Sofia IversAttunda OK1:38:15+20:02
17Kristine KravdalGjø-Vard OL1:38:38+20:25
18Sara Marlene Nystrøm OlsenStavanger OK1:39:23+21:10
19Maria SeninaNord West1:39:41+21:28
20Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF1:40:15+22:02
21Amanda KarmetunOK Njudung1:40:53+22:40
22Hanna Eckhardt AndersenHeming Orientering1:42:16+24:03
23Nicolina MobergOK Tyr1:42:49+24:36
24Vilde Lereim StorliFreidig1:44:49+26:36
25Aino AsklöfLynx1:45:06+26:53
26Thea FagerströmIFK Göteborg1:46:14+28:01
27Sanna HotzOLK Argus1:46:22+28:09
28Ebba LindOK Skärmen1:46:36+28:23
29Tilda GolsäterKorsnäs IF OK1:46:47+28:34
30Märta LjungbergSjövalla FK1:47:06+28:53
31Tereza ChrástováTatran Jablonec1:47:29+29:16
32Hanna RothLinköpings OK1:48:56+30:43
33Julia NordlanderSundsvalls OK1:49:03+30:50
34Mari Fjellbirkeland JohannesenIL Gular1:49:27+31:14
35Anna Jacobsen-GaskiBardu IL1:50:46+32:33
36Ida HofstedtTäby OK1:51:06+32:53
37Nanna Lysemose PoulsenSilkeborg OK, Danmark1:51:33+33:20
38Ester LaudonVännäs OK1:51:34+33:21
39Emilia BergströmOK Rodhen1:51:41+33:28
40Live ØstvoldHeming Orientering1:51:51+33:38
41Elin NilssonAndrarums IF1:52:08+33:55
42Nina PerssonHaninge SOK1:52:10+33:57
43Alexandra LinløkkenØstmarka OK1:52:32+34:19
44Sara MöllerOK Södertörn1:52:35+34:22
45Clara SamuelssonOK Vivill1:53:06+34:53
46Elsa NilssonDomnarvets GoIF1:53:52+35:39
47Olivia AspIFK Göteborg1:54:02+35:49
48Maya Jones ArnesenHeming Orientering1:54:32+36:19
49Amanda HansénOK Botnia1:54:40+36:27
50Marieluise Schmitt GranHalden SK1:54:48+36:35
51Venla KankainenSotkamon Jymy1:55:10+36:57
52Amelie JosefssonSkogslöparna1:55:12+36:59
53Embla CinthioSkåneslättens OL1:55:15+37:02
54Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK1:56:27+38:14
55Sofie FranzénAlmby IK1:56:29+38:16
56Elin RindstigSOK Viljan1:56:46+38:33
57Klara AnderssonDomnarvets GoIF1:57:08+38:55
58Emely WeihartHestra IF1:57:21+39:08
59Lovisa HambäckLånghundra IF1:58:08+39:55
60Elin ErneOLG Cordoba1:58:14+40:01
61Ekaterina UlyanovaNord West1:58:36+40:23
62Clara JohanssonOK Skärmen1:58:44+40:31
63Tale Tannvik SkeiFreidig1:58:47+40:34
64Klara AnderssonOK Orion1:58:52+40:39
65Delia GiezendannerOLG Chur1:59:05+40:52
66Malin Olofsson BierfeldtÄrla IF1:59:17+41:04
67Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK1:59:33+41:20
68Karin WedmanVästerbergslagens OL1:59:40+41:27
69Elsa AlbinssonOK Tyr1:59:44+41:31
70Klara JohanssonVästvärmlands OK2:00:15+42:02
71Amelie RajanIFK Lidingö SOK2:01:28+43:15
72Therese NilssonOK Österåker2:03:11+44:58
73Josefine JohnssonOK Tor2:03:26+45:13
74Hanna KromnérSkogspojkarnas OK2:04:25+46:12
75Lucie LinkováTatran Jablonec2:04:31+46:18
76Saara TuomistoMS Parma2:05:14+47:01
77Thea WennbergSkellefteå OK2:05:17+47:04
78Nellie RydlundHässleholms OK2:05:45+47:32
79Felicia LorénOK Landehof2:06:19+48:06
80Sonja LeinamoKalvolan Keihäs2:06:25+48:12
81Lovisa NilssonAttunda OK2:06:28+48:15
82Agnes LindblomMalmö OK2:06:35+48:22
83Magdalena RýdlováTatran Jablonec2:06:46+48:33
84Lucine GintzburgerSOS-GO2:07:15+49:02
85Elin EmilssonOK Skogsfalken2:07:28+49:15
86Hilma HolmströmHärlövs IF2:07:41+49:28
87Sanna HedbergOK Södertörn2:09:28+51:15
88Ida HallinSurahammars SOK2:11:21+53:08
89Hanna Sunnegårdh-RingRonneby OK2:11:35+53:22
90Elena KonstariJämsän Retki-Veikot2:11:36+53:23
91Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL2:12:10+53:57
92Alice MarmelidOK Roxen2:12:21+54:08
93Karin SannaKotlarka Praha, CZE2:12:24+54:11
94Alma HjertbergHestra IF2:12:53+54:40
95Elin NetzOK Kolmården2:13:51+55:38
96Anna AasaÖvertorneå IF2:13:56+55:43
97Malene InstanesIF Sturla2:14:13+56:00
98Ylva JohanssonOK Djerf2:14:25+56:12
99Lucie LatasteCO Colmar2:18:59+1:00:46
100Emmy LindgrenLinköpings OK2:19:07+1:00:54
101Frida AnderssonSegersta OK2:19:17+1:01:04
102Irma SvenssonOK Klyftamo2:19:20+1:01:07
103Ella KarlssonSnättringe SK2:21:51+1:03:38
104Lilian PalmHJS-Vansbro OK2:22:37+1:04:24
105Elin HugossonLunds OK2:22:58+1:04:45
106Ingrid LamarkGanddal IL2:22:59+1:04:46
107Ella StenilsOK Hällen2:23:28+1:05:15
108Tove RingiOK Kåre2:24:25+1:06:12
109Amélie RadzikowskiO-Motion2:26:12+1:07:59
110Sini SaarinenRasti 882:27:29+1:09:16
111Marie PodrábskáTatran Jablonec2:27:30+1:09:17
112Marit HeinemannSV Robotron Dresden2:28:13+1:10:00
113Maya LjubezIK Hakarpspojkarna2:30:45+1:12:32
114Ellen SigvardsonBredaryds SOK2:30:56+1:12:43
115Tuva LövdahlSOK Viljan2:32:42+1:14:29
116Hanna OlssonIFK Sävsjö2:34:20+1:16:07
117Tilda WiklundFalköpings AIK OK2:35:09+1:16:56
118Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF2:35:16+1:17:03
119Alva LarssonSundsvalls OK2:36:32+1:18:19
120Ingrid OlssonOK Tor2:39:29+1:21:16
121Hanna LundgrenLinköpings OK2:40:08+1:21:55
122Tyra DernfalkVästerbergslagens OL2:43:26+1:25:13
123Ester OlofssonOK Storsjön2:44:17+1:26:04
124Emmie LindbäckOK Renen2:45:08+1:26:55
125Sofia EdvardssonJärfälla OK2:47:30+1:29:17
126Emilia ÖsterlundIK Ymer2:47:39+1:29:26
127Liv ÅkermanÄlvdalens IF OK2:47:41+1:29:28
128Nadja SchulerMalmö OK2:47:43+1:29:30
129Pierina MeierOLK Argus2:48:24+1:30:11
130Ida LarssonVästerås SOK2:55:29+1:37:16
131Alva NyströmIF Thor2:58:14+1:40:01
132Filippa BjörkhammerBjörkfors GoIF2:58:35+1:40:22
133Linnéa PerssonValbo AIF2:58:57+1:40:44
134Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL3:01:22+1:43:09
135Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK3:05:00+1:46:47
136Mia LuescherOLK Argus3:05:36+1:47:23
137Elin JohanssonGudhems IF3:08:27+1:50:14
138Agnes MalmgrenOckelbo OK3:10:58+1:52:45
139Petra HoveidAsker SK3:11:13+1:53:00
140Agnes OlssonOK Tor3:13:45+1:55:32
141Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK3:31:58+2:13:45
142Emma SankeloSK Pohjantähti3:44:38+2:26:25
143Emma IvarssonOK Kullingshof3:48:27+2:30:14
144Lene NotniUSV Jena4:14:45+2:56:32
145Matilda ÅkessonOK Landehof4:17:21+2:59:08
146Alma SandVästerbergslagens OL4:30:16+3:12:03
Anna BudskáTatran Jablonecej godkänd
Malin HanssonTäby OKej godkänd
Ine InstanesIF Sturlaej godkänd
Cornelia IvarssonOK Hammarenej godkänd
Katja LeicktTullinge SKej godkänd
Maria LogrenSjövalla FKej godkänd
Sofia PalmFK Bokenej godkänd
Holly StodgellWalton Chasersej godkänd
Anni AhoMS Parmaej start
Siri BerglundLinköpings OKej start
Tuva FalkSundbybergs IKej start
Mathilde Sæter FlessebergKongsberg OLej start
Hanna GabrielssonKungälvs OKej start
Linnéa GranlundIF Minkenej start
Alma GustafssonSOK Anebyej start
Elsa KarlssonIF Thorej start
Lumimaaria OjalaOunasvaaran Hiihtoseuraej start
Maja SandvikAttunda OKej start
Linnea Wedberg KilnäsSjövalla FKej start
Tilda WigforssArboga OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!