Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Svår 7,5

7 680 m, 79 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Julian DentIFK Lidingö SOK1:45:26
2Stefan SjölundSkogslöparna1:48:18+2:52
3Lauri LinnainmaaKoovee1:58:01+12:35
4Johan AlfredssonStora Tuna OK2:25:02+39:36
5Andreas LonaeusUmeå OK2:28:51+43:25
6Gustav LidénLinköpings OK2:32:46+47:20
7Gustav ÅhrenMotala AIF OL2:32:59+47:33
8Lars ErikssonKlubblös2:45:15+59:49
9Anders PerssonVäxjö OK2:53:35+1:08:09
10Stefan GyllenbergUmeå OK2:53:54+1:08:28
11Loke ÖstangårdGamleby OK2:54:54+1:09:28
12Stina EdejernIFK Bergvik2:55:52+1:10:26
14Mia GyllenbergOK Tyr3:05:05+1:19:39
15Niclas NilssonOK Österåker3:15:16+1:29:50
16Björn BängtssonCentrum OK3:17:10+1:31:44
17Daniel ElfversonIKSU Multisport3:26:45+1:41:19
18Nicklas EnlundGamleby OK3:52:57+2:07:31
19Andreas EnforsTockarps IK4:18:51+2:33:25
20Filip EnforsTockarps IK5:03:24+3:17:58
Erik AbelUmeå OKej godkänd
Alfred AskeljungOK Klemmingenej godkänd
Jan BergmanOK Kåreej godkänd
Karl Blomej godkänd
Patrik BrorssonFrösö IFej godkänd
Jonas Bäckström ArlestedtMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Stephen CraigNewcastle Orienteering Clubej godkänd
Kenneth EdlundLycksele IFej godkänd
Hans EgefalkHagaby GoIF Örebroej godkänd
Lasse ForsbergOK Ravinenej godkänd
Jonas GranlundIF Minkenej godkänd
Andreas GundbergOK Kolmårdenej godkänd
David HolmbergSundsvalls OKej godkänd
Markku HyvönenLynxej godkänd
Lotta JungåkerKorsnäs IF OKej godkänd
Olli KaraTurun Suunnistajatej godkänd
Åke LarssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Lars MagnussonOK Kåreej godkänd
Ingemar MånssonRonneby OKej godkänd
Karl MårtenssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Christopher NauntonBendigo Orienteersej godkänd
Björn NilssonHärlövs IFej godkänd
Lars NilssonUmeå OKej godkänd
Katarina RundströmIFK Enskedeej godkänd
Marek SestakSlavia Liberec Orienteeringej godkänd
Markus SinijärviKooveeej godkänd
Erik SjöqvistOK Måsenej godkänd
Karin StenbackKvarnsvedens GoIF OKej godkänd
Hanna Sunnerheim SjöbergÖstersunds OKej godkänd
Filip SödervallIK Gandvikej godkänd
Mattias VangboBAOCej godkänd
Per WesterlundSkogsluffarnas OKej godkänd
Olle WindeliusFrosta OKej godkänd
Hao XieHangzhou Migu Orienteering Clubej godkänd
Erik ÅbergKorsnäs IF OKej godkänd
Emil AlexanderssonHalmstad OKutom tävlan
Jonas Bäckström ArlestedtMalungs OK Skogsmårdarnautom tävlan
Edvard DavidssonOK Klemmingenutom tävlan
Stina EdejernIFK Bergvikutom tävlan
Isak ErikssonOK Nolaskogsarnautom tävlan
Patrik ForsmanIF Braheutom tävlan
Annica  GustafssonIFK Lidingö SOKutom tävlan
Mia GyllenbergOK Tyrutom tävlan
Henrik HolmaKlubblösutom tävlan
Johan JonssonSidensjö IKutom tävlan
Andreas KaverenKlubblös OKutom tävlan
Aston  KeyMelbourne Forest Racersutom tävlan
Sebastian  KvithammerWing OKutom tävlan
Angelika LarssonÖrkelljunga FKutom tävlan
Charlotte LindkvistLeksands OKutom tävlan
Camilla LundgrenGöteborg Majorna OKutom tävlan
Allan MogensenOK Ravinenutom tävlan
Magnus NeumanHärnösands OKutom tävlan
Johan NilssonÖstersunds OKutom tävlan
Simon NordlundVittjärvs IKutom tävlan
Bure NoreusNoreus Machine Learningutom tävlan
Martin RådboMölndal Outdoor IFutom tävlan
Henrik SandènSträngnäs Malmby OLutom tävlan
Rickard  SundströmOK Renenutom tävlan
Robert WinterRobertsfors IKutom tävlan
Johan AlfredssonStora Tuna OKej start
Björn BängtssonCentrum OKej start
Julian DentIFK Lidingö SOKej start
Kenneth EdlundLycksele IFej start
Daniel ElfversonIKSU Multisportej start
Nicklas EnlundGamleby OKej start
Lars ErikssonKlubblösej start
Mats Fröbergej start
Stefan GyllenbergUmeå OKej start
Tuomas HervaSK Pohjantähtiej start
Gustav LidénLinköpings OKej start
Lauri LinnainmaaKooveeej start
Andreas LonaeusUmeå OKej start
Niclas NilssonOK Österåkerej start
Anders PerssonVäxjö OKej start
Markus SinijärviKooveeej start
Max-Johan SjöbergNjurunda OKej start
Stefan SjölundSkogslöparnaej start
Gustav ÅhrenMotala AIF OLej start
Loke ÖstangårdGamleby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!