Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands OF
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Närpes OK

43 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Mats SvedströmH65 Kort (549)1:10:59+0:50
12Sara HertsbackaD35 Motion (248)2:09:18+39:18
12Stefan SvedH35 Motion (85)2:51:39+58:00
14Mia SmedsD35 (231)2:07:55+22:19
15Christoffer SmedsH35 Kort (762)1:47:41+18:46
16Johan SnickarsH35 Motion (85)3:15:55+1:22:16
17Bo HelenelundH60 Motion (149)2:26:08+46:10
24Sandra SvedMedelsvår 3,3 (500)1:33:39+33:42
26Edd GrahnSvår 2,5 (128)2:30:37+1:41:05
30Matti J KoskiH75 Kort (235)1:50:22+45:27
32Björn ForsénH70 (565)1:47:47+31:42
33Alvin NordinH11 (707)54:46+14:50
34Hanna SandD14 Kort (229)1:37:56+39:12
36Kenneth SmedsH35 Kort (762)1:58:53+29:58
39Anneli HelenelundD55 Motion (257)2:58:36+1:35:21
45Kaj SmedsH65 Kort (549)1:33:47+23:38
49Pernilla BacklundD21 Kort-2 (706)1:47:27+39:50
61Inez SandbergD11 (638)1:17:55+32:16
67Heidi SmedsD21-2 (487)3:05:41+1:08:49
68Bo-Göran SundH55 Kort (868)1:41:06+30:04
71Pia NordinLätt 3,5 (495)2:11:26+1:12:17
77Johan HertsbackaH40 Kort-2 (554)2:08:38+52:40
78Veronica LindqvistD40 Motion (515)2:51:55+1:14:28
80Ken EriksonH21 Kort-2 (703)2:29:58+1:07:52
81Karl-Gustav NorrgrannH65 Kort (549)1:59:32+49:23
84Fanny LindqvistD11 (638)1:32:06+46:27
87Carina LeppävuoriD40 Kort (957)1:31:41+26:32
89Jakob GulinH11 (707)1:15:16+35:20
91Karl-Gustav HertsbackaH65 Kort (549)2:08:23+58:14
101Matilda SnickarsD10 (904)1:09:31+34:37
103Isak HertsbackaH10 (928)1:02:58+29:16
109Maria SundD50 Kort (780)2:02:26+55:01
118Hannes SödermanH10 (928)1:09:37+35:55
127Peter WiikH35 Kort (762)3:02:02+1:33:07
145Ludvig NordinH15 (905)2:53:24+1:29:04
Filip LindqvistInskolning (742)fullföljt
Linus SmedsInskolning (742)fullföljt
Melinda SnickarsInskolning (742)fullföljt
Ines SvedInskolning (742)fullföljt
Walter SandbergEtappstart-Inskolning (507)fullföljt
Johanna Svedström-SödermanD35 Kort (503)ej godkänd
Andreas SiemssenEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej godkänd
Charles SödermanEtappstart-Lätt 2,5 (652)utom tävlan
Walter SandbergEtappstart-Inskolning (507)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!