Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 2 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Göteborgs SK

32 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Elis GrahnH12 Kort (115)43:47+4:25
6Leif NilssonH70 Motion (175)1:45:37+12:28
7Mattias GrahnH45 Kort-1 (782)1:15:24+9:05
9Marianne GrahnD80 (50)3:07:00+1:57:04
10Cecilia KarlssonD35 Motion (248)1:59:16+29:16
21Gösta GrahnH80 (150)2:33:13+1:25:24
21Louise GrahnD45 Motion (572)2:08:56+26:40
24Lovisa LemanD21-2 (487)2:30:08+33:16
25Kristina Wall JungbjerD50 Kort (780)1:23:43+16:18
25Doris NilssonD70 Motion (153)2:59:46+1:19:26
33Annieke GrahnD40 Kort (957)1:18:16+13:07
35Lars TorstenssonEtappstart-Svår 3,5 (790)2:09:45+1:05:15
37Filip LemanSvår 3,5 (319)1:54:42+1:03:58
38Niklas GrahnH45 Kort-1 (782)1:25:02+18:43
40Martin EmanuelssonLätt 10,0 (224)3:51:58+1:49:56
43Yvonne JungbjerD55 Motion (257)3:15:16+1:52:01
75Jessica AugustssonMedelsvår 4,0 (450)3:08:54+1:55:19
89Hedvig AugustssonD10 (904)1:04:46+29:52
93Emil AugustssonH11 (707)1:17:05+37:09
93Magnus Wall JungbjerH50 Kort-1 (664)2:02:21+48:48
96Oscar Wall JungbjerH16 (942)2:04:37+46:31
103Peter AugustssonH40 (616)3:51:26+2:12:14
118Hilda GrahnD10 (904)1:13:28+38:34
161Linus AugustssonH12 (891)1:35:28+59:20
176Johan Wall JungbjerH14 (1006)2:06:49+1:15:48
180Tyra GrahnU2 (1059)1:34:57+57:35
182Ella GrahnU2 (1059)1:35:28+58:06
Ivar GrahnInskolning (742)fullföljt
Wiola MagnussonD14 (949)ej godkänd
Märta GrahnEtappstart-U1 (397)ej godkänd
Susanne AndreassonEtappstart-Svår 3,5 (790)ej godkänd
Daniel TorstenssonEtappstart-Svår 3,5 (790)utom tävlan
Hilma MarkinhuhtaD17-20 Kort (291)ej start
Mikael JungbjerH50 Kort-1 (664)ej start
Torbjörn AlmgrenH55 (886)ej start
Gunnar MarkinhuhtaH55 (886)ej start
Katarina Rydén MarkinhuhtaD50 Motion (443)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!