Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Medelsvår 2,5

2 110 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Even Amundsen BjørkliRingerike OL21:03
2Maria GustafssonIFK Mora OK27:46+6:43
3Linda WänströmFinspångs SOK28:23+7:20
4Conny ErikssonIFK Mora OK29:30+8:27
5Tobias HedströmTenhults SOK29:44+8:41
6Ursula NeusselWilhelmina OK30:47+9:44
7Eva-Lena LandmarkRörbäcksnäs IS31:33+10:30
8Anne Lise NyengenIndre Østfold OK32:36+11:33
9Alexander JanssonOK Klemmingen33:50+12:47
10Anders GustafssonOK Tyr34:28+13:25
11Örjan ErikssonOK Skogsvargarna37:30+16:27
12Gunnel HammarFK Herkules38:05+17:02
13Margareta NilssonOK Tyr38:34+17:31
14Hanna VikströmTolered-Utby Ol-klubb39:51+18:48
15Walter BodinGällstadbygdens SOK43:11+22:08
16Lillvor NordströmKFUM Örebro OK43:57+22:54
17Rose NybergGävle OK45:18+24:15
18Karin HedströmTenhults SOK45:36+24:33
19Evy ÖsterbladFK Boken47:20+26:17
20Marie LarsenMalmö OK47:24+26:21
21Irma LidbergTäby OK48:26+27:23
22Pontus AbrahamssonSundbybergs IK48:33+27:30
23Marius Bull-Tornøe BjørkliRingerike OL48:56+27:53
24Ulrika ÖrtlundRånäs OK49:07+28:04
25Wang JiatongO-Ringen Academy ( CHN - Norm Univ )49:58+28:55
26Siv BrodinIFK Mora OK50:05+29:02
27Chi YuxiaoO-Ringen Academy ( CHN - Norm Univ )52:09+31:06
28Louise WibergRyda SK53:15+32:12
29Anita NilssonVännäs OK56:06+35:03
30Carolina AnderssonTullinge SK56:07+35:04
31Anna JohanssonOK Hällen56:14+35:11
32Helle J. FrischknechtAlta OL1:01:45+40:42
33Åse HøgsteggenIL Leik1:04:20+43:17
34Heli VibergOK Roxen1:08:21+47:18
35Anna WirenLinköpings Skidklubb1:09:19+48:16
36Gunnar LarssonOK Klemmingen1:31:43+1:10:40
37Christina SvenssonBjörkfors GoIF1:34:17+1:13:14
Tyko SmedbornSundbybergs IKej godkänd
Sun ZehuaO-Ringen Academy ( CHN - Norm Univ )ej godkänd
John HermanssonIFK Mora OKej start
Ida HolstenHestra IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!