Officiell totalresultatlista för O-Ringen Höga Kusten, efter 3 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D21 Kort-2

3 550 m, 142 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jenny PatanaHiidenkiertäjät1:31:09
2Laura ParjanneHiidenkiertäjät1:39:38+8:29
3Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK1:40:52+9:43
4Betty Ann BjerkreimIL Tyrving1:43:37+12:28
5Johanna SanderiIFK Lidingö SOK1:47:04+15:55
6Nicole LjungdahlOK PAN-Kristianstad1:47:11+16:02
7Mari VäänänenKalevan Rasti1:48:04+16:55
8Alice HugossonIFK Lidingö SOK1:48:50+17:41
9Amilia BjörklundSävedalens AIK1:50:33+19:24
10Karin PerssonHagaby GoIF Örebro1:51:01+19:52
11Julia LauriOK Tisaren1:53:26+22:17
12Josefin AronssonOK Tisaren1:53:48+22:39
13Anna OjapaloLynx1:55:48+24:39
14Maja BergerByåsen IL1:55:50+24:41
15Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK2:00:02+28:53
16Lone Malmgren2:00:33+29:24
17Therese KorkeakoskiOK Milan2:03:50+32:41
18Kine GulliksenBækkelagets SK2:04:35+33:26
19Linda ByströmOK Kåre2:05:02+33:53
20Lina LångStora Tuna OK2:05:21+34:12
21Martina KarlssonStora Tuna OK2:05:45+34:36
22Kristin JacobsonKFUM Örebro OK2:08:18+37:09
23Josephine RegnellVäxjö OK2:09:10+38:01
24Linnea SundströmVittjärvs IK2:11:00+39:51
25Johanna AlmséusIFK Hedemora OK2:15:10+44:01
26Malin JacobsonOK Tor2:15:40+44:31
27Helmi KoliLynx2:16:31+45:22
28Anna ArvidssonKalmar OK2:16:33+45:24
29Riina SuntioinenAngelniemen Ankkuri2:17:00+45:51
30Heli HartvikPaimion Rasti2:17:01+45:52
31Saana OrkolaHiidenkiertäjät2:17:49+46:40
32Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro2:19:16+48:07
32Sofia WallinIF Thor2:19:16+48:07
34Ebba EkmanOK Tyr2:19:26+48:17
35Karna ThorssonOK Linné2:19:31+48:22
36Ida JohanssonSundsvalls OK2:19:42+48:33
37Katarina ÖstbergBredaryds SOK2:21:05+49:56
38Malin RylanderStora Tuna OK2:21:12+50:03
39Therese KlintbergLinköpings OK2:21:24+50:15
40Marie DahlinKovlands IF2:22:34+51:25
41Ida KujansuuHiidenkiertäjät2:23:05+51:56
42Pernilla BacklundNärpes OK2:23:13+52:04
43Susanne ErikssonOK Milan2:23:20+52:11
44Evelina ChristofferssonOK Roslagen2:23:48+52:39
45Malin ErikssonTierps SOK2:24:29+53:20
46Frida AnsinSvaide Roma SOK2:24:31+53:22
47Sara RensgardOK Renen2:25:00+53:51
48Josefin DahlstenEksjö SOK2:25:57+54:48
49Maria BoisMalungs OK Skogsmårdarna2:26:13+55:04
50Johanna TholerudOK Sarven2:27:24+56:15
51Elin LindTierps SOK2:27:29+56:20
52Olga LundbäckDomnarvets GoIF2:28:08+56:59
53Hanna WesterbergAvdankad OL2:28:15+57:06
54Caroline ThunbergOK Roslagen2:29:34+58:25
55Jenni SabelHiisirasti2:29:40+58:31
56Marika LindahlOK Milan2:30:24+59:15
56Linnea NordOK Klemmingen2:30:24+59:15
58Anni KivilaaksoEspoon Suunta2:30:41+59:32
59Emilia RantanenMS Parma2:30:44+59:35
60Pia WebbCambridge Sports Union2:32:44+1:01:35
61Anna-Karin JonassonHärnösands OK2:36:10+1:05:01
62Elin FältmanLeksands OK2:36:18+1:05:09
63Sofia LarssonHestra IF2:37:25+1:06:16
64Jessica NilssonOK Milan2:37:27+1:06:18
65Emma RosénOK Njudung2:38:01+1:06:52
66Sofia HägglundOK Hammaren2:38:08+1:06:59
67Lisa SundströmOK Renen2:38:50+1:07:41
68Emma ForsbergOK Kåre2:40:02+1:08:53
69Ebba WesterbergIF Thor2:41:04+1:09:55
70Hanna FalkIF Thor2:41:07+1:09:58
71Elin Falk SörqvistIF Thor2:43:39+1:12:30
72Lisha KimOLG Chur2:47:16+1:16:07
73Anne Marthe PeveriEiker OL2:47:18+1:16:09
74Rebecka HoppeIF Thor2:47:44+1:16:35
75Pia Skyttersæter IversenHeming Orientering2:48:24+1:17:15
76Laura HyyryläinenAnttolan Urheilijat2:48:46+1:17:37
77Stina GuståsLinköpings OK2:48:59+1:17:50
78Johanna RagvaldOK Linné2:49:03+1:17:54
79Agnes WestlundTrosabygdens OK2:49:32+1:18:23
80Sara MagnussonOK Måsen2:49:40+1:18:31
81Tove Sahl PaavoOK Klemmingen2:49:49+1:18:40
82Ladina FeuchtOLG Schaffhausen2:50:14+1:19:05
83Noora HyvönenAngelniemen Ankkuri2:50:50+1:19:41
84Erika HammarlindNjurunda OK2:51:29+1:20:20
85Ida OlssonHagaby GoIF Örebro2:51:52+1:20:43
86Johanna SellingHärnösands OK2:52:25+1:21:16
87Erika BlixtOK Hammaren2:53:21+1:22:12
88Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna2:53:45+1:22:36
89Rask AttackMicke Mellbergs SOK2:54:03+1:22:54
90Linda NorénArvidsjaurs OK2:56:09+1:25:00
91Marita Lilja GrønhovdModum O-Lag2:56:35+1:25:26
92Frida DanielssonVimmerby OK2:56:59+1:25:50
93Rachel CollinsDFOK2:57:36+1:26:27
94Michelle RuppenthalOLG Chur2:58:15+1:27:06
95Miranda LeafDrongo2:59:51+1:28:42
96Emma LundmanOK Roslagen3:01:44+1:30:35
97Joosefiina MäkeläAngelniemen Ankkuri3:04:18+1:33:09
97Sofia PengerPargas IF3:04:18+1:33:09
99Maria JohanssonTorsås OK3:04:39+1:33:30
100Johanna CavallinValbo AIF3:05:34+1:34:25
101Linda PuntschartOLG Chur3:06:49+1:35:40
102Louise Nordahl3:07:02+1:35:53
103Louise CarlssonBoxholm-Mjölby OL3:08:38+1:37:29
104Sofie SöderholmSträngnäs-Malmby OL3:09:13+1:38:04
105Emilia EkIF Minken3:09:14+1:38:05
106Linn MöllerVisborgs OK3:10:04+1:38:55
107Corina RingliOLG Schaffhausen3:11:28+1:40:19
108Lina WestlundTrosabygdens OK3:13:05+1:41:56
109Ann Forslin3:13:23+1:42:14
110Lena OttLeksands OK3:16:11+1:45:02
111Katrin KröpplHSV Großmittel3:17:52+1:46:43
112Julia MayerHSV Großmittel3:18:07+1:46:58
113Alexandra ForssÄrla IF3:18:12+1:47:03
114Toril FalkenbergStavanger OK3:19:14+1:48:05
115Jenny DanielssonSundsvalls OK3:24:00+1:52:51
116Torun SwenningOK Linné3:24:16+1:53:07
117Lisa ErikssonIF Thor3:25:28+1:54:19
118Karin JaneråsOK Linné3:30:48+1:59:39
119Anna CarlbergOK Hammaren3:31:33+2:00:24
120Aino LeijonAvesta OK3:32:47+2:01:38
121Mary FlemingSouth Yorkshire Orienteers3:33:12+2:02:03
122Nathalie AnderssonSträngnäs-Malmby OL3:33:26+2:02:17
123Sara RudhAvesta OK3:34:05+2:02:56
124Michelle HaasGlobi OK3:34:37+2:03:28
125Fabienne HaasGlobi OK3:34:38+2:03:29
126Rosemary HartmannShado3:38:37+2:07:28
127Beatrice HuhtaOK Måsen3:44:39+2:13:30
128Klara SkoogOK Hammaren3:45:30+2:14:21
129Louise PramlidOK Roslagen3:50:25+2:19:16
130Anna BjörklundBjursås OK3:51:19+2:20:10
131Malin RehnholmOK Linné3:54:11+2:23:02
132Andrea Au4:13:19+2:42:10
133Frida RoosIF Thor4:25:34+2:54:25
134Adela NovakovaOK24 Praha4:27:14+2:56:05
135Eva Berecz4:42:49+3:11:40
136Sau Mei ChanYAOC, Hong Kong4:51:45+3:20:36
Stina AndreassonGustavsbergs OKej godkänd
Stina BergSävedalens AIKej godkänd
Ursina CaluoriOLG Schaffhausenej godkänd
Annika HerzogOLG Schaffhausenej godkänd
Maren KoplandModum O-Lagej godkänd
Madlaina SchaadOLG Churej godkänd
Samantha AhlgrenOK Roslagenej start
Hanna GustafssonOK Kåreej start
Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OKej start
Moa Olssonej start
Yuqing ZhengOACej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!