Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D20 Elit

7 550 m, 103 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna HugossonSundsvalls OK1:02:04
2Anu TuomistoVaasan Suunnistajat1:02:30+0:26
3Ida-Marie CederbergPargas IF1:04:37+2:33
4Ane DyrkornEiker OL1:05:31+3:27
5Ida ØbroOK Orion1:06:04+4:00
6Malin SandstadFreidig1:06:23+4:19
7Hanna HänströmOK Ravinen1:06:53+4:49
8Anni HaanpääTampereen Pyrintö1:07:15+5:11
9Vilma von KrusenstiernaOK Kåre1:08:25+6:21
10Fiona BunnSödertälje-Nykvarn OF1:08:51+6:47
11Veera KlemettinenSuunta Jyväskylä1:08:59+6:55
12Lisa JohanssonOK Tranan1:09:39+7:35
13Johanna HagströmFalköpings AIK OK1:09:49+7:45
14Johanna Börjesson-ErikssonStorviks IF1:10:38+8:34
15Klara AxelssonEksjö SOK1:11:52+9:48
16Tuuli HeikkiläLynx1:12:17+10:13
17Heidi PlitEspoon Suunta1:12:18+10:14
18Vera MelkildFreidig1:12:25+10:21
19Sanni NorrbackaLynx1:12:55+10:51
20Amanda StrandvallIF Minken1:12:58+10:54
21Jennie Börjesson-ErikssonStorviks IF1:13:02+10:58
22Jasmina GassnerOK Oachkatzlschwoaf1:13:21+11:17
23Rebecca WaldenfjordOK Ravinen1:13:29+11:25
24Fanny SundbladEksjö SOK1:13:34+11:30
25Jasmiina RantalaRasti-Lukko1:13:46+11:42
26Myrra CarlssonOK Orion1:14:10+12:06
26Emma HagrotTäby OK1:14:10+12:06
28Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna1:14:45+12:41
29Siri NyfelerOLG Thun1:15:04+13:00
30Olivia NilssonOK PAN-Kristianstad1:15:16+13:12
31Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK1:15:21+13:17
32Synne StrandAsker SK1:15:49+13:45
33Vilma BlennowFalköpings AIK OK1:16:15+14:11
34Jenny WegebroSundsvalls OK1:16:51+14:47
35Lisa BerggrenOK Kolmården1:17:30+15:26
36Oda J SikkelandIL Tyrving1:17:37+15:33
37Heini RintanenTampereen Pyrintö1:17:38+15:34
38Margrethe WisløffAsker SK1:17:52+15:48
39Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna1:17:53+15:49
40Emma PetterssonOK Roxen1:18:08+16:04
41Signe Bredholt JørgensenSandefjord OK1:19:23+17:19
42Lisa Jonsson NordinSkåneslättens OL1:19:53+17:49
43Janina DonnerOK771:19:54+17:50
44Alli HaavistoTurun Suunnistajat1:19:55+17:51
45Kim HadornNWK Be/So1:20:09+18:05
46Hannah MalmeiNtnui1:20:44+18:40
47Sara NivaSK Pohjantähti1:20:54+18:50
48Tova OlssonIK Hakarpspojkarna1:21:37+19:33
49Mara BrüggerNWK Be/So1:22:14+20:10
50Satu TuomistoVaasan Suunnistajat1:22:39+20:35
51Gabriella S BerganderEksjö SOK1:23:13+21:09
52Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna1:23:55+21:51
53Maria ErikssonEds SK1:24:14+22:10
54Tonje Aasheim NymarkNtnui1:24:16+22:12
55Kristina TedhamreSnättringe SK1:24:22+22:18
56Jonna JungåkerSundsvalls OK1:24:53+22:49
57Emma BlixtOK Hammaren1:24:57+22:53
58Klara DjerfLerums SOK1:25:11+23:07
59Ragnhild EideByåsen IL1:25:39+23:35
60Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SK1:26:08+24:04
61Riina JordiOLG Hondrich1:26:32+24:28
62Hanna KjellinForsa OK1:26:42+24:38
63Lara MolloyWellington Orienteering Club1:26:52+24:48
64Sara Lysemose PoulsenSilkeborg OK, Danmark1:26:59+24:55
65Laura KingScottish Junior Squad1:27:18+25:14
66Sofia WestinVittjärvs IK1:27:55+25:51
67Karoline AuneHalden SK1:28:19+26:15
68Karine VestølVegårshei IL1:28:49+26:45
69Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna1:29:29+27:25
70Stina NordinSundsvalls OK1:29:30+27:26
71Andrea SchulerOLG Goldau1:31:12+29:08
72Tara MelhuishAustralia1:31:27+29:23
73Jael WältiNWK Be/So1:31:39+29:35
74Flavia LehmannOLG Murten1:32:30+30:26
75Elin LundgrenVittjärvs IK1:33:15+31:11
76Saga SanderOK Milan1:33:34+31:30
77Ronja JungåkerOK Kåre1:34:06+32:02
78Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss1:35:28+33:24
79Moa WestbladOK Ravinen1:36:38+34:34
80Moa HanssonBredaryds SOK1:37:22+35:18
81Anna ChelnovaNorthern Wind1:39:02+36:58
82Nora Synnøve WoxholthAsker SK1:41:34+39:30
83Lea StäubleOLG Galgenen1:42:03+39:59
84Sophie GraberOLK Argus1:42:05+40:01
85Liinu NummelaMäntsälän Urheilijat1:46:50+44:46
86Ingvild FleisjeLillomarka OL1:47:19+45:15
87Line SølbergOK Tisaren1:49:33+47:29
88Elsa HolmgårdKils OK1:49:37+47:33
89Agnethe HasliGjø-Vard OL1:49:55+47:51
90Johanna RundqvistOK Nackhe1:54:45+52:41
91Johanna GuståsLinköpings OK1:58:01+55:57
92Céline GuillandOLG Murten2:06:15+1:04:11
93Wilma JanssonVänersborgs SK2:19:42+1:17:38
Caroline PigerreUgly Gully Orienteersej godkänd
Amanda KarlssonOK Ravinenej godkänd
Sofie Skyttersæter IversenHeming Orienteringej godkänd
Zoe DowlingWellington Ranges Orienteering Clubej godkänd
Ellen SkoogOK Hammarenej godkänd
Amelia SkalbergBredaryds SOKej godkänd
Annika MatilainenHelsingin Suunnistajatej godkänd
Tilla Farnes HennumAsker SKej godkänd
Ane Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orienteringej godkänd
Julianne BarbenANCOej godkänd
Saskia BuchmüllerOLG Kakowaej start
Sanna FasthEksjö SOKej start
Amy NymalmPargas IFej start
Sunniva OmdalSandnes ILej start
Stina ErikssonJönköpings OKej start
Maria PrestbøenSandefjord OKej start
Lise TermansenOK Pan Århusej start
Thea Sildnes BaklidKonnerud ILej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!