Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D35

5 950 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Annika ÖstmanDomnarvets GoIF51:33
2Camilla EngstrandIFK Göteborg51:56+0:23
3Johanna ÖbergOK Hällen54:04+2:31
4Lin NormarkTullinge SK54:30+2:57
5Kristin DahlqvistIK Hakarpspojkarna54:31+2:58
6Elin DahlinDomnarvets GoIF56:32+4:59
7Emma A KantarpÄrla IF56:34+5:01
8Mia SmedsNärpes OK57:40+6:07
9Therese IvarssonOK Skogshjortarna57:46+6:13
10Eva ElfvingDomnarvets GoIF58:44+7:11
11Sara HelanderDomnarvets GoIF58:59+7:26
12Laura LakanenLappeen Riento59:38+8:05
13Sofia HolmgårdKils OK59:49+8:16
14Bodil HalvarssonUlricehamns OK59:50+8:17
15Petra WernerssonGöteborg-Majorna OK1:00:20+8:47
16Madeleine Tjernberg DahlinKovlands IF1:00:47+9:14
17Sirkka-Liisa LauronenTampereen Pyrintö1:00:53+9:20
18Jenny WegmüllerOK Rodhen1:02:15+10:42
19Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OF1:02:21+10:48
20Maria SahlénIF Hagen1:02:33+11:00
21Emelie SvalinVänersborgs SK1:02:38+11:05
22Jenny PerssonByåsen IL1:04:45+13:12
23Marika HagelbergOK Kåre1:04:56+13:23
24Maria NilssonDomnarvets GoIF1:05:16+13:43
25Torun AnkjellNordreisa IL1:05:53+14:20
26Sandra EdhagerNyköpings OK1:06:00+14:27
27Cecilia EinarssonVästerås SOK1:07:49+16:16
28Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK1:07:52+16:19
29Sofia SundströmTullinge SK1:08:53+17:20
30Carmen KappenbergerOLG Chur1:11:02+19:29
31Jenny SandhOK Roxen1:11:47+20:14
32Sara JohanssonDomnarvets GoIF1:12:57+21:24
33Sara JonassonCentrum OK1:17:10+25:37
34Eva Bühlmann LerjenCentrum OK1:20:11+28:38
35Marie NilssonCentrum OK1:22:43+31:10
36Annetta WenkOLG Chur1:23:41+32:08
37Martina JanssonSOK Aneby1:27:09+35:36
38Hanna RuhanenHelsingin Suunnistajat1:27:42+36:09
39Ida JonssonSkellefteå OK1:28:17+36:44
40Andrea ViqueiraMalarruta1:36:41+45:08
41Bjørg GranlyNtnui1:37:18+45:45
42Cristina HedlundVandrarringen1:37:42+46:09
43Kristina SpångbergLunds OK1:45:53+54:20
44Jenny EkströmStenungsunds OK1:46:42+55:09
45Malin EklöfMatteus SI2:02:21+1:10:48
Jessica KarlssonOK Torfinnej start
Elin WoxlinAlfta-Ösa OKej start
Sara JohanssonOK Linnéej start
Eva GustafssonVäxjö OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!