Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Roslagen

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Tommy LindbergH45-1 (587)46:48+3:557:46
5Rebecka LindbergD21 Lång (218)1:13:39+5:569:18
6Ove NäslundEtappstart-Svår 2,5 (301)33:36+18:1413:32
6Johan StridkvistMedelsvår 6,0 (126)1:10:01+18:5811:42
9Charlotte Sandberg3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)40:26+10:2612:33
12Ellen FrostD20 (430)1:01:01+5:2211:15
22Elvira ForsströmD21 Motion (309)1:12:18+20:2314:43
24Susanne WahlqvistEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)1:47:41+1:04:1829:39
28Ellen BromanD20 (430)1:10:57+15:1813:05
29Ludvig EklöwLätt 10,0 (224)1:38:47+40:3410:09
32Joel LännevallH21-1 (667)1:12:52+13:268:41
34Patrik SmedmarkH50 Kort-2 (653)49:40+13:5211:15
36Otto LundmanH21 Kort-1 (738)1:05:53+21:5810:14
37Robert SandbergH21 Kort-1 (738)1:06:49+22:5410:23
37Tomas Eklund-WahlqvistH45 Motion (397)58:10+18:4013:04
41Gustav LindbergH10 (928)22:03+7:249:04
48Ola HultinH50-1 (675)57:06+17:1410:22
52Mats FrostSvår 5,0 (281)1:47:18+1:13:5421:48
52Samantha AhlgrenD21 Kort-2 (706)56:29+22:3812:29
53Mats LundmanH60 (560)51:46+18:0510:43
53Malin TillmanD45 Motion (572)1:09:45+22:3616:46
63Elizabeth LöchtingD45 Motion (572)1:12:29+25:2017:25
64Staffan BromanH50 Kort-2 (653)59:38+23:5013:31
70Emma LundmanD21 Kort-2 (706)1:01:37+27:4613:37
73Evelina ChristofferssonD21 Kort-2 (706)1:01:55+28:0413:41
80Charlotte AlvordEtappstart-Lätt 3,5 (710)47:18+20:3614:35
82Viktor LindbergH21 Kort-1 (738)1:25:57+42:0213:22
92Agnes BromanD18 Elit (582)1:18:34+32:1813:09
99Oliver HagmanH21 Kort-1 (738)1:32:10+48:1514:20
111Caroline ThunbergD21 Kort-2 (706)1:13:36+39:4516:16
118Robin ErikssonH21 Kort-1 (738)1:45:28+1:01:3316:24
135Louise PramlidD21 Kort-2 (706)1:35:29+1:01:3821:07
151Elin WahlqvistU1 (982)23:06+12:4012:05
162Aron LindbergH10 (928)39:00+24:2116:02
167David NäslundH15 (905)1:28:56+52:2016:26
Einar Lundman-StridkvistInskolning (742)18:209:38
Torbjörn LännevallH55 (886)ej start
Maria LännevallD55 Kort (497)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!