Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D12

3 110 m, 159 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ladina GasserO-Motion22:46
2Sara LjungqvistLunds OK23:32+0:46
3Maja LundholmUmeå OK23:40+0:54
4Lina ÅsLunds OK23:50+1:04
5Julia GustafssonKFUM Örebro OK25:02+2:16
6Filippa BraunVäxjö OK25:10+2:24
7Tuva SirviöUmeå OK25:27+2:41
8Stina ThernOK Skogshjortarna25:31+2:45
9Wilma ReinholdssonOK Alehof25:58+3:12
10Henriette RadzikowskiO-Motion26:02+3:16
10Maja EliassonDomnarvets GoIF26:02+3:16
12Cajsa AleniusNyköpings OK26:42+3:56
13Astrid Juli YtterbøAsker SK26:44+3:58
14Minna PalmIK Hakarpspojkarna26:51+4:05
15Tyra LarssonIFK Umeå27:04+4:18
15Malva ArvidssonBrattås CK27:04+4:18
17Ellen AnelandOK Ravinen27:06+4:20
18Barbora ŠtemberováTatran Jablonec27:17+4:31
19Liv PaulerSkogslöparna27:21+4:35
20Alva EliassonSundsvalls OK27:26+4:40
21Alva HagelbergEksjö SOK27:38+4:52
22Gina WilhelmOLG Chur27:49+5:03
23Elvira SkobeKalmar OK28:09+5:23
24Annkathrin KnollBielefelder TG28:14+5:28
25Emilia ElverlindOK Tranan28:21+5:35
26Aprilia CinthioSkåneslättens OL28:23+5:37
27Alice RökenTäby OK28:31+5:45
28Minna SennO-Motion28:35+5:49
29Kira HolmalaIkaalisten Nouseva-Voima28:39+5:53
30Venla LehtonenUlvilan Ura28:40+5:54
31Saana ViskariLynx28:46+6:00
32Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL28:59+6:13
33Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb29:01+6:15
34Miranda WallströmSävedalens AIK29:06+6:20
34Nora NordlundOK Kåre29:06+6:20
36Saga PalmertzHelsingborgs SOK29:17+6:31
37Signe FeilSundsvalls OK29:32+6:46
38Tove OlssonOK Södertörn29:39+6:53
39Sigrid Schmitt GranHalden SK29:45+6:59
40Corina PünterOLG Stäfa29:48+7:02
41Malin HållHJS-Vansbro OK29:52+7:06
42Linnea JunevikLeksands OK29:55+7:09
43Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF29:57+7:11
44Tonje RykkjeVaregg Fleridrett30:00+7:14
45Saga RydbergUmeå OK30:02+7:16
46Emma ForsgrenOK Nolaskogsarna30:09+7:23
47Lovisa KroksmyrVäxjö OK30:14+7:28
48Lina WidelundOK Kåre30:16+7:30
48Frida HägglundOK Nolaskogsarna30:16+7:30
50Mirjam EdinOK Renen30:20+7:34
51Maja NymanVänersborgs SK30:23+7:37
52Stina PedersenJärfälla OK30:31+7:45
53Lina UllerKils OK30:44+7:58
54Elin AbelSnättringe SK30:53+8:07
55Elli KyläkoskiTurun Suunnistajat31:13+8:27
56Clara LövgärdOK Alehof31:38+8:52
57Astrid Elida Vaeng BernhardsenIL BUL-Tromsø31:42+8:56
58Evanna JohanssonOK Njudung31:54+9:08
59Klara PetterssonÅmåls OK31:55+9:09
60Nora HalvorsenFreidig32:05+9:19
61Alice JohanssonFK Boken32:38+9:52
62Greta HedmanÖstersunds OK32:47+10:01
63Tuva HolmströmOK Ravinen32:57+10:11
64Julia GellerbrantMalungs OK Skogsmårdarna33:04+10:18
65Kia MbembelaLynx33:18+10:32
66Molly GeliusSnättringe SK33:27+10:41
67Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro33:33+10:47
68Emmy RoosIF Thor33:38+10:52
69Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb33:43+10:57
70Sini HietalaLapuan Virkiä34:03+11:17
71Olivia UnnerudLånghundra IF34:09+11:23
72Rebecka JavehedTäby OK34:24+11:38
73Stina ErikssonÅsarna IK34:30+11:44
74Eline Andrea Vaeng BernhardsenIL BUL-Tromsø34:35+11:49
75Nadja KlauserOLG Rymenzburg34:36+11:50
76Nova SahlénVästerås SOK34:53+12:07
77Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK35:04+12:18
78Marte Lillegraven LangsæterTrøsken IL35:11+12:25
79Klara EberlénOK Skogshjortarna35:15+12:29
80Julia ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna35:16+12:30
81Felicia RööhsSkattkärrs SOK35:19+12:33
82Nora KäckUmeå OK35:31+12:45
83Sanna SigvardsonBredaryds SOK35:56+13:10
84Jolana SkalováTatran Jablonec36:03+13:17
85Lova KronmarKarlskrona SOK36:35+13:49
86Stina LindmarkRobertsfors IK36:42+13:56
87Meja EnvallIK Hakarpspojkarna36:47+14:01
88Sonya PlatonovaNord West36:55+14:09
88Sara Storm-AnderssonOK Tyr36:55+14:09
90Venla TorrkullaIF Femman37:03+14:17
91Eliane AuerOLG Chur37:13+14:27
92Kira LammiKauhavan Wisa37:17+14:31
93Sara BengtssonOK Alehof37:34+14:48
94Lisa GunnarssonLerums SOK38:08+15:22
95Ella YtterströmSundsvalls OK38:10+15:24
96Pia EliassonIK Hakarpspojkarna38:25+15:39
97Ebba FlodmanOK Hammaren38:27+15:41
98Elsa ForsbergJärfälla OK38:29+15:43
99Yiang Wang38:31+15:45
100Elin GezeliusIFK Mora OK39:14+16:28
101Amanda BäckArboga OK39:15+16:29
101Wang ZhifanChina DEER-O39:15+16:29
103Selma MäkäräinenSK Pohjantähti39:28+16:42
104Michèle SommerOLG Suhr39:30+16:44
105Maja FalkSundbybergs IK39:31+16:45
106Wilma KroksmyrVäxjö OK40:24+17:38
107Hanna MorénHjärnarps OL40:29+17:43
108Tua RönnlundIFK Umeå40:50+18:04
109Nova StattinHärnösands OK41:09+18:23
110Saga KällstrandÅmåls OK41:18+18:32
111Ellen WesterlundOK Nolaskogsarna41:19+18:33
112Pauline HaglundIFK Hedemora OK41:25+18:39
113Filippa GuttkeNyköpings OK42:28+19:42
114Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg42:35+19:49
115Hilma VikströmUmeå OK42:51+20:05
116Alva GrönqvistJönköpings OK42:54+20:08
117Alice MesserliOLG Thun / ANCO43:20+20:34
118Elise Nilsen BergFossum IF43:53+21:07
119Moa GöhlFinspångs SOK44:15+21:29
120Matleena GomanVesaisen Pojat44:36+21:50
121Linnéa BjärbyFrosta OK44:49+22:03
122Stella ÄlvegranVästerås SOK44:50+22:04
123Elina Lingbro DömstedtUmeå OK44:59+22:13
124Lova HornlidenUmedalens IF45:21+22:35
125Emma MattssonMalungs OK Skogsmårdarna46:02+23:16
126Frida LindénVäxjö OK46:17+23:31
127Signe WikstenGävle OK46:46+24:00
128Stina SöderqvistLinköpings OK46:57+24:11
129Anna-Lisa KinellIFK Göteborg47:39+24:53
130Julia AbajiEksjö SOK48:02+25:16
131Maja RundlöfVäsby OK49:13+26:27
131Sofie LindellGustavsbergs OK49:13+26:27
133Linnea HermanssonIFK Mora OK49:39+26:53
134Moa KarlssonSundsvalls OK49:47+27:01
135Ella LindmarkRobertsfors IK50:17+27:31
136Ane SkulbørstadStjørdals-Blink Orientering50:19+27:33
137Adele PalmqvistNyköpings OK50:30+27:44
138Linnea SjöbergOK Branten50:33+27:47
139Klara MöllerOK Kontinent50:39+27:53
140Linnea BjörklundOK Tyr51:55+29:09
141Alice OlssonMölndal Outdoor IF54:03+31:17
142Emily KruysIF Thor54:10+31:24
143Nellie EliassonDalaportens OL55:15+32:29
144Ingrid Pedersen HolmskauTrøsken IL58:15+35:29
145Nelly RindeskogVästerbergslagens OL59:31+36:45
146Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OK59:57+37:11
147Greta BladlundKarlsbyhedens OK1:00:13+37:27
148Ingrid MolinHärnösands OK1:00:27+37:41
149Cornelia GustafssonIF Thor1:00:42+37:56
150Oda Marissa Bergersen1:04:49+42:03
151Hillevi LarssonOK Enen1:10:12+47:26
152Lina AhlstedtÅmåls OK1:11:12+48:26
153Vilma ThulinVästerås SOK1:25:22+1:02:36
Ella JacobsonOK Torej godkänd
Stella ÖstblomJärfälla OKej godkänd
Nora Svedin JakobssonLånghundra IFej godkänd
Vera SkantzeIFK Lidingö SOKej godkänd
MA YanbingChina DEER-Oej godkänd
Matilda PerssonOK Enenej godkänd
Emma AhlénIF Hagenej start
Ebba WestringJärfälla OKej start
Julina NyströmOK Nolaskogsarnaej start
Nikki AhlqvistÖrnsköldsviks OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!