Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D21-1

6 930 m, 88 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jenny ErikssonOK Kåre55:54
2Sara BengtssonSävedalens AIK59:02+3:08
3Selja KaartinenAngelniemen Ankkuri59:34+3:40
4Helena AnderssonOK Tisaren59:39+3:45
5Sara LundbladTullinge SK1:00:38+4:44
6Rebecka NylinOK Tisaren1:02:16+6:22
7Moa GustafssonUddevalla OK1:02:38+6:44
8Frida AnderssonFalkenbergs OK1:02:56+7:02
9Annie ForsbergOK Ravinen1:04:06+8:12
10Tove LagerbergOK Södertörn1:04:51+8:57
11Moa KjellstrandCentrum OK1:05:35+9:41
12Julia DahlHelsingborgs SOK1:05:52+9:58
13Emilia StåhlbergEspoon Suunta1:06:45+10:51
14Elina RönnlundIFK Umeå1:07:23+11:29
15Iana MelnykKyivska Rus1:07:55+12:01
16Zlata MalishevaNord West1:08:08+12:14
17Malin WidénUddevalla OK1:08:17+12:23
18Isabel SalénIFK Mora OK1:08:36+12:42
18Frida ForsbergOK Ravinen1:08:36+12:42
20Pernilla TunisIF Femman1:11:32+15:38
21Jenny BjörkÖrkelljunga FK1:11:35+15:41
22Siri JeppsonKatrineholms OK1:12:35+16:41
23Linnea BörjarsCentrum OK1:13:27+17:33
24Kajsa MattssonOK Kåre1:13:37+17:43
25Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK1:13:42+17:48
26Frida HedinHjärnarps OL1:14:05+18:11
27Julia OhlssonOK Linné1:14:07+18:13
28Hanna FedosieievaKyivska Rus1:14:37+18:43
29Karin FägerlindCentrum OK1:14:50+18:56
30Stina NilssonUmeå OK1:14:57+19:03
31Ann-Sofi KarlssonGävle OK1:15:42+19:48
32Hanna BerglundOK Kåre1:18:14+22:20
33Rebecka AdolfssonOK Kåre1:18:49+22:55
34Susanna MårtenssonStora Tuna OK1:18:58+23:04
35Sara WadmanIFK Mora OK1:19:17+23:23
36Emma BengtssonÅrsunda IF1:19:43+23:49
37Sofie SöderblomFalkenbergs OK1:21:13+25:19
38Matilda ErikssonOK Kåre1:21:47+25:53
39Erika JanssonRasbo IK1:21:51+25:57
40Magdalena Vande VoordeTullinge SK1:21:56+26:02
41Karin HagwallLunds OK1:22:23+26:29
42Terese WängdahlStora Tuna OK1:23:00+27:06
43Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro1:23:40+27:46
44Julia AdolfssonOK Kåre1:24:06+28:12
45Johanna ClarinIF Rigor1:24:45+28:51
46Triin JäädmaaOK Võru1:24:55+29:01
47Henna YliluikkiAngelniemen Ankkuri1:25:08+29:14
48Joline IngelssonOK Hammaren1:26:40+30:46
49Ebba PegestamOK Ravinen1:27:05+31:11
50Kristin BomanGävle OK1:27:09+31:15
51Emma JonssonOK Rodhen1:27:34+31:40
52Ida HöglandIF Brahe1:27:40+31:46
53Pernilla ErikssonGävle OK1:28:24+32:30
54Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro1:28:28+32:34
55Anna DowlingWellington Ranges Orienteering Club1:30:11+34:17
56Julia BirathStenungsunds OK1:31:16+35:22
57Cecilia WidénFK Boken1:31:59+36:05
58Frida EmanuelssonOK PAN-Kristianstad1:33:09+37:15
59Ella NurmiVaasan Suunnistajat1:33:53+37:59
60Maria BengtssonLånghundra IF1:34:14+38:20
61Nina HallorOK Tisaren1:34:36+38:42
62Rahel BussOLG Birseck1:35:48+39:54
63Lisa JohanssonOK Rodhen1:36:07+40:13
64Liliia NikolaienkoKyivska Rus1:36:21+40:27
65Elin NybergLunds OK1:38:03+42:09
66Alexandra PeterOLG Birseck1:39:44+43:50
67Jaana OlvetRakvere OK1:40:24+44:30
68Evelina FolkessonOK Torfinn1:41:43+45:49
69Annabarbara BeilsteinOLG Birseck1:43:23+47:29
70Seraina MüllerOLG Galgenen1:43:45+47:51
71Rebecca PeterOLG Birseck1:43:57+48:03
72Charlotte KungUmeå OK1:45:25+49:31
73Jenny BredfeltLunds OK1:47:12+51:18
74Teodora von FrenckellIFK Lidingö SOK1:47:34+51:40
75Caroline LindelöwHärlövs IF1:49:12+53:18
76Maika Moriya1:49:19+53:25
77Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK1:49:36+53:42
78Linnea SjölanderOK Gynge1:50:32+54:38
79Hanna BarkegrenOK Kåre1:57:31+1:01:37
80Elinor LindelöwHärlövs IF2:00:23+1:04:29
81Linda ErikssonGävle OK2:05:10+1:09:16
82Camilla NilssonOK Torfinn2:16:40+1:20:46
83Adela CervenaSlavia Hradec Kralove2:18:57+1:23:03
84Petra EklundLunds OK2:49:08+1:53:14
Daria KrasilnikovaNord Westej godkänd
Elin GidingVallentuna-Össeby OLej godkänd
Johanna HenrikssonOK Tisarenej godkänd
Linnea MalmbergStora Tuna OKej godkänd
Pim HedbergOK PAN-Kristianstadej start
Tova StålVästerbergslagens OLej start
Mikaela FiskarsOK Raseborgej start
Isabel EgliNWK Be/Soej start
Linnea JohnssonOK Nackheej start
Amanda BerggrenTullinge SKej start
Sophie NilssonHjärnarps OLej start
Elina GrahnIFK Lidingö SOKej start
Emma ArnesenByåsen ILej start
Maja IngelssonOK Hammarenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!