Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H45 Kort-1

4 520 m, 146 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Dan LarssonOK Tisaren27:33
2Henric BrohedeOK Tyr29:01+1:28
3Pontus HalldinKFUM Örebro OK29:05+1:32
4Øyvind StoksethHalden SK29:50+2:17
5Marko PitkänenJämsän Retki-Veikot30:07+2:34
6Mattias GrahnGöteborgs SK30:09+2:36
7Marcus PherssonOK Linné30:25+2:52
8Jörgen JohnssonOK Tor30:50+3:17
9Peter BraunVäxjö OK31:01+3:28
10Henrik LindbladOK Djerf31:33+4:00
11Jan SjödinOK Tisaren31:38+4:05
12Patric de BoussardIFK Enskede31:42+4:09
13Knut LandstadNydalens SK31:43+4:10
13Lars SjöbergTullinge SK31:43+4:10
15David HedbergTumba-Mälarhöjden OK31:44+4:11
16Fredrik LindellIF Thor31:46+4:13
17Niklas GrahnGöteborgs SK32:12+4:39
18Magnus ÖhlingOK Tor32:14+4:41
19Anders LindkvistAlmby IK32:29+4:56
20Even Angell-PetersenNydalens SK32:32+4:59
21Peter MohnOLC Kapreolo32:58+5:25
22Oddvar TaksdalGanddal IL33:04+5:31
22Per MelinOK Rodhen33:04+5:31
24Magnus GörasLeksands OK33:07+5:34
25Jörgen HellgrenIF Thor33:18+5:45
26Tomas AlbinssonOK Österåker33:29+5:56
27Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro33:32+5:59
28Stefan AronssonKFUM Örebro OK33:39+6:06
29Stefan DjurstedtEksjö SOK33:47+6:14
29Stefan BergOK Ravinen33:47+6:14
31Magnus NordströmKils OK33:50+6:17
32Tomas JonssonJärfälla OK34:04+6:31
33Hans FranssonOK Njudung34:19+6:46
34Magnus LundgrenI 19 IF34:29+6:56
35Jonas NiklassonFalköpings AIK OK34:56+7:23
36Mathias BjörklundOK Tyr35:01+7:28
37Martin BobergIF Rigor35:03+7:30
38Mikael NyströmOK Ravinen35:04+7:31
38Stefan NordinUlricehamns OK35:04+7:31
40Palle ZetterstrandGöteborg-Majorna OK35:10+7:37
41Andreas MobergOK Tyr35:29+7:56
42Anders EdquistTäby OK35:52+8:19
43Jonas BergenfurSkattkärrs SOK35:54+8:21
44Anders LingIK Hakarpspojkarna36:01+8:28
45Ola LindIF Thor36:41+9:08
46Mats HainkeSnättringe SK36:42+9:09
47Jens LindquistLånghundra IF36:50+9:17
48Lars SegermanSkarpnäcks OL37:02+9:29
49Stefan HolthoffOLV Steinberg37:08+9:35
50Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro37:13+9:40
51Anders KällTumba-Mälarhöjden OK37:14+9:41
52Erik TholénOK Skogshjortarna37:40+10:07
52Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK37:40+10:07
54Fredrik EkströmOK Tyr38:00+10:27
55Christopher LindqvistIFK Enskede38:02+10:29
56Peter RydesäterRehns BK38:10+10:37
57Fredrik LundströmOK Renen38:38+11:05
58Roger NilssonOK Linné38:41+11:08
59Fredrik NilssonLånghundra IF38:44+11:11
60Martin HasselströmOK Renen38:49+11:16
61Anders LöwgrenOK Milan38:55+11:22
62Andre JægtvikKonnerud IL39:08+11:35
63Erik BorglundHärnösands OK39:39+12:06
64Johan AnderssonHultsfreds OK39:42+12:09Ladda ner rutt i gpx-format
65Martin GertenbachSki Club Helsa39:53+12:20
66Klas GrönqvistJönköpings OK40:21+12:48
67Krister BerglundVittjärvs IK40:25+12:52
68Roland PerssonSkarpnäcks OL40:35+13:02
69Martin MoldinSödertälje-Nykvarn OF40:39+13:06
70Thomas JohanssonGamleby OK40:54+13:21
71Ola BratlieBUL Tromsø Orientering41:01+13:28
72Anders LarssonOK Milan41:15+13:42
73Rickard JakobssonEksjö SOK41:40+14:07
74Björn LönneSkarpnäcks OL42:16+14:43
75Mathias FredrixonOK Skogshjortarna42:59+15:26
76Brett WeihartHestra IF43:13+15:40
76Björn KarlssonKexholms SK43:13+15:40
78Nic KruysIF Thor43:21+15:48
79Magnus EricssonVäxjö OK43:37+16:04
80Torbjörn ErikssonIFK Brattfors43:52+16:19
81Niklas SanderOK Milan43:53+16:20
82Håkan SonessonFalköpings AIK OK44:04+16:31
83Tomas WesterströmOK Ravinen44:14+16:41
84Johan KarlssonOK Tor44:23+16:50
85Ola CarlénBromma-Vällingby SOK44:34+17:01
86Johan LindeblomIK Omega44:38+17:05
87Jörgen DegerlundVittjärvs IK45:03+17:30
88Jonas AnderssonIF Thor45:12+17:39
89Olof MartanderTrollhättans SOK45:17+17:44
90Johan PetriOK Djerf45:27+17:54
91Jonas BlombergSegersta OK45:43+18:10
92Anders BergmarkSnättringe SK45:44+18:11
93Rein PellaVittjärvs IK45:56+18:23
94Erik SkoglundSol Tranås45:58+18:25
95Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK46:04+18:31
95Börje PerssonOK Ravinen46:04+18:31
97Mikael RööhsSkattkärrs SOK46:20+18:47
98Johan LundbladMarkbygdens OK46:24+18:51
98Márk GárdonyiOSC Budapest46:24+18:51
100Bengt LarssonBredareds IF46:26+18:53
101Rickard DanielssonVimmerby OK46:42+19:09
102Anders NilssonVimmerby OK46:45+19:12
103Karl-Johan RydbergGamleby OK47:02+19:29
104Roger NorbergOK Hällen47:06+19:33
105Pär SvenssonVärend GN OL47:27+19:54
106Robert LadängesAlfta-Ösa OK47:57+20:24
107Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna48:01+20:28
108Tormod KleppaLillehammer OK48:46+21:13
109Nicklas DoyleSkarpnäcks OL49:07+21:34
110Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid O Ol49:13+21:40
111Ola NilssonAlvesta SOK49:30+21:57
112Tommy StenviOK Linné49:47+22:14
113Niklas TimbyUmeå OK49:57+22:24
113Håkan JanssonVänersborgs SK49:57+22:24
115Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL50:05+22:32
116John-Patrik TreptowAnderstorps OK50:11+22:38
117Henrik IsenströmAlmby IK50:31+22:58
118Håkan RundqvistOK Nackhe50:39+23:06
119Hans JohanssonOK Reftele51:16+23:43
120Fredrik AskMarkbygdens OK52:14+24:41
121Håkan OlssonSnättringe SK52:58+25:25
122Anders AnderssonSegersta OK53:22+25:49
123Espen JernbergNydalens SK53:39+26:06
124Fredrik AnderssonOK Södertörn54:00+26:27
125Calle FogelstrandRyda SK54:04+26:31
126Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK54:10+26:37
127Ulf IsakssonHässleby SOK54:38+27:05
128Lars ArneborgUlricehamns OK55:20+27:47
129Peter JohanssonSimlångsdalens IF55:38+28:05
130Patrik NylénDegerfors OK57:08+29:35
131Robert CederholmLänna IF57:25+29:52
132Erik DyreliusSnättringe SK58:34+31:01
133Thierry ReignierJärfälla OK58:57+31:24
134Mickael GöranssonAlmby IK1:00:12+32:39
135Leif BlomqvistBredareds IF1:00:28+32:55
136Jörgen PerssonTumba-Mälarhöjden OK1:01:54+34:21
137Mattias LundgrenVittjärvs IK1:03:02+35:29
138Johan HanssonOK Löftan1:03:07+35:34
139Torbjörn JarlemarkIFK Lidingö SOK1:05:29+37:56
140Jonas FurubackaOK Botnia1:05:31+37:58
141Lars OhlssonOK Tyr1:07:19+39:46
142Jonny LindénVäxjö OK1:08:15+40:42
143Mats JohanssonOK Hällen1:19:20+51:47
144Patrik StenilsOK Hällen1:19:25+51:52
Magnus KjellstrandTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Roger TynellRånäs OKej godkänd
David WästlundOK Tyrej start
Magnus NiklassonFalköpings AIK OKej start
Håkan AhlqvistOK Tyrej start
Joel AhlqvistSkarpnäcks OLej start
Fredrik JonssonAttunda OKej start
Magnus NilssonTorsås OKej start
Johan EdströmBottnaryds IFej start
Jens ArvidssonIF Rigorej start
Gary LarssonOK Skogshjortarnaej start
Magnus HanssonOK Löftanej start
Dan GibergTumba-Mälarhöjden OKej start
Håkan AnderssonSäffle OKej start
Olli TurakainenHelsingin Suunnistajatej start
Jan SamuelssonFalköpings AIK OKej start
Lars-Erik LarssonOK Milanej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!