Officiell resultatlista för Stockholm Indoor Cup, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholm Indoor Cup
Arrangörsorganisation: Stockholms Inomhusorienterare
Datum: lördag 3 februari 2018 - söndag 4 februari 2018

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

Västerås SOK

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Sixten SlagbrandH14 (170)29:27+7:292:47
4Nova SahlénD12 (95)25:02+8:522:59
14Alfred LönnSIC Herrar (393)34:28+5:302:47
15Elin NallgårdSIC Damer (207)44:09+9:453:29
15Catharina DahlmarkSIC Damer light (47)45:52+23:295:37
19Lill NallgårdSIC Damer light (47)1:01:48+39:257:34
20Lena TörnqvistSIC Damer light (47)1:09:16+46:538:29
28Tobias DahlmarkSIC Motion svår (142)53:41+32:344:35
30Jonas Jensen-TornehedSIC Herrar (393)39:44+10:463:12
32Elis WiklundH14 (170)43:31+21:334:07
35Vilma ThulinD12 (95)54:23+38:136:30
38Lars HallSIC Motion svår (142)1:03:06+41:595:24
38Pernilla SahlénSIC Damer (207)52:43+18:194:10
38Anna HallSIC Tanter (177)56:06+21:517:13
39Hanna SundströmSIC Damer (207)53:36+19:124:14
46Cecilia VälijeesiöSIC Motion svår (142)1:15:01+53:546:25
50Eva OdeSIC Damer (207)57:46+23:224:34
54Elin DahlmarkSIC Damer (207)58:02+23:384:35
55Catarina LarssonSIC Tanter (177)1:09:28+35:138:57
60Dan ÖsterlundSIC Herrar (393)43:54+14:563:32
62Hanna ThulinD14 (136)58:51+37:447:12
65Kristina LindgrenD16 (169)1:09:49+42:365:58
74Felicia SahlénD16 (169)1:34:10+1:06:578:03
82Noa SjöstrandSIC Herrar (393)47:00+18:023:47
85Anna LindgrenSIC Damer (207)1:12:49+38:255:45
90Simon ÖsterlundSIC Herrar (393)48:15+19:173:54
100Erik NallgårdSIC Herrar (393)50:13+21:154:03
107Pontus LindgrenSIC Herrar (393)51:39+22:414:10
109Marcus ArnoldssonSIC Herrar (393)52:10+23:124:13
124Markus ÖsterlundSIC Herrar (393)54:00+25:024:21
168Fredrik DahlmarkSIC Herrar (393)1:05:30+36:325:17
174Per SundströmSIC Herrar (393)1:09:17+40:195:36
176Stefan TörnqvistSIC Herrar (393)1:10:26+41:285:41
179Sixten TörnqvistSIC Herrar (393)1:16:22+47:246:10
180David LindgrenSIC Herrar (393)1:18:07+49:096:18
Anders SahlénSIC Gubbar (183)ej godkänd
Anders ÖsterlundSIC Herrar (393)ej godkänd
Amanda HallD16 (169)ej godkänd
Magnus LarssonSIC Gubbar (183)ej godkänd
Ida LarssonD16 (169)ej godkänd
Fanny AnderssonD14 (136)ej start
Pia AnderssonSIC Tanter (177)ej start
Mats ThulinSIC Herrar (393)ej start
Tamás SzütsH16 (142)ej start
Alexander ThulinH12 (92)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!