Officiell resultatlista för Vårserien Etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårserien Etapp 4
Arrangörsorganisationer: Frölunda OL / Göteborgs Orienteringsförbund
Datum: lördag 2 juni 2018

D16

4 490 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eleonora AlinderSjövalla FK40:168:58
2Sabina AumoKungälvs OK44:37+4:219:56
3Märta LjungbergSjövalla FK46:24+6:0810:20
4Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering47:09+6:5310:30
5Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK47:57+7:4110:40
6Julia LindbladSävedalens AIK54:15+13:5912:04
7Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb1:04:28+24:1214:21
8Agnes BohlinIFK Göteborg Orientering1:05:53+25:3714:40
9Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb1:05:56+25:4014:41
10Anna SvarfvarSjövalla FK1:07:59+27:4315:08
11Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb1:11:36+31:2015:56
12Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb1:19:34+39:1817:43
13Lycka DrakengrenIF Marin Väst1:21:30+41:1418:09
14Matilda ÅkessonOK Landehof1:22:59+42:4318:28
Olivia AspIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Elsa KarlssonOK Landehofej start
Maria LogrenSjövalla FKej start

H16

5 080 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil AxelssonLerums SOK40:398:00
2Felix DrejmoOK Landehof44:15+3:368:42
3William SturessonLerums SOK44:44+4:058:48
4Nils KörleOK Landehof45:02+4:238:51
5Jakob GunnarssonLerums SOK46:48+6:099:12
6Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK47:03+6:249:15
7Nils GrimbeckSävedalens AIK48:19+7:409:30
8Hannes RosendahlIF Marin Väst53:20+12:4110:29
9Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK55:59+15:2011:01
10Simon NordbergGöteborg-Majorna OK56:36+15:5711:08
11Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubb58:15+17:3611:27
12Albin NyqvistOK Landehof58:52+18:1311:35
13Tage KinellIFK Göteborg Orientering1:01:40+21:0112:08
14Ivan MagnussonGöteborg-Majorna OK1:05:19+24:4012:51
15Edvin BorneFrölunda OL1:07:21+26:4213:15
16Erik JohanssonOK Alehof1:10:38+29:5913:54
17Zebastian ArfwedsonFrölunda OL1:11:57+31:1814:09
18Jacob GrahnIK Uven1:13:04+32:2514:22
19Wilmer HolmqvistSjövalla FK1:57:28+1:16:4923:07
Anton KastrupFK Herkulesej godkänd
Arvid AronssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Erik ÖstlingKungälvs OKej godkänd
Albin SchmidtFrölunda OLej godkänd
David ErikmatsSävedalens AIKej start

D16 Kort

3 890 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evelina GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb47:0312:05
2Emilia MathiasonTolered-Utby Ol-klubb1:07:02+19:5917:13

H16 Kort

3 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hugo EtemadFrölunda OLutgått
Robin NilselidGöteborg-Majorna OKej start
Jesper CarlssonIK Uvenej start

D14

3 690 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida BengtssonOK Alehof29:398:02
2Elina ReinholdssonOK Alehof35:04+5:259:30
3Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK40:26+10:4710:57
4Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb40:32+10:5310:59
5Emma KarlssonOK Landehof43:30+13:5111:47
6Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb45:54+16:1512:26
7Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb46:01+16:2212:28
8Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering46:29+16:5012:35
9Molly GranängKungälvs OK46:36+16:5712:37
10Ella PetterssonSävedalens AIK47:53+18:1412:58
11Maja AxelssonLerums SOK48:31+18:5213:08
12Ebba NäsmanLerums SOK50:25+20:4613:39
13Matilda WallströmSävedalens AIK50:42+21:0313:44
14Lisa ErikssonOK Landehof1:04:48+35:0917:33
15Ida KörleOK Landehof1:11:34+41:5519:23
16Juni DrakengrenIF Marin Väst1:27:23+57:4423:40
Amanda Ström EckerlidSävedalens AIKej godkänd
Julia BogeOK Alehofej godkänd
Frida DahlbergIK Uvenej start
Alice TryggSävedalens AIKej start
Ellen NormanSävedalens AIKej start

H14

3 650 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor BeischerIK Uven31:338:38
2Karl GranforsOK Landehof32:00+0:278:46
3Melker ÅkessonOK Landehof32:05+0:328:47
4Simon BååthSävedalens AIK32:18+0:458:50
5Tim MartnerFrölunda OL35:46+4:139:47
6Fabian AlinderSjövalla FK36:20+4:479:57
7Emil LindbladSävedalens AIK37:33+6:0010:17
8Hannes EssungerSjövalla FK38:26+6:5310:31
9Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb38:28+6:5510:32
10Elias NyqvistOK Landehof39:41+8:0810:52
11Elias NordbergGöteborg-Majorna OK40:53+9:2011:12
12Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb42:25+10:5211:37
13William RönnborgIK Uven44:51+13:1812:17
14Alvin OllanderOK Landehof45:00+13:2712:19
15Adrian BergqvistOK Alehof46:05+14:3212:37
16Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb50:17+18:4413:46
17Arvid EkbergIF Marin Väst50:18+18:4513:46
18Oscar Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK52:19+20:4614:20
19Linus AlinderSjövalla FK55:11+23:3815:07
20Simon LjungkvistOK Alehof57:53+26:2015:51
21Hannes PerssonFK Herkules1:01:16+29:4316:47
22Alfred JohanssonOK Alehof1:04:13+32:4017:35
23Carl-Johan StåhlSävedalens AIK1:08:42+37:0918:49
24Simon SahlinSjövalla FK1:08:52+37:1918:52
25Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb1:14:38+43:0520:26
26Daniel KarlssonFrölunda OL1:18:34+47:0121:31
27Axel BjörkmanSjövalla FK1:18:55+47:2221:37
28Martin EkFrölunda OL1:22:20+50:4722:33
29Oscar CarlsonIK Uven1:26:19+54:4623:38
30Johan ÖstlingKungälvs OK1:31:22+59:4925:01
31Olle KullmanOK Alehof1:39:53+1:08:2027:21
Adam GranhageSjövalla FKej godkänd
David VilhelmssonIK Uvenej godkänd
Alwin EinarssonKungälvs OKej godkänd
Jakob AspIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start
David RothamelTolered-Utby Ol-klubbej start
Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg Orienteringej start
Axel GrimbeckSävedalens AIKej start
Ebbe HolmqvistSjövalla FKej start
Johan SaméusFrölunda OLej start

D14 Kort

3 210 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina Lyckemalm DahlénIK Uven1:03:3619:48
2Maja TorseinFrölunda OL1:07:24+3:4820:59
Karina BacheTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Linna NybergIFK Göteborg Orienteringej start

H14 Kort

3 210 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer NordbergTolered-Utby Ol-klubb39:2712:17
2Levin LummanderLerums SOK46:06+6:3914:21
Adam VilhelmssonIK Uvenej godkänd
Valter DrejmoOK Landehofej godkänd
William OkdahlFK Herkulesutgått
Axel StyreniusTolered-Utby Ol-klubbej start

D12

2 920 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa MoqvistLerums SOK24:248:21
2Miranda WallströmSävedalens AIK25:56+1:328:52
3Signe KullanderSävedalens AIK30:59+6:3510:36
4Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb31:10+6:4610:40
5Wilma ReinholdssonOK Alehof31:22+6:5810:44
6Sara BengtssonOK Alehof34:06+9:4211:40
7Edith HolmstrandOK Landehof36:59+12:3512:39
8Julia SvarfvarSjövalla FK38:25+14:0113:09
9Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering38:45+14:2113:16
10Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb39:48+15:2413:37
11Linnea WaernOK Landehof39:51+15:2713:38
12Anna-Lisa KinellIFK Göteborg Orientering40:50+16:2613:59
13Elin NobornIFK Göteborg Orientering43:52+19:2815:01
14Ida AlmerOK Landehof44:09+19:4515:07
15Hanna SchälinOK Alehof47:20+22:5616:12
16Anna JohannessonFrölunda OL47:39+23:1516:19
17Petronella NyströmOK Landehof49:16+24:5216:52
18Maja HaablaheLerums SOK49:22+24:5816:54
19Clara LövgärdOK Alehof50:12+25:4817:11
20Stella ModénFrölunda OL51:03+26:3917:28
21Maja NordelöfMölndal Outdoor IF51:24+27:0017:36
22Ellen SkovbjergFrölunda OL52:23+27:5917:56
23Lisa GunnarssonLerums SOK52:42+28:1818:02
24Jennie LidénOK Landehof54:07+29:4318:31
25Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb56:51+32:2719:28
26Ebba KopkaIFK Göteborg Orientering57:18+32:5419:37
27Hanna HolmerFrölunda OL58:39+34:1520:05
28Ellen RubendahlFrölunda OL1:02:05+37:4121:15 Ladda ner rutt i gpx-format
29Jenny NorrmanGöteborg-Majorna OK1:03:19+38:5521:41
30Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:06:24+42:0022:44
31Alma NohleKungälvs OK1:06:28+42:0422:45
32Amy JohanssonIK Uven1:07:39+43:1523:10
33Elin LidénOK Landehof1:08:17+43:5323:23
34Emma WisslerFK Herkules1:08:54+44:3023:35
35Ella BergelindFK Herkules1:23:27+59:0328:34
Elin AxelssonLerums SOKej godkänd
Stina HelgesonKungälvs OKej start
Signe KullmanOK Alehofej start
Ally BlomFrölunda OLej start
Emelina HolmqvistSjövalla FKej start

H12

2 730 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK21:427:56
2Filip ValentinGöteborg-Majorna OK25:37+3:559:23
3Edvin SonedahlOK Landehof27:50+6:0810:11
4Noah HedenblomSjövalla FK28:42+7:0010:30
5Axel EkdalaKungälvs OK29:10+7:2810:41
6Axel Ström EckerlidSävedalens AIK29:13+7:3110:42
7Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb29:31+7:4910:48
8Felix JohanssonOK Alehof29:36+7:5410:50
9Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK30:31+8:4911:10
10Isak NilssonOK Landehof30:43+9:0111:15
11Emil WalleniusFrölunda OL30:56+9:1411:19
12Isak ÖgrenSävedalens AIK31:23+9:4111:29
13Marcus LammFrölunda OL33:52+12:1012:24
14William KraftIK Uven34:14+12:3212:32
15Arvid HermanssonKungälvs OK34:33+12:5112:39
16Lukas RandåkerSjövalla FK37:01+15:1913:33
17Harald MartnerFrölunda OL37:39+15:5713:47
18Jacob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb37:58+16:1613:54
19Gustav StåhlSävedalens AIK38:10+16:2813:58
20Lukas GudmundssonOK Landehof39:05+17:2314:18
21Axel RydgrenTolered-Utby Ol-klubb40:15+18:3314:44
22Alvar NivertFK Herkules41:10+19:2815:04
23Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb41:18+19:3615:07
24Simon GrahnIK Uven41:48+20:0615:18
25Ludvig MedinTolered-Utby Ol-klubb42:08+20:2615:26
26Gustav HedlundLerums SOK43:23+21:4115:53
27Joel HolgersonOK Landehof43:58+22:1616:06
28Björn DjupströmFrölunda OL44:48+23:0616:24
29Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb45:14+23:3216:34
30Rasmus GranängKungälvs OK48:16+26:3417:40
31Vilgot RappSjövalla FK49:11+27:2918:00
32Dante WallinSävedalens AIK50:43+29:0118:34
33Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb51:10+29:2818:44
34Max VetterSävedalens AIK52:46+31:0419:19
35Jakob JönssonLerums SOK57:11+35:2920:56
36Axel NilssonTolered-Utby Ol-klubb1:01:50+40:0822:38
37Elmer JenefeldtSjövalla FK1:09:04+47:2225:17
38Erik JohanssonIK Uven1:17:21+55:3928:20
39Joel GabrielssonKungälvs OK1:22:30+1:00:4830:13
40Love ErikssonIK Uven1:23:12+1:01:3030:28
Charlie WennbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Primus HäggbomTolered-Utby Ol-klubbutgått
Hannes LindskogKungälvs OKutgått
Arild ErikmatsSävedalens AIKej start
Hugo AlmSjövalla FKej start
Nils KylbergSävedalens AIKej start
Edvin LanneKungälvs OKej start
Erik SaméusFrölunda OLej start
Alexander FedjeFrölunda OLej start

D12 Kort

1 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara AlfredssonLerums SOK17:209:07
2Tilde StridOK Landehof21:51+4:3111:30
3Elsa SchmidtFrölunda OL29:17+11:5715:24
4Saga RingstadTolered-Utby Ol-klubb30:35+13:1516:05
Ebba JönssonGöteborg-Majorna OKej start

H12 Kort

2 160 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Hugo LjungIK Stern27:0012:29
2Felix EngerOK Landehof29:35+2:3513:41
3Hannes GöökSjövalla FK30:51+3:5114:16
4David BergströmFrölunda OL34:40+7:4016:02
Einar RagneskogTolered-Utby Ol-klubbej start
Arvid LundbergGöteborgs SKej start

D10

2 090 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice BohlinIFK Göteborg Orientering19:189:14
2Emma EkdahlSävedalens AIK20:28+1:109:47
3Vera HöglundSjövalla FK20:59+1:4110:02
4Elina KarlssonFK Herkules22:31+3:1310:46
5Evelina BjörkmanKungälvs OK22:48+3:3010:54
6Ebba LövgärdOK Alehof23:52+4:3411:25
7Selma PerssonFK Herkules23:58+4:4011:28
8Elsa ArvidssonSjövalla FK24:58+5:4011:56
9Stella TormenaFK Herkules25:27+6:0912:10
10Amanda PehrsonGöteborg-Majorna OK26:13+6:5512:32
11Elly EinarssonKungälvs OK26:17+6:5912:34
12Moa WallströmSävedalens AIK26:19+7:0112:35
13Hilda GrahnGöteborgs SK27:37+8:1913:12
14Agnes BogeOK Alehof27:50+8:3213:19
15Amanda WennbergSjövalla FK29:47+10:2914:15
16Klara BrockmarkMölndal Outdoor IF30:14+10:5614:27
17Elin ZachrissonKungälvs OK30:50+11:3214:45
18Linnéa RexOK Landehof31:40+12:2215:09
19Tilde ÖstbergIK Uven32:06+12:4815:21
20Miranda NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb32:50+13:3215:42
21Alice FagerströmIFK Göteborg Orientering33:00+13:4215:47
22Elin JonssonSjövalla FK33:12+13:5415:53
23Molly AlmerOK Landehof33:22+14:0415:57
24Wilma SandeliusFK Herkules42:14+22:5620:12
25Adeline SalekärrKungälvs OK55:49+36:3126:42
26Ebba GranhageSjövalla FK58:04+38:4627:46
Ylva BramfeldtOK Landehofej start
Elsa HaablaheLerums SOKej start
Hedvig GrahnIFK Göteborg Orienteringej start

H10

2 110 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jarvis HanssonFrölunda OL14:096:42
2Herman PetterssonSävedalens AIK16:11+2:027:40
3Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb16:44+2:357:55
4Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb16:52+2:437:59
5Gustav RexOK Landehof16:56+2:478:01
6Pontus BergströmFrölunda OL17:06+2:578:06
7Vidar EkdalaKungälvs OK17:13+3:048:09
8Victor Lin-björnströmGöteborg-Majorna OK17:51+3:428:27
9Arve StrömIFK Göteborg Orientering19:27+5:189:13
10Bruno FovaeusSävedalens AIK20:08+5:599:32
11Theander HulthénMölndal Outdoor IF20:37+6:289:46
12Nils LydmarkSjövalla FK22:31+8:2210:40
13Hugo OlssonMölndal Outdoor IF23:12+9:0310:59
14Viggo NäsmanLerums SOK24:08+9:5911:26
15Ted NömmIFK Göteborg Orientering24:20+10:1111:31
16Jesper RandåkerSjövalla FK24:21+10:1211:32
17Hjalmar JohanssonOK Alehof26:08+11:5912:23
18Anton DahlbergIK Uven26:20+12:1112:28
19Alvar HedenblomSjövalla FK28:06+13:5713:19
20Martin SkovbjergFrölunda OL29:28+15:1913:57
21Melker SamorLerums SOK30:38+16:2914:31
22Simon EngerOK Landehof32:14+18:0515:16
23Arvid LiedmanTolered-Utby Ol-klubb34:29+20:2016:20
24Arvid LanneKungälvs OK34:55+20:4616:32
25Ludvig LindenauOK Alehof36:05+21:5617:06
26Hugo HolgersonOK Landehof40:29+26:2019:11
27Noel GalianisMölndal Outdoor IF46:23+32:1421:58
Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

U3

3 050 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda LekbergSävedalens AIK31:4510:24
2Emilia KraftIK Uven37:08+5:2312:10
3Stella AlbrektssonGöteborg-Majorna OK45:24+13:3914:53
4Melker SjunnessonKungälvs OK45:47+14:0215:00
5Agnes SmidfeltIFK Göteborg Orientering49:29+17:4416:13
6Erik WettergrenFK Herkules54:42+22:5717:56
7Alice NohleKungälvs OK56:21+24:3618:28
8Malte AnderssonSjövalla FK58:39+26:5419:13
9Anton LarssonOK Landehof1:04:36+32:5121:10
10Ellen HederströmLerums SOK1:09:05+37:2022:39
11Sigrid BäckarIFK Göteborg Orientering1:13:39+41:5424:08
12Filip ÖstbergIK Uven1:32:30+1:00:4530:19

DU2

2 220 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa LindgrenSävedalens AIK19:208:42
2Meja StridOK Landehof19:44+0:248:53
3Linnea NilssonOK Landehof22:35+3:1510:10
4Agnes ÅbergTolered-Utby Ol-klubb24:46+5:2611:09
5Ingrid KafvelströmTolered-Utby Ol-klubb27:44+8:2412:29
6Lisa BohlinTolered-Utby Ol-klubb28:13+8:5312:42
7Emma OlssonTolered-Utby Ol-klubb29:49+10:2913:25
8Åsa JalmelidFrölunda OL30:08+10:4813:34
9My Oliva SjunnesonKungälvs OK30:20+11:0013:39
10Tilma GlamhedenOK Landehof31:25+12:0514:09
11Ines EjebornGöteborg-Majorna OK31:53+12:3314:21
12Alva BodforssTolered-Utby Ol-klubb32:22+13:0214:34
13Ingrid AnderssonFK Herkules32:37+13:1714:41
14Selma JönssonIK Uven33:35+14:1515:07
15Tove JensenTolered-Utby Ol-klubb34:38+15:1815:36
16Molly HallbergSjövalla FK35:35+16:1516:01
17Emma LindströmTolered-Utby Ol-klubb35:39+16:1916:03
18Saga TormenaFK Herkules35:58+16:3816:12
19Livia IdegårdIFK Göteborg37:02+17:4216:40
20Alma AnderssonFK Herkules38:58+19:3817:33
21Kerstin SvenssonOK Kullingshof39:21+20:0117:43
22Alva HedinTolered-Utby Ol-klubb40:00+20:4018:01
22Amanda JerkstrandTolered-Utby Ol-klubb40:00+20:4018:01
24Ingrid HögblomTolered-Utby Ol-klubb40:27+21:0718:13
25Celia HöglundFK Herkules40:53+21:3318:24
26Vera IngulfSävedalens AIK41:30+22:1018:41
27Siri KronaKungälvs OK42:12+22:5219:00
28Isabella SvärdOK Landehof48:46+29:2621:58
29Hillevi AnundbyOK Landehof48:48+29:2821:58
Signe AxelssonGöteborg-Majorna OKej start

HU2

2 120 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip StåhlSävedalens AIK18:288:42
1Axel JohanssonTolered-Utby Ol-klubb18:288:42
3Alexander NilssonKungälvs OK21:13+2:4510:00
4Hilding MartinssonLerums SOK22:24+3:5610:33
5Filip SandbergKlublös22:41+4:1310:41
6Jonas NissarTolered-Utby Ol-klubb23:04+4:3610:52
7Oscar HerngrenKungälvs OK23:41+5:1311:10
8Jonatan BäckmanIFK Göteborg23:46+5:1811:12
9Arvid AneljungTolered-Utby Ol-klubb24:16+5:4811:26
10Tarik TorloTolered-Utby Ol-klubb24:42+6:1411:39
11Isak EvergreenLerums SOK24:46+6:1811:40
12Olof KarlssonFK Herkules24:53+6:2511:44
13Noah LjungkvistKungälvs OK25:14+6:4611:54
14Jesper NilssonKungälvs OK25:37+7:0912:05
15Leo AllerbrantTolered-Utby Ol-klubb25:38+7:1012:05
16Oliver WennbergTolered-Utby Ol-klubb26:04+7:3612:17
17Oliver Borrego OlssonSävedalens AIK26:19+7:5112:24
18Emil ZetterlundLerums SOK26:40+8:1212:34
19Anton BäckLerums SOK27:19+8:5112:53
20Ebbe Olsson JungbladGöteborg-Majorna OK27:51+9:2313:08
21Alex BergerTolered-Utby Ol-klubb29:09+10:4113:45
22William FedjeFrölunda OL29:12+10:4413:46
23Alfred EdmanLerums SOK30:34+12:0614:25
24Anton SaetherOK Landehof30:53+12:2514:34
25Maximilian MellqvistSjövalla FK31:20+12:5214:46
26Anton NilssonTolered-Utby Ol-klubb31:24+12:5614:48
27Edvin SamuelssonOK Landehof31:52+13:2415:01
28Linus Eriksson HolmgrenIK Uven32:47+14:1915:27
29Elias GranängKungälvs OK33:41+15:1315:53
30Elias OkgrenKungälvs OK34:35+16:0716:18
31Eric UnemanOK Alehof35:08+16:4016:34
32Sven KarlssonOK Alehof35:14+16:4616:37
33Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb36:48+18:2017:21
34Linus RappSjövalla FK40:00+21:3218:52
35gustav FjällingKungälvs OK40:16+21:4818:59
36Eric LiljaTolered-Utby Ol-klubb42:05+23:3719:51
37Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb46:20+27:5221:51
38Caspian AnderssonLerums SOK55:43+37:1526:16
39Ivar SkårmanFrölunda OL1:05:14+46:4630:46
40Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb1:06:32+48:0431:23
Viggo MedinTolered-Utby Ol-klubbutgått
Anton AnderssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Otto BondesonIK Uvenej start
Gustav BrockmarkMölndal Outdoor IFej start
Jakob GudmundssonOK Landehofej start

DU1

1 870 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilma AxelssonGöteborg-Majorna OK19:3710:29
2Ida KopkaIFK Göteborg Orientering20:15+0:3810:49
3Märta StrelénOK Alehof20:50+1:1311:08
4Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK21:22+1:4511:25
5Ella RosénGöteborg-Majorna OK21:34+1:5711:31
6Juli PeterssonIK Uven22:39+3:0212:06
7Elsa EssénMölndal Outdoor IF23:11+3:3412:23
8Alma DavidssonGöteborg-Majorna OK25:07+5:3013:25
9Madeleine BergqvistOK Alehof25:09+5:3213:26
10Ella EmanuelssonFrölunda OL25:29+5:5213:37
11Mailis HolmqvistSjövalla FK25:41+6:0413:44
12Ingrid MånssonIFK Göteborg Orientering26:08+6:3113:58
13Stella BrageOK Landehof26:40+7:0314:15
14Ina JohanssonIFK Göteborg Orientering27:28+7:5114:41
15Märta GrahnGöteborgs SK29:04+9:2715:32
16Lovisa SmitterbergKungälvs OK29:40+10:0315:51
17Bianca GiobbiOK Alehof30:23+10:4616:14
18Johanna LindströmTolered-Utby Ol-klubb31:03+11:2616:36
19Malva IsraelssonTolered-Utby Ol-klubb31:06+11:2916:37
20Linnea KarlssonFrölunda OL36:31+16:5419:31
21Sigrid HellestamTolered-Utby Ol-klubb37:12+17:3519:53
22Astrid HögblomTolered-Utby Ol-klubb39:03+19:2620:52
23Elsa KafvelströmTolered-Utby Ol-klubb42:09+22:3222:32
24Olivia CronquistOK Landehof43:44+24:0723:23
25Tilda BäckLerums SOK45:11+25:3424:09
Stella BergTolered-Utby Ol-klubbej start

HU1

2 060 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin HogedalOK Alehof18:449:05
2Hannes BergerTolered-Utby Ol-klubb19:30+0:469:27
3Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK20:13+1:299:48
4Einar ForsFrölunda OL20:32+1:489:58
5Daniel CarlssonFrölunda OL20:56+2:1210:09
6Leon ArmbrechtIF Marin Väst21:37+2:5310:29
7Vidar SunessonOK Alehof22:00+3:1610:40
8William CarlsonIK Uven22:11+3:2710:46
9Arild NorbergIF Marin Väst22:24+3:4010:52
10Samuel WettergrenFK Herkules23:07+4:2311:13
11Hugo ChauhanGöteborg-Majorna OK23:33+4:4911:25
12Arvid LiljaGöteborg-Majorna OK23:49+5:0511:33
13Axel ForsKungälvs OK25:23+6:3912:19
14Axel LydmarkSjövalla FK26:03+7:1912:38
15Victor EkströmIK Uven26:22+7:3812:47
16Viktor SamorLerums SOK27:10+8:2613:11
17Melvin FrelekTolered-Utby Ol-klubb28:25+9:4113:47
18Elton OkgrenKungälvs OK28:34+9:5013:52
19Knut GrenSävedalens AIK29:19+10:3514:13
20William PusaFrölunda OL29:28+10:4414:18
21Ivar HolmstrandOK Landehof31:18+12:3415:11
22Wilton FrelekTolered-Utby Ol-klubb31:28+12:4415:16
23Jonathan RexOK Landehof32:06+13:2215:34
24Felix AumoKungälvs OK33:59+15:1516:29
25David SmidebrantTolered-Utby Ol-klubb35:44+17:0017:20
26Gustav AgnvallIK Uven35:56+17:1217:26
27Leo ForsgardIK Uven37:21+18:3718:07
28Viggo OlssonMölndal Outdoor IF37:53+19:0918:23
29Filip RekawekIK Uven42:22+23:3820:33
30Benjamin BerglundTolered-Utby Ol-klubb45:18+26:3421:59
31David ErikssonTolered-Utby Ol-klubb46:52+28:0822:45
32Erik LidénOK Landehof51:17+32:3324:53
33Samuel BäckmanIFK Göteborg Orientering52:53+34:0925:40
34Vilhelm BäckarIFK Göteborg Orientering54:40+35:5626:32
35Edgar AlexanderssonIK Uven1:17:05+58:2137:25
John LagergrenTolered-Utby Ol-klubbej start
Vidar LundbergGöteborgs SKej start
Axel PerssonFK Herkulesej start

Inskolning

1 730 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hilmer AndréIF Marin Västfullföljt
Melker AndréIF Marin Västfullföljt
Stina AskerlundIK Uvenfullföljt
Anastasija AxeFrölunda OLfullföljt
Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OKfullföljt
Moa Bligård WennerlundGöteborg-Majorna OKfullföljt
Valter EkströmKungälvs OKfullföljt
Elliot GjeinOK Tyrfullföljt
Freja HesselSjövalla FKfullföljt
Lovo HogedalOK Alehoffullföljt
Aina HolmqvistSjövalla FKfullföljt
Irma LiedmanTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Benjamin LöfgrenGöteborg-Majorna OKfullföljt
Nils MentorKlubblösfullföljt
Linnea MohlinIK Sternfullföljt
Albert NorbergIF Marin Västfullföljt
Melker NordelöfMölndal Outdoor IFfullföljt
Molly NordelöfMölndal Outdoor IFfullföljt
Molly NordenfeltTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Viggo Olsson JungbladGöteborg-Majorna OKfullföljt
Vilma OlssonSjövalla FKfullföljt
Agathon SalekärrKungälvs OKfullföljt
Isabelle SidebySävedalens AIKfullföljt
Olivia SidebySävedalens AIKfullföljt
Adrian SmithGöteborg-Majorna OKfullföljt
Emil StridOK Landehoffullföljt
Viktor SunessonOK Alehoffullföljt
Tilda UnemanOK Alehoffullföljt
Liv WikströmMölndal Outdoor IFfullföljt
Astrid ZetterlundLerums SOKfullföljt
Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Agnes AgapievIK Uvenej godkänd
Viktor ZachrissonOK Alehofej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!