Officiell resultatlista för Klarälvskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Klarälvskavlen
Arrangörsorganisation: IK Vikings OK
Datum: söndag 15 september 2019

Klarälvkavlen

21 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Tyr 12:26:50
Julia Forsgren25:18125:181
Wilma Jonsson13:53439:1110
Henric Brohede47:2641:26:372+1
Malin Jonsson37:1962:03:563+1
Anton Jonsson22:5412:26:501-2
2Malungs OK Skogsmårdarna 12:26:57+0:07
Lars Gunnarsson27:28527:285
Lova Masapärs13:50341:183-2
Klara Gellerbrandt17:08ej start
Joel Masapärs17:21ej start
Martin Hammarberg41:2411:22:421-2
Jörgen Sigfrids40:01112:02:4310
Hans Daniels24:1422:26:572+1+0:07
3Kils OK 22:39:43+12:53
Ella Nordström26:53226:532
Klara Nordström16:371043:306+4
Lars Nordström50:2691:33:564-2
Elis Nordström40:07122:14:037+3
Anna Nordström25:4032:39:433-4+12:53
4Kils OK 12:40:56+14:06
Klara Holmgård27:43827:438
Joel Holmgård13:46241:294-4
Lars Holmgård54:57111:36:269+5
Sofia Holmgård36:3522:13:014-5
Isak Holmgård27:5552:40:5640+14:06
5OK Tyr 32:41:00+14:10
Milla Forkéus27:30727:307
Malte Granefelt11:48139:182-5
Stina Granefelt56:23151:35:416+4
Mattias Persson37:2072:13:014-2
Emma Alfredsson27:5962:41:005+1+14:10
6Malungs OK Skogsmårdarna 22:41:20+14:30
Jenny Eriksson30:351030:3510
Julia Eriksson15:20745:558-2
Julia Gellerbrandt16:06ej start
Oskar Lundqvist43:2321:29:183-5
Jörgen Norén33:5112:03:092-1
Ronnie Eriksson38:11112:41:206+4+14:30
7OK Södertörn 12:41:24+14:34
Anita Karlsson32:571432:5714
Emil Höglund16:09949:0610-4
Elton Anttonen29:23ej start
Rasmus Anttonen29:27ej start
Fredrik Larsson47:1631:36:228-2
Marielle Larsson36:5532:13:176-2
Lars-Gunnar Larsson28:0772:41:247+1+14:34
8Västvärmlands OK 22:55:20+28:30
Emilia Carlman36:411536:4115
Elis Carlman23:44201:00:2518+3
Jonas Fogelberg49:4171:50:0614-4
Peter Carlman37:3792:27:4312-2
Jan Fogelberg27:3742:55:208-4+28:30
9OK Tyr 23:03:32+36:42
Ivar Wikström27:11427:114
Vincent Ljungberg15:21842:325+1
Alrik Wikström17:02ej start
Martin Ljungberg53:45101:36:177+2
Jenny Nilsson42:09132:18:268+1
Kirsty Mc Intyre52:37ej start
Izabella Ljungberg45:06183:03:329+1+36:42
10OK Älgen 13:05:16+38:26
Jan-Olov Andersson27:10327:103
Hanna Lilja17:391244:497+4
Jelah Magallanes18:17ej start
Mats Lilja50:1481:35:035-2
Torbjörn Johansson53:53212:28:5613+8
Conny Gunnarsson36:20103:05:1610-3+38:26
11Västvärmlands OK 13:06:21+39:31
Kristin Johansson30:03930:039
Emil Johansson21:011751:0413+4
Magnus Jonsson55:22131:46:2612-1
Martin Ekholm36:5942:23:259-3
Christina Gabrielsson42:56153:06:2111+2+39:31
12Skattkärrs SOK 23:12:08+45:18
Alfred Nyberg32:061332:0613
Ella Nyberg16:451148:519-4
Mikael Nyberg57:29171:46:2010+1
Jenny Nyberg50:22192:36:4215+5
Kjell Johansson35:2693:12:0812-3+45:18
13Kristinehamns OK 23:12:25+45:35
Michael Forslund36:591636:5916
Hjalmar Högsell18:021355:01160
Maria Österlund18:27ej start
David Henriksson55:06121:50:0715-1
Jonas Larsson37:3582:27:4211-4
Britt Gunnarsson44:43163:12:2513+2+45:35
14Kils OK 33:13:50+47:00
Maria Nordström42:082042:0820
Henry Nordström15:10657:1817-3
Magnus Nordström49:0551:46:2311-6
Anders Westlund37:0952:23:3210-1
Tina Westlund50:18193:13:5014+4+47:00
15Skattkärrs SOK 33:13:53+47:03
Lea Johannesdal30:561230:5612
Edith Bergenfur18:311549:2711-1
Jonas Bergenfur57:13161:46:4013+2
Ann Hyvönen46:08172:32:4814+1
Charlotte Johansson41:05143:13:5315+1+47:03
16Lesjöfors SK 13:18:33+51:43
Olle Widman42:041942:0419
Maria Svensson20:57161:03:0120+1
Magnus Mossberg56:08141:59:0917-3
Matz Andersson39:14102:38:2316-1
Camilla Widman40:10133:18:33160+51:43
17Kristinehamns OK 13:29:53+1:03:03
Heléne Svensson39:051839:0518
Johanna Forslund23:59211:03:0421+3
Sture Högsell31:05ej start
Per Fredberg49:1861:52:2216-5
Stefan Gunnarsson46:59182:39:2117+1
Viveca Jernstedt50:32203:29:53170+1:03:03
18OK Hierne /Västvärmlands OK 33:26:13+59:23
Jan-Olov Newborg42:372142:3721
Albin Sjökvist18:05141:00:4219-2
Mathias Axelsson Löfvenholm1:03:06182:03:48190
Martin Norlander52:33202:56:2120+1
Kristina Axelsson Löfvenholm29:5283:26:1318-2+59:23
19Kristinehamns OK 33:33:22+1:06:32
Jens Andersson30:371130:3711
Stig Vahlberg21:451852:2215+4
Håkan Jonsson1:11:28192:03:5020+5
David Lindqvist44:47162:48:3719-1
Gunnel Gillenäs44:45173:33:22190+1:06:32
20OK Djerf 13:35:09+1:08:19
Viktoria Lindberg38:011738:0117
Amanda Nylén13:57551:5814-3
Marcus Nylén1:21:53212:13:5121+7
Håkan Lindberg42:34142:56:25210
Patrik Nylén38:44123:35:0920-1+1:08:19
Skattkärrs SOK 1ej godkänd
Felicia Rööhs27:29627:296
Lilly Bergenfur23:301950:5912+6
Alva Rööhs23:32ej start
Erika Eriksson1:11:50202:02:4918+6
Lina Rööhs43:59152:46:48180
Lina Johanssonej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!