Officiell resultatlista för Ostlöpet

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ostlöpet
Arrangörsorganisation: Falköpings AIK OK
Datum: lördag 6 april 2019

Öppen 5

3 680 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Erik StillemarkIF Hallby SOK34:53
2Philip HjellströmGränna-Bygdens OK39:02+4:09
3Björn LindgrenIF Hallby SOK40:05+5:12
4Edvin LennartsonUlricehamns OK43:07+8:14
5Lars EkmarkHjobygdens OK43:45+8:52Ladda ner rutt i gpx-format
6Daniel AlmyrenFalköpings AIK OK45:08+10:15
7Karin AnderssonIF Hagen45:18+10:25
8Niklas KamforsOK Kullingshof46:01+11:08
9Emelie Karlsson LandénKlubblös46:02+11:09
10Anders JohanssonKlubblös46:03+11:10
11Amelie PetterssonKlubblös46:40+11:47
12Ulf ArvidssonVäxjö OK47:40+12:47
13Karin ReimertzGällstadbygdens SOK48:45+13:52
14Marika ElverlindOK Tranan50:36+15:43
15Mikael PetersonFalköpings AIK OK51:11+16:18
16Arvid RydellIF Hallby SOK51:35+16:42
17Håkan RydellIF Hallby SOK51:37+16:44
18Elin BlomqvistMarkbygdens OK52:12+17:19
19Birgitta LarssonRyda SK52:18+17:25
20Helena BlomqvistMarkbygdens OK52:33+17:40
21Alf SiewertzGudhems IF53:12+18:19
22Monika AnderssonUlricehamns OK53:49+18:56
23Annie KamforsOK Kullingshof54:22+19:29
24Therese SvantessonOK Klyftamo55:55+21:02
25Axel EdströmBottnaryds IF1:00:16+25:23
26Karin NalbinMullsjö SOK1:02:30+27:37
27Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna1:10:45+35:52
28Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan1:12:28+37:35
29Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK1:12:39+37:46
30Erik GrändingerIstrums SK1:15:04+40:11
31Lena RoosSOK Träff1:21:17+46:24
32Stephanie BaidaUlricehamns OK1:22:31+47:38
33Wilhelm VictorzonMullsjö SOK1:23:44+48:51
34Lena NilssonUlricehamns OK1:23:46+48:53
35Karin StattinSOK Träff1:26:38+51:45
36Konrad EnerothTidaholm SOK Sisu1:36:19+1:01:26
37Leo OlssonTidaholm SOK Sisu1:36:20+1:01:27
Mikaela JohnssonFK Finnej godkändLadda ner rutt i gpx-format
Helena ErikssonUlricehamns OKej godkänd
Anders ForsbergIK Gandvikej godkänd
Kristina BohmanOK Orintoej start
Ulrika EnerothTidaholm SOK Sisuej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!