Officiell resultatlista för Vårdubbeln, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårdubbeln, medel
Arrangörsorganisation: OK Skogsfalken
Datum: lördag 30 mars 2019

Alvesta SOK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Birgitta PeterssonÖppen motion 1 (5)1:05:38+41:2931:15
6Barbro NilssonD75 (10)45:45+9:2021:22
8Bernt PeterssonH80 (9)46:19+9:4118:49
9Gunilla ÖstergrenÖppen motion 3 (34)43:47+14:2818:33
10Gustav NilssonÖppen motion 3 (34)44:00+14:4118:38
11Linda NilssonÖppen motion 3 (34)44:40+15:2118:55
12Alfred ÖstergrenH18 (13)1:12:33+46:4818:44
17Ossian ÖstergrenH14 (20)48:36+25:5114:51
19Ola NilssonÖppen motion 7 (51)46:14+21:2713:43
21Moltas ÖstergrenH16 (22)51:05+29:5415:12
24Eva ArvidssonÖppen motion 3 (34)1:04:32+35:1327:20
47Kenneth ArvidssonÖppen motion 7 (51)1:21:26+56:3924:09
Stephan ÖstergrenH50 (33)ej godkänd

Amager OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Sören Albaek JensenÖppen motion 8 (27)59:25+17:0211:17

Andrarums IF

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elin NilssonÖppen motion 5 (38)34:1910:09
1Maria MickelåkerD40 (9)31:009:11
2Christian GlantzH35 (3)45:01+3:439:22
3Ingela ThoressonD50 (16)29:17+2:3010:20Ladda ner rutt i gpx-format
4Jan NilssonH60 (16)29:57+4:058:40
12Alfons MickelåkerU1 (17)26:40+7:1813:28
15Hans PerssonÖppen motion 8 (27)59:27+17:0411:18
18Suzanne QvistD45 (19)53:41+26:0917:19
21Clara EhrnbornÖppen motion 8 (27)1:13:26+31:0313:57
29Magnus Nilsson-EhrnbornÖppen motion 3 (34)1:08:41+39:2229:06
30Gustaf EhrnbornÖppen motion 3 (34)1:08:50+39:3129:10
Jan GradinH50 (33)ej start

Ballerup OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Line LarsenÖppen motion 8 (27)1:32:32+50:0917:35
Ingrid  LarsenInskolning (8)33:4918:53
Niels LarsenÖppen motion 8 (27)ej godkänd

Big Foot Orienteers

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Patrik GunnarssonH40 (17)37:03+1:208:04
5Troj GunnarssonH10 (11)23:40+8:2811:16
33Jurgita PrakapieneÖppen motion 5 (38)1:24:16+49:5724:55

Bredaryds SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Fredrik JohanssonH21 (24)35:43+8:127:22

Emmaboda Verda OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Gun-Britt FranssonD70 (20)32:08+0:2413:03
2Kerstin HjalmarssonD65 (4)46:16+8:0216:31Ladda ner rutt i gpx-format
4Siv LarssonD65 (4)1:04:43+26:2923:06
7Monica PåhlstorpD70 (20)35:47+4:0314:32
13Peter EkdahlH50 (33)32:38+6:048:25
16Kent EkdahlH70 (34)40:27+13:4514:17
20Jörgen FranssonH70 (34)43:44+17:0215:27
30Jan PåhlstorpH70 (34)57:38+30:5620:21

FK Boken

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sara AnderssonD35 (3)53:0813:43Ladda ner rutt i gpx-format
5Inge PerssonH75 (23)37:04+5:5012:39
8Eva WildmarkD60 (8)1:00:39+29:2221:39
10Emelia CarlströmD14 (16)49:54+23:0015:15Ladda ner rutt i gpx-format
14Anton CarlströmU2 (15)46:35+26:3722:10
31Johan RaabÖppen motion 5 (38)1:20:07+45:4823:42

FK Finn

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Tobias SvenssonH40 (17)44:48+9:059:45
13Gunnar ErikssonH65 (15)47:03+18:3415:10
22Christian JohnssonÖppen motion 8 (27)1:17:07+34:4414:39Ladda ner rutt i gpx-format
Göran SvenssonH70 (34)ej godkänd
Lisa JohnssonD12 (17)ej godkändLadda ner rutt i gpx-format
Mikaela JohnssonÖppen motion 5 (38)ej start

FK Göingarna

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Svante SelinH14 (20)22:456:57
2Wilmer SelinH14 (20)27:22+4:378:22
3Camilla SelinD40 (9)31:52+0:529:27
4Inger FrickD60 (8)40:19+9:0214:23
4Hjalmar AxelssonH14 (20)29:13+6:288:56
5Anders SelinH45 (27)30:02+5:587:42
5Fritjof AxelssonH21 (24)35:00+7:297:13
5Henrik LarssonH55 (8)28:07+5:208:20
7Smilla ThomassonD12 (17)32:42+10:3913:30
7Mikael ThomassonH40 (17)42:54+7:119:20
9Louise AxelssonD45 (19)38:10+10:3812:18
9Mikael PerssonH40 (17)43:18+7:359:26
11Håkan AxelssonH50 (33)32:18+5:448:20
11Sven Erik FrickH70 (34)38:47+12:0513:42
14Bertil OttossonH75 (23)43:56+12:4214:59
22Johan NöjdH21 (24)51:54+24:2310:43
41Ann-Katrin AlmquistÖppen motion 7 (51)1:10:14+45:2720:50
Tuva SelinD14 (16)ej godkänd
Lena ThomassonÖppen motion 5 (38)ej godkänd
Håkan GunnarssonH40 (17)ej start

FK Åsen

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Marie SvenssonD35 (3)56:20+3:1214:33
4Christel OlssonD55 (11)34:03+1:2311:37
5Ingvar PerssonH70 (34)34:05+7:2312:02
6Magnus EmilssonÖppen motion 8 (27)49:32+7:099:25
9Frida EmilssonD12 (17)35:47+13:4414:47
13Maria DelinÖppen motion 3 (34)47:41+18:2220:12
14Thomas NajvikH50 (33)33:24+6:508:37
14Olivia SvenssonD12 (17)1:01:49+39:4625:32
17Isak LevinH16 (22)40:30+19:1912:03
18Peter HeldÖppen motion 7 (51)46:05+21:1813:40
18Erik OlssonH16 (22)42:22+21:1112:36
19Tiffany JakobssonÖppen motion 3 (34)53:23+24:0422:37
22Elinor DelinÖppen motion 7 (51)47:31+22:4414:05
27Margareta HeldÖppen motion 3 (34)1:06:27+37:0828:09
29Tommy HeldH70 (34)56:36+29:5420:00
31Roland StrandH50 (33)56:42+30:0814:39
38Ola SvenssonÖppen motion 7 (51)1:01:44+36:5718:19

Frosta OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Leif SandgrenH70 (34)26:429:26
14Leif KarlssonH70 (34)39:48+13:0614:03Ladda ner rutt i gpx-format
28Nils-Erik BondessonH70 (34)54:44+28:0219:20

Göteborg-Majorna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Moa PetterssonD21 (17)30:08+7:188:53

Halmstad OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Mårten WikströmH50 (33)30:40+4:067:55

Helsingborgs SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ewa RoosD60 (8)34:28+3:1112:18
31Dag Lewis-JonssonH70 (34)58:44+32:0220:45

Härlövs IF

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hilma HolmströmD18 (5)29:298:44
4Åke EkstrandH75 (23)34:46+3:3211:51
4Maja TenghagenD18 (5)33:49+4:2010:02
5Marie NilssonD45 (19)33:45+6:1310:53
5Gunilla GrönbladD75 (10)44:44+8:1920:54
7Niklas NilssonH50 (33)29:27+2:537:36
8Viola HolmströmD16 (17)34:44+6:3710:18
8Malin LeijonD45 (19)37:38+10:0612:08
10Helena AnderssonD45 (19)38:52+11:2012:32
10Christer GrönbladH75 (23)41:44+10:3014:14
12Maria TuressonD45 (19)42:12+14:4013:36
12Magnus TenghagenH50 (33)32:36+6:028:25
12Camilla CarlssonD50 (16)38:09+11:2213:28
16Casper TuressonH14 (20)48:15+25:3014:45
16Kerstin DahlD50 (16)56:39+29:5220:01
19Carina ThynellD45 (19)1:03:16+35:4420:24
21Håkan CaesarH50 (33)40:50+14:1610:33
22Torgny HolmströmH50 (33)41:13+14:3910:39
26Lars DahlH45 (27)49:23+25:1912:39
Magnus NilssonÖppen motion 7 (51)ej start
Alma LeijonD18 (5)ej start

Hässleholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Elias NilssonH16 (22)44:44+23:3313:18

Hästveda OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Julia LundD20 (4)56:28+26:2016:48
6Sven-Åke GranquistH75 (23)38:21+7:0713:05
6Torgny LundH45 (27)30:27+6:237:48
7Anna WikströmD40 (9)43:07+12:0712:47
8Håkan ErikssonÖppen motion 8 (27)50:34+8:119:36
24Morgan BjelkÖppen motion 7 (51)49:45+24:5814:45
25Emma WikströmÖppen motion 3 (34)1:05:14+35:5527:38
34Charlie FhermÖppen motion 7 (51)58:22+33:3517:19
35Ronny FhermÖppen motion 7 (51)58:23+33:3617:19
37Anette BjelkÖppen motion 7 (51)1:01:24+36:3718:13
46Roland ErikssonÖppen motion 7 (51)1:21:03+56:1624:03

IFK Sävsjö

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Åke EckerbomH75 (23)31:1410:39
5Hanna OlssonD18 (5)35:06+5:3710:24
10Petra OlssonD50 (16)36:07+9:2012:45
22Bo TuressonH70 (34)45:30+18:4816:04Ladda ner rutt i gpx-format

IS Skanne

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Anders HenrikssonH70 (34)37:07+10:2513:06

Kalmar OK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sivert AxelssonH80 (9)36:3814:53
2Mats SöderbergH55 (8)24:03+1:167:08
3Ove LernåH55 (8)26:03+3:167:43
4Ulf LundbergÖppen motion 7 (51)31:21+6:349:18
4Filippa SöderbergD16 (17)30:50+2:439:08
5Hugo UnossonH16 (22)24:44+3:337:21
6Anna GustavssonÖppen motion 3 (34)34:29+5:1014:36Ladda ner rutt i gpx-format
6Stefan UnossonH55 (8)30:14+7:278:58
7Tobias BorgerH45 (27)30:52+6:487:54
7Kristina JohanssonD55 (11)37:34+4:5412:49
7Anna NyqvistD50 (16)32:35+5:4811:30Ladda ner rutt i gpx-format
8Anna ArvidssonD21 (17)31:33+8:439:18
9Anne LindellD50 (16)35:32+8:4512:33
11Ville LundgrenH16 (22)33:07+11:569:51
12Martin HagbergÖppen motion 5 (38)50:26+16:0714:55
13Bo SalomonsonH60 (16)39:30+13:3811:26
13Lars-Åke ÅbergH70 (34)39:33+12:5113:58
13Lukas HagbergH16 (22)36:47+15:3610:56
16Petra LundgrenÖppen motion 5 (38)56:48+22:2916:48
18Anna HagbergÖppen motion 5 (38)59:42+25:2317:39

Kamrat och IF KIF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Smilla Dahlstedt KajsajunttiU1 (17)19:229:46
4Svante Dahlstedt KajsajunttiU1 (17)22:48+3:2611:30
7Emma DahlstedtD21 (17)30:39+7:499:02
9Linus KajsajunttiH21 (24)35:42+8:117:22

Karlskrona SOK

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hjalmar SvennerudU2 (15)19:589:30
1Emma ZettervallD14 (16)26:548:13
1Alma SvennerudD16 (17)28:078:20
1Märta SvennerudD12 (17)22:039:06
1Maria SibilevaD50 (16)26:479:27
2Linda IngemarssonD45 (19)31:44+4:1210:14
2Kent TörnqvistH65 (15)30:55+2:269:58
2Hugo LarssonH16 (22)21:14+0:036:19
4Magnus LarssonH45 (27)29:23+5:197:32
5Mikael WiduchÖppen motion 3 (34)34:20+5:0114:32
5Lisa FolinoD21 (17)28:44+5:548:28
6Linda LarssonD40 (9)34:42+3:4210:17
6Annika JosefssonD50 (16)32:25+5:3811:27
6Arvid KronmarH18 (13)30:29+4:447:52
7Lova KronmarD14 (16)41:45+14:5112:46
7Elias KronmarH12 (11)32:32+11:1113:26
7Anton ÖsterbladH21 (24)35:15+7:447:16
7Alva LundgrenD10 (9)40:57+15:5419:30
7Jakob OmelchenkoH14 (20)32:17+9:329:52
8Elin NilssonD12 (17)32:55+10:5213:36
9Anton TörnqvistH16 (22)29:47+8:368:51
9Susanna CaleklintD40 (9)50:39+19:3915:01
9Kenneth FagerH65 (15)38:05+9:3612:17
11Erik HanssonH18 (13)58:30+32:4515:06
12Eva PetterssonD21 (17)34:48+11:5810:15
13Cecilia NilssonÖppen motion 5 (38)50:44+16:2515:00
13Maja PetterssonD21 (17)38:35+15:4511:22
15Bo SvillingH60 (16)56:39+30:4716:25
15Peter LundgrenH40 (17)1:00:54+25:1113:16
16Jörgen JohanssonH45 (27)35:49+11:459:11
16Stefan CaleklintH40 (17)1:03:12+27:2913:46
17Sandra WiduchD16 (17)1:04:29+36:2219:08
17Marcus SvennerudÖppen motion 8 (27)1:03:30+21:0712:04
20Magnus KronmarH45 (27)38:11+14:079:47
21Christer NilssonÖppen motion 7 (51)47:21+22:3414:03
21Tommy OlssonH70 (34)44:01+17:1915:33
26Åke ÖstberghÖppen motion 7 (51)51:37+26:5015:18
27Leif IngemarssonH70 (34)54:14+27:3219:09
29Björn ZettervallH50 (33)47:06+20:3212:10
32Gunnel HanssonÖppen motion 5 (38)1:20:45+46:2623:53
Erik ZettervallH10 (11)ej godkänd
Oleksii ZhelobkovH18 (13)ej godkänd

Kexholms SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Tomas KarlssonH50 (33)31:37+5:038:10
15Björn KarlssonH50 (33)33:37+7:038:41

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Saga BaeckströmU1 (17)23:51+4:2912:02

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Milla FältmanU2 (15)46:58+27:0022:21

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Martin FältmanÖppen motion 1 (5)24:0911:30

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Anki ÖstberghÖppen motion 1 (5)42:10+18:0120:04

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Pär JohanssonÖppen motion 7 (51)33:39+8:529:59

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Peter  BlomqvistÖppen motion 8 (27)51:30+9:079:47

Laholms IF OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ingrid JohanssonD55 (11)32:4011:08
5Britt-Marie MagnussonD70 (20)34:20+2:3613:57
34Lennart MagnussonÖppen motion 5 (38)1:25:41+51:2225:21

Lessebo OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Kurt BergstrandH80 (9)40:58+4:2016:39
15Gerth SällströmH75 (23)44:26+13:1215:09

Linköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anders BergH55 (8)22:476:45
3Inger BergD55 (11)33:54+1:1411:34

Lunds OK

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lina ÅsD14 (16)32:55+6:0110:03
5Carl ÅsH18 (13)29:41+3:567:40
6Anders EricssonÖppen motion 7 (51)34:13+9:2610:09
7Christer NilssonH55 (8)36:18+13:3110:46
8Kyrre ThalbergH60 (16)35:07+9:1510:10
8Erik ÅsH45 (27)31:15+7:118:00
8Fredrik HugossonH50 (33)29:58+3:247:44
9Johan VinbladH18 (13)38:37+12:529:58
11Åsa EricssonD50 (16)37:53+11:0613:23
13Anna ÅsD45 (19)42:23+14:5113:40
13Kristin LindbergD70 (20)53:20+21:3621:40
14David OlanderH16 (22)37:22+16:1111:07
16Anna BondesonD21 (17)42:51+20:0112:38
17Kristina SpångbergD21 (17)43:29+20:3912:49
17Tom LindbergH75 (23)46:16+15:0215:47
22Lucas TreldalH16 (22)51:47+30:3615:24
23Alfred OlssonÖppen motion 5 (38)1:04:42+30:2319:08
24Stefan MagnussonH21 (24)59:39+32:0812:19
26Anders EricssonH50 (33)44:33+17:5911:30
40Anna FreijÖppen motion 7 (51)1:05:57+41:1019:34
43Thomas VinbladÖppen motion 7 (51)1:12:08+47:2121:24
Ann Christine LarssonÖppen motion 3 (34)ej godkänd
Maureen Olsson LoÖppen motion 5 (38)ej godkänd
Olivia LarssonD16 (17)ej start
Jenny VinbladD45 (19)ej start

Malmö OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Håkan NilssonH70 (34)34:52+8:1012:19
12Jan WahlströmH40 (17)48:12+12:2910:30

Markaryds FK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Helen AndertoftD70 (20)32:12+0:2813:05
4Ann-Sofie BrinkD50 (16)29:49+3:0210:32
25Ebbe MalmH70 (34)49:48+23:0617:35

Markbygdens OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Olle BergstedtH18 (13)25:456:39
2Petter BergstedtH18 (13)27:43+1:587:09
5Mikael BergstedtH50 (33)28:30+1:567:21

Motala AIF OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Anders MalmqvistÖppen motion 8 (27)1:19:10+36:4715:03

Målilla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Daniel AxelssonH45 (27)37:58+13:549:44

NAIS Orienteringsklubb

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Mattis NilssonH21 (24)41:05+13:348:29
17Anders JohanssonH50 (33)37:58+11:249:48

Nybro OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Caroline LiljebjörnD50 (16)33:50+7:0311:57
14Mats ArnessonH60 (16)41:53+16:0112:08
15Ros-Mari KarlssonD70 (20)57:18+25:3423:17
16Leif LindströmH75 (23)45:39+14:2515:34

OK Bävern

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Linus LundbergÖppen motion 7 (51)24:477:21
1Mikael HallH35 (3)41:188:36
1Stina JohanssonD20 (4)30:088:58
3Wilma BardhU1 (17)21:31+2:0910:52
3Maud GustavssonÖppen motion 1 (5)40:32+16:2319:18
4Alice HallD14 (16)36:09+9:1511:03
4Marika HallÖppen motion 3 (34)33:12+3:5314:04
6Tilde BardhU1 (17)22:57+3:3511:35
6Elsa HallD12 (17)31:02+8:5912:49
8Pia LundbergD55 (11)38:00+5:2012:58
11Sara LarssonD45 (19)40:38+13:0613:06
12Tindra DavidssonD12 (17)44:10+22:0718:15
14Ulrica RudbergD45 (19)42:47+15:1513:48
16Marie AugustssonÖppen motion 3 (34)49:58+20:3921:10
23Per LundbergÖppen motion 7 (51)48:19+23:3214:20
24Fredrik AugustssonH45 (27)41:43+17:3910:41
24Egon GustavssonH50 (33)44:23+17:4911:28
28Björn DavidssonÖppen motion 5 (38)1:14:02+39:4321:54
29Sandra DavidssonÖppen motion 5 (38)1:14:03+39:4421:54
31Jessica ElmerssonÖppen motion 7 (51)56:21+31:3416:43
Rickard BardhH35 (3)ej godkänd
Mikael ÖrnH50 (33)ej start

OK Gynge

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ebba NilssonU2 (15)19:59+0:019:30
2Carina GustafssonD50 (16)27:01+0:149:32
3Anton JacobssonU2 (15)23:02+3:0410:58
7Max LarssonU2 (15)31:07+11:0914:49
8Alice LarssonU2 (15)31:16+11:1814:53
8Sverker ErikssonH55 (8)37:11+14:2411:02
9Wiggo FärnstrandU2 (15)31:26+11:2814:58
10Signe JohanssonU2 (15)35:29+15:3116:53
11Rasmus NilssonU2 (15)36:31+16:3317:23
11Joakim JacobssonÖppen motion 5 (38)48:43+14:2414:24
12Martin LarssonÖppen motion 8 (27)55:15+12:5210:30
13Elvira JacobssonD12 (17)57:41+35:3823:50
15Simon JohanssonU1 (17)30:57+11:3515:37
19Marie JohanssonÖppen motion 5 (38)1:00:05+25:4617:46
28Mikael GustafssonH50 (33)47:00+20:2612:08
36Fredy SchwyterÖppen motion 7 (51)1:00:14+35:2717:52
Henrik AnderssonÖppen motion 8 (27)ej godkänd
Jonas PerssonÖppen motion 7 (51)ej start

OK Kompassen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Agne BengtssonH70 (34)27:12+0:309:36
18Lars PerssonH70 (34)42:48+16:0615:07
18Karin BengtssonD70 (20)1:07:33+35:4927:27

OK Kontinent

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Line LundsgaardÖppen motion 5 (38)51:45+17:2615:18
25Monica LydinÖppen motion 8 (27)1:33:27+51:0417:45
Liv LundsgaardD14 (16)ej godkänd
Emma LundsgaardD10 (9)ej godkänd

OK Njudung

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Stefan G LarssonH70 (34)34:50+8:0812:18
6Jan-Ola KarlssonH65 (15)36:31+8:0211:46
9Margareta LarssonD70 (20)42:34+10:5017:18
9Jonny JohanssonÖppen motion 7 (51)38:06+13:1911:18
11Matti JohanssonH14 (20)38:15+15:3011:41
13Anders PeterssonH45 (27)34:36+10:328:52
17Maria SundbergD45 (19)51:54+24:2216:44
Evanna JohanssonD14 (16)ej start

OK Norrvirdarna

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elsa AxelssonD10 (9)25:0311:55
4Albert AxelssonU2 (15)25:33+5:3512:10
4Johannes AxelssonÖppen motion 5 (38)40:52+6:3312:05
10Bengt ElmerssonH65 (15)39:56+11:2712:52

OK Orion

59 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Niklas BrattH50 (33)26:346:51
1Yuri OmelchenkoH45 (27)24:046:10
2Leif SjögrenH80 (9)37:39+1:0115:18
2Elsa EngströmD10 (9)27:12+2:0912:57
2Frida BerglinÖppen motion 5 (38)36:01+1:4210:39
2Ellen WahlbomD20 (4)37:34+7:2611:10
2Ebba BerglinD21 (17)25:01+2:117:22
3Hedda SvenssonD14 (16)35:49+8:5510:57
3Anders HåkanssonH45 (27)28:11+4:077:13
3Cecilia BrattD21 (17)25:08+2:187:24
3Olivia MyrénD10 (9)31:24+6:2114:57
3Malin SvenssonD45 (19)31:50+4:1810:16
3Stefan BerglinÖppen motion 5 (38)36:12+1:5310:42
3Pontus JonssonH50 (33)27:25+0:517:05
4Jenny HåkanssonD45 (19)33:02+5:3010:39
4Filip HåkanssonH16 (22)24:41+3:307:20
4Lennart AnderssonH70 (34)32:51+6:0911:36
4Lars-Ola LarssonH50 (33)27:35+1:017:07
4Patrik SjökvistH40 (17)38:44+3:018:26
5Filip MyrénH12 (11)26:27+5:0610:55
5Lena SwartzD55 (11)34:54+2:1411:54
5Lisa SwartzD16 (17)32:30+4:239:38
5Selma LeopoldD12 (17)29:18+7:1512:06
5Nils SwartzH14 (20)29:47+7:029:06
6Anna-Karin JonssonD45 (19)36:25+8:5311:44
6Carina SvärdD55 (11)37:02+4:2212:38
6Per-Ivan EngströmH60 (16)32:56+7:049:32
6Theodor WahlbomH21 (24)35:04+7:337:14
6Oliver HåkanssonH14 (20)31:10+8:259:31
7Ola SvenssonÖppen motion 7 (51)34:44+9:5710:18
7Oliwer SjökvistH10 (11)25:30+10:1812:08
7Ingemar AnderssonH75 (23)39:18+8:0413:24
8Melker LarssonH16 (22)29:10+7:598:40
8Viktor TovessonH21 (24)35:30+7:597:20
9Erik LeopoldH12 (11)48:45+27:2420:08
9Vilma EngströmD16 (17)39:38+11:3111:45
9Björn LinnersjöH75 (23)39:49+8:3513:35
9Ulrika HermanssonÖppen motion 8 (27)50:46+8:239:39
10Katarina SundelinD55 (11)54:36+21:5618:38
11Henrik BerlinH21 (24)36:15+8:447:29
11Mattias EngströmH40 (17)45:13+9:309:51
12Lennart SohlinH65 (15)42:26+13:5713:41
13Axel BrattH14 (20)39:46+17:0112:09
13Gunilla GustafssonD50 (16)38:42+11:5513:40
15Annica RosengrenD45 (19)46:45+19:1315:04
16Anders NilssonH50 (33)35:38+9:049:12
17Johan MyrénH21 (24)41:47+14:168:37Ladda ner rutt i gpx-format
18Anders LeopoldÖppen motion 8 (27)1:04:31+22:0812:15
19Johan SwartzH45 (27)38:03+13:599:45
20Tommy SvenssonH21 (24)45:55+18:249:29
20Mikael WahlbomH50 (33)40:32+13:5810:28
23Johan JacobssonH50 (33)41:44+15:1010:47
25Anders SundelinH45 (27)42:14+18:1010:49
26David ArvmyrenÖppen motion 3 (34)1:06:21+37:0228:06
28Mattias ArvmyrenÖppen motion 3 (34)1:06:38+37:1928:14
42Semona NilssonÖppen motion 7 (51)1:10:19+45:3220:51
45Martina SundelinÖppen motion 7 (51)1:20:53+56:0624:00
Felicia MyrénInskolning (8)29:3816:33
Alva EngströmD12 (17)ej godkänd
Erik OscarssonH16 (22)ej start
Ann-Helen LinnersjöD65 (4)ej start

OK Pan-Kristianstad

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Susanne AnderssonD45 (19)27:328:52
1Nicole LjungdahlD21 (17)22:506:44
2Fredrik NilssonH21 (24)29:56+2:256:11
2Clarie EkD80 (4)49:15+4:5123:00
2Melker AnderssonÖppen motion 7 (51)29:59+5:128:53
4Emma BergmanD21 (17)25:19+2:297:28
4Victoria HöglindD10 (9)31:54+6:5115:11
6Henric HöglindH50 (33)28:50+2:167:27
7Martin SjöbergÖppen motion 8 (27)49:54+7:319:29
10Eleonor PihlU1 (17)25:24+6:0212:49
11Mikael PihlH45 (27)32:29+8:258:19
12Anna-Lisa HanssonD70 (20)52:10+20:2621:12
12Raimo SalminenH75 (23)43:24+12:1014:48
13Sabina OlssonÖppen motion 7 (51)40:01+15:1411:52
13Henrik JohanssonÖppen motion 8 (27)56:28+14:0510:44
14Ebba ThuressonD21 (17)38:57+16:0711:29Ladda ner rutt i gpx-format
15Tommy HautopH65 (15)1:08:51+40:2222:12
19Gustav AnderssonH16 (22)42:39+21:2812:41
25Louise PihlÖppen motion 7 (51)51:07+26:2015:10
32Peter DahlstedtÖppen motion 7 (51)56:52+32:0516:52
Alve JohanssonInskolning (8)21:5312:13
Ellen AnderssonD14 (16)ej godkänd
Eivor MagnussonÖppen motion 7 (51)ej godkänd
Jörgen OlssonH45 (27)ej start
Melker AnderssonH18 (13)ej start

OK Skogsfalken

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Albin EmilssonH12 (11)24:04+2:439:56
2Ella SöderbergD16 (17)29:24+1:178:43
2Matilda SöderbergD12 (17)23:33+1:309:43
3Hannah JosefssonD12 (17)26:49+4:4611:04
4Inez KjellvågU1 (17)22:48+3:2611:30
5Viola OlssonD10 (9)37:50+12:4718:00
6Elin RydströmU2 (15)27:11+7:1312:56
8Olle SchybergH10 (11)26:01+10:4912:23
9Herman SchybergU1 (17)25:01+5:3912:38
10Erik KarlssonH12 (11)1:23:24+1:02:0334:27
10Emil AlbinssonH14 (20)37:59+15:1411:36
10Mia KajsajunttiD21 (17)32:41+9:519:38
11Oscar RydströmU1 (17)25:49+6:2713:02
13Elin JohanssonU1 (17)27:19+7:5713:47
13Elvira LjungbergD16 (17)45:24+17:1713:28
13Agnes OlssonD14 (16)1:37:58+1:11:0429:57
15Erik ErikssonH16 (22)39:16+18:0511:41
15Axel KjellvågH14 (20)48:06+25:2114:42
16Julia KarlssonD16 (17)57:46+29:3917:08
Svante BergmanInskolning (8)28:5116:07
Olof OlssonH12 (11)ej godkänd
Vilmer LindströmH14 (20)ej godkänd

OK Torfinn

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karin LexellD80 (4)44:2420:44
2Bengt EdvardssonH85 (3)54:50+3:0025:37
5Arne AnderssonH65 (15)36:23+7:5411:44

OK Tyringe

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Vincent SteffertU2 (15)37:59+18:0118:05
12Gabriel SteffertH16 (22)36:30+15:1910:51
William SteffertH14 (20)ej start

OK Vilse 87

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elsa SvenssonD75 (10)36:2517:01
1Margareta SvenssonD65 (4)38:1413:39
2Helena SvenssonÖppen motion 1 (5)37:02+12:5317:38
2Håkan LindbergH60 (16)28:12+2:208:10
3Eddie KarlssonH14 (20)28:28+5:438:42
3Gustav ÅmanH18 (13)29:02+3:177:30
4Filip PaulinH10 (11)22:13+7:0110:34
4Hilma PaulinD12 (17)27:59+5:5611:33
5Filippa KarkulehtoU2 (15)27:05+7:0712:53
7Vilmalee SuwanD16 (17)33:26+5:199:55
7Ingmar OlssonH60 (16)33:39+7:479:45Ladda ner rutt i gpx-format
8Alfons JohansenH12 (11)46:48+25:2719:20
10Roger ThörnH60 (16)35:48+9:5610:22
10Ina ÅmanD16 (17)43:02+14:5512:46
12Siri KleinD14 (16)56:25+29:3117:15
15Kalle IngvarssonH21 (24)40:55+13:248:27
21Arvid KleinÖppen motion 3 (34)58:40+29:2124:51
21Ellen GunnarssonÖppen motion 5 (38)1:01:38+27:1918:14
24Linda HenrikssonÖppen motion 5 (38)1:04:46+30:2719:09
24Ola JönssonH50 (33)44:23+17:4911:28
Lin IngvarssonInskolning (8)22:5312:47
Malin ÅmanÖppen motion 7 (51)ej godkänd
Mats IngvarssonH65 (15)ej start
Thomas HenmyrH55 (8)ej start

OK Virdarna

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Berit ByströmD75 (10)42:02+5:3719:38
17Solbritt GustafssonD70 (20)1:02:23+30:3925:21
44Thorwald FranssonÖppen motion 7 (51)1:15:40+50:5322:27
Kristina FranssonD70 (20)ej godkänd

OK Älme

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ville LindskogH12 (11)21:218:49
2Johan SandströmU1 (17)21:25+2:0310:48
3Enni LindskogD16 (17)30:42+2:359:06
5Johan AxelssonH40 (17)41:53+6:109:07
6Torsten ClaessonH80 (9)42:20+5:4217:12
7Inge NilssonH80 (9)45:31+8:5318:30
7Carl SandströmU1 (17)23:44+4:2211:59
8Sven RuterH75 (23)39:30+8:1613:28
10Jon LindskogH45 (27)32:25+8:218:18
10Linnéa SandströmD12 (17)36:18+14:1515:00
11Bodil RuterD70 (20)49:16+17:3220:01
12Lars MagnussonH60 (16)38:51+12:5911:15
12Lars JohanssonH21 (24)36:42+9:117:34
16Jessica BjörckD45 (19)48:04+20:3215:30
18Lars HenrikssonH75 (23)46:50+15:3615:59
19Arne JohanssonH70 (34)42:57+16:1515:10
20Anna-Moa LindskogÖppen motion 5 (38)1:00:49+26:3017:59
29Jerker NilssonÖppen motion 7 (51)53:44+28:5715:56
31Kerstin JönssonÖppen motion 3 (34)1:13:52+44:3331:17
Berit NilssonD75 (10)ej godkänd

Ronneby OK

54 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mathias BlomsterH20 (1)38:099:46
1Denys ShcherbakovH21 (24)27:315:41
1Birgitta OlssonD70 (20)31:4412:53
1Ingemar EricssonH40 (17)35:437:46
2Hugo BäcklundH10 (11)16:14+1:027:43
2Håkan LindströmÖppen motion 8 (27)43:45+1:228:19
2Hanna RingD18 (5)31:28+1:599:20
2Sarah LindströmD40 (9)31:29+0:299:20
2Christian HåkanssonH45 (27)24:53+0:496:22
3Oskar HåkanssonH21 (24)31:45+4:146:33
3Linus VernströmH16 (22)22:24+1:136:40
3Anna Lilja-RasmussonD35 (3)1:16:48+23:4019:50
3Roland KarlssonH75 (23)33:29+2:1511:25
4Elias LindströmH12 (11)25:21+4:0010:28
4Olle SjösäterH65 (15)32:12+3:4310:23
4Torgny LindströmH21 (24)32:59+5:286:48
4Simon GiselssonH18 (13)29:39+3:547:39
5Alexander GraadÖppen motion 8 (27)48:17+5:549:10
5Rune BengtssonH80 (9)41:38+5:0016:55
5Martin JohanssonÖppen motion 5 (38)43:39+9:2012:54
6Arvid EricssonH12 (11)30:02+8:4112:24
6Olle SaleskogH10 (11)24:41+9:2911:45
6Anders SaleskogÖppen motion 5 (38)45:15+10:5613:23
6Meja HåkanssonD10 (9)38:50+13:4718:29
6Gullevi SvenssonD70 (20)35:06+3:2214:16
7Oskar EricssonH16 (22)27:54+6:438:18
7Sofia LagerströmÖppen motion 3 (34)39:04+9:4516:33
8Alice LagerströmD10 (9)41:59+16:5619:59
8Arvid BlomsterH18 (13)33:54+8:098:45
9Elin SaleskogD14 (16)46:20+19:2614:10
9Emil RingH14 (20)37:32+14:4711:28
10Ulrik JohanssonÖppen motion 5 (38)48:28+14:0914:20
11Hanna BäcklundD14 (16)52:12+25:1815:57
11Lennart SmedenmarkH65 (15)40:00+11:3112:54
12Carl GlivesonH14 (20)39:05+16:2011:57
13Gustav BäcklundH40 (17)50:02+14:1910:54
14Maja BäcklundD16 (17)45:41+17:3413:33
16Magnus ThörnbladÖppen motion 8 (27)1:00:35+18:1211:31
16Ingela SmedenmarkÖppen motion 7 (51)42:03+17:1612:28
16Emma LagerströmU1 (17)32:16+12:5416:17
17Ville MalmqvistU1 (17)47:39+28:1724:03
17Jörgen SvenssonÖppen motion 7 (51)44:53+20:0613:19
18Wille VernströmH14 (20)50:12+27:2715:21
20Per EngqvistÖppen motion 7 (51)47:12+22:2514:00
20MariAnne MånssonÖppen motion 3 (34)55:47+26:2823:38
21Magnus GraadH45 (27)38:36+14:329:53
22Jennie SaleskogÖppen motion 5 (38)1:03:36+29:1718:48
26Per BrattÖppen motion 5 (38)1:11:28+37:0921:08
27Sven GiselssonÖppen motion 7 (51)52:06+27:1915:27
30Anna EricssonÖppen motion 7 (51)55:03+30:1616:20
36Ragnar OlssonÖppen motion 5 (38)1:33:13+58:5427:34
39Kjell MånssonÖppen motion 7 (51)1:02:57+38:1018:40
Molly JohanssonInskolning (8)38:0421:15
Emilia Lilja-RasmussonInskolning (8)48:3227:06
Yevheniia ShcherbakovaD21 (17)ej start

Rånäs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Oskar SundblomH18 (13)30:54+5:097:59

Rävetofta OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Eva TykessonD65 (4)ej start

Sigtuna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Roland BäcklinH60 (16)35:56+10:0410:24Ladda ner rutt i gpx-format

Skåneslättens OL

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ina LindebergD60 (8)31:1711:10
3Christina SegerslättD60 (8)36:57+5:4013:11
3Embla CinthioD18 (5)33:35+4:069:57
5Sten SegerslättH60 (16)32:38+6:469:27
8Göran JohnssonH65 (15)37:18+8:4912:01
9Pia OlssonD21 (17)31:35+8:459:18
11Alva NystedtD16 (17)45:05+16:5813:22
12Marie MarkholmÖppen motion 7 (51)39:01+14:1411:34
14Fredrik NystedtH45 (27)35:07+11:039:00
17Ola MarkholmH45 (27)36:04+12:009:14
18Magnus CinthioH50 (33)38:34+12:009:57
27Jan JohanssonH50 (33)44:41+18:0711:32
Anders CarlssonH80 (9)ej godkänd

SOK Viljan

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Göran SvensonH65 (15)28:299:11
26Roland NilssonH70 (34)52:30+25:4818:33
Allan HåkanssonH85 (3)ej godkänd
Hans SvensonH70 (34)ej godkänd

Stigmännen Karlshamns OK

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Klara OlssonD12 Kort (1)31:3415:01
1Kati NémethÖppen motion 3 (34)29:1912:25
1Jakob EmanderÖppen motion 8 (27)42:238:03
2Göran AnderssonH75 (23)31:33+0:1910:46
3Inga-Lill WikingssonD75 (10)41:56+5:3119:35
4Åke LarssonÖppen motion 8 (27)46:29+4:068:50
5Birgitta NilssonD60 (8)41:34+10:1714:50
6Ann ÖhlinD60 (8)42:01+10:4415:00
7Ulla BergqvistD75 (10)59:30+23:0527:48
7Nils-Arne HåkanssonH65 (15)37:03+8:3411:57
8Karin LindqvistD40 (9)46:44+15:4413:52
8Bigge BengtssonD70 (20)36:15+4:3114:44
9Per NilssonH60 (16)35:22+9:3010:15
9Owe NilssonH70 (34)37:18+10:3613:10
9Marie MelanderÖppen motion 5 (38)48:04+13:4514:13
10Thommy BergmanÖppen motion 7 (51)38:14+13:2711:20
10Erik JönssonH16 (22)32:16+11:059:36
10Zacharias ÅkerlundH18 (13)47:16+21:3112:12
11Tomas NilssonÖppen motion 8 (27)53:34+11:1110:11
12Anna Simonsson-SøndenåD16 (17)45:12+17:0513:24
14Arvid OlssonU1 (17)28:10+8:4814:13
14Gabriel BengtssonH21 (24)38:02+10:317:51
14Melker OlssonH14 (20)43:09+20:2413:11
14Mats WidesjöH65 (15)53:35+25:0617:17Ladda ner rutt i gpx-format
14Daniel LorentzsonH40 (17)58:41+22:5812:47
14Ann-Sophie NilssonD50 (16)49:45+22:5817:34
15Johan JönssonÖppen motion 3 (34)49:53+20:3421:08
16Svante LorentzsonH16 (22)39:29+18:1811:45
17Jacob RosenfeldÖppen motion 5 (38)57:52+23:3317:07
18Anna-Maria LarssonÖppen motion 3 (34)50:33+21:1421:25
19Annika EmanderÖppen motion 8 (27)1:05:24+23:0112:26
20Hasse AxelssonH75 (23)49:32+18:1816:54
22Bengt BergqvistH75 (23)1:06:08+34:5422:34
22Kimona MartinssonÖppen motion 3 (34)1:01:39+32:2026:07
23Jan Åke HanssonÖppen motion 3 (34)1:01:46+32:2726:10
24Eric TenlandH70 (34)48:59+22:1717:18
27Liselott JönssonÖppen motion 5 (38)1:12:56+38:3721:34
28Christian LindblomÖppen motion 7 (51)52:10+27:2315:28
30Lena OlssonÖppen motion 5 (38)1:18:26+44:0723:12
30Mats PeterssonH50 (33)52:19+25:4513:31
32Eivor NydahlÖppen motion 3 (34)1:36:37+1:07:1840:56
32Lars-Gunnar BengtssonH70 (34)1:00:13+33:3121:16
32Per-Ola MelanderH50 (33)1:02:59+36:2516:16
33Linda HammarquistÖppen motion 7 (51)57:33+32:4617:04
48Bengt LindblomÖppen motion 7 (51)1:33:25+1:08:3827:43
Arvid EmanderInskolning (8)28:1515:46
Stig NydahlÖppen motion 7 (51)ej godkänd

Säterbygdens OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Beatrice KöhlerD21 (17)39:22+16:3211:36
21Anton BacklundH21 (24)46:36+19:059:37

Tockarps IK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mats BrorssonH60 (16)25:527:29
2Christina SternerD55 (11)33:08+0:2811:18
3Margareta SchölinD65 (4)58:08+19:5420:45
12Bill SchölinH70 (34)39:18+12:3613:53

Tormestorps IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Axel FalkstrandH10 (11)15:127:14
2Anette NilssonÖppen motion 3 (34)31:28+2:0913:20
3Arvid FalkstrandH12 (11)24:17+2:5610:02
7Ewa PerssonD45 (19)36:27+8:5511:45
8Edwin FalkstrandH14 (20)35:19+12:3410:48
15Thomas FalkstrandH45 (27)35:14+11:109:02

Torsås OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Adrie Van OpstalH60 (16)29:43+3:518:36
3Hans GottfridssonH65 (15)31:32+3:0310:10Ladda ner rutt i gpx-format
13Emil NilssonH21 (24)37:19+9:487:42
23Arne LindströmH21 (24)52:41+25:1010:53
Jonas PerssonH50 (33)ej start

Ulricehamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Ann-Kristin SpetzD50 (16)51:27+24:4018:10
19Stefan SpetzH50 (33)38:42+12:0810:00

Vimmerby OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Per ErlandssonH45 (27)34:33+10:298:51
Agnes ErlandssonD12 (17)ej godkänd

Värend GN OL

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Rebecca SvenssonD20 (4)47:53+17:4514:15
8Siv EkelöfD75 (10)1:01:19+24:5428:39
9Eva BergstrandD75 (10)1:14:59+38:3435:02
11Anders GranqvistÖppen motion 7 (51)38:59+14:1211:34
13Erling EkelöfH75 (23)43:45+12:3114:55
16John-Erik BergstrandÖppen motion 3 (34)49:58+20:3921:10
18Rasmus SvenssonH21 (24)44:27+16:569:11
22Pär SvenssonH45 (27)40:33+16:2910:23
23Göran ThourH75 (23)1:12:54+41:4024:52
35Annika GranqvistÖppen motion 5 (38)1:26:12+51:5325:30

Västvärmlands OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Klara JohanssonÖppen motion 7 (51)30:24+5:379:01
8Tommy JohanssonH45 (27)31:15+7:118:00
15Anna-Märta JohanssonÖppen motion 5 (38)54:07+19:4816:00
19Nils JohanssonH14 (20)58:08+35:2317:46

Växjö AIS

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Nils KarlssonH70 (34)31:35+4:5311:09Ladda ner rutt i gpx-format
10Conny BerggrenH70 (34)38:07+11:2513:28
11Eva TollsternD55 (11)54:37+21:5718:38
12Ebba EdénÖppen motion 3 (34)46:05+16:4619:31
19Margareta WikströmD70 (20)1:10:14+38:3028:33
19Torgny JonssonH75 (23)48:21+17:0716:30
MariAnn SvenssonÖppen motion 3 (34)ej godkänd

Växjö OK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lars-erik MalmqvistH85 (3)51:5024:13
1Noel BraunH16 (22)21:116:18
2Patrik RosénH50 (33)27:13+0:397:01
2Henrik KroksmyrH40 (17)36:59+1:168:03
3Rasmus LeoÖppen motion 8 (27)44:20+1:578:25
3Joar AnderssonH10 (11)18:38+3:268:52
3Miranda NiklassonÖppen motion 3 (34)32:41+3:2213:50
4Laila MalmqvistD80 (4)1:04:37+20:1330:11
4Johan JanssonH80 (9)41:27+4:4916:50
4Britt-Mari KarlssonD70 (20)33:49+2:0513:44
4Eva GustafssonD40 (9)32:55+1:559:46
4Glen HåkanssonH55 (8)26:26+3:397:50Ladda ner rutt i gpx-format
5Wilma KroksmyrD14 (16)36:21+9:2711:06
5Katarina LenanderD40 (9)33:21+2:219:53
5Lena RegnellD50 (16)30:21+3:3410:43
6Lovisa KroksmyrD14 (16)39:17+12:2312:00
6Olle KallerbäckH16 (22)25:51+4:407:41
6Martina NiklassonD16 (17)33:14+5:079:51
6Albin AnderssonH40 (17)42:45+7:029:18
7Berit RuneforsD60 (8)44:55+13:3816:02
7Louise RegnellÖppen motion 5 (38)46:06+11:4713:38
8Hilda PeterssonD14 (16)44:35+17:4113:38
8Ebba UlvagårdenÖppen motion 5 (38)48:00+13:4114:12
8Ingrid NilssonÖppen motion 3 (34)42:45+13:2618:06
8Andreas UlvagårdenÖppen motion 7 (51)36:40+11:5310:52
8Daniel EvaldssonH40 (17)43:11+7:289:24
9Linus LindénH10 (11)26:16+11:0412:30
9Eva EklundD55 (11)38:16+5:3613:03
10Anton FaxénH10 (11)28:06+12:5413:22
10Ulla-Britt KarlssonD70 (20)47:49+16:0519:26
11Hagbert PerssonH75 (23)42:53+11:3914:38
11Hilda LindénD12 (17)38:59+16:5616:06
11Josephine RegnellD21 (17)34:33+11:4310:11
13Alma FaxénU2 (15)40:38+20:4019:20
14Emma FaxénÖppen motion 7 (51)41:06+16:1912:11
14Johanna LindénÖppen motion 3 (34)48:02+18:4320:21
14Ann-Mari PerssonD70 (20)53:44+22:0021:50
15Maja LindénD16 (17)48:14+20:0714:18
15Mats HolmÖppen motion 7 (51)41:52+17:0512:25
16Lars EklundH60 (16)57:08+31:1616:33
16Lisa KumlinD70 (20)59:45+28:0124:17
17Krister NilssonH70 (34)41:31+14:4914:40
17Peter JohanssonH40 (17)1:06:38+30:5514:31
19Måns FaxénH21 (24)45:49+18:189:27
20Johan MalmqvistÖppen motion 8 (27)1:08:54+26:3113:05
23Peter BraunH45 (27)41:37+17:3310:40
23Kenneth LindblomH70 (34)48:32+21:5017:08
25Petra RosénÖppen motion 5 (38)1:05:59+31:4019:31
27Johan NiklassonH45 (27)51:22+27:1813:10
Filippa BraunD14 (16)ej start

Ystads OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Gun HanssonD80 (4)51:18+6:5423:58
15Jan PerssonH70 (34)40:03+13:2114:09

Örkelljunga FK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Gull SvenssonD75 (10)39:54+3:2918:38
21Bo SvenssonH75 (23)1:03:13+31:5921:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!