Officiell resultatlista för Klövaträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klövaträffen
Arrangörsorganisation: OK Kompassen
Datum: söndag 14 april 2019

Andrarums IF

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Magnus HärwellH40 (6)58:378:19
2August HärwellU2 (4)42:07+4:1319:29
2Ingela ThoressonD50 (8)40:11+0:179:34
4Johanna HärwellÖppen 6 (18)1:06:28+9:0010:59
8Magnus Nilsson-EhrnbornH45 (9)1:30:02+38:5214:12
8Christian GlantzH35 (23)1:12:17+7:409:20
13Hans PerssonÖppen 9 (19)1:29:37+29:2212:09
24Jan GradinÖppen 8 (46)1:04:44+27:0113:51
25Kjell VilhelmssonÖppen 7 (35)59:20+30:0619:58
29Clara EhrnbornÖppen 8 (46)1:09:44+32:0114:55

Annebergs GIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Stefan ArbinH65 (13)50:41+6:1011:21
4Gunvor ArbinD65 (8)46:27+8:1513:20

Avesta OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Ragnar MellbinÖppen 5 (26)48:56+12:5313:47

Eslövs FK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Edvin VensrydH16 Kort (1)51:3414:17
2Karin JakobssonD75 (9)48:52+3:3516:10
4Tomas VensrydH45 (9)1:02:34+11:249:52
4Thomas NilssonH35 (23)1:10:20+5:439:05
6Anne UddD55 (11)48:51+7:4311:53
6Hanna MellbyÖppen 5 (26)51:31+15:2814:30
7Bengt OlssonH35 (23)1:12:01+7:249:18
9Tor UddH60 (9)1:08:33+30:2913:47
16Ronny LiljenbergH35 (23)1:21:30+16:5310:31
23Göran FrankÖppen 8 (46)1:04:34+26:5113:49
Lilian HärwellÖppen 5 (26)ej godkänd
Stefan AdolfssonH35 (23)ej start
Kerstin OlssonD55 (11)ej start

Falköpings AIK OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jonas HjertH35 (23)1:04:378:20
16Emma LundgrenÖppen 7 (35)47:34+18:2016:00

FK Boken

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Håkan PalmH45 (9)51:108:04
1Sofia PalmD18 (1)50:439:57
2Ellinor ÅkerlundD10 (3)55:31+11:2225:42
2Klara PalmD12 (11)33:39+9:4513:34
2Magnus LarsenH50 (8)52:35+0:418:28
7Sara AnderssonD35 (11)1:28:37+22:1715:19Ladda ner rutt i gpx-format
7Maria NygrenÖppen 3 (15)57:55+14:3620:50
8Birgit PalmD75 (9)1:10:00+24:4323:10
9Jan-I NygrenÖppen 8 (46)50:14+12:3110:45
10Johan RaabÖppen 5 (26)59:36+23:3316:47Ladda ner rutt i gpx-format
11Viktoria ÅkerlundD12 (11)1:39:22+1:15:2840:04
16Ronny PalmÖppen 7 (35)47:34+18:2016:00
Hjalmar AnderssonInskolning (9)fullföljt
Eva WildmarkD60 (7)ej start
Inge PerssonH75 (24)ej start

FK Friskus-Varberg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Bernice AntonssonD80 (3)1:01:24+14:4024:51

FK Göingarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Mikael PerssonH40 (6)1:14:23+15:4610:33
29Ann-Katrin AlmquistÖppen 7 (35)1:06:21+37:0722:20

FK Snapphanarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Ingrid OlofssonÖppen 7 (35)53:49+24:3518:07

FK Åsen

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Britt-Marie BengtssonD55 (11)41:0810:00
2Johnny NimvikH55 (6)55:58+2:479:57
4Thomas NajvikH50 (8)58:42+6:489:28
8Ingvar PerssonH70 (25)51:33+12:4613:11
10Jan-Eric NelkingH80 (11)1:13:49+39:1324:51
12Margareta HeldD70 (13)1:30:10+54:0430:33
20Tommy HeldH70 (25)1:05:28+26:4116:44

Frosta OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Leif SandgrenH70 (25)38:479:55
3Bengt I NilssonH80 (11)44:28+9:5214:58
3Benkt AnderssonH75 (24)43:50+7:3712:25
7Pia-Maria BondessonÖppen 7 (35)39:58+10:4413:27
11Karin LindholmÖppen 5 (26)59:43+23:4016:49
15Leif KarlssonH70 (25)58:05+19:1814:51
16Janne LindholmH70 (25)58:12+19:2514:53Ladda ner rutt i gpx-format
19Sven-Erik PerssonH70 (25)1:04:12+25:2516:25
22Nils-Erik BondessonH70 (25)1:07:57+29:1017:22
27Gustaf SchejaÖppen 7 (35)1:00:12+30:5820:16
Anders HellrupÖppen 9 (19)ej godkänd

Främmestads IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Melker JanssonU1 (7)28:5014:47
1Karl JanssonÖppen 8 (46)37:438:04

Frölunda OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Jenny WåhlanderÖppen 8 (46)1:11:01+33:1815:12

Halmstad OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Oskar BergÖppen 6 (18)59:14+1:469:47
3Axel MagnussonÖppen 2 (3)1:23:17+16:2329:57
6Ulrik MagnussonH35 (23)1:11:23+6:469:13
6Susanna BergÖppen 6 (18)1:11:35+14:0711:49
7Ernie BroströmH80 (11)55:26+20:5018:39
9Stig JohanssonH80 (11)1:00:45+26:0920:27
13Sune AnderssonH70 (25)57:52+19:0514:47
24Bo SenjeH70 (25)1:14:16+35:2918:59
Julia BergInskolning (9)fullföljt
Elin BergU1 (7)ej godkänd
Jan KarlssonÖppen 6 (18)ej godkänd
Loke AgmarkenH21 (18)ej start

Helsingborgs SOK

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Rune IsakssonH90 (2)51:3525:02
1Felicia PerssonD12 (11)23:549:38
1Arvid JohanssonÖppen 1 (5)32:4315:25
1Benjamin DavidsonH12 (4)33:4813:00
1Julia DahlD21 (20)1:00:529:15
2Vidar BrandtsfridhU1 (7)29:40+0:5015:12
2Ewa RoosD60 (7)42:15+2:4711:46
2Anders BrandtsfridhH40 (6)1:10:15+11:389:58
3Britt-Marie StenssonD55 (11)43:12+2:0410:30
3Jonas ÅhlinH55 (6)1:04:12+11:0111:25
4Linnea StéenD12 (11)41:38+17:4416:47
4Albin BengtssonU1 (7)57:21+28:3129:24
4Helena ÅhlinD50 (8)47:43+7:4911:21
5Malin PerssonÖppen 3 (15)55:57+12:3820:07
5Sven-Eric EricsonH65 (13)55:07+10:3612:21
5Stig JohanssonH70 (25)50:19+11:3212:52
5Eva EmanuelssonD60 (7)51:33+12:0514:21
5Mathias PerssonÖppen 9 (19)1:06:51+6:369:04
6Agnes PerssonD12 (11)45:31+21:3718:21
7Roy OvessonH70 (25)51:22+12:3513:08
7Lena NielsenD60 (7)1:00:43+21:1516:54
7Andreas BlomqvistÖppen 9 (19)1:13:24+13:099:57
8Veronica DahlbomÖppen 3 (15)1:08:44+25:2524:43
8Felix AlnervikH21 (18)1:24:36+15:048:37
8Thea BökmanD21 (20)1:15:49+14:5711:32
8Sven-Åke EmanuelssonH60 (9)1:05:24+27:2013:09
9Patrik JohanssonH21 (18)1:25:00+15:288:39
10Lotta Lewis-JonssonD21 (20)1:16:39+15:4711:40
11Astrid JohannessonD70 (13)1:07:26+31:2022:51
12Axel OrrhedeH21 (18)1:29:22+19:509:06
12Matilda StenssonÖppen 8 (46)52:29+14:4611:14
14Magnus SteenH21 (18)1:34:19+24:479:36
14Anders PerssonÖppen 5 (26)1:04:13+28:1018:05
16Jonas BengtssonH21 (18)1:42:06+32:3410:24
18Lennart StenssonÖppen 7 (35)48:54+19:4016:27
19Carin StenbergD21 (20)1:32:48+31:5614:07
20Josefin LindborgD21 (20)1:36:46+35:5414:43
20Alexander ErikssonÖppen 7 (35)50:58+21:4417:09
23Dag Lewis-JonssonH70 (25)1:12:43+33:5618:35
Lena JohanssonÖppen 5 (26)ej godkänd
Mats OrrhedeH50 (8)ej godkänd
Theo LindgrenU1 (7)ej godkänd
David PerssonH16 (2)ej start
Anton MarmelidH21 (18)ej start
Emil BendrothH45 (9)ej start
Johan BökmanH50 (8)ej start
Agnes BrandtsfridhU1 (7)ej start

Hjärnarps OL

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tobias CarlstedtH18 (3)1:20:0812:33
1Jonatan HöstÖppen 4 (9)28:597:57
1Mats SvenssonH55 (6)53:119:27
2Robin CarlstedtH16 (2)2:06:33+1:03:0822:33
2Conny RaskH45 (9)53:37+2:278:27
3Per SigboÖppen 9 (19)1:05:26+5:118:52
3Jonas HöstH45 (9)1:02:00+10:509:46
3Olle BohmanH65 (13)49:38+5:0711:07
3Christina SvenssonÖppen 4 (9)1:04:02+35:0317:35
3Åke PerssonH70 (25)46:56+8:0912:00
3Magnus OlssonH50 (8)55:10+3:168:53
3Anders BorgH60 (9)42:22+4:188:31
4Björn CarlstedtÖppen 5 (26)42:50+6:4712:03
4Emma CarlstedtD45 (6)1:06:58+24:0514:37
5Fredrik StåhlÖppen 8 (46)42:24+4:419:04
5Arvid AlbinssonH14 (5)1:34:00+57:4326:02
5Lisbeth DamsgaardD65 (8)47:39+9:2713:41
5Elin SvenssonÖppen 6 (18)1:07:46+10:1811:12
5Erica HöstD21 (20)1:09:12+8:2010:31
6Lars ErikssonH50 (8)1:20:50+28:5613:02
6Kjell LönnH70 (25)51:06+12:1913:04
7Sara CarlstedtD12 (11)45:53+21:5918:30
7Björn FränkelH60 (9)1:02:04+24:0012:29
10Kerstin FränkelD55 (11)1:21:36+40:2819:51
12Emma KribladÖppen 5 (26)1:00:54+24:5117:09
12Ronald Mc GrailH70 (25)54:05+15:1813:49
17Marie AlbinssonÖppen 9 (19)2:00:19+1:00:0416:19
18Kristian KribladÖppen 5 (26)1:30:05+54:0225:22
19Gun-Britt KribladÖppen 5 (26)1:30:16+54:1325:25
19Allan SunnergrenH75 (24)1:02:39+26:2617:44
24Carina ErikssonÖppen 7 (35)58:24+29:1019:39
43Marie Ståhl NordströmÖppen 8 (46)1:41:13+1:03:3021:40
Pontus ErikssonH18 (3)ej godkänd

Härlövs IF

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Casper TuressonH14 (5)40:37+4:2011:15
4Carina ThynellD35 (11)1:17:57+11:3713:29
5Christer GrönbladH75 (24)44:36+8:2312:38
6Gunilla GrönbladD75 (9)1:04:24+19:0721:19
7Camilla CarlssonD50 (8)1:24:55+45:0120:13
8Åke EkstrandH75 (24)46:36+10:2313:12
9Magnus TenghagenH35 (23)1:13:26+8:499:29
17Maja TenghagenD21 (20)1:30:13+29:2113:43
17Niklas NilssonH35 (23)1:21:55+17:1810:35
Maria TuressonD35 (11)ej godkänd

Hässleholms OK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elias NilssonÖppen 5 (26)36:0310:09
1Ivar HelmerssonH16 (2)1:03:2511:18
1Sven-Inge SvenssonH65 (13)44:319:58
3Maria HelmerssonD35 (11)1:17:15+10:5513:21
4Ann-Charlotte JensenD75 (9)53:41+8:2417:46
5Hans LarssonÖppen 7 (35)37:45+8:3112:42
5Brita DahlbergD75 (9)1:00:11+14:5419:55
5Helena KristianssonD50 (8)52:58+13:0412:36
6Ludvig HallabroH21 (18)1:21:04+11:328:15
6Tomas NilssonH55 (6)1:16:46+23:3513:39
8Yvonne AnderssonD55 (11)1:00:55+19:4714:49
10Jan DahlbergÖppen 3 (15)1:16:47+33:2827:37
12Henrik AnderssonH35 (23)1:18:36+13:5910:09
14Nils HelmerssonH35 (23)1:20:19+15:4210:22
23Kenneth LindborgH75 (24)1:11:36+35:2320:16
28Joel BjerstedtÖppen 8 (46)1:09:41+31:5814:55
38Eleonore BjerstedtÖppen 8 (46)1:26:21+48:3818:29
Ellinor HellrupÖppen 6 (18)ej godkänd
Annika EngelD50 (8)ej godkänd

Hästveda OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Sofia ErikssonÖppen 4 (9)1:39:04+1:10:0527:12
7Kristoffer ErikssonÖppen 4 (9)1:39:05+1:10:0627:13
9Ola ErikssonÖppen 9 (19)1:14:24+14:0910:05
30Roland ErikssonÖppen 7 (35)1:07:46+38:3222:49
41Sandra ObersÖppen 8 (46)1:33:49+56:0620:05
Mark ObersÖppen 8 (46)ej godkänd

IFK Lidingö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Elisabeth HanssonD21 (20)1:01:50+0:589:24

IK Trenne Ullared

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Marianne ThorssonD60 (7)53:44+14:1614:58

IS Kullen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Torsten LindénÖppen 6 (18)1:34:24+36:5615:36
13Eva TullbergÖppen 5 (26)1:03:28+27:2517:52
Sten Åke KvistÖppen 7 (35)ej godkänd

IS Skanne

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Laila PerssonD75 (9)1:04:30+19:1321:21
9Enar MagnussonÖppen 7 (35)40:30+11:1613:38
10Per-Olof FernbergH70 (25)53:27+14:4013:40
Nils PerssonH75 (24)ej godkänd

Kamrat och IF KIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Theodor LauriU2 (4)37:5417:32
Victor LauriInskolning (9)fullföljt

Karlskrona SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Kristin JohanssonD65 (8)52:25+14:1315:03
17Tommy OlssonH70 (25)1:00:40+21:5315:30

Katrineholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Inge LöwegrenÖppen 6 (18)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Malin Sangberg MinörÖppen 1 (5)1:02:47+30:0429:36

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Edit BrunssonÖppen 2 (3)1:20:39+13:4529:00

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Inga AnderssonÖppen 3 (15)1:13:40+30:2126:29

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Bella BrunssonÖppen 3 (15)1:29:44+46:2532:16

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Helena BrunssonÖppen 3 (15)1:29:49+46:3032:18

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Erik TorstenssonÖppen 4 (9)1:34:44+1:05:4526:01

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Daniel ÅhmanÖppen 9 (19)1:05:42+5:278:54

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Oskar AronssonÖppen 9 (19)1:38:13+37:5813:19

Laholms IF OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Margareta JohanssonÖppen 2 (3)1:06:5424:03
1Sophia BengtssonD14 (1)1:19:3222:51
2Ingrid JohanssonD55 (11)41:49+0:4110:10
2Britt-Marie MagnussonD65 (8)39:26+1:1411:19
3Annie MagnussonU2 (4)43:14+5:2020:00
7Simon SvenssonÖppen 8 (46)46:05+8:229:52
20Camilla JohanssonÖppen 5 (26)1:36:21+1:00:1827:08
21Roger NilssonÖppen 8 (46)1:03:21+25:3813:33
22Sune JohanssonÖppen 5 (26)1:48:14+1:12:1130:29
Lena JönssonÖppen 5 (26)ej godkänd
Karla BengtssonD12 (11)ej start

Linköpings AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Anders AdlerH80 (11)46:15+11:3915:34

Lunds OK

68 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Bengt BergmanH75 (24)36:1310:15
1Lotta LinseforsD35 (11)1:06:2011:28
1Rasmus GrönlundÖppen 9 (19)1:00:158:10
1Gudrun NilssonD65 (8)38:1210:58
2Anna LjungqvistD35 (11)1:13:51+7:3112:46
2Kasper RingströmÖppen 1 (5)41:08+8:2519:24
2Fredrik HugossonH35 (23)1:06:01+1:248:31
2Hilda EdströmÖppen 4 (9)1:02:03+33:0417:02
2Niklas GustafsonÖppen 5 (26)41:30+5:2711:41
3Isak GrönlundU1 (7)35:45+6:5518:20
3Jenny VinbladÖppen 7 (35)34:16+5:0211:32
3Ebba RosénÖppen 1 (5)42:57+10:1420:15
3Inger GustafssonD65 (8)43:00+4:4812:21
4Alma RingströmU2 (4)43:34+5:4020:10
4Anders GrundbergH60 (9)50:19+12:1510:07
5Tilda HarrieU1 (7)57:24+28:3429:26
5Eva-Lotta BengtslinD35 (11)1:18:33+12:1313:35
5Fabian LjungqvistH35 (23)1:10:23+5:469:05
5Karl-Gunnar OlssonH60 (9)51:02+12:5810:16
6Lars HarrieÖppen 8 (46)44:01+6:189:25
6Ingemar SvenssonH80 (11)54:43+20:0718:25
6Karin HagwallD21 (20)1:10:44+9:5210:45
6Pontus GustavssonÖppen 9 (19)1:08:37+8:229:18
7Bo Anders NilssonH65 (13)58:59+14:2813:13
7Erik SchultzH21 (18)1:21:26+11:548:18
7Elin HugossonD21 (20)1:13:04+12:1211:07
8Filip HelgstenÖppen 8 (46)48:54+11:1110:28
8Åsa EricssonD35 (11)1:29:03+22:4315:24
8Margareta SjöbergD70 (13)1:00:23+24:1720:28
9Carin BergmanD70 (13)1:01:01+24:5520:41
10Ulf MinörÖppen 8 (46)50:18+12:3510:46
10Hanna ModinD21 (20)1:16:39+15:4711:40
10Johan GustafsonH35 (23)1:16:10+11:339:50
10Kristin LindbergD70 (13)1:02:03+25:5721:02
10Christine SvendsenD35 (11)1:57:10+50:5020:16
11Daniel HellbergH21 (18)1:28:51+19:199:03
11Freja GustafsonÖppen 3 (15)1:21:34+38:1529:20
11Raul HindovH35 (23)1:16:36+11:599:53
12Tom LindbergH75 (24)50:46+14:3314:22
13Christina-A-M RönngrenÖppen 6 (18)1:51:40+54:1218:27
13Örjan LarssonH35 (23)1:19:07+14:3010:13
13Tova HermodssonD21 (20)1:18:40+17:4811:58
13Krister EdströmÖppen 7 (35)45:48+16:3415:25
14Rune BergH75 (24)51:19+15:0614:32
14Martin HeydenÖppen 9 (19)1:30:14+29:5912:14
15Thomas VinbladÖppen 7 (35)46:56+17:4215:48
15Annika WigrenD21 (20)1:26:25+25:3313:09
15Sven ThelanderssonH75 (24)54:15+18:0215:22
15Fanni Gustafson FaegerstenÖppen 5 (26)1:12:09+36:0620:19
15Anders EricssonH35 (23)1:21:15+16:3810:29
16Marie GrönlundÖppen 8 (46)56:11+18:2812:01
17Lukas WittenbecherH21 (18)1:48:28+38:5611:03
17Maria JohanssonÖppen 5 (26)1:16:04+40:0121:25
18Stefan MagnussonH35 (23)1:22:19+17:4210:38
18Roland AkselssonH75 (24)1:02:06+25:5317:35
19Mats EriksonH35 (23)1:24:27+19:5010:54
19Maria HarrieÖppen 7 (35)50:08+20:5416:52
21Peter BengtslinH35 (23)1:27:09+22:3211:15
22Mikael NilssonH35 (23)1:28:08+23:3111:23
25Henrik RosénÖppen 8 (46)1:05:01+27:1813:55
26Elna RosénÖppen 7 (35)59:49+30:3520:08
30Claes LinseforsÖppen 8 (46)1:10:32+32:4915:06
31Eva HagwallÖppen 8 (46)1:11:00+33:1715:12
34Folke SjöbergÖppen 7 (35)1:16:23+47:0925:43
35Oskar HenrikssonÖppen 8 (46)1:17:43+40:0016:38
36Alexander RexÖppen 8 (46)1:20:46+43:0317:17
37Veronika NesverovaÖppen 8 (46)1:24:36+46:5318:06
Kjell BjörupH85 (4)ej godkänd
Emelie EklöfD21 (20)ej start
Tina LjungqvistD21 (20)ej start
Kyrre ThalbergH60 (9)ej start
Richard AnderssonH40 (6)ej start

Malmö OK

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jenny LindblomD40 (1)1:12:0314:10
2Bertil ErikssonH75 (24)41:21+5:0811:42
2Håkan NilssonH70 (25)46:45+7:5811:57
2Arne GustafssonH80 (11)43:23+8:4714:36
3Åsa AxénD21 (20)1:07:42+6:5010:18
4Mats HåkanssonH70 (25)47:13+8:2612:04
4Henrik LindblomH40 (6)1:16:22+17:4510:50
5Håkan GrubbH50 (8)1:07:16+15:2210:50
5Jan WahlströmH40 (6)1:23:40+25:0311:53
6Jan JönssonH65 (13)58:31+14:0013:07
6Carolina LandinD50 (8)53:56+14:0212:50
6Berit SchannongD70 (13)48:35+12:2916:28
6Linus MalmstenH40 (6)1:55:08+56:3116:21
8Paul SchannongH80 (11)55:46+21:1018:46
9Evelina EkelundD35 (11)1:42:54+36:3417:48
9Anders NilssonÖppen 6 (18)1:28:07+30:3914:33
10Lars JohanssonH65 (13)1:06:20+21:4914:52
10Håkan BrostH75 (24)46:59+10:4613:18
11Jörgen AnderssonÖppen 6 (18)1:30:56+33:2815:01
13Britt BülowD70 (13)1:36:10+1:00:0432:35
15Margareta EdbergÖppen 3 (15)1:49:50+1:06:3139:30
15Jussi UusihonkoH21 (18)1:40:09+30:3710:12
16Håkan MalmgrenÖppen 5 (26)1:12:58+36:5520:33
21Kaare HanssonH70 (25)1:07:19+28:3217:12
23Magnus JonassonH35 (23)1:30:24+25:4711:40
25Bo BülowH70 (25)1:17:05+38:1819:42
42Peter AhlströmÖppen 8 (46)1:37:59+1:00:1620:58
Roland DahlmanH65 (13)ej godkänd
Benjamin ViebkeÖppen 8 (46)ej godkänd
Adam LindblomH21 (18)ej start
Linn LindblomD21 (20)ej start
Staffan AhltinH50 (8)ej start

Markaryds FK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ola AndertoftÖppen 6 (18)1:01:18+3:5010:07
3Ann-Sofie BrinkD50 (8)44:33+4:3910:36
5Ann NilssonD55 (11)44:10+3:0210:44
10Lena StrandÖppen 7 (35)44:20+15:0614:55

OK Gynge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Sverker ErikssonH55 (6)1:08:07+14:5612:07

OK Hällen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Birgitta TorstenssonÖppen 3 (15)54:06+10:4719:27
Mikael TorstenssonÖppen 9 (19)ej godkänd

OK Klyftamo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Fajer WennerbergÖppen 8 (46)41:50+4:078:57

OK Kompassen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Melvin BillingH12 Kort (2)32:11+9:1914:53
4Noel SvenssonÖppen 4 (9)1:26:51+57:5223:51
Nova WennerlundInskolning (9)fullföljt

OK Kontinent

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Emma LundsgaardD10 (3)44:0920:26
3Johan AspegrenH35 (23)1:08:27+3:508:50
7Lollo NybergD55 (11)50:19+9:1112:14
7Erik PålssonÖppen 5 (26)55:39+19:3615:40
8Liv LundsgaardD12 (11)48:40+24:4619:37
12Simon LarssonÖppen 9 (19)1:28:42+28:2712:02
16Per PalmqvistÖppen 9 (19)1:38:24+38:0913:21
19Leif KarlssonÖppen 8 (46)1:01:21+23:3813:08
33Line LundsgaardÖppen 8 (46)1:11:42+33:5915:21
40Monica LydinÖppen 8 (46)1:33:14+55:3119:57
Alva AspegrenInskolning (9)fullföljt
Malte LarssonInskolning (9)fullföljt
Madeleine HellqvistÖppen 5 (26)ej godkänd
Karl PalmqvistÖppen 4 (9)ej godkänd
Per OlssonH45 (9)ej start

OK Linné

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Henrik BergmanH75 (24)48:07+11:5413:37

OK Löftan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Tobias ThorssonÖppen 9 (19)1:04:56+4:418:48
3Olle WinrothH21 (18)1:19:21+9:498:05

OK Pan-Kristianstad

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Clarie EkD80 (3)46:4418:55
1Tomas WestlundH50 (8)51:548:22
2Björn HellrupH21 (18)1:12:55+3:237:25
4Eva Folkesson LööfD60 (7)44:20+4:5212:20
5Gustaf WennerbergH21 (18)1:20:34+11:028:12
6Raimo SalminenH75 (24)44:57+8:4412:44
6Ulla EngelbyD65 (8)50:21+12:0914:28
7Anna-Lisa HanssonD70 (13)56:45+20:3919:14
12Anna LööfD21 (20)1:17:53+17:0111:51
17Peter DahlstedtH75 (24)1:00:34+24:2117:09
Tommy HautopH65 (13)ej godkänd
Peo BengtssonH80 (11)ej godkänd

OK Roskilde

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Inge JørgensenD70 (13)36:0612:14
12Ole  SvendsenH75 (24)50:46+14:3314:22

OK Silva

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Håkan JonssonH75 (24)1:03:20+27:0717:56

OK Torfinn

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Inger GlansD70 (13)43:08+7:0214:37
3Bengt EdvardssonH85 (4)1:03:24+23:1522:14
8Arne AnderssonH65 (13)59:16+14:4513:17
18Simon PreutzH21 (18)1:51:48+42:1611:23
18Camilla NilssonD21 (20)1:32:19+31:2714:03
31Leif MagnussonÖppen 7 (35)1:07:55+38:4122:52
Karin LexellD80 (3)ej godkänd

OK Tyringe

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Emilia MattssonD12 Kort (1)1:01:2528:26
1Ingvar PerssonÖppen 3 (15)43:1915:34
2Carl JohanssonH12 (4)34:06+0:1813:06
2Kerstin MartinssonÖppen 3 (15)47:34+4:1517:06
4Villyam JohanssonH14 (5)1:11:42+35:2519:51
4Karin PerssonD70 (13)46:13+10:0715:40
4Stellan MartinssonÖppen 7 (35)34:51+5:3711:44
11Kaj NilssonÖppen 7 (35)45:19+16:0515:15
11Sven Erik JönssonH70 (25)53:44+14:5713:44
12Erland MartinssonÖppen 7 (35)45:24+16:1015:17
14Ulla KarlssonÖppen 3 (15)1:37:01+53:4234:53
17Göran JohanssonÖppen 8 (46)56:48+19:0512:09
21Lennart MartinssonÖppen 7 (35)51:27+22:1317:19

OK Vilse 87

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Håkan LindbergH60 (9)39:43+1:397:59

OK Älme

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Kjell SvenssonH55 (6)1:14:03+20:5213:10
6Li-Min SvenssonÖppen 3 (15)56:20+13:0120:15
9Lars HenrikssonH75 (24)46:42+10:2913:13
16Elin SvenssonD21 (20)1:27:32+26:4013:19
Berit NilssonD75 (9)ej start

Oskarströms OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Stig NilssonH60 (9)ej start

Rävetofta OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Maj-Britt ByströmD70 (13)45:34+9:2815:26
3Eva TykessonÖppen 5 (26)41:53+5:5011:47
9Tina HagårdD55 (11)1:01:21+20:1314:55
15Willie OlssonÖppen 8 (46)55:12+17:2911:49
16Stig LarssonH75 (24)55:50+19:3715:49
21Ingmar TykessonÖppen 5 (26)1:41:06+1:05:0328:28

Sigtuna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Margareta HaraldssonD75 (9)50:12+4:5516:37

Simlångsdalens IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Annsofi PetterssonÖppen 4 (9)1:55:07+1:26:0831:37
22Andreas WerlinÖppen 7 (35)51:31+22:1717:20

Simrishamns OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erica HenrikssonD20 (1)1:23:3714:54
3Lotte HenrikssonD45 (6)59:09+16:1612:54
14Joel OlssonÖppen 8 (46)54:36+16:5311:41
18Håkan NordahlÖppen 8 (46)58:51+21:0812:36
20Elin NordahlÖppen 8 (46)1:02:36+24:5313:24

Sjövalla FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Linnea WahlgrenÖppen 8 (46)51:47+14:0411:05

Skåneslättens OL

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ina LindebergD60 (7)39:2810:59
1Vilmer LjungdahlH12 Kort (2)22:5210:35
1Gunnar Tjompen SvenssonÖppen 6 (18)57:289:29
1Ingmar EkelövÖppen 7 (35)29:149:50
1Patrik LindebergH21 (18)1:09:327:05
1Anders CarlssonH80 (11)34:3611:38
1Freja LjungdahlD14 Kort (1)44:2617:55
2Valter NelkingH10 (2)37:43+19:3617:27
2Curth SvenssonH90 (2)1:27:01+35:2642:14
2Pontus ThuressonH18 (3)1:33:09+13:0114:36
2Marie MarkholmÖppen 7 (35)29:58+0:4410:05
2Christina OlssonD45 (6)55:14+12:2112:03
2Klas TykessonH85 (4)47:03+6:5416:30
2Johan SanderÖppen 8 (46)37:56+0:138:07
3Christina SegerslättD60 (7)43:27+3:5912:06
3Saga ChristensenD12 (11)34:12+10:1813:47
3Tuva ChristensenD10 (3)1:00:38+16:2928:04
4Emil HjalmarssonH21 (18)1:20:02+10:308:09
4Lena OlssonD55 (11)44:01+2:5310:42
4Pia OlssonD21 (20)1:08:53+8:0110:29
4Joel KristianssonÖppen 8 (46)42:10+4:279:01
5Torbjörn WingqvistH80 (11)52:22+17:4617:37
5Britt Forsell PirozziD70 (13)47:41+11:3516:09
5Magnus ThuressonH45 (9)1:03:14+12:049:58
6Johan JensenH45 (9)1:05:00+13:5010:15
6Sven OlssonÖppen 7 (35)37:55+8:4112:45
6Kajsa BenattiD35 (11)1:27:29+21:0915:08
6Sten SegerslättH60 (9)1:01:01+22:5712:16
7Desirée SegerslättÖppen 6 (18)1:12:52+15:2412:02
7Ola MarkholmH45 (9)1:07:47+16:3710:41
7Jan JohanssonH50 (8)1:25:34+33:4013:48
8Göran MattsonÖppen 6 (18)1:13:39+16:1112:10
8Pernilla OlssonÖppen 9 (19)1:14:04+13:4910:02
9Göran JohnssonH65 (13)1:03:34+19:0314:15
9Martin NelkingÖppen 5 (26)58:00+21:5716:20
9Marianne CarlssonD75 (9)1:21:50+36:3327:05
10Matilda OlssonÖppen 9 (19)1:16:31+16:1610:22
10Allie NelkingD12 (11)54:48+30:5422:05
10Hans KulstadÖppen 6 (18)1:29:42+32:1414:49
11Daniel NilssonÖppen 9 (19)1:20:35+20:2010:56
13Stefan PålssonH21 (18)1:29:24+19:529:06
14Gert OlssonH70 (25)58:00+19:1314:50
22Linda SvenssonÖppen 8 (46)1:04:13+26:3013:45
22Sven-Erik ForsellH75 (24)1:07:09+30:5619:01
32Anita OlssonÖppen 7 (35)1:08:25+39:1123:02
33Bengt SalomonssonÖppen 7 (35)1:16:10+46:5625:38
Eva NelkingD45 (6)ej godkänd

Stigmännen Karlshamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Bengt-Göran FrantzÖppen 7 (35)46:23+17:0915:37
34Annika FrantzÖppen 8 (46)1:15:33+37:5016:10

Sundbybergs IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Nadja RutzD21 (20)1:19:48+18:5612:08

Svenljunga OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Martin TryggInskolning (9)fullföljt
Viktoria TryggInskolning (9)fullföljt

Tibro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Mikael LöfvingH21 (18)1:26:17+16:458:47

Tockarps IK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mats BrorssonH60 (9)38:047:39
8Margareta SchölinD65 (8)1:21:24+43:1223:23
9Bill SchölinH70 (25)53:11+14:2413:36
11Olle EnforsH65 (13)1:08:20+23:4915:19
Christina SternerD55 (11)ej godkänd

Tormestorps IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Axel FalkstrandH10 (2)18:078:23
1Edwin FalkstrandH14 (5)36:1710:03
1Ewa PerssonD45 (6)42:539:21
1Leif ClaessonH85 (4)40:0914:05
Thomas FalkstrandH45 (9)ej godkänd
Arvid FalkstrandH12 (4)ej godkänd

Tullinge SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lennart HävrénH65 (13)47:13+2:4210:35

Ystads OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Jan PerssonH70 (25)1:00:53+22:0615:34

Örkelljunga FK

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Marie OlssonD50 (8)39:549:30
1Gull SvenssonD75 (9)45:1714:59
3Ebba NilssonÖppen 3 (15)49:12+5:5317:41
3Otto NybergH14 (5)1:05:54+29:3718:15
3Jonathan EdholmH12 (4)39:42+5:5415:16
4Marlene GranÖppen 1 (5)52:05+19:2224:34
4Kent JohanssonH75 (24)44:23+8:1012:34
5Anna LarssonD45 (6)1:11:13+28:2015:32
5Alma GieseD12 (11)44:51+20:5718:05
7Bo SvenssonH75 (24)46:35+10:2213:11
8Fredrik NilssonÖppen 7 (35)40:06+10:5213:30
8Axel NilssonÖppen 5 (26)55:41+19:3815:41
9Tove RosbergD12 (11)49:30+25:3619:57
9Emelie OlssonD21 (20)1:15:50+14:5811:32
20Sebastian GieseH35 (23)1:24:39+20:0210:56
21Sven FalkmanH75 (24)1:04:35+28:2218:17
26Christina BjörkÖppen 8 (46)1:09:22+31:3914:51
27Jenny BjörkÖppen 8 (46)1:09:23+31:4014:51
28Birgitta OlssonÖppen 7 (35)1:00:58+31:4420:31
39Mikael EnbergÖppen 8 (46)1:32:35+54:5219:49
44Jonas OlssonÖppen 8 (46)1:44:14+1:06:3122:19
Nicolai LönnInskolning (9)fullföljt
Rolf HaglundÖppen 6 (18)ej godkänd
Camilla HaglundÖppen 6 (18)ej godkänd
Alfred GieseInskolning (9)ej start

Östersunds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Anders DahlgrenÖppen 8 (46)53:23+15:4011:25

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!