Officiell resultatlista för Natt-serien

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-serien
Arrangörsorganisation: Ärla IF
Datum: tisdag 9 oktober 2018

EOL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ludvig Lanntzkorta 2,5 km (9)53:44+18:5520:44

Eskilstuna OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Magnus Hellbergmellan 4,6 km (20)43:05+3:48
3Urban Risbergmellan 4,6 km (20)43:05+3:48
19Björn Winnerstammellan 4,6 km (20)1:01:58+22:41

IK Standard

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Patrik Blombergmellan 4,6 km (20)47:20+8:03

Kjula IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Peter Ylsöbäckmellan 4,6 km (20)46:50+7:33

OK Tor

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anders Fröbergmellan 4,6 km (20)39:17
2Casper Karlssonmellan 4,6 km (20)40:09+0:52
3Casper Hedarlånga 7,2 km (8)53:22+7:57
6Stefan Vikströmmellan 4,6 km (20)44:32+5:15
7Per Vernerlånga 7,2 km (8)1:12:54+27:29
9Viktor Fröbergmellan 4,6 km (20)46:50+7:33
13Åsa Linnersjömellan 4,6 km (20)49:09+9:52
15Jonatan Wickströmmellan 4,6 km (20)1:00:46+21:29
16Tomas Anderssonmellan 4,6 km (20)1:00:50+21:33
17Lina Holmqvistmellan 4,6 km (20)1:00:53+21:36
18Eva Hallmellan 4,6 km (20)1:00:59+21:42

Åkers IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Christian Björkmanmellan 4,6 km (20)45:16+5:59

Ärla IF

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Rickard Håkanskorta 2,5 km (9)34:4913:26
1Emil Anderssonlånga 7,2 km (8)45:25
2Hilding Gindemokorta 2,5 km (9)53:31+18:4220:39
2Kalle Larssonlånga 7,2 km (8)51:14+5:49
4Neo Franssonkorta 2,5 km (9)1:08:39+33:5026:30
4Pontus Bierfeldtlånga 7,2 km (8)55:12+9:47
5Helmer Gindemokorta 2,5 km (9)1:08:41+33:5226:31
5Mattias Stoltmellan 4,6 km (20)44:20+5:03
5Lisa Anderssonlånga 7,2 km (8)56:20+10:55
6Åsa Gindemokorta 2,5 km (9)1:08:47+33:5826:33
6Patrik Lindlånga 7,2 km (8)1:04:21+18:56
7Cristoffer Collinkorta 2,5 km (9)1:10:15+35:2627:07
7Malin Bierfeldtmellan 4,6 km (20)44:37+5:20
8Levi Collinkorta 2,5 km (9)1:10:24+35:3527:10
8Michael Hallgrenlånga 7,2 km (8)1:21:45+36:20
9Sigrid Collinkorta 2,5 km (9)1:10:32+35:4327:13
12Göran Polhedemellan 4,6 km (20)48:52+9:35
14Mona Bierfeldtmellan 4,6 km (20)52:42+13:25
Claes Caspármellan 4,6 km (20)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!