Officiell resultatlista för Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln
Arrangörsorganisationer: OK Tyr / OK Älgen / Skattkärrs SOK / Säffle OK
Datum: lördag 13 april 2019

M21-2

5 390 m, 93 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Göran WinbladFredrikstad SK32:06
2David BejbomJärla Orientering32:09+0:03
3Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK32:33+0:27
4Oskar AndrénOK Tisaren32:47+0:41
5Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK32:58+0:52
6Simon HedlundÄrla IF33:25+1:19
7Filip JacobssonOK Tisaren33:26+1:20
8Vitalii HychkoSävedalens AIK33:36+1:30
9Anders HedbergGöteborg-Majorna OK33:39+1:33
10Markus HederskogIK Hakarpspojkarna34:08+2:02
11Erik MalmbergLinköpings OK34:09+2:03
12Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK34:15+2:09
13Simon SchusterIFK Lidingö SOK34:22+2:16
14Albin LillieströmMalungs OK Skogsmårdarna34:25+2:19
15Josef NordlundOK Linné34:49+2:43
16Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK34:50+2:44
17Nicolas SimoninBækkelagets SK35:04+2:58
18Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering35:08+3:02
19Johannes RidefeltOK Linné35:17+3:11
20Timo MähönenIFK Lidingö SOK35:18+3:12
21Viktor JanrikOK Linné35:20+3:14
22Harrison McCartneySävedalens AIK35:25+3:19
23Jacob LindstamOK Ravinen35:33+3:27
24Didrik HallNyköpings OK35:37+3:31
25Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna35:44+3:38
26Simon WikströmOK Pan-Kristianstad35:48+3:42
27Martin DjerfIK Hakarpspojkarna35:49+3:43
28Stepan MudrakStora Tuna OK36:22+4:16
29Johan AronssonOK Tisaren36:25+4:19
30Karl EngesAttunda OK36:26+4:20
31Markus AdolfssonTullinge SK36:39+4:33
32Pontus KarlssonMarkbygdens OK36:57+4:51
33Viktor WassénHalden SK37:11+5:05
34Charlie StoltRehns BK37:14+5:08
35Henrik VäisänenMS Parma37:36+5:30
36Kevin StåhlGöteborg-Majorna OK37:40+5:34
37Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK37:41+5:35
38Johan SöderlundOK Tyr37:54+5:48
39Aleksander BernaciakOK Orion38:32+6:26
40Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF38:53+6:47
41Erik LindgrenOK Tisaren39:02+6:56
42Fritjof AxelssonFK Göingarna39:04+6:58
43Tuve MöllerOK Linné39:14+7:08
44Joshua DudleyIFK Göteborg Orientering39:34+7:28Ladda ner rutt i gpx-format
45Jesper SjögrenHestra IF39:57+7:51
46Nils Hammaräng GripOK Orion39:59+7:53
47Tom CampbellOK Kolmården40:17+8:11
48Oskar LundqvistMalungs OK Skogsmårdarna40:22+8:16
49Simon MarteliusAttunda OK40:32+8:26
50Torbjörn JacobssonOK Rodhen40:33+8:27
51David SundströmSöderhamns OK40:34+8:28
52Gustav ÖhgrenOK Kåre40:41+8:35
53Rasmus Møller JessOK Linné40:58+8:52
54Josh BeechEspoon Suunta40:59+8:53
55Anders AxlingSundsvalls OK41:07+9:01
56Johan WennermarkOK Tyr41:09+9:03
57Daniel DuhlboIFK Mora OK41:21+9:15
58Sixten HillerhagOK Linné41:22+9:16
59Sergiu FalaOK Ravinen41:26+9:20
60Heino OllinSävedalens AIK41:44+9:38
61Jacob ErikssonKFUM Örebro OK41:55+9:49
62Gustav SparrevikIK Hakarpspojkarna42:12+10:06
63Manuel Mexia de Almeida HortaMalungs OK Skogsmårdarna42:14+10:08
64Csaba GössweinOK Linné42:18+10:12
65Sven EngströmLinköpings OK42:36+10:30
66Kristian DahlströmIFK Mora OK42:37+10:31
67Christoffer JohanssonTrollhättans SOK42:46+10:40
68Anton NilssonJärla Orientering43:04+10:58
69Pontus LindblomOK Roxen43:13+11:07
70Markus LangStora Tuna OK43:33+11:27
71Teodor YordanovKils OK43:41+11:35
72Jonas AnderssonStora Tuna OK44:06+12:00
73Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna44:13+12:07
74Oskar EngmanNyköpings OK44:56+12:50
75Johan HallgrenBjursås OK44:58+12:52
76Eric HanssonIK Hakarpspojkarna44:59+12:53
77Johan WikströmSävedalens AIK45:06+13:00
78Adrian DahlströmIFK Mora OK45:14+13:08
79Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro45:43+13:37
80Viktor SkoogKils OK46:34+14:28
81Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken46:45+14:39
82Adam SegerslättSkåneslättens OL47:59+15:53
83Johan PerssonAttunda OK49:03+16:57
84Stefan YordanovBulgaria National Team49:05+16:59
85Viacheslav MatiashOK Tisaren49:24+17:18
86Christian RedtzerAttunda OK49:45+17:39
87Thomas PetterssonAttunda OK50:03+17:57
88Jakob FranssonOK Milan50:26+18:20
89Liutauras BileviciusOK Roslagen50:39+18:33
90Marcus BeckiusOK Tyr53:33+21:27
91Apostol AtanasovBulgaria National Team1:09:08+37:02
Stanislav PolianytsiaOK Denselnej godkänd
Per CarlborgHagaby GoIF Örebroej godkänd
Pasi IkonenPaimion Rastiej start
Albin BergkvistOK Linnéej start
Johan HögstrandIFK Göteborg Orienteringåterbud
Arvid VågIFK Göteborg Orienteringåterbud
Erik BomanGävle OKåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!