Officiell resultatlista för Sommarlandssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarlandssprinten
Arrangörsorganisation: IK Gandvik
Datum: söndag 9 juni 2019

D21

2 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules16:557:41
2Ella JohanssonTibro OK16:57+0:027:42
3Hanna LindströmOK Tranan17:12+0:177:49
4Elvira BjörklundTrollhättans SOK17:27+0:327:55
5Kristina ForsOK Grip21:09+4:149:36
6Anna JohanssonAnkarsrums OK22:50+5:5510:22
7Malin BevortTibro OK30:59+14:0414:04

H21

2 680 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob VikströmTolered-Utby Ol-klubb16:596:20
2Marcus KvarndalUlricehamns OK20:09+3:107:31
3Niclas WesterbergIF Hagen20:35+3:367:40
4Fredrik WessmarkOK Flundrehof25:43+8:449:35
5Per KristianssonHalmstad OK26:53+9:5410:01
6Oskar ErikssonOK Älgen29:56+12:5711:10
Arvid HammarFK Herkulesej start

D20

2 120 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna GabrielssonKungälvs OK19:359:14
2Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF20:20+0:459:35
3Vera UhrbergBrattås CK22:11+2:3610:27
4Heidi ForsOK Grip22:36+3:0110:39
5Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg24:23+4:4811:30
6Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF25:33+5:5812:03
7Bella PalmqvistOK Njudung25:59+6:2412:15
8Ellen EkingeOK Motala26:32+6:5712:30
9Moa KristianssonHalmstad OK30:54+11:1914:34
10Clara JakobssonTidaholm SOK Sisu31:38+12:0314:55
11Liv LindOK Skärmen53:01+33:2625:00
Elin BlomkvistSkattkärrs SOKej start

H20

2 260 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF15:246:48
2Anton KarlssonMariestads FK16:41+1:177:22
3Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisu24:17+8:5310:44
4Ceasar TengbrandArboga OK25:18+9:5411:11
5Daniel GlimténOK Löftan26:11+10:4711:35
6Marcus OdenmarckIK Gandvik27:21+11:5712:06
7Benjamin GabrielssonKungälvs OK29:50+14:2613:12
8Daniel AnderssonFjärås AIK30:38+15:1413:33
Mattias LauriFK Herkulesej start
Viktor Le ClaireFK Herkulesej start

D16

1 900 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa SkoogIF Hagen14:237:34
2Klara PerssonHalmstad OK14:43+0:207:44
3Sofie BodinAlmby IK16:51+2:288:52
4Amanda SjödinOK Tisaren17:17+2:549:05
5Malin KindbomIF Hagen17:33+3:109:14
6Elin AxelssonMullsjö SOK17:50+3:279:23
7Meja AleniusNyköpings OK18:28+4:059:43
8Elsa BobergIF Rigor19:19+4:5610:10
9Meja BergerAnkarsrums OK20:07+5:4410:35
10Julia BergKFUM Örebro OK20:18+5:5510:41
11Olivia GrönkvistJönköpings OK20:35+6:1210:50
12Mira EnellJönköpings OK20:36+6:1310:50
13Signe SchagerströmGarphyttans IF21:00+6:3711:03
14Alicia BjörnbergSöders-Tyresö21:25+7:0211:16
15Anna NilssonGarphyttans IF21:32+7:0911:20
16Edith FållstenHagaby GoIF Örebro22:06+7:4311:37
17Matilda CederbergVänersborgs SK22:30+8:0711:50
18Matilda FagerlindMarkbygdens OK22:35+8:1211:53
19Emelie BackmanÅmåls OK22:39+8:1611:55
20Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro22:53+8:3012:02
21Vilma LarssonOK Milan23:00+8:3712:06
22Erika HolmbergOK Tylöskog23:09+8:4612:11
23Vendela SturekSOK Viljan23:11+8:4812:12
24Johanna HalldinKFUM Örebro OK23:20+8:5712:16
25Emma EliassonFK Friskus-Varberg23:39+9:1612:26
26Hanna ThulinVästerås SOK24:50+10:2713:04
27Ida RosjöJönköpings OK24:56+10:3313:07
28Elin Sundvall KrügerGarphyttans IF24:59+10:3613:08
29Alice NordqvistIF Rigor27:53+13:3014:40
30Ellen ArneborgUlricehamns OK29:07+14:4415:19
31Lovisa AnderssonHjobygdens OK29:44+15:2115:38
32Emilia SandinOK Skärmen30:18+15:5515:56
33Kristina BohmanOK Orinto37:13+22:5019:35
34Emma RudmarkerTidaholm SOK Sisu38:01+23:3820:00

H16

2 140 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kasper LagerströmNyköpings OK16:057:30
2Alfred ErdeliusIF Rigor17:08+1:038:00
3Oscar OlinIK Hakarpspojkarna17:37+1:328:13
4Oliver HöögOK Motala19:52+3:479:17
5Malte KristianssonHalmstad OK21:02+4:579:49
6Erik PerssonBrattås CK22:37+6:3210:34
7Eric LuthmanDegerfors OK22:42+6:3710:36
7Oliver PetterssonOK Milan22:42+6:3710:36
9Linus NorénOK Njudung23:07+7:0210:48
10Samuel HöögIF Rigor23:52+7:4711:09
11Hannes DegermanGamleby OK24:05+8:0011:15
12William RebaneKils OK24:52+8:4711:37
13Viktor RödströmStångenäs AIS25:17+9:1211:48
14Rickard BerndtssonFrölunda OL26:30+10:2512:22
15Maximilian OlofssonVästerås SOK26:53+10:4812:33
16Linus BenjaminssonLidköpings VSK27:03+10:5812:38
17Oskar HanssonAskersunds OK27:24+11:1912:48
18Erik GrändingerIstrums SK27:56+11:5113:03
19William VildinFK Herkules28:39+12:3413:23
20Albin SeverinssonOK Nackhe29:00+12:5513:33
21Benjamin ReulOK Orinto30:18+14:1314:09
22Albin JägstedtHalmstad OK32:50+16:4515:20
23Edvin TolestamIF Rigor34:56+18:5116:19
24Emil ErikssonOK Flundrehof39:31+23:2618:27
25Olle IhrsénSträngnäs-Malmby OL45:20+29:1521:11
Neo YngströmOK Tisarenej godkänd
Anton ErikssonOK Milanej godkänd
Karl KylbornAlmby IKej start

D14

1 680 m, 77 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina ThernOK Skogshjortarna12:317:27
1Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb12:317:27
3Sara OhlinOK Tranan13:15+0:447:53
4Ellen AnelandOK Ravinen13:30+0:598:02
5Anja SvenssonGamleby OK14:44+2:138:46
6Felicia ThorellSäffle OK14:49+2:188:49
7Stina NalbinMullsjö SOK14:55+2:248:52
8Lisa Hafstad WallanderBrattås CK15:24+2:539:10
9Signe KullanderSävedalens AIK15:40+3:099:19
10Lisa AnderssonRyda SK15:44+3:139:21
11Ella LaineDegerfors OK15:54+3:239:27
12Elsie GerhardtBrattås CK16:07+3:369:35
13Pia EliassonIK Hakarpspojkarna16:08+3:379:36
14Emma AhlénIF Hagen16:17+3:469:41
15Miranda WallströmSävedalens AIK16:21+3:509:43
16Frida OdénFjärås AIK16:35+4:049:52
17Ally BlomFrölunda OL16:52+4:2110:02
18Ella JanssonTidaholm SOK Sisu16:55+4:2410:04
19Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg16:57+4:2610:05
20Vega EnellJönköpings OK17:14+4:4310:15
21Saga KällstrandÅmåls OK17:30+4:5910:25
22Nelly MårtenssonGarphyttans IF17:36+5:0510:28
23Erika FredrixonOK Skogshjortarna17:38+5:0710:29
24Emy HjertströmFK Friskus-Varberg18:06+5:3510:46
25Filippa GlueOK Skärmen18:14+5:4310:51
26Matilda LekbergSävedalens AIK18:16+5:4510:52
27Nathalie RingströmRydboholms SK18:17+5:4610:52
28Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg18:20+5:4910:54
28Elsie HäggmarkMarkbygdens OK18:20+5:4910:54
30Hedda LindbergOK Tisaren18:33+6:0211:02
31Aida MehmedagicIK Gandvik18:36+6:0511:04
32Ida KörleOK Landehof18:42+6:1111:07
33Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro19:09+6:3811:23
34Alva KarlssonMariestads FK19:37+7:0611:40
35Lina AhlstedtÅmåls OK19:49+7:1811:47
36Elin ForsbergIK Gandvik20:13+7:4212:02
37Fredrika FurehillMullsjö SOK20:20+7:4912:06
38Elin BlomqvistMarkbygdens OK20:50+8:1912:24
39Ida KarlssonOK Gränsen21:21+8:5012:42
40Felicia RööhsSkattkärrs SOK21:24+8:5312:44
41Helena ErikssonUlricehamns OK21:34+9:0312:50
42Ella PellméStenungsunds OK21:44+9:1312:56
43Klara PetterssonÅmåls OK21:52+9:2113:00
44Matilda MarjakajSödertälje-Nykvarn OF22:01+9:3013:06
45Maja JosefssonVästvärmlands OK22:04+9:3313:08
46Molly HögIK Gandvik22:12+9:4113:12
47Alva GrönkvistJönköpings OK22:47+10:1613:33
48Amie WahllöfFrämmestads IK23:53+11:2214:12
48Jenny NorrmanGöteborg-Majorna OK23:53+11:2214:12
50Lovisa HallenekSträngnäs-Malmby OL24:05+11:3414:20
51Klara JedarOK Tor24:28+11:5714:33
52Ida AnderssonLindebygdens OK24:50+12:1914:46
53Penny HaglundLindebygdens OK24:54+12:2314:49
54Freja NilssonGöteborg-Majorna OK25:10+12:3914:58
55Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OK25:24+12:5315:07
56Tilda MattssonOK Södertörn25:49+13:1815:22
57Lisa GunnarssonLerums SOK26:07+13:3615:32
58Elsa CarlbergAlmby IK26:08+13:3715:33
59Adele PalmqvistNyköpings OK27:05+14:3416:07
60Saga Lund-HansenLindebygdens OK27:07+14:3616:08
61Ingrid WikströmOK Skogsvargarna27:26+14:5516:19
62Ida HederIK Gandvik27:34+15:0316:24
63Johanna NylénSOK Träff32:07+19:3619:07
64Stella ModénFrölunda OL35:27+22:5621:06
65Ellen LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF35:51+23:2021:20
66Felicia SandinOK Skärmen37:02+24:3122:02
67Ida NordströmIK Gandvik39:49+27:1823:42
68Ellen ThorssonRyda SK40:35+28:0424:09
69Emy PetterssonIK Gandvik42:36+30:0525:21
70Evelina RosellOK Flundrehof44:18+31:4726:22
71Moa DahlsonOK Gränsen44:39+32:0826:34
72Alice WikströmStångenäs AIS50:17+37:4629:55
73Ida PetterssonIK Gandvik50:37+38:0630:07
74Rebecca AhlbergOK Skogsvargarna56:30+43:5933:37
Ylva LidehnNyköpings OKej godkänd
Anna NordqvistIF Rigorej godkänd
Maja NymanVänersborgs SKej godkänd
Stella AlbrektssonGöteborg-Majorna OKej start
Edith SmedbergUlricehamns OKej start

H14

1 770 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas ErlandssonOK Södertörn13:417:43
2Tom WeihartHestra IF14:03+0:227:56
3Noel BengtssonOK Skogshjortarna15:02+1:218:29
4Lukas FogelHagaby GoIF Örebro15:16+1:358:37
5Oscar NystrandOK Klyftamo15:47+2:068:55
6Albin PaulssonOK Löftan16:00+2:199:02
7Levin LummanderLerums SOK17:09+3:289:41
8Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarna17:24+3:439:49
9Oskar BlomOK Löftan17:26+3:459:50
10Nils SwartzOK Orion17:44+4:0310:01
11Emil NilssonGamleby OK17:55+4:1410:07
12Hugo TofténSOK Träff17:58+4:1710:09
13Albin SkottÅmåls OK18:12+4:3110:16
14Erik KindlundOK Tranan18:16+4:3510:19
15Axel KylbornAlmby IK18:44+5:0310:35
16Gustav LundqvistHalmstad OK19:39+5:5811:06
17Erik SüdhoffBrattås CK19:49+6:0811:11
18Einar SörqvistMarkbygdens OK20:23+6:4211:30
18August EkingeOK Motala20:23+6:4211:30
20Filip HöögOK Motala20:39+6:5811:40
21Rasmus KarlssonAskersunds OK20:41+7:0011:41
22Simon HanssonIF Rigor20:44+7:0311:42
23Fritiof LomanderIstrums SK21:13+7:3211:59
24Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping21:48+8:0712:18
25Gustav FagerlindMarkbygdens OK22:09+8:2812:30
26Simon TolestamIF Rigor22:20+8:3912:37
27Alvin IsenströmAlmby IK22:34+8:5312:44
28Wilhelm VictorzonMullsjö SOK23:03+9:2213:01
29Gustav HedlundLerums SOK23:16+9:3513:08
30Melvin TörshagenOK Djerf24:09+10:2813:38
31Noa TorstensvikFK Friskus-Varberg24:10+10:2913:39
32Alfred NybergSkattkärrs SOK24:21+10:4013:45
33Gustav ThenanderVästerås SOK24:26+10:4513:48
34Gustav LjungbergDegerfors OK25:04+11:2314:09
35Vilgot LöfFK Herkules25:24+11:4314:21
36Max OlssonIFK Sävsjö25:31+11:5014:24
36Caspin SinaiVästerviks OK25:31+11:5014:24
38Filip HanssonOK Löftan26:13+12:3214:48
39Ville ÖstlingHagaby GoIF Örebro26:16+12:3514:50
40Zebastian ArdforsOK Löftan26:49+13:0815:09
41Axel RudmarkLerums SOK26:52+13:1115:10
42Oscar LandstorpOK Tor26:55+13:1415:12
43Liam RönblomKatrineholms OK27:12+13:3115:22
44Joel EdgrenGarphyttans IF27:13+13:3215:22
45Oscar HallqvistVänersborgs SK27:45+14:0415:40
46Sven OttoniusKFUM Örebro OK27:50+14:0915:43
47Nils SkymbergKFUM Örebro OK28:00+14:1915:49
48Melvin KarlssonFK Herkules29:26+15:4516:37
49Edvin HalldinKFUM Örebro OK30:27+16:4617:12
50Adam LundbyTjalve IF Norrköping30:28+16:4717:12
51Nils LinderAlvesta SOK30:59+17:1817:30
52Sebastian RadakovitsSödertälje-Nykvarn OF31:14+17:3317:38
53Gabriel EkströmHalmstad OK31:21+17:4017:42
54David BergströmFrölunda OL31:47+18:0617:57
55Hjalmar HögsellKristinehamns OK34:50+21:0919:40
56Erik ArneborgUlricehamns OK36:51+23:1020:49
57Noah RingströmRydboholms SK38:14+24:3321:36
58Rasmus CorneliussonKatrineholms OK42:15+28:3423:52
59Edvin OrreLindebygdens OK43:20+29:3924:28
60Alexander AnderssonTidaholm SOK Sisu43:22+29:4124:30
61Melker Karlsson BäcklundOK Skärmen43:54+30:1324:48
Alfred FeldtIK Gandvikej godkänd
Oliver CarlidenHalmstad OKej godkänd
Olle RunevadOK Nackheej start
Jonathan AnderssonVingåkers OKej start
Viktor BerndtssonFrölunda OLej start
Elias LauriFK Herkulesej start
Petter RybergMariestads FKej start

D12

1 680 m, 84 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva OlssonÅmåls OK12:287:25
2Izabella LjungbergOK Tyr13:12+0:447:51
3Irma WesthMullsjö SOK13:24+0:567:58
4Linn EnbomVänersborgs SK13:35+1:078:05
5Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna13:36+1:088:05
6Andrea EnbomVänersborgs SK13:39+1:118:07
7Ida AnderssonVänersborgs SK13:40+1:128:08
8Elin AxelssonLerums SOK13:47+1:198:12
9Frida SävenstrandKFUM Örebro OK14:25+1:578:34
10Emma PerssonHalmstad OK14:35+2:078:40
11Elvina BergdahlOK Orinto15:02+2:348:56
12Lova JohanssonFK Friskus-Varberg15:03+2:358:57
13Hanna LundströmSträngnäs-Malmby OL15:12+2:449:02
14Alicia HermannVästerås SOK15:14+2:469:04
15Wilma WikströmFellingsbro GOIF15:17+2:499:05
16Ida SälebyNässjö OK15:49+3:219:24
16Moa VemdalMullsjö SOK15:49+3:219:24
18Emilia MellegårdLidköpings VSK15:51+3:239:26
19Cecilia ErikssonOK Milan15:56+3:289:29
20Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping15:58+3:309:30
21Emilie HellströmÅmåls OK16:03+3:359:33
22Julia LönnHalmstad OK16:18+3:509:42
23Ella KruseKFUM Örebro OK16:33+4:059:51
24Tuva HenricssonOK Tyr17:13+4:4510:14
25Wilma BlohmOK Orinto17:16+4:4810:16
26Lea JohannesdalSkattkärrs SOK17:21+4:5310:19
27Stina ElghIK Hakarpspojkarna17:43+5:1510:32
28Tilde LennartssonNässjö OK17:54+5:2610:39
29Lisa MalmKFUM Örebro OK17:58+5:3010:41
30Josefine HorndahlIF Rigor18:14+5:4610:51
31Maja SjödinOK Tisaren18:33+6:0511:02
32Elin DoeringGarphyttans IF18:46+6:1811:10
33Sanna KallinKFUM Örebro OK18:47+6:1911:10
34Ellen KringstadSäffle OK19:02+6:3411:19
35Stella TormenaFK Herkules19:15+6:4711:27
36Olga DrapellaVänersborgs SK19:34+7:0611:38
37Clara IllnerTjalve IF Norrköping20:09+7:4111:59
38Frida KällbergOK Skogsvargarna20:23+7:5512:07
39Emma WisslerFK Herkules20:36+8:0812:15
40Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna20:44+8:1612:20
41Tess AnderssonFK Herkules21:11+8:4312:36
42Ebba StenhagNässjö OK21:13+8:4512:37
43Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg21:20+8:5212:41
44Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb21:36+9:0812:51
45Blenda SandénOK Södertörn23:13+10:4513:49
46Alice KlintefeltLidköpings VSK23:19+10:5113:52
47Lilly JorehedOK Gipen23:31+11:0313:59
48Tuva Berger GjelstadOppsal Orientering23:32+11:0414:00
49Ellen SkovbjergFrölunda OL23:36+11:0814:02
50Evelina PeterssonNyköpings OK23:59+11:3114:16
51Ida HäggqvistKils OK24:01+11:3314:17
52Vera KlingbergLjungskile FK24:28+12:0014:33
53Signe NygårdOK Skogshjortarna24:31+12:0314:35
54Tilda KindlundOK Tyr24:43+12:1514:42
55Ella PetterssonOK Kullingshof25:18+12:5015:03
56Linnea NuudiFK Herkules25:20+12:5215:04
57Julia VildinFK Herkules25:34+13:0615:13
58Synne Syversen GihleOppsal Orientering25:55+13:2715:25
59Iben Johansen-BarliOppsal Orientering26:41+14:1315:52
60Wilma SandeliusFK Herkules26:47+14:1915:56
61Fanny ValleriusGamleby OK27:04+14:3616:06
62Lola NymanOK Gipen27:41+15:1316:28
63Frida SkoglundUlricehamns OK27:49+15:2116:33
64Ingrid AnderssonFK Herkules27:56+15:2816:37
65Emma NorgrenDegerfors OK28:10+15:4216:45
66Cornelia FurehillMullsjö SOK28:26+15:5816:55
67Hanna HanssonAskersunds OK30:40+18:1218:15
68Karolina KnutsTrollhättans SOK31:13+18:4518:34
69Agnes OlovssonGamleby OK31:17+18:4918:37
70Erika GjedeboOppsal Orientering31:25+18:5718:42
71Amanda PerssonHalmstad OK33:12+20:4419:45
72Linnea LuthmanDegerfors OK33:15+20:4719:47
73Tindra KarlssonAskersunds OK34:20+21:5220:26
74Filippa RosellOK Flundrehof36:28+24:0021:42
75Lava-Li SinaiVästerviks OK36:58+24:3022:00
76Tilda SåbyOK Flundrehof37:06+24:3822:05
77Arwen JohanssonAskersunds OK37:46+25:1822:28
78Alva HaraldssonIF Hallby SOK38:54+26:2623:09
79Ines MolinSödertälje-Nykvarn OF41:09+28:4124:29
80Lovisa SamuelssonTibro OK51:38+39:1030:44
81Lily WinsnesFK Herkules58:19+45:5134:42
Alma WickmanTibro OKej godkänd
Arek MilevaTidaholm SOK Sisuej godkänd
Wiona Resvoll SkaugOppsal Orienteringej godkänd
Nellie EngdahlOK Skogshjortarnaej start

H12

1 710 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ThybeckLindebygdens OK11:036:27
2Emil SkeppSävedalens AIK11:38+0:356:48
3Ted NilssonKFUM Örebro OK12:04+1:017:03
4Edvard PelanderOK Djerf12:05+1:027:03
5Philip SjödinOK Tisaren12:07+1:047:05
6Samuel JakobssonOK Skogshjortarna12:21+1:187:13
6Viktor HedströmOK Skogshjortarna12:21+1:187:13
8Andy GranforsIF Rigor13:20+2:177:47
9Ivar WikströmOK Tyr13:32+2:297:54
10Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK13:39+2:367:58
11Filip ValentinGöteborg-Majorna OK13:45+2:428:02
12Fabian BergqvistGarphyttans IF13:51+2:488:05
13Miles GerhardtBrattås CK14:10+3:078:17
14Albin SvenssonFK Herkules14:19+3:168:22
15Gustav StåhlSävedalens AIK14:23+3:208:24
15Rasmus SternerOK Gränsen14:23+3:208:24
17Vilmer RybergMariestads FK14:37+3:348:32
18Svante EliassonGarphyttans IF14:47+3:448:38
18David ThapperVästerås SOK14:47+3:448:38
20Calle WärnOK Skogshjortarna15:12+4:098:53
21Jonathan IhrsénSträngnäs-Malmby OL15:33+4:309:05
22Elias JosefssonVästvärmlands OK15:38+4:359:08
23Alfred DrottzOK Skärmen15:44+4:419:12
24Walter BlomqvistJönköpings OK15:55+4:529:18
25Hugo ZetterbergVästerås SOK15:57+4:549:19
26Erik NyströmTolered-Utby Ol-klubb16:01+4:589:21
27Erik KarlénOK Gipen16:06+5:039:24
28Eric ÅhlÅmåls OK16:11+5:089:27
29Floyd GerhardtBrattås CK16:21+5:189:33
30Emil AnderssonRyda SK16:40+5:379:44
31Pontus NilssonÅmåls OK17:33+6:3010:15
32Oliver Angberg JohnsonLindebygdens OK17:48+6:4510:24
33Elliott RehnGränna-Bygdens OK17:52+6:4910:26
34Oscar NoringVästerås SOK18:58+7:5511:05
35Rasmus EliassonVästerås SOK19:17+8:1411:16
36Alvar NivertFK Herkules19:21+8:1811:18
37Olle NordinUlricehamns OK19:32+8:2911:25
38Olle HaglundGarphyttans IF19:42+8:3911:31
39Fabian LarssonOK Milan19:59+8:5611:41
40Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL20:06+9:0311:45
41Oskar Von RosenIstrums SK20:15+9:1211:50
42Elliot JägstedtHalmstad OK20:22+9:1911:54
43Harald MartnerFrölunda OL20:29+9:2611:58
44Lucas JanssonSäffle OK21:36+10:3312:37
45Carl WännmanOK Södertörn21:37+10:3412:38
46Joel GabrielssonKungälvs OK22:38+11:3513:14
47Lukas RosengrenTjalve IF Norrköping22:45+11:4213:18
48Albin AnderssonArboga OK22:49+11:4613:20
49August OlofssonKatrineholms OK22:51+11:4813:21
50Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb23:07+12:0413:31
51Jonatan BarthOK Orinto23:33+12:3013:46
52Harry SvenssonIstrums SK23:49+12:4613:55
53Victor JohanssonSäffle OK23:55+12:5213:59
54Henning JanegrenKFUM Örebro OK24:50+13:4714:31
55Andreas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL25:26+14:2314:52
56Carl EdlingOK Älgen25:54+14:5115:08
57Vidar KrokströmOK Skärmen26:54+15:5115:43
58Neo BergNyköpings OK27:27+16:2416:03
58Henning SöderhjelmOK Stigen27:27+16:2416:03
60Oliver EdvardssonHjobygdens OK30:32+19:2917:51
61Isak BergmanFellingsbro GOIF31:51+20:4818:37
62Matheus Hammar BengtssonSträngnäs-Malmby OL32:19+21:1618:53
63Jakob FahlströmGarphyttans IF32:20+21:1718:54
64William JosefssonOK Kullingshof32:29+21:2618:59
65Jonah StenilsOK Hällen32:34+21:3119:02
66Alfred WestlinOK Kullingshof33:52+22:4919:48
67Simon SvenssonOK Flundrehof34:20+23:1720:04
68Carl HallOK Flundrehof36:06+25:0321:06
69Castor FlordalKatrineholms OK39:29+28:2623:05
70Linus AhlströmOK Flundrehof1:33:41+1:22:3854:47
Emil WalleniusFrölunda OLej start

D11

1 590 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg10:006:17
2Selma PerssonFK Herkules12:30+2:307:51
3Lovisa ThybeckLindebygdens OK13:00+3:008:10
4Hilma TrofastJönköpings OK13:27+3:278:27
5Ida SylvanVänersborgs SK13:43+3:438:37
6Agnes PaulssonOK Löftan13:57+3:578:46
7Olivia GustafssonTrollhättans SOK14:02+4:028:49
7Emma SeguraKFUM Örebro OK14:02+4:028:49
9Nikki WeihartHestra IF14:49+4:499:19
10Wilma JonssonOK Tyr15:03+5:039:27
11Alivia EngströmKristinehamns OK15:40+5:409:51
12Alice KällstrandÅmåls OK16:14+6:1410:12
13Elina KarlssonFK Herkules17:00+7:0010:41
14Hanna MoldinSödertälje-Nykvarn OF17:05+7:0510:44
15Ebba FryxellGarphyttans IF17:19+7:1910:53
16Elsa ReuterÅmåls OK17:30+7:3011:00
17Julia EkdahlHagaby GoIF Örebro17:45+7:4511:09
18Tilde ÖstbergIK Uven18:34+8:3411:40
19Ella NybergSkattkärrs SOK18:53+8:5311:52
20Siri RehnGränna-Bygdens OK19:15+9:1512:06
21Tuva EkdahlIstrums SK19:17+9:1712:07
21Isabell KnutssonOK Kullingshof19:17+9:1712:07
23Ingela GlueOK Skärmen19:46+9:4612:25
24Edith BergenfurSkattkärrs SOK19:52+9:5212:29
25Elsa ForsengLjungskile FK19:59+9:5912:34
26Evelina BjörkmanKungälvs OK20:06+10:0612:38
27Katja SmittSödertälje-Nykvarn OF20:14+10:1412:43
28Nora PantzarOK Skogsvargarna20:17+10:1712:45
29Saga PetterssonHjobygdens OK20:34+10:3412:56
30Elma MagnellKatrineholms OK20:36+10:3612:57
30Elsa IngemarssonHestra IF20:36+10:3612:57
32Alma Van OostenIK Gandvik20:56+10:5613:09
33Sigrid HolmgrenGamleby OK22:00+12:0013:50
34Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK23:04+13:0414:30
35Molly ÅgesjöSOK Träff24:01+14:0115:06
36Emilia EricsonNyköpings OK24:37+14:3715:28
37Irma MalmströmVästerås SOK24:43+14:4315:32
38Idrunn Van AgthovenMariestads FK24:46+14:4615:34
39Ida NolåkersHagaby GoIF Örebro25:10+15:1015:49
40Elsa WikströmStångenäs AIS26:09+16:0916:26
41Ida TofténSOK Träff26:23+16:2316:35
42Elin ZachrissonKungälvs OK27:31+17:3117:18
43Tyra GerdevågHagaby GoIF Örebro28:06+18:0617:40
44Svea PellméStenungsunds OK31:58+21:5820:06
45Astrid GradTibro OK33:56+23:5621:20
46Elsa Karlsson BäcklundOK Skärmen35:20+25:2022:13
47Tova PerssonBottnaryds IF41:36+31:3626:09
48Iris DahlbergGarphyttans IF42:03+32:0326:26
49Stina ThegelHagaby GoIF Örebro1:44:17+1:34:171:05:35
Tova EdgrenGarphyttans IFej godkänd
Evelina LindgrenLidköpings VSKej godkänd
Zmilla ArdforsOK Löftanej godkänd
Cornelia BerglundLidköpings VSKej start

H11

1 700 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar IngelsboOK Tranan12:187:14
2Gustav RexOK Landehof12:24+0:067:17
3Olof TholénOK Skogshjortarna12:34+0:167:23
4Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf12:57+0:397:37
5Isak LarssonOK Tisaren13:00+0:427:38
6Albin SchröderOK Skogshjortarna13:24+1:067:52
7Arvid ErikssonÅmåls OK13:25+1:077:53
8Bruno FovaeusSävedalens AIK13:53+1:358:10
9Herman PetterssonSävedalens AIK14:03+1:458:15
10Hannes HolmbergOK Gränsen14:08+1:508:18
11Gabriel HogedalVänersborgs SK14:29+2:118:31
12Isac LidehnNyköpings OK14:36+2:188:35
13Vilgot ÅhlundVänersborgs SK14:52+2:348:44
14Rasmus ViertelVästerås SOK15:04+2:468:51
15Carl SjögrenTidaholm SOK Sisu15:16+2:588:58
16Felix SvenssonJönköpings OK15:23+3:059:02
17Hampus SahlénIF Hagen15:39+3:219:12
17Anton KarlssonUlricehamns OK15:39+3:219:12
19Sixten WidmarkAlmby IK15:56+3:389:22
20Nore ModénVänersborgs SK16:14+3:569:32
21Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg16:16+3:589:34
22Casper BjörklundGamleby OK16:32+4:149:43
23Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro17:07+4:4910:04
24Tage MöllerströmJönköpings OK17:18+5:0010:10
25Leopold OlofssonVästerås SOK17:29+5:1110:17
26Aleksander Tangen HoltetEidskog OL18:07+5:4910:39
27Matheus LaineDegerfors OK18:08+5:5010:40
28Melker CarlssonKFUM Örebro OK18:15+5:5710:44
29Emil LindgrenOK Tor18:32+6:1410:54
30Joel HolmgårdKils OK18:35+6:1710:55
31Linus HallenekSträngnäs-Malmby OL19:23+7:0511:24
32Gustav JuhlinVästerås SOK19:29+7:1111:27
33Linus ClaessonUlricehamns OK19:34+7:1611:30
34Teo PalmérUlricehamns OK19:54+7:3611:42
35Jonas LeireGöteborg-Majorna OK19:55+7:3711:42
36Malte ZijpVänersborgs SK20:01+7:4311:46
37Pontus BergströmFrölunda OL20:13+7:5511:53
37Karl SundkvistKatrineholms OK20:13+7:5511:53
39Elliot RunestavAlmby IK20:23+8:0511:59
40Oliver ArnessonLindebygdens OK20:26+8:0812:01
41Albin SjöbergJönköpings OK20:43+8:2512:11
42Rasmus VånsjöArboga OK22:13+9:5513:04
43Filip BergqvistIF Hagen22:19+10:0113:07
44Rasmus LindebergLindebygdens OK22:39+10:2113:19
44Algot TersingOK Flundrehof22:39+10:2113:19
46Ludvig JuhlinVästerås SOK23:15+10:5713:40
47Hampus EnarssonKöping-Kolsva OK24:23+12:0514:20
48Tim ErikssonVästerås SOK25:08+12:5014:47
49Albin ReteliusLindebygdens OK26:09+13:5115:22
50Linus WeihardSävedalens AIK26:34+14:1615:37
51Hugo CorneliussonOK Löftan27:14+14:5616:01
52Albin BergströmIF Hagen27:29+15:1116:10
53Nils ErikssonBrattås CK27:39+15:2116:15
54Arvid LarssonOK Milan28:20+16:0216:40
55Emil KämmerlingHagaby GoIF Örebro29:02+16:4417:04
56Edvin NordlundIF Hagen32:08+19:5018:54
57Isak WinnerstamEskilstuna OL34:03+21:4520:01
58Axel GustafssonOK Tylöskog35:21+23:0320:47
59Lukas EnglundTrollhättans SOK40:27+28:0923:47
60Amandus KraftAlmby IK44:58+32:4026:27
Sixten WallinSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Walter KrantzIK Gandvikej godkänd
Adam LyckeVästerås SOKej godkänd
Måns DjärvJönköpings OKej godkänd
Isak GustafssonHalmstad OKej godkänd
Simon JonhedKFUM Örebro OKej godkänd
Pelle RunevadOK Nackheej start
Melker OckbornTrollhättans SOKej start
Viggo EdwallKFUM Örebro OKej start
Hugo TolestamIF Rigorej start
Mille SjöbergMariestads FKej start

D10

1 450 m, 74 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HalldinKFUM Örebro OK13:439:27
2Eira OlssonÅmåls OK13:49+0:069:31
3Celia KlingbergLjungskile FK14:30+0:4710:00
3Alva NilssonKFUM Örebro OK14:30+0:4710:00
3Linnéa RexOK Landehof14:30+0:4710:00
6Sara LönnHalmstad OK14:46+1:0310:11
7Elvira ÅhlundVänersborgs SK15:26+1:4310:38
8Moa WallströmSävedalens AIK15:30+1:4710:41
9Molly GraadIF Rigor16:54+3:1111:39
10Lovisa MöllerAlmby IK17:27+3:4412:02
11Leni AnderssonArboga OK17:41+3:5812:11
12Astrid LindgrenLidköpings VSK17:49+4:0612:17
13Meja PetterssonOK Kullingshof18:23+4:4012:40
14Emma HellströmÅmåls OK19:26+5:4313:24
15Jonna ÅhlÅmåls OK20:04+6:2113:50
16Allis SjödinOK Tisaren20:07+6:2413:52
17Armida MalmqvistOK Tor20:14+6:3113:57
18Tyra FlinkFjärås AIK20:24+6:4114:04
19Ellen KarlssonOK Skogshjortarna20:28+6:4514:06
20Freja IvermarkVästerås SOK20:37+6:5414:13
21Lovisa DahlbergJönköpings OK20:51+7:0814:22
22Lina EliassonVästerås SOK21:27+7:4414:47
23Elsa FallgrenGudhems IF21:31+7:4814:50
24Elin SundbergLjungskile FK21:45+8:0215:00
25Julia VestmanAlmby IK22:05+8:2215:13
26Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK22:27+8:4415:28
27Lova BeijerJönköpings OK23:12+9:2916:00
28Vera IngulfSävedalens AIK23:46+10:0316:23
29Klara IsenströmAlmby IK23:59+10:1616:32
30Tuva HolmTidaholm SOK Sisu24:42+10:5917:02
31Vilja OlssonÅmåls OK24:55+11:1217:11
32Ebba ForsengLjungskile FK25:26+11:4317:32
33Carolina HallqvistVänersborgs SK25:45+12:0217:45
34Alma TrofastJönköpings OK26:12+12:2918:04
35Saga TormenaFK Herkules26:32+12:4918:17
36Minna KvarndalUlricehamns OK26:37+12:5418:21
37Tea LovénAlmby IK26:38+12:5518:22
38Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK27:12+13:2918:45
39Hanna ThapperVästerås SOK27:20+13:3718:51
40Ingrid LindgrenIstrums SK27:27+13:4418:55
41Elin Sjöberg DietschOK Pan-Kristianstad28:00+14:1719:18
42Madeleine BergqvistOK Alehof28:37+14:5419:44
43Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK28:48+15:0519:51
44Stina KlintefeltLidköpings VSK28:56+15:1319:57
45Hanna SchüllerqvistVästerviks OK28:57+15:1419:57
46Selma SöderströmVästerviks OK29:09+15:2620:06
47Ingrid ArnessonLindebygdens OK29:19+15:3620:13
48Molly ValleriusGamleby OK29:37+15:5420:25
49Tilda AlmqvistLidköpings VSK30:01+16:1820:42
50Lovisa KristianssonTrollhättans SOK30:08+16:2520:46
51Ellen HederströmLerums SOK30:31+16:4821:02
52Agnes OlssonJönköpings OK30:32+16:4921:03
53Felicia SvenssonJönköpings OK30:46+17:0321:13
54Elin ReuterÅmåls OK31:22+17:3921:37
55Mollie BerglundJönköpings OK33:36+19:5323:10
56Maja GlingeAnkarsrums OK33:44+20:0123:15
57Ztella ArdforsOK Löftan35:33+21:5024:31
58Cornelia MellbergOK Kullingshof35:58+22:1524:48
59Ellen ÓlafsdóttirOK Skärmen36:01+22:1824:50
60Hilda NivertFK Herkules37:02+23:1925:32
61Alva RööhsSkattkärrs SOK38:07+24:2426:17
62Lilly Murtagh ÖstlinMariestads FK39:38+25:5527:20
63Rebecca ErikssonOK Skärmen40:30+26:4727:55
64Nora EngqvistOK Flundrehof41:59+28:1628:57
65Astrid LomanderIstrums SK42:22+28:3929:13
66Jessica ErikssonOK Skärmen43:02+29:1929:40
67Hella Falk AlmOK Skogshjortarna43:26+29:4329:57
68Selma LeonTrollhättans SOK44:55+31:1230:58
69Saga GrönkvistJönköpings OK46:48+33:0532:16
Nora JacobssonOK Kullingshofej godkänd
Lilly BergenfurSkattkärrs SOKej godkänd
Elsa HaglundOK Hällenej godkänd
Norah BlomqvistJönköpings OKej godkänd
Astrid HellerströmFK Friskus-Varbergej godkänd
Astrid CarlbergAlmby IKej start
Jennifer PerssonTidaholm SOK Sisuej start

H10

1 480 m, 114 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilgot HellstenNyköpings OK10:086:50
2Olof HertinIK Hakarpspojkarna11:10+1:027:32
3Johannes AnderssonVänersborgs SK11:28+1:207:44
4Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb11:30+1:227:46
5Erik KylbornAlmby IK11:40+1:327:52
6Gustav KarlssonUlricehamns OK11:54+1:468:02
7Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb11:59+1:518:05
8Hjalmar JohanssonOK Alehof12:07+1:598:11
9Theo IllnerTjalve IF Norrköping12:32+2:248:28
10Axel PerssonGöteborg-Majorna OK12:34+2:268:29
11Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb12:39+2:318:32
12Henry NordströmKils OK12:41+2:338:34
13Gabriel LaineDegerfors OK12:49+2:418:39
14Filip StåhlSävedalens AIK12:54+2:468:42
15Jakob RingströmOK Landehof13:04+2:568:49
16Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg13:17+3:098:58
16Theo ZaninottiGamleby OK13:17+3:098:58
18Simon SkottÅmåls OK13:31+3:239:07
19Mio ErikssonOK Milan13:34+3:269:10
20Måns DahlbergAlmby IK13:39+3:319:13
21Malte AnderssonTrollhättans SOK13:41+3:339:14
22Alexander ThulinVästerås SOK13:52+3:449:22
23Martin SkovbjergFrölunda OL14:15+4:079:37
24Anton BäckLerums SOK14:37+4:299:52
25Oscar WärnOK Skogshjortarna14:55+4:4710:04
26Elton MagnellKatrineholms OK15:00+4:5210:08
27Folke FranssonFK Friskus-Varberg15:16+5:0810:18
28Alfred MartinssonJönköpings OK15:22+5:1410:22
29Arvid HägerstrandKungälvs OK15:30+5:2210:28
29Emil ÖbergOK Hällen15:30+5:2210:28
31Gustaf IngelsboOK Tranan15:44+5:3610:37
32Victor PalmqvistNyköpings OK15:45+5:3710:38
33Vide KlingbergLjungskile FK16:07+5:5910:53
34Mattias StrandbergGamleby OK16:20+6:1211:02
35Viktor HorndahlIF Rigor16:25+6:1711:05
36Ludvig Björnberg FärdigNyköpings OK16:30+6:2211:08
37Ludvig BurvallOK Orinto16:34+6:2611:11
38Nils TholénOK Skogshjortarna16:37+6:2911:13
39Axel PerssonFK Herkules16:42+6:3411:17
40Jonatan SahlénIF Hagen17:09+7:0111:35
40Melwin LennartssonMarkbygdens OK17:09+7:0111:35
42Malkom MalmqvistOK Tor17:21+7:1311:43
43Albin NilssonGamleby OK17:28+7:2011:48
44Oliver RunestavAlmby IK17:37+7:2911:54
45Oskar GustafssonTrollhättans SOK17:39+7:3111:55
46Jonathan PeterssonNyköpings OK17:45+7:3711:59
47Oscar (Kevin) LundbyTjalve IF Norrköping17:54+7:4612:05
48Hilding MartinssonLerums SOK18:16+8:0812:20
49Melker SamorLerums SOK18:22+8:1412:24
50Martin MarjakajSödertälje-Nykvarn OF18:24+8:1612:25
51Rasmus LindénUddevalla OK18:41+8:3312:37
52Wilhelm BjöremarkFjärås AIK18:42+8:3412:38
53Erik HallonqvistAlmby IK18:45+8:3712:40
54Elgot SinaiVästerviks OK18:57+8:4912:48
55Hannes SonnerfjordJönköpings OK19:13+9:0512:59
56Arvid LiljaGöteborg-Majorna OK19:15+9:0713:00
57Sven TholénOK Skogshjortarna19:25+9:1713:07
58Linus HolmbergOK Gränsen19:31+9:2313:11
58Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf19:31+9:2313:11
60Einar RoessnerKvillebyns SK19:45+9:3713:20
61Vide FlinkFjärås AIK19:52+9:4413:25
62Kasper Bjurgren KarlssonJönköpings OK19:53+9:4513:26
63Rasmus KruseKFUM Örebro OK19:59+9:5113:30
64Fredrik Stolt ÖstermanOK Skogsvargarna20:11+10:0313:38
65Olle BlomqvistMarkbygdens OK20:20+10:1213:44
66Emil GrankvistArboga OK20:23+10:1513:46
67Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL20:27+10:1913:49
68Alrik WikströmOK Tyr20:41+10:3313:58
69Martin WännmanOK Södertörn20:56+10:4814:08
70Jonathan EnarssonKöping-Kolsva OK21:24+11:1614:27
71Sindre Van AgthovenMariestads FK21:39+11:3114:37
72Axel GerdevågHagaby GoIF Örebro21:40+11:3214:38
73Oscar AhlstedtÅmåls OK22:32+12:2415:13
74Oskar JönssonFrämmestads IK22:45+12:3715:22
75Kasper LindebergLindebygdens OK23:00+12:5215:32
76Noel AnderssonOK Tranan23:16+13:0815:43
77Loke ZeinowOK Hällen23:31+13:2315:53
78Joel LarssonOK Tor23:40+13:3215:59
79Calle DahlsonOK Gränsen23:56+13:4816:10
80Alfred EdmanLerums SOK24:17+14:0916:24
81Nils NilvérFK Herkules24:31+14:2316:33
82Alfred TersingOK Flundrehof25:05+14:5716:56
83August HedinNyköpings OK25:12+15:0417:01
84Vilgot NilssonStenungsunds OK26:06+15:5817:38
85Olle LandstorpOK Tor26:31+16:2317:55
86Dag AnderssonVästerås SOK26:39+16:3118:00
87Valter LindgrenIstrums SK26:42+16:3418:02
88Olle LaasOK Skogshjortarna26:49+16:4118:07
89Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping26:53+16:4518:09
90David MatanovicVästerviks OK27:03+16:5518:16
91Harald CarlssonKFUM Örebro OK27:10+17:0218:21
92Einar GranatMarkbygdens OK27:19+17:1118:27
93Casper EnarssonKöping-Kolsva OK28:21+18:1319:09
94Damian Shewket Tofiq KareliussonOK Hällen28:24+18:1619:11
95Simon EnarssonKöping-Kolsva OK31:29+21:2121:16
96Gustaf GradTibro OK31:33+21:2521:19
97Melker ClashammarNyköpings OK32:48+22:4022:09
98Alvin IrhageIK Gandvik33:00+22:5222:17
99Oliver Borrego OlssonSävedalens AIK33:13+23:0522:26
100Max SylvanVänersborgs SK33:41+23:3322:45
101Adam LindgrenOK Tor34:20+24:1223:11
102Elis MarmanderFK Friskus-Varberg38:40+28:3226:07
103Viktor KallinKFUM Örebro OK43:02+32:5429:04
104Vincent SamuelssonTibro OK43:03+32:5529:05
105Fabian FurehillMullsjö SOK46:55+36:4731:42
106Elias OhlssonBrattås CK55:21+45:1337:23
107Gustav ThorssonRyda SK1:11:08+1:01:0048:03
Emil WinnerstamEskilstuna OLej godkänd
Olle OldaeusVästerås SOKej godkänd
Theodor ThenanderVästerås SOKej godkänd
Vincent OrreLindebygdens OKej godkänd
Jeremiah Hammar BengtssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Folke SöderlundUlricehamns OKej godkänd
Sixten TörnströmFK Friskus-Varbergej godkänd
Sixten NordinOK Hällenej start

D35

1 990 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina SamorLerums SOK13:446:54
2Jenny GullqvistVästvärmlands OK15:14+1:307:39
3Sandra LaasOK Skogshjortarna15:35+1:517:49
4Sara HellstenNyköpings OK17:47+4:038:56
5Maria LönnHalmstad OK19:39+5:559:52
6Johanna RonnedeOK Gipen19:56+6:1210:01
7Jenny NybergSkattkärrs SOK20:03+6:1910:04
8Karin PalmqvistNyköpings OK20:42+6:5810:24
9Ingela HagfalkStora Tuna OK21:13+7:2910:39
10Carolina NilssonOK Kompassen21:22+7:3810:44
11Emma LiliegrenOK Djerf22:29+8:4511:17
12Camilla MatanovicVästerviks OK23:54+10:1012:00
13Anna JohannesdalSkattkärrs SOK24:18+10:3412:12
14Teresia LidehnNyköpings OK25:35+11:5112:51 Ladda ner rutt i gpx-format
15Anna TrofastJönköpings OK25:46+12:0212:56
16Therese EkströmHalmstad OK26:11+12:2713:09
17Helena NilvérFK Herkules26:45+13:0113:26
18Johanna KarlssonUlricehamns OK27:08+13:2413:38
19Solveig EdmanLerums SOK27:21+13:3713:44
19Sara BergNyköpings OK27:21+13:3713:44
21Erika WikströmStångenäs AIS27:43+13:5913:55
22Sofia BeijerJönköpings OK31:44+18:0015:56

H35

2 300 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik WeihardSävedalens AIK15:586:56
2Henrik AnängenNyköpings OK16:17+0:197:04
3Arvid SundkvistKatrineholms OK17:16+1:187:30
4Daniel SundqvistOK Orinto18:17+2:197:56
5Mikael NybergSkattkärrs SOK19:29+3:318:28
6Johan PalmqvistNyköpings OK19:33+3:358:30
7Kristian BrobergUlricehamns OK19:56+3:588:40
8Pär EricsonNyköpings OK20:02+4:048:42
9Niclas ClashammarNyköpings OK20:48+4:509:02
10Erik HellstenNyköpings OK20:58+5:009:06
11Johan GerdevågHagaby GoIF Örebro21:22+5:249:17
12Mikael AleniusNyköpings OK21:31+5:339:21
13Magnus FärdigNyköpings OK21:48+5:509:28
14Mikael GuttkeNyköpings OK22:10+6:129:38
15Jonas NorlanderIF Hagen22:27+6:299:45
16Peter WilhelmsonTjalve IF Norrköping22:29+6:319:46
17Emil JohanssonSäffle OK22:58+7:009:59
18Per SternerOK Gränsen25:00+9:0210:52
19Thomas PeterssonNyköpings OK25:32+9:3411:06
20Christophe ZaninottiGamleby OK26:41+10:4311:36
21David LindqvistKristinehamns OK27:15+11:1711:50
22Andreas GustafssonNyköpings OK29:44+13:4612:55
23Thomas LidehnNyköpings OK31:06+15:0813:31
24Sebastian ErikssonKatrineholms OK41:14+25:1617:55
Erik MarmanderFK Friskus-Varbergej godkänd
Marcus PerssonBottnaryds IFej start

D40

1 950 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK14:237:22
2Karin ThernOK Skogshjortarna14:40+0:177:31
3Jenny MartinssonJönköpings OK16:00+1:378:12
3Therese DahlströmOK Alehof16:00+1:378:12
5Åsa HedströmOK Skogshjortarna17:04+2:418:45
5Lina RööhsSkattkärrs SOK17:04+2:418:45
7Lina PalmérUlricehamns OK17:33+3:109:00
7Angelica WikströmOK Tyr17:33+3:109:00
9Sofia CarlssonLindebygdens OK17:37+3:149:02
9Sara ÖbergOK Hällen17:37+3:149:02
11Lena WesterlundOK Djerf17:43+3:209:05
11Katarina EnbomVänersborgs SK17:43+3:209:05
13Anna LöwegrenKatrineholms OK18:05+3:429:16
14Camilla MorisKatrineholms OK18:40+4:179:34
15Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb18:43+4:209:35
16Anna MartnerFrölunda OL18:44+4:219:36
17Linda CorneliussonOK Löftan18:59+4:369:44
18Ann HyvönenSkattkärrs SOK19:23+5:009:56
19Charlotte WahlströmKFUM Örebro OK19:38+5:1510:04
20Marion BüchliOLG Suhr19:45+5:2210:07
21Sara WulffOK Gränsen19:51+5:2810:10
22Jenny ThörnblomTolered-Utby Ol-klubb20:00+5:3710:15
23Sofia KarmstigFK Friskus-Varberg20:07+5:4410:18
24Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK20:18+5:5510:24
25Kristina ÅhlundVänersborgs SK20:36+6:1310:33
26Caroline AnderssonTrollhättans SOK20:41+6:1810:36
27Frida PerssonFK Herkules20:52+6:2910:42
28Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping21:05+6:4210:48
29Sara LindgrenLidköpings VSK21:27+7:0411:00
30Susanne BiörsOK Tranan21:30+7:0711:01
31Maria AngbergLindebygdens OK21:34+7:1111:03
32Kristin FranssonFK Friskus-Varberg21:36+7:1311:04
33Helena EkmanOK Tor21:57+7:3411:15
34Erika JensenÅmåls OK22:04+7:4111:18
35Hedvig Engström JakobssonOK Skogshjortarna22:09+7:4611:21
36Anna GranforsOK Landehof22:14+7:5111:24
37Jessica HolstHjobygdens OK22:35+8:1211:34
38Ann-Sofie OlovssonGamleby OK22:40+8:1711:37
39Helene EklundOK Södertörn22:42+8:1911:38
40Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb22:59+8:3611:47
41Sara JägstedtHalmstad OK23:10+8:4711:52
42Sara FredrikssonKFUM Örebro OK23:24+9:0112:00
43Ingrid AlinderSjövalla FK23:39+9:1612:07
44Susanna KarlssonSödertälje-Nykvarn OF23:41+9:1812:08
45Gunilla ThapperVästerås SOK24:27+10:0412:32
46Karin SundhFjärås AIK24:29+10:0612:33
47Jenny JohnssonLidköpings VSK24:33+10:1012:35
48Deni AzhmadovFellingsbro GOIF24:56+10:3312:47
48Maria BergmanFellingsbro GOIF24:56+10:3312:47
50Malena DernfalkVästerbergslagens OL25:05+10:4212:51
51Kristina PerssonHalmstad OK25:07+10:4412:52
52Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb25:38+11:1513:08
53Ingela PetterssonOK Milan25:58+11:3513:18
54Lena AnderssonTrollhättans SOK26:02+11:3913:21
55Katarina LindénUddevalla OK27:30+13:0714:06
56Jeanette PerssonOK Löftan27:33+13:1014:07
57Jenny KällmanOK Hällen29:44+15:2115:14
58Kaisa RehnGränna-Bygdens OK30:03+15:4015:24
59Linda JohanssonDegerfors OK33:18+18:5517:04
60Ellen DuivenvoordenMariestads FK33:29+19:0617:10
61Teres OlofssonKatrineholms OK33:31+19:0817:11
62Renée DanielssonSäffle OK51:28+37:0526:23
Liselott SvenssonJönköpings OKej start

H40

2 340 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan IngemarssonHestra IF15:056:26
2Jonas MartnerFrölunda OL15:55+0:506:48
3Sven GranforsOK Landehof15:59+0:546:49
4Magnus BertilssonOK Skogshjortarna16:15+1:106:56
5Fredrik PerssonHalmstad OK16:18+1:136:57
6Klas LarssonOK Milan16:39+1:347:06
7Martin OldaeusVästerås SOK16:59+1:547:15
8Andréas ThernOK Skogshjortarna17:02+1:577:16
9Joakim GustafssonHalmstad OK17:22+2:177:25
10Jonas BergdahlOK Orinto17:31+2:267:29
11Anders PåhlmanIstrums SK17:34+2:297:30
12Tomas JohanssonVänersborgs SK17:39+2:347:32
13Lars-Olof MagnellKatrineholms OK18:00+2:557:41
14David HellerströmFK Friskus-Varberg18:05+3:007:43
15Henrik EricksonUlricehamns OK18:08+3:037:44
16Per PerssonFK Herkules18:12+3:077:46
17Mikael TrofastJönköpings OK18:21+3:167:50
18Martin LjungbergOK Tyr18:31+3:267:54
19Tomas CarlssonÅmåls OK18:33+3:287:55
20Gustav JonssonOK Skogshjortarna18:37+3:327:57
21Tomas JohanssonÅmåls OK18:41+3:367:59
22Henrik EdmanLerums SOK18:43+3:387:59
23Robert EnbomVänersborgs SK18:47+3:428:01
24Jonas ZakariassonUddevalla OK19:22+4:178:16
25Urban RingströmRydboholms SK19:32+4:278:20
26Patrick EricsonMullsjö SOK19:47+4:428:27
27Niklas FallgrenGudhems IF19:56+4:518:31
28Fredrik ArnessonLindebygdens OK19:58+4:538:31
29Patrik CorneliussonOK Löftan20:12+5:078:37
30Anders KallinKFUM Örebro OK20:16+5:118:39
31Mattias RehnGränna-Bygdens OK20:23+5:188:42
32Martin BergqvistIF Hagen20:44+5:398:51
33Henrik OlssonOK Skogshjortarna20:46+5:418:52
34Mattias BerglundLidköpings VSK20:51+5:468:54
35Håkan B SamorLerums SOK21:00+5:558:58
36Mikael MellegårdLidköpings VSK21:20+6:159:07
37Viktor ThorssonRyda SK21:26+6:219:09
38Mattias HolmströmÅmåls OK21:29+6:249:10
39Pär SundkvistOK Gränsen21:31+6:269:11
40Kenneth JakobssonArboga OK22:17+7:129:31
41Filip IvermarkVästerås SOK22:37+7:329:39
42Simon EkdahlHagaby GoIF Örebro22:49+7:449:45
43Pär SöderhjelmOK Stigen23:26+8:2110:00
44Oscar GyllenstenFK Herkules23:34+8:2910:04
45Tomas TorstensvikFK Friskus-Varberg23:49+8:4410:10
46Erik JohanssonOK Skogshjortarna23:52+8:4710:11
47Jesper AnderssonVingåkers OK24:43+9:3810:33
48Björn WinnerstamEskilstuna OL24:54+9:4910:38
49Tobias MöllerströmJönköpings OK25:07+10:0210:44
50Markus OttoniusKFUM Örebro OK25:18+10:1310:48
51Fredrik EkströmHalmstad OK25:33+10:2810:55
52Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad25:40+10:3510:58
53Tommy AnderssonSöders-Tyresö26:51+11:4611:28
54Anders GöranssonArboga OK28:07+13:0212:00
55Jonas FurehillMullsjö SOK29:14+14:0912:29
56Joakim GrankvistArboga OK29:42+14:3712:41
57Mikael NilssonÅmåls OK29:55+14:5012:47
58Kiril MilevTidaholm SOK Sisu32:09+17:0413:44
59Johan NilvérFK Herkules33:06+18:0114:08
60Mats FridénOK Gränsen33:21+18:1614:15
61Tobias CorneliussonKatrineholms OK35:22+20:1715:06
62Lars ErikssonUlricehamns OK37:12+22:0715:53
63Godfried Van AgthovenMariestads FK40:49+25:4417:26
Johan NymanOK Gipenej godkänd
Michael FranssonFK Friskus-Varbergej start
Brett WeihartHestra IFej start
Henry LaineDegerfors OKej start
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OKej start

D45

1 790 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika KindlundOK Tranan12:597:15
2Kristina AnelandOK Ravinen14:06+1:077:52
3Gisela LindFK Herkules15:13+2:148:30
4Nina AhlénIF Hagen15:37+2:388:43
5Ulrika RundbladFrämmestads IK15:46+2:478:48
6Maria Rosén ThelinJönköpings OK15:52+2:538:51
7Anna OlinIK Hakarpspojkarna15:54+2:558:52
8Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF16:16+3:179:05
9Malin HalldinKFUM Örebro OK16:21+3:229:08
10Karin NilssonGarphyttans IF16:28+3:299:11
11Katrin SkeppSävedalens AIK16:35+3:369:15
12Maria IngemarssonHestra IF16:42+3:439:19
13Anna LennartssonNässjö OK16:48+3:499:23
14Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK17:03+4:049:31
15Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK17:19+4:209:40
16Ulrika GranforsIF Rigor17:24+4:259:43
17Erika JedarOK Tor17:45+4:469:54
18Karin AnderssonOK Tisaren17:51+4:529:58
19Monica AnderssonVingåkers OK18:22+5:2310:15
20Eva OdeVästerås SOK18:28+5:2910:18
21Angelica BrandqvistTibro OK18:35+5:3610:22
22Inger CederbergVänersborgs SK18:38+5:3910:24
23Marie-louise PerssonFK Herkules18:39+5:4010:25
24Ellinor JohanssonOK Alehof18:54+5:5510:33
25Anna GustafssonKFUM Örebro OK18:58+5:5910:35
26Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna19:18+6:1910:46
27Karin AlthoffKungälvs OK19:29+6:3010:53
28Maria AspIFK Göteborg Orientering19:47+6:4811:03
29Malin JohanssonFK Friskus-Varberg20:09+7:1011:15
30Ulrika OdénFjärås AIK20:29+7:3011:26
31Malin KlaseniusKFUM Örebro OK20:41+7:4211:33
32Karin NorlanderOK Nackhe20:45+7:4611:35
33Sofia GustafssonTrollhättans SOK21:03+8:0411:45
34Anna-Karin NorrmanGöteborg-Majorna OK21:23+8:2411:56
35Åsa SylvanVänersborgs SK22:24+9:2512:30
36Camilla DahlsonOK Gränsen22:59+10:0012:50
37Lotta PetersénOK Njudung23:09+10:1012:55
38Monica GrönkvistJönköpings OK23:18+10:1913:01
39Sofie IllnerTjalve IF Norrköping23:28+10:2913:06
40Camilla HöögOK Motala23:34+10:3513:09
41Susann SkovbjergFrölunda OL23:44+10:4513:15
42Katrin PellméStenungsunds OK24:31+11:3213:41
43Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping25:16+12:1714:06
44Karin ThörnbladOK Flundrehof25:35+12:3614:17
45Tove StrandbergGamleby OK26:35+13:3614:51
46Yvonne WeihardSävedalens AIK27:35+14:3615:24
47Cecilia HolmbergOK Tylöskog28:06+15:0715:41
48Hanna WigforssArboga OK30:34+17:3517:04
49Teres ZachrissonKungälvs OK33:47+20:4818:52
50Annika VildinFK Herkules34:13+21:1419:06
51Gunilla GlimténOK Löftan34:21+21:2219:11
52Jessica Käck KarlssonMariestads FK37:02+24:0320:41
Jeanette BlomOK Löftanej godkänd
Eija LauriFK Herkulesej start
Åsa Tiare CarlssonNässjö OKej start
Christina SüdhoffBrattås CKej start
Eva ÖhrvallOK Skogshjortarnaej start
Julia SöderlundUlricehamns OKej start

H45

2 350 m, 79 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus PerssonOK Tisaren14:276:08
2Pontus HalldinKFUM Örebro OK15:00+0:336:22
3Tommy AnderssonVänersborgs SK15:01+0:346:23
4Martin BobergIF Rigor15:36+1:096:38
5Fredrik SvenssonJönköpings OK15:38+1:116:39
6Mikael LundqvistHalmstad OK15:43+1:166:41
7Jonas AxelssonLerums SOK15:51+1:246:44
8Johan SundénVästerås SOK16:11+1:446:53
8Stefan GraadIF Rigor16:11+1:446:53
10Gary LarssonOK Skogshjortarna16:22+1:556:57
11Peter AspIFK Göteborg Orientering16:30+2:037:01
12Markus OlinIK Hakarpspojkarna16:37+2:107:04
13Jörgen ÅhlÅmåls OK16:41+2:147:05
14Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF16:45+2:187:07
15Klas GrönkvistJönköpings OK16:59+2:327:13
16Emil ErdeliusIF Rigor17:01+2:347:14
17Magnus HjalmarssonAskersunds OK17:06+2:397:16
18Anders LeireGöteborg-Majorna OK17:14+2:477:20
19Magnus HanssonOK Löftan17:21+2:547:22
20Martin JuhlinVästerås SOK17:43+3:167:32
20Fredrik KylbornAlmby IK17:43+3:167:32
22William RexOK Landehof17:44+3:177:32
23Peter LekbergSävedalens AIK17:55+3:287:37
24Tomas BergstenIstrums SK17:58+3:317:38
25Mats ThulinVästerås SOK18:17+3:507:46
26Jonas BergenfurSkattkärrs SOK18:25+3:587:50
27Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping19:00+4:338:05
28Johan ÅhlundVänersborgs SK19:04+4:378:06
29Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro19:13+4:468:10
30Håkan RundqvistOK Nackhe19:19+4:528:13
31Greger AhlénIF Hagen19:36+5:098:20
32Jonas LarssonKristinehamns OK19:45+5:188:24
32Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL19:45+5:188:24
34Patrik SvedjenäsOK Skogshjortarna19:47+5:208:25
35Vidar GjelstadOppsal Orientering19:50+5:238:26
36Per BaierTolered-Utby Ol-klubb20:24+5:578:40
37Niklas SahlénIF Hagen20:40+6:138:47
38Mikael RööhsSkattkärrs SOK20:46+6:198:50
39Mickael GöranssonHagaby GoIF Örebro20:49+6:228:51
40Johan DahmTjalve IF Norrköping20:56+6:298:54
41Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu21:04+6:378:57
42Fredrik BergströmFrölunda OL21:09+6:429:00
43Per CarlssonIF Hagen21:10+6:439:00
44Jörgen NymanOK Gipen21:11+6:449:00
45Jan FranssonJönköpings OK21:20+6:539:04
46Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK21:25+6:589:06
47Tony HolmbergOK Tylöskog21:29+7:029:08
48Henrik EkwurtzelVaggeryds SOK21:33+7:069:10
49Lars OlofssonVästerås SOK21:34+7:079:10
50Olof StåhlSävedalens AIK21:36+7:099:11
51Patrik JohanssonLerums SOK21:53+7:269:18
52Ronnie BohmanOK Orinto22:07+7:409:24
53Matz HöögOK Motala22:42+8:159:39
54Anders BlomqvistJönköpings OK22:55+8:289:45
55Fredrik LeonTrollhättans SOK23:07+8:409:50
56Per-Fredrik AnderssonTrollhättans SOK23:18+8:519:54
57Johan HanssonOK Löftan23:29+9:029:59
58Fredrik HanssonIF Rigor24:28+10:0110:24
59Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb24:42+10:1510:30
60Sven-Eric DahlsonOK Gränsen24:59+10:3210:37
61Anders LarssonOK Milan25:24+10:5710:48
62Oskar ReuteråsTjalve IF Norrköping25:37+11:1010:54
63Fredrik RothamelTolered-Utby Ol-klubb25:45+11:1810:57
64Johan MalmströmVästerås SOK26:09+11:4211:07
65Mats OhlssonBrattås CK26:51+12:2411:25
66Fredrik WännmanOK Södertörn27:08+12:4111:32
67Jan NoringVästerås SOK27:26+12:5911:40
68Tomas GauffinSödertälje-Nykvarn OF27:32+13:0511:42
69Henrik FlordalKatrineholms OK27:36+13:0911:44
70Joel GöranssonLidköpings VSK27:47+13:2011:49
71Gabriel ThörnbladOK Flundrehof27:51+13:2411:51
72Patric MalmströmTjalve IF Norrköping28:14+13:4712:00
73Tom NilssonGöteborg-Majorna OK28:16+13:4912:01
74Jonas JohanssonFK Herkules28:18+13:5112:02
75Mattias JägstedtHalmstad OK29:10+14:4312:24
76Fredrik IllnerTjalve IF Norrköping35:03+20:3614:54
Niklas PerssonHalmstad OKej godkänd
Odd WallanderBrattås CKej godkänd
Fredrik HöökFjärås AIKej godkänd
Johan OckbornTrollhättans SOKej start
Niklas FlorénIF Rigorej start
Niklas JansonMariestads FKej start

D50

1 700 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny NymanVänersborgs SK13:538:10
2Eva PetterssonKarlskrona SOK16:04+2:119:27
3Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK16:26+2:339:40
4Lena MalmströmTjalve IF Norrköping17:13+3:2010:07
5Therése AnderssonRyda SK17:17+3:2410:10
6Renita PåsseIF Hagen19:30+5:3711:28
7Lena ErlandssonOK Södertörn19:39+5:4611:33
8Pia ÖstangårdGamleby OK19:57+6:0411:44
9Kristina LindOK Skärmen20:16+6:2311:55
10Åsa WikströmFellingsbro GOIF21:13+7:2012:28
11Eva Lamm-BergströmFrölunda OL21:40+7:4712:44
12Monika HjellströmGränna-Bygdens OK21:50+7:5712:50
13Anna Maria SandénOK Södertörn25:20+11:2714:54
14Lucy LouTibro OK25:21+11:2814:54
15Petra OlssonIFK Sävsjö26:13+12:2015:25
16Anna ErikssonOK Älgen27:25+13:3216:07
17Agnetha Le ClaireFK Herkules28:29+14:3616:45
18Lena Carlsson TellIF Hagen28:49+14:5616:57
19Inger LindénMullsjö SOK41:43+27:5024:32
Marika WirungFrölunda OLej start
Cilje KringstadSäffle OKej start

H50

2 150 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats LiljaOK Älgen15:107:03
2Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK16:14+1:047:33
3Anders KindbomIF Hagen17:14+2:048:00
4Ismo MäkirantaFellingsbro GOIF17:35+2:258:10
5Johan ÅttingLinköpings OK18:01+2:518:22
6Fredrik MouchardIF Hallby SOK18:16+3:068:29
7Thomas KullanderSävedalens AIK18:44+3:348:42
8Leif KrügerGarphyttans IF19:16+4:068:57
9Thomas LjungqvistTibro OK19:17+4:078:58
10Anders PetterssonKarlskrona SOK19:21+4:119:00
11Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK19:25+4:159:01
12Thomas JohanssonGamleby OK19:28+4:189:03
13Anders EkingeOK Motala19:35+4:259:06
14Pär JohanssonOK Alehof19:42+4:329:09
15Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK19:49+4:399:13
16Dennis RoosSOK Träff19:52+4:429:14
17Anders ErikssonOK Milan20:36+5:269:34
18Stefan ErikssonOK Älgen20:55+5:459:43
19Tobias Den BraverOK Gränsen21:07+5:579:49
20Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK21:16+6:069:53
21Johanes Schulte SüdhoffBrattås CK21:35+6:2510:02
22Tony GullqvistVästvärmlands OK21:55+6:4510:11
23Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro22:24+7:1410:25
24Håkan BerndtssonFrölunda OL22:37+7:2710:31
25Jörgen EklundKatrineholms OK22:54+7:4410:39
26Anders WahlströmOK Djerf23:30+8:2010:55
27Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg24:07+8:5711:13
28Kjell JohanssonIF Hagen24:18+9:0811:18
29Lars ArneborgUlricehamns OK24:34+9:2411:25
30Lars ZachrissonKungälvs OK25:07+9:5711:40
31Andreas NyströmTolered-Utby Ol-klubb27:45+12:3512:54
32Lars HolmgrenGamleby OK28:01+12:5113:01
33Lars-Erik LarssonOK Milan35:37+20:2716:33
34Peter EdénSödertälje-Nykvarn OF41:45+26:3519:25
Bengt Le ClaireFK Herkulesej godkänd
Cenny AppelgrenTrollhättans SOKej godkänd
Nils GustavssonLidköpings VSKutgått
Fredrik NilssonStångenäs AISej start
Daniel FredrikssonFrölunda OLej start
Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OLej start

D55

1 540 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne BodinAlmby IK12:398:12
2Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog12:52+0:138:21
3Lena SwartzOK Orion13:13+0:348:34
4Birgit HanssonHerrestads AIF15:08+2:299:49
5Elisabeth SkoglundOK Gränsen23:11+10:3215:03
6Monica LaageGudhems IF27:46+15:0718:01
7AnnKristin AndrénTibro OK29:20+16:4119:02
8Bibbi GustafssonOK Gipen30:35+17:5619:51
Lena ReisenIF Hagenej godkänd

H55

1 870 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael KindbornOK Hällen11:526:20
2Mats KristianssonTrollhättans SOK12:45+0:536:49
3Ulf TörnströmFK Friskus-Varberg13:11+1:197:02
4Patrik ThybeckLindebygdens OK13:29+1:377:12
5Jens LindströmTibro OK13:49+1:577:23
6Erik BergqvistSäffle OK14:09+2:177:34
7Lars HolmgårdKils OK14:28+2:367:44
8Bo GustafssonOK Tylöskog14:52+3:007:57
9Jonas BornetunSkillingaryds FK14:58+3:068:00
10Sören KnutsTrollhättans SOK16:05+4:138:36
11Tomas AnderssonVänersborgs SK16:34+4:428:51
12Niclas KjellmanLidköpings VSK17:20+5:289:16
13Jan UhrbergBrattås CK18:36+6:449:56
14Kjell AnderssonHjobygdens OK19:16+7:2410:18
15Martin WidmerOLG Suhr20:03+8:1110:43
16Sven TolestamIF Rigor20:31+8:3910:58
17Lars KarlssonOK Gränsen21:02+9:1011:14
18Stefan IhrsénSträngnäs-Malmby OL21:22+9:3011:25
19Håkan SvahnOK Ravinen22:06+10:1411:49
20Stefan LaageGudhems IF27:21+15:2914:37
21Mark ReisenIF Hagen27:46+15:5414:50
Roger StrandbergGamleby OKej godkänd
Anders RoothVästerås SOKej start
Per SmedbergUlricehamns OKej start
Ulf HolstenHestra IFej start
Conny GunnarssonOK Älgenej start

D60

1 320 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK12:149:16
2Kerstin Haugen LundStenungsunds OK13:48+1:3410:27
3Kerstin BurmanKvillebyns SK13:56+1:4210:33
4Ann Warma LaasOK Skogshjortarna14:09+1:5510:43
5Kristina HagfalkOK Hällen15:26+3:1211:41
6Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK27:46+15:3221:02

H60

1 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Urban LarssonOK Gipen14:429:18
2Ingemar MånssonRonneby OK18:15+3:3311:33
3Arne LundStenungsunds OK18:44+4:0211:51
4John TangenEidskog OL18:51+4:0911:55
5Peter NordqvistIF Rigor43:23+28:4127:27

D65

1 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla HogedalVänersborgs SK14:5911:21
2Kristina LarssonOK Klyftamo16:03+1:0412:09
3Maja-Stina GustavssonOK Roxen22:14+7:1516:50

H65

1 550 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas OlaussonAskersunds OK12:237:59
2Nils-Olof BodinAlmby IK12:41+0:188:10
3Kjell KaminskyIF Hagen13:17+0:548:34
4Lars HogedalVänersborgs SK14:06+1:439:05
5Thorbjörn LagerströmNyköpings OK14:31+2:089:21
6Janne ErikssonEds SK14:34+2:119:23
7Roalh KlevelandKvillebyns SK15:45+3:2210:09
8Lennart JakobssonTibro OK21:14+8:5113:41
9Björn-Olof PetréIstrums SK39:19+26:5625:21

H70

1 450 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per GustavssonOK Roxen19:2813:25
2Kent OlaussonOK Orinto19:59+0:3113:46
3Leif OlofssonOK Flundrehof21:28+2:0014:48
4Gunnar BrystHjobygdens OK43:46+24:1830:11

D70

1 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa TofténHjobygdens OK14:4511:48
2Kerstin ElfÖlmstad IS33:11+18:2626:32

Inskolning

1 050 m, 158 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Tor AbrahamssonBrattås CKfullföljt
Mellanie AlfredssonOK Flundrehoffullföljt
Oliwer AlfredssonOK Flundrehoffullföljt
John AlnessOK Nackhefullföljt
Aldor AnderssonOK Nackhefullföljt
Evelina AnderssonOK Gipenfullföljt
Moa AnderssonArboga OKfullföljt
Veronica AnderssonFjärås AIKfullföljt
Moa ArabäckUlricehamns OKfullföljt
Lowa ArnessonLindebygdens OKfullföljt
Vera AxelssonVänersborgs SKfullföljt
Majvi BaeckOK Nackhefullföljt
Adrian BagoOK Milanfullföljt
Elin BeijarOK Hällenfullföljt
Hanna BeijarOK Hällenfullföljt
Stella BeijerJönköpings OKfullföljt
Julia BergHalmstad OKfullföljt
Sam BergNyköpings OKfullföljt
Torsten BevortTibro OKfullföljt
Selma Bjurgren KarlssonJönköpings OKfullföljt
Lovis BoijOK Skogsvargarnafullföljt
Elliot CarlinKlubblösfullföljt
Clara CederlundAskersunds OKfullföljt
Maja CederlundAskersunds OKfullföljt
Gustav ClaessonTidaholm SOK Sisufullföljt
Alva DahlinArboga OKfullföljt
Love DahlinArboga OKfullföljt
Olivia DahmTjalve IF Norrköpingfullföljt
Hanna DjerfGarphyttans IFfullföljt
Ingrid DjärvJönköpings OKfullföljt
Vilgot EkIF Hallby SOKfullföljt
Jack EnarssonKöping-Kolsva OKfullföljt
Oliver ErikssonOK Flundrehoffullföljt
Ellen ErnfridssonVästerviks OKfullföljt
Selma ErnfridssonVästerviks OKfullföljt
Selma EvsellOK Letstigenfullföljt
Ebba FallgrenGudhems IFfullföljt
Julia FlintaFK Herkulesfullföljt
Melker Gustav FolinoKarlskrona SOKfullföljt
Sofia ForslundKristinehamns OKfullföljt
Ebba FranssonFK Friskus-Varbergfullföljt
Gustav FranssonJönköpings OKfullföljt
Elias FrohmanOK Letstigenfullföljt
Jonathan FrohmanOK Letstigenfullföljt
Elsa FrykfeldtIK Hakarpspojkarnafullföljt
Ester GradTibro OKfullföljt
Arvid Grant FribergFellingsbro GOIFfullföljt
Molly GrundbergSävedalens AIKfullföljt
Caspian GurdalTrollhättans SOKfullföljt
Darin HagfalkStora Tuna OKfullföljt
Dilan HagfalkStora Tuna OKfullföljt
Nelly HaglundOK Hällenfullföljt
Edvin HallonqvistAlmby IKfullföljt
Matilda HaraldssonOK Kullingshoffullföljt
Eddie HermanssonAskersunds OKfullföljt
Ellen HermanssonAskersunds OKfullföljt
Elsa HermanssonAskersunds OKfullföljt
Melvin HolmTidaholm SOK Sisufullföljt
Andréa Tangen HoltetEidskog OLfullföljt
Axel HultJönköpings OKfullföljt
Tor HägerstrandKungälvs OKfullföljt
Max IdhOK Flundrehoffullföljt
Ruben IrhageIK Gandvikfullföljt
Elliot JagelundBrattås CKfullföljt
Rikard JeppssonOK Kullingshoffullföljt
Aaron JohanssonHalmstad OKfullföljt
Annie JohanssonVästerviks OKfullföljt
Filip JohanssonHalmstad OKfullföljt
Gustav JohanssonOK Skogsvargarnafullföljt
Melker JohanssonOK Skärmenfullföljt
Theo JohanssonVästerviks OKfullföljt
William JohanssonOK Skogsvargarnafullföljt
Hugo JonassonArboga OKfullföljt
Tilda JonassonArboga OKfullföljt
Hilma KaboIFK Mora OKfullföljt
Ida KarlssonLerums SOKfullföljt
Tyra KarlssonAskersunds OKfullföljt
Julian KlingbergLjungskile FKfullföljt
Edvin KraftKlubblösfullföljt
Ella KronmarkerMullsjö SOKfullföljt
Mio KvarndalUlricehamns OKfullföljt
Gabriel KällstrandÅmåls OKfullföljt
Ivar LarssonIstrums SKfullföljt
Daniel LeireGöteborg-Majorna OKfullföljt
Alfred LennartssonUlricehamns OKfullföljt
Axel LennartssonUlricehamns OKfullföljt
Isabella LennellSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Erik LevinOK Skogsvargarnafullföljt
Felicia LidénOK Kullingshoffullföljt
Astrid LilleengHerrestads AIFfullföljt
Elmer LilleengHerrestads AIFfullföljt
Nils LindbergOK Skogsvargarnafullföljt
Måns LindénUddevalla OKfullföljt
Nora LindénOK Nackhefullföljt
Erik Lindqvist ÖsterlundKristinehamns OKfullföljt
Vincent LjungbergOK Tyrfullföljt
Signe LomanderIstrums SKfullföljt
Alma LuthmanDegerfors OKfullföljt
Elmer MartinssonLerums SOKfullföljt
Gustav MartinssonJönköpings OKfullföljt
Emil MilevTidaholm SOK Sisufullföljt
Alice NilssonOK Flundrehoffullföljt
Otto NilssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Valdemar NilssonStenungsunds OKfullföljt
Buster NordinOK Hällenfullföljt
Sofia NygrenOK Skogsvargarnafullföljt
Astrid NyströmMariestads FKfullföljt
Hugo NyströmMariestads FKfullföljt
Gustav OlssonOK Skogsvargarnafullföljt
Linn OlssonJönköpings OKfullföljt
Astrid PedersenOK Hällenfullföljt
Vera PedersenOK Hällenfullföljt
Stina PerssonHalmstad OKfullföljt
Elton PetterssonSävedalens AIKfullföljt
Ludwig PetterssonHjobygdens OKfullföljt
Vera PetterssonIK Gandvikfullföljt
Noel PihlgrenUlricehamns OKfullföljt
Elsa PåhlmanIstrums SKfullföljt
Amanda ReteliusLindebygdens OKfullföljt
Jonathan RexOK Landehoffullföljt
Isak RingabyFellingsbro GOIFfullföljt
Sofia RoessnerKvillebyns SKfullföljt
Harry RonnedeOK Gipenfullföljt
Hugo SalomonssonHalmstad OKfullföljt
Stina SamuelssonLjungskile FKfullföljt
Alma SchröderOK Skogshjortarnafullföljt
Edgar SchüllerqvistVästerviks OKfullföljt
Alira SinaiVästerviks OKfullföljt
Linn SjöbergJönköpings OKfullföljt
Elric SonnerfjordJönköpings OKfullföljt
Peggie SvedjenäsOK Skogshjortarnafullföljt
Moa SylvanVänersborgs SKfullföljt
Ruben SöderströmVästerviks OKfullföljt
Greta SörmanHjobygdens OKfullföljt
Sebastian Tangen HoltetEidskog OLfullföljt
Alvar TersingOK Flundrehoffullföljt
Nicole ThronborgOK Hällenfullföljt
Klara ThybeckLindebygdens OKfullföljt
Elin TörnelandOK Gipenfullföljt
Hampus TörnelandOK Gipenfullföljt
Ellen WadströmTibro OKfullföljt
Luna WadströmTibro OKfullföljt
Alfred Van Der MeidenBottnaryds IFfullföljt
Ture VersénTibro OKfullföljt
Svea VertergårdOK Hällenfullföljt
Oliver VestbergOK Älgenfullföljt
Victor WesterbergIF Hagenfullföljt
Arthur VestgöteOK Hällenfullföljt
Gideon WestinIstrums SKfullföljt
Arvin ZeinowOK Hällenfullföljt
Ingalisa ÖbergOK Hällenfullföljt
Line ÖbergOK Hällenfullföljt
Maria ÖsterlundKristinehamns OKfullföljt
Elsa FrisellVästerviks OKej godkänd
Agnes FryxellGarphyttans IFej godkänd
Malva HasselquistFellingsbro GOIFej godkänd
Mio LeeOK Kullingshofej godkänd
Reza NaderiFellingsbro GOIFej godkänd
Esperanza BalaguéFalköpings AIK OKej start
Edith BrageOK Hällenej start
Theo Mararv NestorGarphyttans IFej start
Elsa-Stina NilssonOK Letstigenej start
Ophelia NilssonOK Letstigenej start
Filippa PerssonTidaholm SOK Sisuej start
Gustav PerssonBottnaryds IFej start
Hilma RinggrenOK Hällenej start
Hjalmar RinggrenOK Hällenej start
Hector ÖbergOK Hällenej start

U1

1 290 m, 150 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin RundbladFrämmestads IK11:038:33
2Lukas JarelvIF Hallby SOK12:45+1:429:53
3Kalle SundkvistOK Gränsen13:20+2:1710:20
4Filip AlpstenTidaholm SOK Sisu13:30+2:2710:27
5Oskar AnderssonOK Nackhe14:20+3:1711:06
6Malte StenhagNässjö OK14:23+3:2011:08
7Max JarelvIF Hallby SOK14:40+3:3711:22
8Maja SamuelssonIF Hallby SOK14:44+3:4111:25
9Jens EliassonIK Hakarpspojkarna15:23+4:2011:55
10Julia ForsbergAskersunds OK15:37+4:3412:06
11Minna AnderssonFK Herkules16:08+5:0512:30
12Arvid TidstrandIF Hallby SOK16:17+5:1412:37
12Lukas ÖbergOK Hällen16:17+5:1412:37
14Elias ÖbergOK Hällen16:20+5:1712:39
15Gustav OlssonOK Amne16:24+5:2112:42
16Linnea SundkvistKatrineholms OK16:42+5:3912:56
17Ellie SamuelssonOK Skärmen16:46+5:4312:59
18Astrid AhlgrenIK Gandvik17:05+6:0213:14
19Viktor SamorLerums SOK17:23+6:2013:28
20Tage NilssonLidköpings VSK17:29+6:2613:33
21André ÖhlingOK Tor17:45+6:4213:45
22Algot SamuelssonIF Hallby SOK17:50+6:4713:49
23Gösta LundgrenSOK Träff17:51+6:4813:50
24Edvin JohannesdalSkattkärrs SOK17:52+6:4913:51
25Erik RundströmOK Kullingshof17:54+6:5113:52
26Matilda KarlénOK Gipen17:58+6:5513:55
26Alma KarlénOK Gipen17:58+6:5513:55
26Nellie LennartssonMarkbygdens OK17:58+6:5513:55
29Erik HägerstrandKungälvs OK18:02+6:5913:58
30Elin KarlssonLerums SOK18:06+7:0314:01
31Märta CarlesonKFUM Örebro OK18:12+7:0914:06
32Saga UndemarKFUM Örebro OK18:15+7:1214:08
33Casper AnderssonOK Nackhe18:36+7:3314:25
34Alinda RundqvistOK Nackhe18:43+7:4014:30
35Aimee StraatOK Älgen18:47+7:4414:33
35Mara StraatOK Älgen18:47+7:4414:33
37Zamuel ArdforsOK Löftan18:54+7:5114:39
38Egon PalmérUlricehamns OK19:05+8:0214:47
39Bertil SörmanHjobygdens OK19:14+8:1114:54
40Nova CarlidenHalmstad OK19:23+8:2015:01
41Emil OlinIK Hakarpspojkarna19:27+8:2415:04
42Hannes ModénVänersborgs SK19:31+8:2815:07
43Vidar NilssonLidköpings VSK19:34+8:3115:10
44Ellen SjöbergOK Skärmen19:58+8:5515:28
45Knut ErikssonBrattås CK20:03+9:0015:32
46Elias ZitkaUlricehamns OK20:12+9:0915:39
47Oskar RödströmStångenäs AIS20:23+9:2015:48
48Vilma BergqvistIF Hagen20:35+9:3215:57
49Benias PerssonGällstadbygdens SOK20:36+9:3315:58
50Carl HultJönköpings OK20:40+9:3716:01
51Efraim WestinIstrums SK20:47+9:4416:06
52Robin LönnHalmstad OK20:59+9:5616:15
53Lilja Shewket Tofiq KareliussonOK Hällen21:02+9:5916:18
54Hilding UndemarKFUM Örebro OK21:03+10:0016:19
55Tuva CarlinKlubblös21:18+10:1516:30
56Jesper KjellgrenOK Älgen21:20+10:1716:32
57Bria EngströmKristinehamns OK21:49+10:4616:54
58Elvin MagnellKatrineholms OK22:02+10:5917:04
59Filip JohanssonOK Nackhe22:33+11:3017:28
60Isak JohanssonOK Nackhe22:36+11:3317:31
61Ester OhlssonBrattås CK22:47+11:4417:39
62Elvira EdmanLerums SOK22:50+11:4717:42
63Arvid SamuelssonOK Skärmen23:01+11:5817:50
64Lovis ErikssonOK Milan23:07+12:0417:55
65Svea EngbladFrämmestads IK23:31+12:2818:13
66Judith GranatMarkbygdens OK23:37+12:3418:18
67Liv WestinIstrums SK23:52+12:4918:30
68Alexander EkIF Hallby SOK23:54+12:5118:31
69Elin WikströmStångenäs AIS24:16+13:1318:48
70August LennartsonUlricehamns OK24:19+13:1618:51
71Amanda PlawskiOK Roxen24:26+13:2318:56
72Nora BringertKatrineholms OK24:50+13:4719:15
73Alice MatanovicVästerviks OK25:15+14:1219:34
74Albin PerbringUlricehamns OK25:29+14:2619:45
75Elsa HolstHjobygdens OK25:33+14:3019:48
76Ellie AnderssonHjobygdens OK25:37+14:3419:51
77Emilia HederströmLerums SOK25:41+14:3819:54
78Robin GullqvistVästvärmlands OK25:46+14:4319:58
79Tilda NorlanderIF Hagen25:54+14:5120:04
80Hedda AnderssonHjobygdens OK26:33+15:3020:34
81Hugo ThoongGöteborg-Majorna OK26:35+15:3220:36
82Hedda HernevidKatrineholms OK26:46+15:4320:44
83Axel GustafssonDegerfors OK26:56+15:5320:52
84Lisa CederlundAskersunds OK27:08+16:0521:02
85Joel BjörkmanKungälvs OK27:36+16:3321:23
86Elin ForsénJönköpings OK27:53+16:5021:36
87Asta MörkTolered-Utby Ol-klubb28:04+17:0121:45
88Elias ForsénJönköpings OK28:06+17:0321:46
89Olle MörkTolered-Utby Ol-klubb28:09+17:0621:49
90Arvid RosénFrämmestads IK28:25+17:2222:01
90Konrad NoringHestra IF28:25+17:2222:01
92Rasmus SalomonssonHalmstad OK28:33+17:3022:07
93Ville AbrahamssonBrattås CK28:58+17:5522:27
94Märta SörmanHjobygdens OK29:00+17:5722:28
95Stella BergTolered-Utby Ol-klubb29:11+18:0822:37
96Hillevi SvenssonIstrums SK29:42+18:3923:01
97Elin CarlssonSödertälje-Nykvarn OF29:50+18:4723:07
98Folke LarssonIstrums SK29:52+18:4923:09
98Astrid SamuelssonLjungskile FK29:52+18:4923:09
100Elin HurriIstrums SK29:55+18:5223:11
101Lova HurriIstrums SK29:56+18:5323:12
102Ellen EkdahlHagaby GoIF Örebro29:58+18:5523:13
103Lova BergdahlOK Orinto30:12+19:0923:24
104Vidar NilssonOK Orinto30:24+19:2123:33
105Daniel Mc CannÅmåls OK31:11+20:0824:10
106Alva BjöremarkFjärås AIK31:18+20:1524:15
107Elin GustavssonHestra IF31:22+20:1924:18
108Maja ZakariassonUddevalla OK31:53+20:5024:42
109Liv ErikssonKatrineholms OK32:21+21:1825:04
110Sebastian TormenaFK Herkules33:13+22:1025:44
111Agnes HedlundÅmåls OK33:22+22:1925:51
112Tricia KärrlanderAskersunds OK33:25+22:2225:54
113Saga SjöstrandUlricehamns OK33:26+22:2325:55
114Hanna ErikssonOK Skärmen33:43+22:4026:08
115Margot GardIF Hallby SOK33:47+22:4426:11
116Sammy BlomqvistNässjö OK33:53+22:5026:15
117Hanna RundströmOK Kullingshof34:43+23:4026:54
118Sebastian LanevikOK Kullingshof35:02+23:5927:09
119Alice BjärkbyOK Kullingshof35:36+24:3327:35
120Elis LarssonAlmby IK35:45+24:4227:42
121Felix AndreenIF Rigor36:17+25:1428:07
122Stina NilssonLindebygdens OK37:03+26:0028:43
123Svea DackerudFellingsbro GOIF37:20+26:1728:56
124Linnea BoerFellingsbro GOIF37:24+26:2128:59
125Nemo KjellgrenOK Älgen37:32+26:2929:05
126Ines DackerudFellingsbro GOIF39:39+28:3630:44
127Vera Luna BoerFellingsbro GOIF39:48+28:4530:51
128Tuva SalthammerOK Kullingshof40:38+29:3531:29
129Lin PelanderOK Djerf40:57+29:5431:44
129Matilda Henriksson RibeiroOK Djerf40:57+29:5431:44
131Harry KnopfHalmstad OK41:07+30:0431:52
132Olle WinnerstamEskilstuna OL42:52+31:4933:13
133Alfons ÖsterbergTidaholm SOK Sisu43:05+32:0233:23
134Maja NilssonLindebygdens OK45:49+34:4635:31
135Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb50:54+39:5139:27
136Paul AkagbobiLindebygdens OK54:39+43:3642:21
137Rasmus PetterssonLindebygdens OK54:51+43:4842:31
138Tilda BäckLerums SOK58:44+47:4145:31
139Majken NorbergIK Gandvik1:09:56+58:5354:12
140Adam NorlanderOK Nackhe1:14:53+1:03:5058:02
141Simon LidénOK Kullingshof1:48:53+1:37:501:24:24
142Julian SalthammerOK Kullingshof2:00:41+1:49:381:33:33
Olle HolstHjobygdens OKej godkänd
Bo MöllerströmJönköpings OKej godkänd
Ellie JohanssonSäffle OKej godkänd
Theo JohanssonSäffle OKej godkänd
Frank BaeckOK Nackheej godkänd
Alva LeeOK Kullingshofej godkänd
Ingrid PåvelssonOK Kullingshofej godkänd
Olle IdhOK Flundrehofutgått
Hugo GustavssonHestra IFej start
Vilmer HolmquistÅmåls OKej start
Henry LarssonMullsjö SOKej start
Johanna LindströmTolered-Utby Ol-klubbej start
Thea LindvallEj klubbanslutenej start
Tim LoreforsIF Hallby SOKej start
Sofia LundströmSträngnäs-Malmby OLej start
Axel NestorGarphyttans IFej start
Lukas NiklassonAskersunds OKej start
Klara OldaeusVästerås SOKej start
Hilda SjöbergMariestads FKej start
Alfred SundemanAlmby IKej start

U2

1 490 m, 189 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vincent LjungbergOK Tyr14:199:36
2Kevin Angberg JohnsonLindebygdens OK14:48+0:299:55
3Linnéa SkeppnerGarphyttans IF15:23+1:0410:19
4Karl Hugo NilssonOK Orinto15:36+1:1710:28
5Alvin LindFK Herkules16:23+2:0410:59
5Love VikströmTolered-Utby Ol-klubb16:23+2:0410:59
7Theo KärrlanderAskersunds OK16:42+2:2311:12
8Filip KarlssonOK Amne16:59+2:4011:23
9Oskar OlssonÅmåls OK17:13+2:5411:33
10Emma LindströmTolered-Utby Ol-klubb17:18+2:5911:36
11Hanna LiljaOK Älgen17:38+3:1911:50
12Elis LjungbergTolered-Utby Ol-klubb17:48+3:2911:56
13Hannes AndreenIF Rigor17:54+3:3512:00
14Elias KilebrandEksjö SOK18:02+3:4312:06
15Arvid CarlesonKFUM Örebro OK18:31+4:1212:25
16Wilmer KarlssonFK Herkules18:37+4:1812:29
17Elin DjerfGarphyttans IF18:40+4:2112:31
18Emil LanevikOK Kullingshof18:41+4:2212:32
18Ludwig BjärkbyOK Kullingshof18:41+4:2212:32
20Petter Wik GyllenstenFK Herkules18:42+4:2312:33
21Olof KarlssonFK Herkules18:49+4:3012:37
22Elsa WisslerFK Herkules19:05+4:4612:48
23Suleiman AbduhalimFellingsbro GOIF19:29+5:1013:04
23Nalid SaadiFellingsbro GOIF19:29+5:1013:04
25Felix WeihardSävedalens AIK19:34+5:1513:07
25Linnea HerzigIstrums SK19:34+5:1513:07
27Patricia ErikssonOK Skärmen19:35+5:1613:08
28Tim AnderssonOK Tranan19:46+5:2713:15
29Leon BardIF Hallby SOK19:55+5:3613:22
30Hugo SigvardssonAskersunds OK20:08+5:4913:30
31Viktor ZachrissonOK Alehof20:21+6:0213:39
32Jakob SundbergLjungskile FK20:29+6:1013:44
33Hugo SchülerIstrums SK20:33+6:1413:47
34Louise SköldOK Klyftamo20:34+6:1513:48
35Sara SjöblomOK Klyftamo20:38+6:1913:50
36Assar Rosén ThelinJönköpings OK20:41+6:2213:52
37Alma SkeppnerGarphyttans IF20:42+6:2313:53
38Annie SchröderOK Skogshjortarna20:51+6:3213:59
39Theo LiljaKatrineholms OK20:59+6:4014:04
40Max GauffinSödertälje-Nykvarn OF21:28+7:0914:24
41Milou AnderssonSOK Träff21:36+7:1714:29
42Ebba GöranssonLidköpings VSK21:49+7:3014:38
43Mohamed Mahdi RezaiFellingsbro GOIF21:50+7:3114:39
44Mohamad NaheriFellingsbro GOIF22:05+7:4614:49
45Lovisa BerglundLidköpings VSK22:07+7:4814:50
46Elin BergHalmstad OK22:18+7:5914:57
47Inga EliassonGarphyttans IF22:24+8:0515:02
48Folke WikströmOK Skogsvargarna22:27+8:0815:04
49Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb22:35+8:1615:09
50Simon FlintaFK Herkules22:36+8:1715:10
51Maja EliassonFK Friskus-Varberg22:43+8:2415:14
52Waldemar HaraldssonOK Kullingshof22:46+8:2715:16
53Alvin JagelundBrattås CK22:47+8:2815:17
53Albin PåvelssonOK Kullingshof22:47+8:2815:17
55Linnea RevahlGarphyttans IF22:48+8:2915:18
56Arvid KnutssonOK Kullingshof22:49+8:3015:18
57Henry Adrian ForsbergGöteborg-Majorna OK22:55+8:3615:22
58Siri WallanderBrattås CK23:08+8:4915:31
59Gustav HederIK Gandvik23:37+9:1815:51
60Erik Espitalier AnderssonIK Gandvik23:40+9:2115:53
60Oliver SchillNässjö OK23:40+9:2115:53
62Henning AndreassonOK Skogshjortarna23:52+9:3316:01
63Baltazar RobertssonGarphyttans IF23:56+9:3716:03
64Clara BergmanFellingsbro GOIF24:20+10:0116:19
65Molly SundbergAskersunds OK24:33+10:1416:28
66Zebulon AnderssonSOK Träff24:34+10:1516:29
66Pennie SvedjenäsOK Skogshjortarna24:34+10:1516:29
68Arvid LennartssonUlricehamns OK24:35+10:1616:29
69Theo KronmarkerMullsjö SOK24:40+10:2116:33
70Amelie FranssonJönköpings OK24:46+10:2716:37
71Erik_05 LundbomAskersunds OK24:48+10:2916:38
72Stina GustafssonHalmstad OK24:52+10:3316:41
73Emelie LundbomAskersunds OK24:54+10:3516:42
74Tuwe WidmarkAlmby IK24:59+10:4016:46
75Melker ÖstbergIK Uven25:08+10:4916:52
75Ida AmbjörnssonFK Herkules25:08+10:4916:52
77Ludvig SjöbergOK Skärmen25:16+10:5716:57
77Nova AlmBrattås CK25:16+10:5716:57
79Rasmus NoringVästerås SOK25:17+10:5816:58
79Elvira ZellmanFK Boken25:17+10:5816:58
81Sara NylénSOK Träff25:22+11:0317:01
81Saga AlmBrattås CK25:22+11:0317:01
83Jonathan RingströmRydboholms SK25:23+11:0417:02
84Elias GlemringOK Skogsvargarna25:24+11:0517:02
85Oskar ZitkaUlricehamns OK25:27+11:0817:04
86Leo ArabäckUlricehamns OK25:30+11:1117:06
87Moa HjalmarssonAskersunds OK25:39+11:2017:12
88Hedda LjungbergTolered-Utby Ol-klubb25:40+11:2117:13
89Vera WesthMullsjö SOK25:52+11:3317:21
90Emma JohanssonOK Skärmen26:06+11:4717:31
91Edvin AlebergIF Hagen26:16+11:5717:37
92Ida SchüllerqvistVästerviks OK26:17+11:5817:38
93Anton JohanssonOK Amne26:30+12:1117:47
93Lydia LindénMullsjö SOK26:30+12:1117:47
95Malte ThörnIF Hagen26:38+12:1917:52
96Maja NyströmLidköpings VSK26:43+12:2417:55
97Carl Wik GyllenstenFK Herkules26:48+12:2917:59
98Nils SundellÅmåls OK26:53+12:3418:02
99Liv JakobssonOK Skogshjortarna27:13+12:5418:15
100Emmelie Woronin-SvenssonKils OK27:18+12:5918:19
101Sture HögsellKristinehamns OK27:19+13:0018:20
101Sofia HulthénOK Flundrehof27:19+13:0018:20
103Alva MellegårdLidköpings VSK27:21+13:0218:21
104Elin EdlingOK Älgen27:32+13:1318:28
105Vilma WesterbergIF Hagen27:34+13:1518:30
106Junia TorstensvikFK Friskus-Varberg27:36+13:1718:31
107Ida NilssonÅmåls OK27:39+13:2018:33
108Alma AnderssonFK Herkules27:45+13:2618:37
109Oliver WärmeAskersunds OK27:53+13:3418:42
110Tova ÖsterbergTidaholm SOK Sisu27:54+13:3518:43
111Hilda LanevikOK Kullingshof27:56+13:3718:44
112Linnéa HaraldssonOK Kullingshof28:00+13:4118:47
113Alfons StenilsOK Hällen28:11+13:5218:54
114Samuel EkholmTibro OK28:48+14:2919:19
115Liv PihlgrenUlricehamns OK28:49+14:3019:20
116Eric FahlenLerums SOK28:51+14:3219:21
117Anton HenricssonOK Tyr28:57+14:3819:25
118Ingrid CarlbergAlmby IK29:03+14:4419:29
119Ella FahlénLerums SOK29:22+15:0319:42
120Eskil NygårdOK Skogshjortarna29:27+15:0819:45
121Emma AirimanOK Älgen29:34+15:1519:50
122Emilia AxelssonOK 64 Torpa29:36+15:1719:51
123Wilma PåhlmanIstrums SK29:44+15:2519:57
124Isac BardIF Hallby SOK29:53+15:3420:03
125Jesper ErikssonOK Skärmen30:11+15:5220:15
126Andre ErikssonOK Skärmen30:14+15:5520:17
127Hubert DrapellaVänersborgs SK30:17+15:5820:19
128Basia DrapellaVänersborgs SK30:25+16:0620:24
129Tore BergAlmby IK30:32+16:1320:29
130Wilmer AhltunAlmby IK30:40+16:2120:34
131Ebba KällnerOK Gränsen30:45+16:2620:38
132Maja HovbäckOK Gränsen30:46+16:2720:38
133Lucas KraufvelinOK Gipen30:55+16:3620:44
134Hanna LarssonOK Gipen30:57+16:3820:46
135Emil HellströmÅmåls OK31:16+16:5720:59
136Oliver NilssonOK Flundrehof31:32+17:1321:09
137Tyra HäggqvistKils OK31:53+17:3421:23
138Axel LindénMullsjö SOK32:06+17:4721:32
139Elias LindénMullsjö SOK32:09+17:5021:34
140Thelma BlohmOK Orinto32:28+18:0921:47
141Konrad LindénMullsjö SOK32:36+18:1721:52
142Arvid LindénMullsjö SOK32:37+18:1821:53
143William AlfredssonOK Flundrehof32:39+18:2021:54
144Melker LöfFK Herkules32:40+18:2121:55
145Elise JohanssonNässjö OK32:59+18:4022:08
146Hilma KnopfHalmstad OK33:01+18:4222:09
147Sigrid EdensvärdOK Kullingshof33:06+18:4722:12
148Saga LeeOK Kullingshof33:10+18:5122:15
148Efraim VictorzonMullsjö SOK33:10+18:5122:15
150Sofie GustafssonDegerfors OK33:13+18:5422:17
151Annie HaglundLindebygdens OK33:21+19:0222:22
152Althea VictorzonMullsjö SOK33:48+19:2922:41
153Selma RössvikMullsjö SOK33:59+19:4022:48
154Alice SandeliusFK Herkules34:06+19:4722:53
155Sixten FagerlindMarkbygdens OK34:11+19:5222:56
156Astrid FagerlindMarkbygdens OK34:14+19:5522:58
157Rasmus ÅbergGarphyttans IF34:42+20:2323:17
158Folke SchönKFUM Örebro OK34:44+20:2523:18
158John WadströmTibro OK34:44+20:2523:18
158Eskil VersénTibro OK34:44+20:2523:18
161Agnes AxelssonOK 64 Torpa34:47+20:2823:20
162Frans SkoogÅmåls OK35:00+20:4123:29
163Colin Mc CannÅmåls OK35:21+21:0223:43
164Alice PantzarOK Skogsvargarna35:29+21:1023:48
165Ellen HallonqvistAlmby IK36:16+21:5724:20
166David EkholmTibro OK36:48+22:2924:41
167Nova Angrimer JohanssonTibro OK38:46+24:2726:01
168Saga VersénTibro OK38:47+24:2826:01
169Frida ErikssonÅmåls OK39:39+25:2026:36
170Sara ErikssonÅmåls OK39:40+25:2126:37
171Tex LovénAlmby IK40:14+25:5527:00
172Angelika LjungmanSävedalens AIK41:22+27:0327:45
173Klara JeppssonOK Kullingshof41:58+27:3928:09
174Ylva SöderhjelmOK Stigen42:18+27:5928:23
175Noah GrundbergSävedalens AIK42:39+28:2028:37
175Artur IngulfSävedalens AIK42:39+28:2028:37
177Mattias ReulOK Orinto42:43+28:2428:40
178Clara HallOK Flundrehof47:47+33:2832:04
179Alfred SvenssonOK Skogsvargarna47:59+33:4032:12
180August PalmOK Orinto48:01+33:4232:13
181Emma SandelmarkOK Skogsvargarna48:43+34:2432:41
182Olle DackerudFellingsbro GOIF1:00:24+46:0540:32
183Julia RingabyFellingsbro GOIF1:00:27+46:0840:34
184Simon SamuelssonTibro OK1:04:04+49:4542:59
185Stina GradTibro OK1:04:09+49:5043:03
186Sigrid JanegrenKFUM Örebro OK1:20:10+1:05:5153:48
Jonna DoeringGarphyttans IFej godkänd
Petter BergqvistGarphyttans IFej godkänd
Natalie KindervallAskersunds OKej godkänd
Ismail BisarovFellingsbro GOIFej start
Emilia LennellSträngnäs-Malmby OLej start
Jonathan LiljaOK Älgenej start
Stina LoreforsIF Hallby SOKej start
Neo NiklassonAskersunds OKej start
Vilmer SundemanAlmby IKej start
Ebba VestmanAlmby IKej start

Öppen 0

1 050 m, 422 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan DahlinArboga OK6:596:39
2Lars LöfFK Herkules11:24+4:2510:51
3Love ModénFrölunda OL12:07+5:0811:32
4Fredrik SamuelssonIF Hallby SOK17:49+10:5016:58
5Daniel AxelssonOK Nackhe18:41+11:4217:47
6Gustav AxelssonOK Nackhe18:42+11:4317:48
7Linnéa AxelssonOK Nackhe19:03+12:0418:08
8Helena AxelssonOK Nackhe19:05+12:0618:10
9Mattias ViertelVästerås SOK22:18+15:1921:14
10Harald GardIF Hallby SOK30:52+23:5329:23
11Anna-Sara ZakariassonUddevalla OK31:23+24:2429:53
12Monica Klasson BlomqvistNässjö OK33:59+27:0032:21
13Selma AbdakalinFellingsbro GOIF37:48+30:4936:00
14Alvin VäisäläFellingsbro GOIF38:24+31:2536:34
15Veronica SchillNässjö OK45:34+38:3543:23
16Alvin Schill SyrénNässjö OK45:37+38:3843:26
17Rama AriaFellingsbro GOIF56:34+49:3553:52
18Rama AviaFellingsbro GOIF56:38+49:3953:56
19David VersénTibro OK1:22:25+1:15:261:18:29
20Lisa HaglundOK Hällen2:36:09+2:29:102:28:42
Linda ÖstbergIK Uvenfullföljt
Christer ReimertzKlubblösfullföljt
Alice Trollhättans SOKfullföljt
Anton Trollhättans SOKfullföljt
Emma Trollhättans SOKfullföljt
Selma AbdualimFellingsbro GOIFfullföljt
Maryam AbuhalimFellingsbro GOIFfullföljt
Anette AhlströmOK Flundrehoffullföljt
Mikael AhlströmOK Flundrehoffullföljt
Arman AhmmodiFellingsbro GOIFfullföljt
Armin AhmmodiFellingsbro GOIFfullföljt
Maria AirimanOK Älgenfullföljt
Frida AlebergIF Hagenfullföljt
Marielle AlfredssonOK Flundrehoffullföljt
Patrik AlfredssonOK Flundrehoffullföljt
Sara AlfredssonLindebygdens OKfullföljt
Josef AlpstenTidaholm SOK Sisufullföljt
Samuel AlpstenTidaholm SOK Sisufullföljt
Annika AndersenOK Nackhefullföljt
Mikael AndersenOK Nackhefullföljt
Anna AnderssonKlubblösfullföljt
Annika AnderssonOK Orintofullföljt
Carina AnderssonUlricehamns OKfullföljt
Erling AnderssonVänersborgs SKfullföljt
Iréne AnderssonVänersborgs SKfullföljt
Linda AnderssonFK Herkulesfullföljt
Linnéa AnderssonFellingsbro GOIFfullföljt
Malin AnderssonUlricehamns OKfullföljt
Mikael AnderssonKlubblösfullföljt
Moa AnderssonKlubblösfullföljt
Niclas AnderssonFK Herkulesfullföljt
Niklas AnderssonTrollhättans SOKfullföljt
Per Arne AnderssonLindebygdens OKfullföljt
Pierre AnderssonOK Milanfullföljt
Viktoria AnderssonSOK Träfffullföljt
Annie AndreassonOK Skogshjortarnafullföljt
Mia AndreenIF Rigorfullföljt
Ginny ArabäckUlricehamns OKfullföljt
Niklas ArabäckUlricehamns OKfullföljt
Johan ArdforsOK Löftanfullföljt
Thomas AsplundOK Skogsvargarnafullföljt
Tommy AvekvistOK Skogsvargarnafullföljt
Carolina AxelssonOK 64 Torpafullföljt
Åsa BeijarOK Hällenfullföljt
Sara BengtssonOK Skogshjortarnafullföljt
Alexander BergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Jakob BergKFUM Örebro OKfullföljt
Marja BergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Mona BergqvistGarphyttans IFfullföljt
Nina BergqvistIF Hagenfullföljt
Kjadidja BisarovaFellingsbro GOIFfullföljt
Anna BjärkbyMagra ISfullföljt
Karl Erik Andreas BjörklundGamleby OKfullföljt
Sofia BjörnbergNyköpings OKfullföljt
Martin BlohmOK Orintofullföljt
Peter BlomquistMarkbygdens OKfullföljt
Mattias BlomqvistNässjö OKfullföljt
Ellen BlomstrandOK Gränsenfullföljt
Ester BoerFellingsbro GOIFfullföljt
Gert BoerFellingsbro GOIFfullföljt
Camilla BohmanIF Hagenfullföljt
Lotta BohmanOK Orintofullföljt
Christian CarlesonKFUM Örebro OKfullföljt
Eva CarlidenHalmstad OKfullföljt
Anna CarlinKlubblösfullföljt
Mikael CarlinKlubblösfullföljt
Caroline CarlssonOK Älgenfullföljt
Hanna CarlssonSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Katarina CarlssonDegerfors OKfullföljt
Caroline CederlundAskersunds OKfullföljt
Martin ClaessonGarphyttans IFfullföljt
Jessica CorneliussonKatrineholms OKfullföljt
Linnea CorneliussonKatrineholms OKfullföljt
Andreas DackerudFellingsbro GOIFfullföljt
Jessica DahlinArboga OKfullföljt
Jolanda Den DulkOK Älgenfullföljt
Christian DjerfGarphyttans IFfullföljt
Johanna EdénSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Karin EdensvärdMagra ISfullföljt
Lucas EdlingOK Älgenfullföljt
Marie EdlingOK Älgenfullföljt
Jörgen EdvardssonHjobygdens OKfullföljt
Eva EkdahlHagaby GoIF Örebrofullföljt
Jonatan EkholmTibro OKfullföljt
Miriam EkholmTibro OKfullföljt
Elisabet EliassonVästerås SOKfullföljt
Mats EliassonFK Friskus-Varbergfullföljt
Per EliassonVästerås SOKfullföljt
Ulrika EliassonIK Hakarpspojkarnafullföljt
Åsa EliassonGarphyttans IFfullföljt
Helena EnarssonKöping-Kolsva OKfullföljt
Tomas EnarssonKöping-Kolsva OKfullföljt
Herman EnelandTidaholm SOK Sisufullföljt
Agnes EngqvistOK Flundrehoffullföljt
Isa EngqvistOK Flundrehoffullföljt
Sofie EngströmKristinehamns OKfullföljt
Elin ErikssonBrattås CKfullföljt
Gustav ErikssonÅmåls OKfullföljt
Helen ErikssonOK Flundrehoffullföljt
Mattias ErikssonOK Flundrehoffullföljt
Sandra ErikssonOK Milanfullföljt
Örjan ErikssonOK Skogsvargarnafullföljt
Sofia ErlandssonOK Milanfullföljt
Anders FagerlindOK Rävenfullföljt
Heidi FahlénLerums SOKfullföljt
Henric FahlénLerums SOKfullföljt
Lars FahlströmGarphyttans IFfullföljt
Anna-Karin FallgrenGudhems IFfullföljt
Camilla Feledi RinggrenOK Hällenfullföljt
Ann-Christin FohlinOK Skogsvargarnafullföljt
Emil FolinoKarlskrona SOKfullföljt
Annika ForsbergAskersunds OKfullföljt
Johannes ForsbergAskersunds OKfullföljt
Patrik ForsbergAskersunds OKfullföljt
Robin ForsbergAskersunds OKfullföljt
Anna-Karin ForsengLjungskile FKfullföljt
Mikael FranzénEj klubbanslutenfullföljt
Mikael FranzénKlubblösfullföljt
Nicklas FredrikssonÅmåls OKfullföljt
Björn FrisellVästerviks OKfullföljt
Andreas FryxellGarphyttans IFfullföljt
Lina FryxellGarphyttans IFfullföljt
Ulf GabrielssonKungälvs OKfullföljt
Joakim GerhardtBrattås CKfullföljt
Camilla GraadIF Rigorfullföljt
Anna GradTibro OKfullföljt
Karolina GranatMarkbygdens OKfullföljt
Ester GranforsOK Landehoffullföljt
Mikael GrundbergKlubblösfullföljt
Charlotta GunnarssonOK Nackhefullföljt
Linda GunnarssonLerums SOKfullföljt
Dante GurdalTrollhättans SOKfullföljt
Sevtap GurdalTrollhättans SOKfullföljt
Jonas GustafssonTrollhättans SOKfullföljt
Karin GustafssonHalmstad OKfullföljt
Mona GustafssonOK Gipenfullföljt
Örjan GustafssonLindebygdens OKfullföljt
Frida GustavssonMagra ISfullföljt
Henrik GustavssonDegerfors OKfullföljt
Johan GustavssonMagra ISfullföljt
Marianne GustavssonHestra IFfullföljt
Carina HallOK Flundrehoffullföljt
Svante HallOK Skogsvargarnafullföljt
Per HallonqvistAlmby IKfullföljt
Sara HaraldssonOK Kullingshoffullföljt
Anna HasselrotOK Flundrehoffullföljt
Anna HederströmLerums SOKfullföljt
Liv HederströmLerums SOKfullföljt
Alva HedlundÅmåls OKfullföljt
Lina HedlundÅmåls OKfullföljt
Terese HelnessonOK Tisarenfullföljt
Joakim HenningssonIF Rigorfullföljt
Anders HermanssonAskersunds OKfullföljt
Lars HernevidKatrineholms OKfullföljt
Lisa HolgerssonUlricehamns OKfullföljt
Daniel HolmTidaholm SOK Sisufullföljt
Mats HolmbergOK Gränsenfullföljt
Emmy HolmströmÅmåls OKfullföljt
Jonas HolstHjobygdens OKfullföljt
Zahra HussineFellingsbro GOIFfullföljt
Nils HögIK Gandvikfullföljt
Björn HögsellKristinehamns OKfullföljt
Jenny HögsellKristinehamns OKfullföljt
Jan Erik HörkeOK Skogsvargarnafullföljt
John Idh NordbergOK Flundrehoffullföljt
Anna IdhOK Flundrehoffullföljt
Freja IsenströmAlmby IKfullföljt
Henrik IsenströmAlmby IKfullföljt
Djåotsjnåv IsmaillFellingsbro GOIFfullföljt
Anders IvarssonFK Friskus-Varbergfullföljt
Anna JagelundBrattås CKfullföljt
Conny JakobssonGamleby OKfullföljt
Patric JakobssonKlubblösfullföljt
Sandra JakobssonOK Amnefullföljt
Mats JanssonKFUM Örebro OKfullföljt
Hanna JeppssonOK Kullingshoffullföljt
Henrik JeppssonOK Kullingshoffullföljt
Cecilia JohanssonKlubblösfullföljt
Filip JohanssonTidaholm SOK Sisufullföljt
Fredrik JohanssonOK Kullingshoffullföljt
Ylva JohanssonOK Skogsvargarnafullföljt
Åsa JohanssonTidaholm SOK Sisufullföljt
Natalia JorehedOK Gipenfullföljt
Niclas JorehedOK Gipenfullföljt
Ulrika JunebarkOK Torfullföljt
Stefan JägerOK Skogsvargarnafullföljt
Susanne JönssonFrämmestads IKfullföljt
Julia KaboIFK Mora OKfullföljt
Patrik KahlinMagra ISfullföljt
Stefan KareliussonOK Hällenfullföljt
Anna KarlssonDegerfors OKfullföljt
Eva KarlssonTidaholm SOK Sisufullföljt
Henrik KjellgrenOK Älgenfullföljt
Jessica KjellgrenOK Älgenfullföljt
Emma KlingbergLjungskile FKfullföljt
Martin KlintefeltLidköpings VSKfullföljt
Linda KnopfHalmstad OKfullföljt
Katarina KnutssonOK Kullingshoffullföljt
Emma KraftKlubblösfullföljt
Camilla KratzTjalve IF Norrköpingfullföljt
Anders KribergFellingsbro GOIFfullföljt
Cecilia KronmarkerMullsjö SOKfullföljt
Manuela KusserowKlubblösfullföljt
Martina KvarndalUlricehamns OKfullföljt
Olaf KämmerlingHagaby GoIF Örebrofullföljt
Jill LagerströmOK Skogsvargarnafullföljt
Fredrik LandstorpOK Torfullföljt
Pernilla LandstorpOK Torfullföljt
Lisa LanevikMagra ISfullföljt
Helena LantzOK Flundrehoffullföljt
Dan LarssonOK Tisarenfullföljt
Jenny LarssonIstrums SKfullföljt
Linda LarssonFrämmestads IKfullföljt
Naomi LarssonOK Torfullföljt
Fredrika LegardtKlubblösfullföljt
Inger Carina LennartssonUlricehamns OKfullföljt
Per-Erik LennartssonUlricehamns OKfullföljt
Eva-Mi LennellSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Anna LeonTrollhättans SOKfullföljt
Lina LevinOK Skogsvargarnafullföljt
Leif LevonenLindebygdens OKfullföljt
Veronika LidmanDegerfors OKfullföljt
Kristin LiljaKatrineholms OKfullföljt
Karl LindbergOK Skogsvargarnafullföljt
Anders LindströmTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Henrik LindvallEj klubbanslutenfullföljt
Annika LjungbergDegerfors OKfullföljt
Henrik LjungbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Hanna LomanderIstrums SKfullföljt
Sofia LovénAlmby IKfullföljt
Karin LummanderLerums SOKfullföljt
Anna Lundbom HermanssonAskersunds OKfullföljt
Markus lundgrenFalköpings AIK OKfullföljt
Niclas LuthmanDegerfors OKfullföljt
Stefan LönnHalmstad OKfullföljt
Dinara MagomedovaFellingsbro GOIFfullföljt
Fatima MagomedovaFellingsbro GOIFfullföljt
Mariam MagomedovaFellingsbro GOIFfullföljt
Joakim MalmqvistOK Torfullföljt
Cesk MarjakajSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
John MartinssonFellingsbro GOIFfullföljt
Petra MartinssonAlmby IKfullföljt
Katrin Mc CannÅmåls OKfullföljt
Michael Mc CannÅmåls OKfullföljt
Selma MoqvistLerums SOKfullföljt
Eva MörkTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Marcus MörkTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Gistam NakazovaFellingsbro GOIFfullföljt
Adrian NestorGarphyttans IFfullföljt
Jenny NilssonOK Tyrfullföljt
Karin NilssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Linda NilssonOK Letstigenfullföljt
Maria NilssonÅmåls OKfullföljt
Mathias NilssonGamleby OKfullföljt
Sabina NilssonLindebygdens OKfullföljt
Sara NilssonStenungsunds OKfullföljt
Sofia NilssonOK Flundrehoffullföljt
Marianne NordqvistIF Rigorfullföljt
Robert NorénOK Njudungfullföljt
Emil NorgrenDegerfors OKfullföljt
Jimmy NorgrenDegerfors OKfullföljt
Anna NoringVästerås SOKfullföljt
Lars NorlinOK Skogsvargarnafullföljt
Eva NygrenOK Skogsvargarnafullföljt
Kaj NymanOK Gipenfullföljt
Lennart NymanVänersborgs SKfullföljt
Peter NyströmMariestads FKfullföljt
Veronica OckbornTrollhättans SOKfullföljt
Karl-Johan OhlinOK Trananfullföljt
Caroline OhlssonBrattås CKfullföljt
Karin OlinEj klubbanslutenfullföljt
Maria OlofssonKlubblösfullföljt
Sofia OlsaelisKlubblösfullföljt
Cecilia OlssonVästerås SOKfullföljt
Marika OlssonÅmåls OKfullföljt
Monia OrreLindebygdens OKfullföljt
Hanna PalmOK Orintofullföljt
Claes PerbringUlricehamns OKfullföljt
Daniel PerssonTidaholm SOK Sisufullföljt
Ellinor PerssonTidaholm SOK Sisufullföljt
Helena PerssonOK Gränsenfullföljt
Katrin PerssonBottnaryds IFfullföljt
Monika PerssonKlubblösfullföljt
Agnes PetterssonSävedalens AIKfullföljt
Fredrik PetterssonHjobygdens OKfullföljt
Helena PetterssonVänersborgs SKfullföljt
Martin PetterssonSävedalens AIKfullföljt
Daniel PihlgrenUlricehamns OKfullföljt
Sofia PihlgrenUlricehamns OKfullföljt
Julia PlawskiOK Roxenfullföljt
Andreas PruthIK Hakarpspojkarnafullföljt
Norya QolamiiFellingsbro GOIFfullföljt
Helena RangertIK Hakarpspojkarnafullföljt
Anders ReimertzGällstadbygdens SOKfullföljt
Lena ReimertzKlubblösfullföljt
Daniel ReteliusLindebygdens OKfullföljt
Ann ReuterÅmåls OKfullföljt
Hanna ReuteråsTjalve IF Norrköpingfullföljt
Desiré RexOK Landehoffullföljt
Johan RingabyFellingsbro GOIFfullföljt
Niklas RinggrenOK Hällenfullföljt
Emma RingströmOK Landehoffullföljt
Tobias RingströmOK Landehoffullföljt
Jonas RobertssonGarphyttans IFfullföljt
Lena RosSOK Träfffullföljt
Andreas RosénFrämmestads IKfullföljt
Camilla RudmarkerTidaholm SOK Sisufullföljt
Karin RundqvistOK Nackhefullföljt
Kristine RundströmKlubblösfullföljt
Ulf RundströmKlubblösfullföljt
Jenny RybergMariestads FKfullföljt
Angelica RödströmStångenäs AISfullföljt
Linda SahlströmTidaholm SOK Sisufullföljt
Jan SakrissonOK Alehoffullföljt
Kenneth SakseterOK Flundrehoffullföljt
Linda SalomonssonOK Nackhefullföljt
Anneli SalthammerMagra ISfullföljt
Björn SalthammerMagra ISfullföljt
Helen SamuelssonOK Skogsvargarnafullföljt
Linda SamuelssonIF Hallby SOKfullföljt
Carl SandeliusFK Herkulesfullföljt
Jenny SandeliusFK Herkulesfullföljt
Martin SandellIF Hagenfullföljt
C-G SchmiterlöwHjobygdens OKfullföljt
Baran Shewket Tofiq KareliussonOK Hällenfullföljt
Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OKfullföljt
Cave SinaiVästerviks OKfullföljt
Erika SjöbergJönköpings OKfullföljt
Jörgen SjöbergJönköpings OKfullföljt
Jan SjödinOK Tisarenfullföljt
Magdalena SjödinOK Tisarenfullföljt
Lars SkymbergKFUM Örebro OKfullföljt
Loke SonnerfjordJönköpings OKfullföljt
Sofia StenilsOK Hällenfullföljt
Michel StraatOK Älgenfullföljt
Barbro StrömdahlOK Skogsvargarnafullföljt
Peter StrömdahlOK Skogsvargarnafullföljt
Martina SturekSOK Viljanfullföljt
Christina StåhlSävedalens AIKfullföljt
Johan SundbergLjungskile FKfullföljt
Mårten SundbladOK Skärmenfullföljt
Ida SundellÅmåls OKfullföljt
Erik SundemanAlmby IKfullföljt
Karin SundströmSävedalens AIKfullföljt
Johan SwartzOK Orionfullföljt
Tomas SvennbergDegerfors OKfullföljt
Sten-Åke SvenssonOK Flundrehoffullföljt
Åsa SvenssonGamleby OKfullföljt
Vilmer SöderlundUlricehamns OKfullföljt
Eva SörmanHjobygdens OKfullföljt
Alice Tersing LindblomOK Flundrehoffullföljt
Trung ThoongGöteborg-Majorna OKfullföljt
Frida ThunholmOK Hällenfullföljt
Björn TjällgrenTrollhättans SOKfullföljt
Jenny TofténSOK Träfffullföljt
Mats TofténSOK Träfffullföljt
Elsa TormenaFK Herkulesfullföljt
Robert TormenaFK Herkulesfullföljt
Malin TörnelandOK Gipenfullföljt
Musa UnusFellingsbro GOIFfullföljt
Simon WadströmTibro OKfullföljt
Therese WadströmTibro OKfullföljt
Lina WallanderBrattås CKfullföljt
Frida WallströmSävedalens AIKfullföljt
Nichlas WallströmSävedalens AIKfullföljt
Malin Van Der MeidenBottnaryds IFfullföljt
Camilla WeihartOK Orintofullföljt
Camilla WennerlundHagaby GoIF Örebrofullföljt
Erik VerhagenOK Orintofullföljt
Julia VersénTibro OKfullföljt
Stina VertergårdOK Hällenfullföljt
Caroline WessmarkOK Flundrehoffullföljt
Annelie VestgöteOK Hällenfullföljt
Nils VestgöteOK Hällenfullföljt
Lena VestinArboga OKfullföljt
Rebecka WestinIstrums SKfullföljt
Robert VestmanAlmby IKfullföljt
Louise ViborgLindebygdens OKfullföljt
Hilda VictorzonMullsjö SOKfullföljt
Linus VictorzonMullsjö SOKfullföljt
Florian VierterVästerås SK OKfullföljt
Kajsa WilhelmsonTjalve IF Norrköpingfullföljt
Karin WinnerstamEskilstuna OLfullföljt
Lisa WisslerFK Herkulesfullföljt
Mathias WärnOK Skogshjortarnafullföljt
Johan ZeinowOK Hällenfullföljt
Fredrik ZellmanFK Bokenfullföljt
Gunilla ZellmanFK Bokenfullföljt
Linda ZitkaUlricehamns OKfullföljt
Elias ÅbergGarphyttans IFfullföljt
Magnus ÅbergGarphyttans IFfullföljt
Susanne ÅbergGarphyttans IFfullföljt
Ylva ÅgesjöSOK Träfffullföljt
Simon ÅttingLinköpings OKfullföljt
Christer ÖbergGamleby OKfullföljt
Emma ÖbergOK Hällenfullföljt
Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OKfullföljt
Magnus ÖstbergIK Uvenfullföljt
Peter ÖstenssonOK Trananfullföljt
Sofia ÖstenssonOK Trananfullföljt
Niklas ÖsterbergTidaholm SOK Sisufullföljt
Linnea ÖstlinMariestads FKfullföljt

Öppen 1

1 290 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John EnarssonKöping-Kolsva OK14:5111:30
2Jonas KraftAlmby IK15:09+0:1811:44
3Hanna AbrahamssonBrattås CK16:13+1:2212:34
4Tina JarelvIF Hallby SOK17:02+2:1113:12
5Johan SälebyNässjö OK17:58+3:0713:55
6Jonatan VånsjöArboga OK18:20+3:2914:12
7Kerstin SvenssonOK Gipen18:22+3:3114:14
8Elliot BodinIF Hallby SOK19:23+4:3215:01
8Niclas BodinIF Hallby SOK19:23+4:3215:01
10Charlotte EnarssonKöping-Kolsva OK19:42+4:5115:16
11Elna MartinssonMarkbygdens OK20:59+6:0816:15
12Eric FridénOK Gränsen28:56+14:0522:25
13Linus FridénOK Gränsen29:04+14:1322:31
14Charlotte FridénOK Gränsen29:08+14:1722:35
15Vilma HolgerssonUlricehamns OK33:46+18:5526:10
16Lucas BodinIF Hallby SOK35:25+20:3427:27
17Magda PerssonLindebygdens OK38:02+23:1129:28
18Maria RadakovitsSödertälje-Nykvarn OF38:21+23:3029:43
19Felicia RadakovitsSödertälje-Nykvarn OF38:23+23:3229:45
20Tove ErlandssonOK Södertörn41:51+27:0032:26
Frederik LindénOK Nackheej godkänd
Henric BrohedeOK Tyrej godkänd
Annica HolstenHestra IFej start

Öppen 3

1 730 m, 135 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan AbrahamssonBrattås CK13:097:36
2Tomas JohanssonAskersunds OK13:12+0:037:37
3Magnus OlssonJönköpings OK13:21+0:127:43
4Josefin HorndahlIF Rigor14:13+1:048:13
5Henrik JarelvIF Hallby SOK14:35+1:268:25
6Anders HaraldssonOK Kullingshof14:46+1:378:32
7Per GardIF Hallby SOK15:03+1:548:41
8Mattias (Gf) SalomonssonHalmstad OK15:41+2:329:03
9Annica AlmBrattås CK16:14+3:059:23
10Daniel TidstrandIF Hallby SOK16:16+3:079:24
11Josephine LinderothIF Hagen16:42+3:339:39
12Magnus KarlssonAskersunds OK16:44+3:359:40
13Jenny KarlssonAskersunds OK16:46+3:379:41
14Johan AnderssonHjobygdens OK16:56+3:479:47
15Anna WikFK Herkules16:57+3:489:47
16Sebastian NygrenOK Skogsvargarna18:12+5:0310:31
17Andreas SjögrenTidaholm SOK Sisu18:16+5:0710:33
17Lena JakobssonGamleby OK18:16+5:0710:33
19Pehr BodinOK Djerf18:22+5:1310:36
20Henrik JohanssonHalmstad OK18:25+5:1610:38
21Erica LaineDegerfors OK18:55+5:4610:56
22Matthias DahlbergGarphyttans IF18:58+5:4910:57
22Frida JohanssonNässjö OK18:58+5:4910:57
24Fredrik LundströmSträngnäs-Malmby OL19:05+5:5611:01
25Saara NummelinGarphyttans IF19:09+6:0011:04
26Emma WikströmOK Skogsvargarna19:10+6:0111:04
27Martina BengtssonFK Friskus-Varberg19:15+6:0611:07
28Therese EdlundAskersunds OK19:23+6:1411:12
29Jenny HorndahlIF Rigor19:35+6:2611:19
30Roland KarlssonSOK Träff19:46+6:3711:25
31Stephanie BaidaUlricehamns OK20:05+6:5611:36
32Helen KarlssonLerums SOK20:08+6:5911:38
33Maria Fyhr BodinIF Hallby SOK20:26+7:1711:48
34Anna HögbergOK Tranan20:37+7:2811:55
35Vilhelm LernevikIK Hakarpspojkarna20:38+7:2911:55
36Anna PlawskiOK Roxen20:40+7:3111:56
37Olle FrykfeldtIK Hakarpspojkarna20:44+7:3511:59
38Caroline BlohmOK Orinto20:51+7:4212:03
39Linnea EkmarkHjobygdens OK20:56+7:4712:06
40Hanna SundkvistOK Gränsen21:01+7:5212:08
41Malin NordlundIF Hagen21:26+8:1712:23
42Lova SöderströmVästerviks OK21:32+8:2312:26
43Magnus WidmarkAlmby IK21:35+8:2612:28
44Sara AnderssonVänersborgs SK21:51+8:4212:37
45Himla ErnfridssonVästerviks OK21:53+8:4412:38
46Ludvig NilssonStenungsunds OK21:59+8:5012:42
47Kristina HasselboSträngnäs-Malmby OL22:01+8:5212:43
47Isac BäckmanOK Motala22:01+8:5212:43
49Alice DegermanGamleby OK22:02+8:5312:44
50Magnus NilssonStenungsunds OK22:06+8:5712:46
51Kristina OlssonJönköpings OK22:11+9:0212:49
52Ulrika SamuelssonOK Skärmen22:14+9:0512:51
53Alma GullbrandIF Hagen22:17+9:0812:52
54Markus GrehnVästerviks OK22:21+9:1212:55
55Eva RoessnerKvillebyns SK22:39+9:3013:05
55Lena JohanssonOK Njudung22:39+9:3013:05
57Sumali SkottÅmåls OK22:41+9:3213:06
57Ulf PalmqvistOK Njudung22:41+9:3213:06
59Joakim WikströmOK Skogsvargarna22:42+9:3313:07
60Ingemar AhlbergOK Skogsvargarna23:00+9:5113:17
61Alice EinarssonBrattås CK23:14+10:0513:25
62Nora AxelssonOK 64 Torpa23:18+10:0913:28
63Henrik HovbäckOK Gränsen23:27+10:1813:33
64Tobias ErikssonÅmåls OK23:34+10:2513:37
65Sofia NystrandOK Klyftamo23:45+10:3613:43
66Katarina Eriksson