Officiell resultatlista för SM, natt, och Swedish League, #1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, natt, och Swedish League, #1
Arrangörsorganisation: Hässleholms OK
Datum: fredag 29 mars 2019

D18 Elit

6 080 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erika ÅkessonMarkbygdens OK46:13
2Alva SonessonFalköpings AIK OK47:39+1:26
3Ellen BlennowFalköpings AIK OK48:57+2:44
4Emma ErikssonEksjö SOK49:29+3:16
5Petrina CostermansJärla Orientering49:30+3:17
6Matilda LindhSundbybergs IK50:14+4:01
7Tilde BacklundOK Södertörn51:02+4:49
8Amanda GranqvistOK Ravinen51:31+5:18
9Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna51:41+5:28
10Sabina AumoKungälvs OK51:44+5:31
11Lisa ÅkessonMarkbygdens OK52:11+5:58
12Alicia LundgrenVäxjö OK53:05+6:52
13Hanna JohannessonRonneby OK53:15+7:02
14Emma LingIK Hakarpspojkarna53:32+7:19
15Elin NilssonAndrarums IF54:29+8:16
16Annick Meister (ej SM)OK Södertörn54:50+8:37
17Agnes LindblomMalmö OK54:58+8:45
18Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering55:17+9:04
19Lovisa WeidenSkåneslättens OL55:40+9:27
20Klara PerssonHalmstad OK56:02+9:49
21Märta LjungbergSjövalla FK56:05+9:52
22Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK56:13+10:00
23Kajsa BogrenSundbybergs IK56:57+10:44
24Maja PorleVäxjö OK57:21+11:08
25Lisa OlssonTorsås OK57:27+11:14
26Clara SamuelssonOK Vivill57:46+11:33
27Nina PerssonHaninge SOK58:20+12:07
28Thea BökmanHelsingborgs SOK58:36+12:23
29Emilia BergströmOK Rodhen59:00+12:47
30Alma GustafssonSOK Aneby59:01+12:48
31Moa HjorthDomnarvets GOIF59:41+13:28
32Lovisa LagerHalmstad OK1:00:05+13:52
33Olivia AspIFK Göteborg Orientering1:00:36+14:23
34Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna1:00:58+14:45
35Hilda AxelssonFK Göingarna1:01:13+15:00
36Agnes BromanOK Roslagen1:01:22+15:09
37Sofia IversAttunda OK1:01:23+15:10
38Ebba LindOK Skärmen1:02:01+15:48
39Elsa NilssonDomnarvets GOIF1:02:51+16:38
40Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF1:02:57+16:44
41Sigrid CarlssonSundbybergs IK1:03:38+17:25
42Lovisa HambäckLånghundra IF1:03:44+17:31
43Emmy PalmFK Boken1:03:48+17:35
44Elin LindbladOK Djerf1:04:05+17:52
45Klara JohanssonVästvärmlands OK1:04:07+17:54
46Ebba OttossonGävle OK1:05:39+19:26
47Isabella AumoKungälvs OK1:06:16+20:03
48Klara HöglundEksjö SOK1:06:19+20:06
49Moa WallenborgLunds OK1:07:48+21:35
50Moa KarlssonOK Hammaren1:08:00+21:47
51Alice OlvegårdFK Göingarna1:08:07+21:54
52Nicolina MobergOK Tyr1:09:37+23:24
53Alva NystedtSkåneslättens OL1:10:37+24:24
54Linnea SkalbergBredaryds SOK1:11:15+25:02
55Katarina NorrbyOK Södertörn1:11:51+25:38
56Amelie RajanIFK Lidingö SOK1:13:49+27:36
57Tuva NylundBredaryds SOK1:14:27+28:14
Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Signe NilssonNyköpings OKej godkänd
Clara JohanssonOK Skärmenej godkänd
Emilia EngelOK Ravinenej godkänd
Ellika GrothKungälvs OKej start
Hanna LundbergOK Renenej start
Alice MarmelidOK Roxenåterbud
Sofia PalmFK Bokenåterbud
Elin RindstigSOK Viljanåterbud
Moa AlsiöIF Hagenåterbud
Tove PetterssonOK Roxenåterbud
Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarnaåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!