Officiell resultatlista för Ungdomsserien deltävling 5 - Final

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien deltävling 5 - Final
Arrangörsorganisation: Stjärnorps SK
Datum: lördag 15 september 2018

D14

3 630 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida HjortOK Roxen31:318:40
2Sigrid ForsmanLinköpings OK32:00+0:298:48
3Ellen LindforsBjörkfors GOIF36:05+4:349:56
4Alva ForsmanLinköpings OK41:45+10:1411:30
5Mindra LangerOK Roxen43:26+11:5511:57
6Malva ÖsterbergOK Eken1:16:31+45:0021:04
Lova FrodinOK Roxenej start

H14

3 630 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob PåledalOK Roxen24:256:43
2Ludvig EronnLinköpings OK26:34+2:097:19
3Rasmus PåledalOK Roxen26:37+2:127:19
4Arvid SvenssonBjörkfors GOIF27:38+3:137:36
5Samuel KleinBjörkfors GOIF32:38+8:138:59
6Albin KjellbergBjörkfors GOIF32:54+8:299:03
7Mattias JosefssonOK Roxen36:36+12:1110:04
8Elis BönnerBjörkfors GOIF37:08+12:4310:13
9Rasmus VibergOK Roxen40:49+16:2411:14
10Theodor ThomassenLinköpings OK49:24+24:5913:36
11Marcus PetterssonOK Roxen52:53+28:2814:34

D12

2 880 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba SkullmanLinköpings OK19:426:50
2Stina SöderqvistLinköpings OK23:26+3:448:08
3Tove PihlströmOK Roxen24:21+4:398:27
4Tilde EvebornOK Roxen24:29+4:478:30
5Hannah ÅkerblomLinköpings OK24:51+5:098:37
6Frida SamuelssonBjörkfors GOIF25:02+5:208:41
7Jennifer NyströmOK Roxen28:04+8:229:44
8Alva LindforsBjörkfors GOIF39:38+19:5613:45
9Ida EkholmBjörkfors GOIF42:28+22:4614:44
10Line NidebornOK Roxen43:06+23:2414:57
11Tova KihlbergLinköpings OK58:26+38:4420:17

H12

2 880 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin ÅttingLinköpings OK17:436:09
2Mille LangerOK Roxen20:29+2:467:06
3Otto ÅkerblomLinköpings OK21:15+3:327:22
4Theo ÅrbrinkLinköpings OK24:29+6:468:30
5Oscar KjellmanLinköpings OK26:27+8:449:11
6Linus SöderbergLinköpings OK29:06+11:2310:06
7Adrian SandellOK Roxen33:44+16:0111:42
8Ludvig MagnussonOK Roxen36:10+18:2712:33
9Melker FyrstenOK Eken39:51+22:0813:50
10Ludvig ErikssonLinköpings OK45:56+28:1315:56
11Vilhelm ThomassenLinköpings OK50:24+32:4117:30
12Hugo RantzerLinköpings OK57:02+39:1919:48
Joel FrodinOK Roxenej start

D10

2 280 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida SöderqvistLinköpings OK25:5011:19
2Tilde SöderbergLinköpings OK26:56+1:0611:48
3Stina WallinOK Roxen28:10+2:2012:21
4Stina JonssonOK Roxen31:39+5:4913:52
5Saga LindellOK Roxen31:49+5:5913:57
6Stina KleinBjörkfors GOIF33:52+8:0214:51
7Linnéa PåledalOK Roxen34:06+8:1614:57
8Tyra FyrstenOK Eken34:57+9:0715:19
9Amanda BlomvallLinköpings OK35:40+9:5015:38
10Ebba HaapaniemiOK Roxen36:11+10:2115:52

H10

2 280 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Love OtterströmLinköpings OK19:258:30
2Lukas LarssonOK Roxen20:05+0:408:48
3Hugo AldénOK Roxen20:16+0:518:53
4Felix NidebornOK Roxen20:28+1:038:58
5Edwin OtterborgIK Hakarpspojkarna20:47+1:229:06
6Karl KullbergBjörkfors GOIF20:49+1:249:07
7Fredrik SelldinStjärnorps SK25:48+6:2311:18
8Teodor SparfStjärnorps SK25:52+6:2711:20
9Oskar SelldinStjärnorps SK27:53+8:2812:13
10Arvid BomanLinköpings OK29:11+9:4612:47
11Linus FredsbergOK Roxen29:41+10:1613:01
12Erik SjöstrandLinköpings OK31:13+11:4813:41
13Axel NygårdhsBjörkfors GOIF31:16+11:5113:42
14Anton NinoOK Roxen44:48+25:2319:38
15Ivar KihlbergLinköpings OK1:03:25+44:0027:48
Ebbe ArlidStjärnorps SKej godkänd

Inskolning

1 380 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emil AnderssonOK Roxenfullföljt
Adam BingerudLinköpings OKfullföljt
Adam DjerfstenLinköpings OKfullföljt
Jakob EvebornOK Roxenfullföljt
Eliot GrahamOK Roxenfullföljt
Arvid JeanssonLinköpings OKfullföljt
Oskar JeanssonLinköpings OKfullföljt
Sofia LarssonOK Roxenfullföljt
Arvid NobrantOK Roxenfullföljt
Tilda NygårdhsBjörkfors GOIFfullföljt
Ella SandhOK Roxenfullföljt
Tuva SandhOK Roxenfullföljt
Einar SelldinStjärnorps SKfullföljt
Simon SöderbergLinköpings OKfullföljt
Elvira ÖsterbergOK Ekenfullföljt
Tora ArlidStjärnorps SKutgått

U1

2 280 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin NobrantOK Roxen25:0611:00
2Clara KnuthammarLinköpings OK27:06+2:0011:53
3Linea LarssonLinköpings OK27:56+2:5012:15
4Felicia OtterborgIK Hakarpspojkarna28:00+2:5412:16
5Ida KjellmanLinköpings OK33:46+8:4014:48
6Signe TillmarOK Eken34:18+9:1215:02
7Blanka HjertzénLinköpings OK34:28+9:2215:07
8Astrid GunnarssonLinköpings OK34:33+9:2715:09
9Oskar SjöstrandLinköpings OK37:01+11:5516:14
10Anna WiklundLinköpings OK39:14+14:0817:12
11Gustav BomanLinköpings OK41:33+16:2718:13
12Jakob RattfältLinköpings OK43:21+18:1519:00
13Levi OnelövOK Roxen45:22+20:1619:53
14Cicilia WiklundLinköpings OK51:36+26:3022:37
15Nils HendebyOK Roxen52:11+27:0522:53
16Ture SparfStjärnorps SK57:37+32:3125:16
17Gotfrid SparfStjärnorps SK57:41+32:3525:17

U2

2 880 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vera HelstadLinköpings OK32:2311:14
2Melwin GiftingOK Roxen35:11+2:4812:12
3Axel LengerLinköpings OK35:20+2:5712:16
4Axel AnderssonLinköpings OK40:35+8:1214:05
5Josefin CederholmLinköpings OK46:47+14:2416:14
6Elsa BingerudLinköpings OK46:48+14:2516:15
7Axel JeanssonLinköpings OK49:04+16:4117:02
8Lovis ÖsterbergOK Eken52:29+20:0618:13
9Jalmar OtterströmLinköpings OK1:17:25+45:0226:52
10Gerda ArlidStjärnorps SK1:35:47+1:03:2433:15
Selma EekOK Roxenej start

Öppen motion 3

3 190 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna HaglundOK Roxen39:4312:27
2Katja LarssonOK Roxen1:12:12+32:2922:37
Liselotte OnelövOK Roxenej start

Öppen motion 5

4 060 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ÅrbrinkLinköpings OK29:477:20
2Stefan NyströmOK Roxen32:27+2:407:59
3Elin KjellmanLinköpings OK33:42+3:558:18
4Roger KihlbergLinköpings OK36:31+6:448:59
5Johan FrodinOK Roxen36:35+6:489:00
6Markus KleinBjörkfors GOIF36:56+7:099:05
7Maria LillieströmOK Roxen42:08+12:2110:22
8Per JonssonOK Roxen46:55+17:0811:33
9Patrik GustavssonLinköpings OK47:26+17:3911:40
10Robert SöderbergLinköpings OK48:13+18:2611:52
11Annika RantzerLinköpings OK50:56+21:0912:32
12Mattias FredsbergOK Roxen53:36+23:4913:12
13Heli VibergOK Roxen1:24:36+54:4920:50
Martin LindforsBjörkfors GOIFej start

U3

3 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jessica FredsbergOK Roxen56:0717:35

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!