Officiell resultatlista för Nationaldagsmedeln med MTBO i Boden

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nationaldagsmedeln med MTBO i Boden
Arrangörsorganisation: I 19 IF
Datum: torsdag 6 juni 2019

Arvidsjaurs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Runar MarktinH80 (2)38:5718:32

Attunda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Linnéa DanielsD21 (5)40:45+11:3912:01

Bergnäsets AIK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Per ÖgrenH55 (5)31:05+0:319:55
2Tuva EngströmU2 (11)30:57+7:1314:27
2Fredrik LarssonÖppen 5 (17)27:55+1:5810:02
2Fredrik EngströmH45 (4)40:04+0:5411:49
3Maja StridsmanD12 (6)32:47+13:2913:29
3Oskar ÖqvistH21 (11)37:47+3:518:29
3Richard HolmgrenH60 (3)38:35+6:2212:19
4Isak IsozU1 (4)39:40+13:5425:06
6Vilda EngströmD12 (6)43:05+23:4717:43
6Ove RenbergH12 (7)41:03+21:5116:53
6Ãke GustafssonMTBO 7 km (13)50:52+15:346:45
6Markus IsozU2 (11)35:13+11:2916:27
7Per ÖgrenMTBO 7 km (13)52:29+17:116:58
9Ellen StridsmanU2 (11)38:20+14:3617:54
Gry HolmgrenÖppen 8 (14)utgått
Karin WennbergMTBO 4 km (9)ej start
Agnes IsozInskolning (9)ej godkänd

Bodens Bandyklubb OS

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Eva CederlundMTBO 4 km (9)33:158:13
2Kjell SandströmH65 (4)36:49+3:5013:14
3Kjell MörtbergH65 (4)48:30+15:3117:26
4Tobias OlssonÖppen 8 (14)44:48+13:5512:02
4Eje AnderssonH65 (4)50:58+17:5918:20
5Kjell SandströmMTBO 4 km (9)46:45+13:3011:34

Ej klubbansluten

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Magnus LindqvistÖppen 5 (17)ej godkänd

Gammelstads IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Anders AbrahamssonH55 (5)37:00+6:2611:49
8Anders AbrahamssonMTBO 7 km (13)53:09+17:517:03

I 19 IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Henken ErikssonH80 (2)46:35+7:3822:10

IFK Umeå

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Simon WallerÖppen 8 (14)30:538:18

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Elis VikströmInskolning (9)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Freja SkogfeldtInskolning (9)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Anna LundqvistÖppen 3 (10)24:34+1:0110:06

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Johan RutgerssonÖppen 5 (17)44:50+18:5316:07

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Wilhelm SandbergÖppen 8 (14)41:00+10:0711:01

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Anna LundqvistMTBO 4 km (9)42:30+9:1510:31

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Fredrik HanssonMTBO 4 km (9)42:37+9:2210:32

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Bengt NordeboMTBO 4 km (9)51:41+18:2612:47

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Mats OlanderMTBO 7 km (13)utgått

Mullsjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Ludvig DanforsH21 (11)48:27+14:3110:53

OK Renen

98 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ella TuressonD16 (4)35:5912:56
1Anders NordinH50 (4)38:5812:26
1Hjalmar EdinH10 (4)19:489:15
1Karl PerssonH12 Kort (1)24:3611:29
1Mirjam EdinD14 (2)30:1310:52
1Claes TuressonH21 (11)33:567:37
1Björn KempeÖppen 3 (10)23:339:41
1Vilma KuokkanenD10 (3)19:018:53
1Minna TuressonD12 (6)19:187:56
1Bo Sterner RuuthU1 (4)25:4616:18
1Vilgot KuokkanenH12 (7)19:127:54
1Fredrik LundströmH45 (4)39:1011:33
1Tim LundbergH14 (5)22:188:01
1Catrin IngvarssonD40 (2)33:5312:11
1Elsa LindblomÖppen 1 (1)25:1911:49
1Simon MarkströmH16 (3)32:0410:14
1Lena TuressonD21 (5)29:068:35
1Ellen BergkvistU2 (11)23:4411:05
1Martin SundinMTBO 7 km (13)35:184:41
2Iris BergkvistD12 (6)23:59+4:419:52
2Jonas HedlundH50 (4)44:45+5:4714:17
2Klara KivijärviD16 (4)36:33+0:3413:08
2Malte KempeH10 (4)21:49+2:0110:11
2Isa Sterner RuuthU1 (4)27:04+1:1817:07
2Irma IngvarssonD10 (3)19:26+0:259:04
2Melker WollbrandH12 (7)26:15+7:0310:48
2Anna AasaD18 (5)36:02+0:1111:30
2Eric HasselströmH14 (5)24:23+2:058:46
2Kati RemesD40 (2)55:15+21:2219:52
2Hanna KivijärviMTBO 4 km (9)34:46+1:318:36
2Fredrik EngströmMTBO 7 km (13)36:00+0:424:46
3Linda LundbergÖppen 5 (17)32:58+7:0111:51
3Albin BerggrenH10 (4)29:07+9:1913:36
3Olov PerssonÖppen 3 (10)32:37+9:0413:25
3Svea RönnbäckD10 (3)33:17+14:1615:33
3Karin WollbrandMTBO 7 km (13)42:16+6:585:36
3Arvid IngvarssonH14 (5)29:06+6:4810:28
3Oskar ErikssonH16 (3)49:23+17:1915:46
4Malin Kronholm BergkvistÖppen 5 (17)33:35+7:3812:04
4Ellen SvedenbjörkU2 (11)33:05+9:2115:27
4Thomas JohanssonH21 (11)42:24+8:289:31
4Anders BrännströmH50 (4)56:17+17:1917:58
4Arthur KarlssonH10 (4)53:58+34:1025:13
4Sven ÖrnerlingH55 (5)37:16+6:4211:54
4Matilda AasaD16 (4)52:14+16:1518:47
4Hulda LindqvistD12 (6)33:56+14:3813:57
4Viktor JonssonH12 (7)29:02+9:5011:56
4Ove JohanssonH45 (4)1:01:31+22:2118:08
4Emmie LindbäckD18 (5)41:57+6:0613:24
4Sofia LundbergD21 (5)45:53+16:4713:32
4Daniel GranlundMTBO 7 km (13)46:12+10:546:08
5Peter LundbergÖppen 8 (14)45:42+14:4912:17
5Emil HedströmU2 (11)34:33+10:4916:08
5Selma MurbeckD12 (6)38:52+19:3415:59
5Elias HedströmH12 (7)33:10+13:5813:38
5Björn SvanbergÖppen 3 (10)33:33+10:0013:48
5Linus NordinH14 (5)41:09+18:5114:48
5Moa EngströmD18 (5)47:07+11:1615:03
5Emma HedlundD21 (5)46:52+17:4613:49
5Freja SternerÖppen 5 (17)34:34+8:3712:26
6Jonas LundbergH21 (11)46:58+13:0210:33
6Tomas HedströmÖppen 8 (14)55:35+24:4214:56
6Sara BrännströmÖppen 5 (17)39:37+13:4014:15
6Karl LindblomÖppen 3 (10)38:52+15:1915:59
7Anna BrännströmÖppen 3 (10)44:03+20:3018:07
7Elias Levén EngströmU2 (11)35:24+11:4016:32
7Emil EngströmH12 (7)42:33+23:2117:30
7Vilma KuokkanenMTBO 4 km (9)56:22+23:0713:57
8Linda JonssonÖppen 3 (10)45:56+22:2318:54
8Ulrika LarssonÖppen 5 (17)40:43+14:4614:38
8Iris BergkvistMTBO 4 km (9)1:01:21+28:0615:11
9Samuel JonssonMTBO 4 km (9)1:16:19+43:0418:53
9Lind JonssonÖppen 3 (10)47:52+24:1919:41
9Martin HasselströmH21 (11)50:52+16:5611:25
9Mikael SundbergMTBO 7 km (13)53:28+18:107:06
9Kristina SvedenbjörkÖppen 5 (17)42:22+16:2515:14
10Karolina BennitzÖppen 8 (14)1:03:36+32:4317:05
10Sylvia BrännströmÖppen 3 (10)1:06:32+42:5927:22
10Jan HäggrotH21 (11)57:37+23:4112:56
10Urban ErikssonMTBO 7 km (13)1:01:05+25:478:06
11Klas EdinÖppen 8 (14)1:05:34+34:4117:37
12Jimmy BergkvistÖppen 8 (14)1:16:30+45:3720:33
13Lukas StridsmanMTBO 7 km (13)1:03:26+28:088:25
13Ylva NilssonÖppen 8 (14)1:16:55+46:0220:40
13Anna LindblomÖppen 5 (17)50:34+24:3718:11
14Anders RönnbäckÖppen 8 (14)1:30:51+59:5824:25
14Kristina HedströmÖppen 5 (17)51:00+25:0318:20
15Anders RuuthÖppen 5 (17)56:28+30:3120:18
John BroströmInskolning (9)fullföljt
Selma EdinInskolning (9)fullföljt
Elsa GranlundInskolning (9)fullföljt
Victor GranlundInskolning (9)fullföljt
Tyra Levén EngströmInskolning (9)fullföljt
Maria SvanbergD50 (2)ej godkänd
Emma EngströmÖppen 5 (17)ej godkänd
Ludvig KarlssonH12 Kort (1)utgått
Cecilia LundÖppen 8 (14)utgått
Klara KivijärviMTBO 4 km (9)utgått
Hedda EdinD12 (6)ej start
Sofia MarkströmD14 (2)ej start
Vera EdeskärD12 (6)ej start
Emma HasselströmD14 (2)ej start
Björn SamuelssonH55 (5)ej start
Magdalena LindvallD40 (2)ej start
Oskar IngvarssonH16 (3)ej start
Siri EdeskärU2 (11)ej start
Torkel Lund JungU2 (11)ej start
Samuel JonssonÖppen 5 (17)ej start
Tommy EdeskärÖppen 8 (14)ej start
Albin WollbrandMTBO 4 km (9)ej start

Piteå IF Orienteringsklubb

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ann PerssonD75 (1)39:0318:35
1Torbjörn LundbergH65 (4)32:5911:51
1Irene DanielssonD65 (1)1:12:0729:26
1Daniel LundbergÖppen 5 (17)25:579:20
7Jakob LindehagH21 (11)47:48+13:5210:44

Seskarö IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ingvar IsakssonH55 (5)30:349:45
9Rebecka TohlerudÖppen 8 (14)1:03:06+32:1316:57

Skellefteå OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Stefan ErikssonÖppen 8 (14)1:01:51+30:5816:37

Sundsvalls OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Truls LindholmH21 (11)ej start

Suunta 2000

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Marko VapaH21 (11)35:35+1:397:59

Ulricehamns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Karin BjörnlingerD21 (5)43:10+14:0412:44

Vittjärvs IK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Emilia WickbomD16 Kort (1)39:2914:12
1Anette LundströmD50 (2)38:0013:40
2Moa LundgrenD14 (2)52:30+22:1718:53
2Aron BlomqvistH16 (3)45:27+13:2314:31
2Peter westinÖppen 8 (14)34:03+3:109:09
3Hannes PellaU2 (11)31:32+7:4814:44
3Evelina DicanderU1 (4)29:06+3:2018:25
3Anders KillmeyH50 (4)45:23+6:2514:29
3Hugo PellaH12 (7)27:01+7:4911:07
3Mattias LundgrenH45 (4)52:31+13:2115:29
3Ellen KillmeyD18 (5)41:01+5:1013:06
4Ulrika KeisuÖppen 3 (10)33:13+9:4013:40
4Mattias KillmeyH14 (5)32:10+9:5211:34
5Björn LundstenH55 (5)58:03+27:2918:32
7Roger NorinÖppen 5 (17)39:57+14:0014:22
8Frida KillmeyU2 (11)37:56+14:1217:43
10Lena LundstenÖppen 5 (17)44:11+18:1415:53
10Walter HemphäläU2 (11)39:13+15:2918:19
11Selma SundqvistU2 (11)42:26+18:4219:49
11Martin LundströmH21 (11)1:02:57+29:0114:08
12Stefan SundqvistÖppen 5 (17)46:27+20:3016:42
Arnis TokissInskolning (9)fullföljt
Rein PellaÖppen 8 (14)ej start

Älvsby IF OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sture NorénH60 (3)32:1310:17
1Agnes KarlssonD18 (5)35:5111:27
2Karl-Erik LindbäckH60 (3)36:22+4:0911:37Ladda ner rutt i gpx-format
3Edit KarlssonD16 (4)38:12+2:1313:44
5Håkan KarlssonH21 (11)46:29+12:3310:26
5Sture NorénMTBO 7 km (13)46:32+11:146:10
11Kristina NordeboMTBO 7 km (13)1:01:54+26:368:13
12Edit KarlssonMTBO 7 km (13)1:03:19+28:018:24

Övertorneå IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Ahti AasaÖppen 8 (14)56:29+25:3615:11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!