Officiell resultatlista för Ungdomsserien

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien
Arrangörsorganisation: Målilla OK
Datum: torsdag 23 augusti 2018

D16

3 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina LindSOK Viljan44:0212:34

H16

3 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel EvebornSOK Viljan35:2410:06
2Olle ErlandssonSOK Viljan37:02+1:3710:34
3Johan HanssonSOK Viljan40:23+4:5811:32
4Emil WahlströmSOK Viljan46:06+10:4113:10

D14

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vendela SturekSOK Viljan45:1915:06
2Allis NilssonVimmerby OK46:27+1:0715:29
3Minea SnickarsVimmerby OK56:08+10:4918:42
Klara HultbergSOK Viljanutgått

H14

3 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Theo LövdahlSOK Viljan26:368:52
2Gustav EvebornSOK Viljan31:33+4:5710:31
3Niklas HillströmVimmerby OK42:52+16:1614:17
4Casper SvenssonSOK Viljan46:53+20:1715:37
5William ElfstrandSOK Viljan47:10+20:3315:43
6Emil KreutnerSOK Viljan48:03+21:2716:01
7Alfred TyrbergSOK Viljan1:09:12+42:3623:04

D12

2 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna Axelsson m hjMålilla OK50:1919:21
2Stina SvenssonVimmerby OK52:28+2:0920:10

H12

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noa SnickarsVimmerby OK32:4112:34
2Elias HedHultsfreds OK38:29+5:4814:48
3Linus HanssonSOK Viljan43:12+10:3016:36

D10

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva JohanssonMålilla OK26:1812:31
2Olivia Johansson m hjMålilla OK28:17+1:5913:28

H10

2 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilgot TyrbergSOK Viljan14:286:53
2Wille Wahlström m hjSOK Viljan23:54+9:2511:22
3Vilgot Pernius m hjMålilla OK26:34+12:0512:39
4Hugo AssargårdHultsfreds OK27:54+13:2513:17
5Herman Wictorzon (H12 klass)SOK Viljan30:13+15:4414:23

Inskolning

1 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda EdvardssonHultsfreds OK31:3921:06
2Arvid EdvardssonHultsfreds OK31:40+0:0121:06

Bana A

4 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel AxelssonMålilla OK38:219:35
2Urban BillingHultsfreds OK39:23+1:019:50
3Göran SvensonSOK Viljan39:30+1:089:52
4Gustaf NilssonVimmerby OK45:02+6:4011:15
5Jonas AxelssonMålilla OK46:35+8:1311:38
6Johan EvebornSOK Viljan47:13+8:5111:48
7Martin HedHultsfreds OK48:55+10:3312:13
8Anders NilssonVimmerby OK49:25+11:0312:21
9Åke ArvidssonHultsfreds OK49:48+11:2612:27
10Arne ErlandssonSOK Viljan50:34+12:1212:38
11Per-Göran BernMålilla OK50:56+12:3412:44

Bana B

3 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina MellbergMålilla OK44:0114:11
2Torbjärn SvenssonVimmerby OK45:25+1:2414:39
3Kenneth AntonssonVimmerby OK45:32+1:3114:41
4Martina SturekSOK Viljan46:03+2:0214:51
5Carola BillingHultsfreds OK47:43+3:4215:23
6Robert BillingHultsfreds OK47:43+3:4215:23
7Annsofi JohanssonHultsfreds OK54:52+10:5117:41
8Annelie NylanderHultsfreds OK54:53+10:5217:42
9Emmelie TyrbergSOK Viljan1:04:08+20:0720:41

Bana C

1 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid SnickarsVimmerby OK30:2315:59
2Lars SvenssonSOK Viljan32:21+1:5717:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!