Officiell resultatlista för DM, natt, Stockholm + Södermanland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Stockholm + Södermanland
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Stockholms Orienteringsförbund / Södermanlands OF
Datum: fredag 6 september 2019

Klasser: Visa alla | U2 | Ö1 | Ö3 | Ö5 | Ö7 | Ö8 | Ö9 | D10 Stockholm | D10 Södermanland | H10 Stockholm | H10 Södermanland | D12 Stockholm | D12 Södermanland | H12 Stockholm | H12 Södermanland | D14 Stockholm | D14 Södermanland | H14 Stockholm | H14 Södermanland | D16 Stockholm | D16 Södermanland | H16 Stockholm | H16 Södermanland | D18 Stockholm | D18 Södermanland | H18 Stockholm | H18 Södermanland | D20 Stockholm | D20 Södermanland | H20 Stockholm | H20 Södermanland | D21 Stockholm | D21 Södermanland | H21 Stockholm | H21 Södermanland | D35 Stockholm | D35 Södermanland | H35 Stockholm | H35 Södermanland | D40 Stockholm | D40 Södermanland | H40 Stockholm | H40 Södermanland | D45 Stockholm | D45 Södermanland | H45 Stockholm | H45 Södermanland | D50 Stockholm | D50 Södermanland | H50 Stockholm | H50 Södermanland | D55 Stockholm | D55 Södermanland | H55 Stockholm | H55 Södermanland | D60 Stockholm | D60 Södermanland | H60 Stockholm | H60 Södermanland | D65 Stockholm | D65 Södermanland | H65 Stockholm | H65 Södermanland | D70 Stockholm | D70 Södermanland | H70 Stockholm | H70 Södermanland | D75 Stockholm | D75 Södermanland | H75 Stockholm | H75 Södermanland | D80 Stockholm | D80 Södermanland | H80 Stockholm | H80 Södermanland

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Öppen 8

3 800 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erik MattssonJärla Orientering44:57
2Lars SpånbergOK Ravinen53:07+8:10
3Klaus KrischanEnnstal56:17+11:20
4Niclas NilssonOK Österåker59:32+14:35
5Ruhdi KarlssonVästerås SOK59:53+14:56
6Peter BergmanTullinge SK1:02:24+17:27
7Jacob SvenssonSöders-Tyresö1:04:45+19:48
8Daniel HelanderTullinge SK1:06:15+21:18
9Alexander KaragiannisTrosabygdens OK1:07:46+22:49
10Andreas GrunderJärfälla OK1:10:19+25:22
11Johan ClaessonKlubblös1:13:56+28:59
12Robert HögforsTrosabygdens OK1:22:02+37:05
13Mats FanellOK Älvsjö-Örby1:25:10+40:13
14Oliver JonssonAttunda OK1:43:26+58:29
15Fredrik JonssonAttunda OK1:43:27+58:30
Nicklas BerneklintWaxholms OKej godkänd
Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OLej godkänd
Anneli WendeliusIFK Lidingö SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!