Officiell resultatlista för DM, natt, Stockholm + Södermanland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Stockholm + Södermanland
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Stockholms Orienteringsförbund / Södermanlands OF
Datum: fredag 6 september 2019

Klasser: Visa alla | U2 | Ö1 | Ö3 | Ö5 | Ö7 | Ö8 | Ö9 | D10 Stockholm | D10 Södermanland | H10 Stockholm | H10 Södermanland | D12 Stockholm | D12 Södermanland | H12 Stockholm | H12 Södermanland | D14 Stockholm | D14 Södermanland | H14 Stockholm | H14 Södermanland | D16 Stockholm | D16 Södermanland | H16 Stockholm | H16 Södermanland | D18 Stockholm | D18 Södermanland | H18 Stockholm | H18 Södermanland | D20 Stockholm | D20 Södermanland | H20 Stockholm | H20 Södermanland | D21 Stockholm | D21 Södermanland | H21 Stockholm | H21 Södermanland | D35 Stockholm | D35 Södermanland | H35 Stockholm | H35 Södermanland | D40 Stockholm | D40 Södermanland | H40 Stockholm | H40 Södermanland | D45 Stockholm | D45 Södermanland | H45 Stockholm | H45 Södermanland | D50 Stockholm | D50 Södermanland | H50 Stockholm | H50 Södermanland | D55 Stockholm | D55 Södermanland | H55 Stockholm | H55 Södermanland | D60 Stockholm | D60 Södermanland | H60 Stockholm | H60 Södermanland | D65 Stockholm | D65 Södermanland | H65 Stockholm | H65 Södermanland | D70 Stockholm | D70 Södermanland | H70 Stockholm | H70 Södermanland | D75 Stockholm | D75 Södermanland | H75 Stockholm | H75 Södermanland | D80 Stockholm | D80 Södermanland | H80 Stockholm | H80 Södermanland

Centrum OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Sara JonassonD35 Stockholm (6)1:18:50+15:4913:08
5Karin FägerlindD40 Stockholm (10)54:06+6:5210:49
6Jorrit BoekelH35 Stockholm (7)1:17:03+19:3510:51
6Linus RisplingH40 Stockholm (13)1:01:01+10:089:41
7Joel BerringH40 Stockholm (13)1:04:47+13:5410:16
7Sören OlssonÖppen 7 (27)44:05+6:3614:41
7Christofer NäsholmH35 Stockholm (7)1:22:39+25:1111:38
9Janne NilssonH55 Stockholm (33)54:08+9:549:10
10Agnes ThorÖppen 5 (21)46:35+13:5016:38
11Aija SadurskisÖppen 3 (12)1:09:50+46:1224:56
12Niclas PeterssonH40 Stockholm (13)1:44:17+53:2416:33
19Malin SundebyÖppen 7 (27)1:09:55+32:2623:18
21Per-Anders LindgrenH55 Stockholm (33)1:05:45+21:3111:08
Henrik HellborgH40 Stockholm (13)ej godkänd
Jonas LindholmH35 Stockholm (7)ej start
Andreas LundstenH21 Stockholm (10)ej start
Henrik LundgrenH40 Stockholm (13)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!