Officiell resultatlista för Kylk(l)ampen deltävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kylk(l)ampen deltävling 3
Arrangörsorganisationer: Deje SF / Sisu Forshaga SK
Datum: onsdag 19 december 2018

Långa

6 890 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan SöderlundOK Tyr56:518:15
2Henric BrohedeOK Tyr59:37+2:468:39
3Jan OlmKils OK1:00:09+3:188:43
Viktor SkoogKils OKutgått

Mellan

4 990 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik NordströmOK Älgen43:318:43
2Mats LiljaOK Älgen45:31+2:009:07
3Anders HedqvistOK Tyr45:52+2:219:11
4Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK46:18+2:479:16
5Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro46:44+3:139:21
6Mats BergenfurIK Vikings OK46:56+3:259:24
7Elin ErikssonVästvärmlands OK47:13+3:429:27
8Mikael RööhsSkattkärrs SOK48:40+5:099:45
9Jonas BergenfurSkattkärrs SOK48:52+5:219:47
10Magnus NordströmKils OK50:40+7:0910:09
11Erik ForsgrenOK Tyr52:50+9:1910:35
12Erik ErikssonOK Älgen54:54+11:2311:00
13Mikael NybergSkattkärrs SOK58:51+15:2011:47
14Bengt JohanssonOK Tyr1:01:41+18:1012:21
15Örjan BeckiusOK Tyr1:02:35+19:0412:32
Mattias PerssonOK Tyrej start
David WästlundOK Tyrej start

Korta

3 650 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton JonssonOK Tyr25:337:00
2Lina UllerKils OK28:48+3:157:53
3Linus NilssonOK Tyr28:49+3:167:53
4Ulf SkoglundKils OK28:55+3:227:55
5Fredrik WestlundKils OK29:00+3:277:56
6Thomas HollowellOK Tyr29:08+3:357:58
7Julia ForsgrenOK Tyr31:05+5:328:30
8Erik SimesOK Tyr31:07+5:348:31
9Milla ForkéusOK Tyr31:13+5:408:33
10Ingrid KensbyOK Tyr31:14+5:418:33
11Olov ÖströmOK Tyr31:16+5:438:33
12Tone HollowellOK Tyr31:26+5:538:36
13Mats VesterbergOK Tyr31:55+6:228:44
14Alfred NybergSkattkärrs SOK32:03+6:308:46
15Angelica WikströmOK Tyr32:18+6:458:50
16Linn AnderssonOK Tyr33:13+7:409:06
17Stefan GunnarssonKristinehamns OK33:36+8:039:12
18Rebecka WestlundKils OK36:15+10:429:55
19Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK36:30+10:5710:00
20Ann HyvönenSkattkärrs SOK36:41+11:0810:03
21Mats KensbyOK Tyr36:53+11:2010:06
22Lars AnderssonOK Tyr37:47+12:1410:21
23Elisabeth ÖströmOK Tyr37:53+12:2010:22
24Jenny NybergSkattkärrs SOK39:24+13:5110:47
25Sven-Erik BrodinKristinehamns OK41:29+15:5611:21
Lina RööhsSkattkärrs SOKej start

Lätta

2 970 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar AnderssonOK Tyr24:548:23
2Sara Storm-AnderssonOK Tyr25:09+0:158:28
3Elias JosefssonVästvärmlands OK25:19+0:258:31
4Jenny GullqvistVästvärmlands OK25:29+0:358:34
5Ivar WikströmOK Tyr29:33+4:399:56
6Tina WestlundKils OK30:39+5:4510:19
7Ann-Sofie HultsvedOK Tyr30:44+5:5010:20
8Leif EricssonOK Tyr30:57+6:0310:25
9Karin MoodhOK Tyr33:18+8:2411:12

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!