Officiell resultatlista för Veteran OL SMOL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran OL SMOL
Arrangörsorganisation: Strängnäs-Malmby OL
Datum: tisdag 27 november 2018

A

3 480 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik OlssonHallstahammars OK22:066:21
2Inger OnsbringEskilstuna OL23:23+1:176:43
3Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF23:41+1:356:48
4Per MolinSödertälje-Nykvarn OF23:44+1:386:49
5Gabriella WadmanKöping-Kolsva OK23:50+1:446:50
6Svante SandbergSödertälje-Nykvarn OF24:39+2:337:05
7Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL25:26+3:207:18
8Göran LarssonSala OK25:31+3:257:19
9Stig LandstorpOK Tor25:44+3:387:23
10Yosief ArkebomSala OK26:15+4:097:32
11Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF26:41+4:357:40
12Frank NordahlSträngnäs-Malmby OL26:53+4:477:43
13Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK28:32+6:268:11
14Kurt Håkan AnderssonOK Tor28:34+6:288:12
15Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF28:38+6:328:13
16Leif WadmanKöping-Kolsva OK28:44+6:388:15
17Kurt ErikssonVandrarringen29:32+7:268:29
18Hans HolgerssonOK Måsen29:58+7:528:36
19Stig PedersonSödertälje-Nykvarn OF30:25+8:198:44
20Tommy LjungkvistÄrla IF31:34+9:289:04
21Peder WickströmArboga OK31:50+9:449:08
22Tommy WåhlinVästerås SOK33:46+11:409:42
23Sven AnderssonOK Hällen40:28+18:2211:37
24Ronny AnderssonIF Rune44:06+22:0012:40
Björn SveréusSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Per-Erik CarleniusKatrineholms OKej godkänd

B

3 110 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo LindkvistKöping-Kolsva OK26:378:33
2Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL26:42+0:058:35
3Håkan SöderqvistArboga OK28:19+1:429:06
4Olle ArmanNyköpings OK29:18+2:419:25
5Monica SvärdOK Klemmingen29:25+2:489:27
6Göran DavidssonOK Klemmingen29:56+3:199:37
7Lennart LundquistOK Nalle29:57+3:209:37
8Curt ThorénNyköpings OK30:37+4:009:50
9Knut-Åke HallebroOK Klemmingen30:41+4:049:51
10Göran SvärdOK Klemmingen30:47+4:109:53
11Lennart JohanssonOK Tor31:20+4:4310:04
12Bengt JönssonÅkers IF31:39+5:0210:10
13Lars-Erik ThofeltOK Klemmingen32:02+5:2510:18
14Lena HedmanHallstahammars OK32:43+6:0610:31
14Jerry HolmEskilstuna OL32:43+6:0610:31
16Jarl Erik PalmKjula IF33:09+6:3210:39
17Tomas KjellbergOK Klemmingen34:46+8:0911:10
18Ingemar GreisOK Måsen35:16+8:3911:20
19Lars NordSödertälje IF36:49+10:1211:50
20Louise-Marie NilssonOK Klemmingen42:50+16:1313:46
Sören JohanssonSala OKej godkänd

C

2 600 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats ErikssonSala OK22:568:49
2Leif JanssonEskilstuna OL24:04+1:089:15
3Karl-Robert MoqvistOK Tor24:18+1:229:20
4Inga JohanssonNyköpings OK24:30+1:349:25
5Ingemar JonssonHallstahammars OK24:32+1:369:26
6Lennart GustafssonOK Tisaren24:47+1:519:31
7Anders WelénKöping-Kolsva OK25:04+2:089:38
8Jan NellrupKlubblös25:07+2:119:39
9Jan EnesvedSödertälje IF25:31+2:359:48
10Bo MalmqvistOK Grip26:13+3:1710:05
11Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL26:45+3:4910:17
12Ove PetterssonArboga OK27:20+4:2410:30
13Lennart KarlssonOK Grip27:55+4:5910:44
14Åke ErikssonOK Grip28:00+5:0410:46
15Kerstin PalmKjula IF29:04+6:0811:10
16Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF29:30+6:3411:20
17Rolf LindblomOK Klemmingen30:12+7:1611:36
18Lars-Olov JohanssonSala OK32:13+9:1712:23
19Vincent LiljekvistIF Rune32:18+9:2212:25
20Kjell NilssonOK Klemmingen33:17+10:2112:48
21Sixten WesterlundSödertälje IF33:23+10:2712:50
22Lennart ErikssonOK Enen34:24+11:2813:13
23Margareta ErikssonOK Klemmingen34:49+11:5313:23
24Siv FrodinKöping-Kolsva OK35:32+12:3613:40
25Berit GustavssonSödertälje IF36:49+13:5314:09
26Lena SchultzOK Klemmingen37:37+14:4114:28
27Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK38:33+15:3714:49
28Stig GustavssonSödertälje IF40:08+17:1215:26
29Inger LundSala OK43:28+20:3216:43
Solveig TjernbergSödertälje IFej godkänd
Gittan JonssonKjula IFej godkänd

D

2 220 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils SkankeEskilstuna OL23:0210:22
2Gun SkankeEskilstuna OL25:22+2:2011:25
3Kristina WåhlinVästerås SOK26:28+3:2611:55
4Anders JohanssonNyköpings OK26:49+3:4712:04
5Johnny ErixonFellingsbro GOIF26:59+3:5712:09
6Jan BurellOK Enen27:24+4:2212:20
7Margareta JohanssonOK Tor28:45+5:4312:57
8Ann-Charlotte DuhanEskilstuna OL29:39+6:3713:21
9Rolf JanssonIF Rune30:08+7:0613:34
10Bengt DagermarkÄrla IF30:30+7:2813:44
11Barbro MelvingerOK Enen30:32+7:3013:45
12Margareta JönssonÅkers IF30:39+7:3713:48
13Lena JohanssonÅkers IF33:02+10:0014:52
14Stig LundinEskilstuna OL34:53+11:5115:42
Stig WesterbergOK Torej godkänd
Roland RohdeFellingsbro GOIFej godkänd

E

1 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart LundhÄrla IF22:3111:51
2Evy NordSödertälje IF27:06+4:3514:15
3Rolf JohanssonSödertälje IF31:17+8:4616:27
4Bengt-Olof BlidströmOK Tor36:44+14:1319:20
5Gun AnderssonEskilstuna OL43:50+21:1923:04
Ingrid LundinEskilstuna OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!