Officiell resultatlista för FUS Folkare undomsserie i Säter

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: FUS Folkare undomsserie i Säter
Arrangörsorganisation: Säterbygdens OK
Datum: tisdag 24 maj 2011

D16

3 710 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erika MickelsonAvesta OK33:168:58
Elina ArvidssonSäterbygdens OKej start

H16

3 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter AnderssonDalaportens OL33:018:53
2Anton HagLångshyttans AIK OK42:41+9:4011:30

H14

2 790 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik MoreliusStora Skedvi IK SOFF58:0520:49

D12

2 340 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tindra JernströmAvesta OK22:129:29
2Maja NorlingSäterbygdens OK23:04+0:529:51
3Rebecca ErikssonSäterbygdens OK33:00+10:4814:06
4Emma HansenAvesta OK37:15+15:0315:55
5Emelie ErikssonSäterbygdens OK38:10+15:5816:18
Cornelia LundénAvesta OKej start

H12

2 340 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil ArvidssonSäterbygdens OK26:4511:25
2Elias FredrikssonStora Skedvi IK SOFF27:49+1:0411:53
3Elias KorhonenAvesta OK34:24+7:3914:42
Florian RademacherLångshyttans AIK OKej start
Christoffer LindqvistLångshyttans AIK OKej start

D10

2 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia WannerAvesta OK25:0410:48
2Carolina LindqvistLångshyttans AIK OK34:23+9:1914:49

H10

2 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas EvaldssonIFK Hedemora OK26:1511:18

U1

2 310 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara JanssonAvesta OK21:389:21
2Linnea LarsenSäterbygdens OK22:03+0:259:32
3Lucas WannerAvesta OK23:55+2:1710:21
4Lina WestbomSäterbygdens OK25:45+4:0711:08
5Maja WetterskogAvesta OK26:13+4:3511:20
6Carl-Henrik LindqvistLångshyttans AIK OK27:04+5:2611:43
7Linus JernströmAvesta OK27:19+5:4111:49
8Anja MickelsonAvesta OK32:07+10:2913:54
9Linnea AsplundSäterbygdens OK37:18+15:4016:08
10Noah ErikssonAvesta OK38:07+16:2916:30
Örjan KlintIFK Hedemora OKej start
Maj-Britt KlintIFK Hedemora OKej start
Oskar LarssonLångshyttans AIK OKej start
Lova JåfsAvesta OKej start
Mimmi BartholdssonLångshyttans AIK OKej start
Saga MattssonDalaportens OLej start
Emmy Åmarck NordströmDalaportens OLej start
Liv NorbergAvesta OKej start
Victor ErikssonSäterbygdens OKej start
Linus AnderssonIFK Hedemora OKej start

U2

2 320 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton LindsnäsStora Skedvi IK SOFF24:3410:35
2Fredrik SternelandDalaportens OL24:48+0:1410:41
3Vilhelm AxolsStora Skedvi IK SOFF26:00+1:2611:12
4Tilde LarsenSäterbygdens OK27:06+2:3211:40
5Henrik SternelandDalaportens OL28:04+3:3012:05
6Hugo HammarströmStora Skedvi IK SOFF28:29+3:5512:16
7Klara ZachrissonLångshyttans AIK OK29:07+4:3312:33
8Sandra DahlstrandLångshyttans AIK OK30:13+5:3913:01
9Klara MoreliusStora Skedvi IK SOFF30:20+5:4613:04
10Mathilda SörhällSäterbygdens OK34:17+9:4314:46
11Oliver AsplundSäterbygdens OK34:58+10:2415:04
12Petra DahlstrandLångshyttans AIK OK36:34+12:0015:45
13Vera LarssonLångshyttans AIK OK39:40+15:0617:05
14Hilma HammarströmStora Skedvi IK SOFF42:24+17:5018:16
15Niklas SternelandDalaportens OL44:03+19:2918:59
Alma ErikssonSäterbygdens OKej start
Sabina RademacherLångshyttans AIK OKej start
Jocke JohanssonAvesta OKej start
Emma TapperLångshyttans AIK OKej start

U3

2 340 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Minna ZachrissonLångshyttans AIK OK28:3212:11
2Nina LarssonLångshyttans AIK OK29:19+0:4712:31
3Franek RademacherLångshyttans AIK OK29:36+1:0412:38

U4

2 790 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma DjärvAvesta OK54:4619:37

Öppen 10

4 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar SandbergSäterbygdens OK24:565:56
2Johanna MoreliusLångshyttans AIK OK47:49+22:5311:23
3Mattias NorlingSäterbygdens OK50:12+25:1611:57

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!