Officiell resultatlista för Motionsorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: tisdag 2 april 2019

Öppen 1

1 820 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen KarlssonOK Skogshjortarna25:3214:01
2Nils MagnussonOK Skogshjortarna41:28+15:5622:47
3Alma SchröderOK Skogshjortarna43:43+18:1124:01
4Peggie SvedjenäsOK Skogshjortarna54:16+28:4429:49
5Petronella SvedjenäsOK Skogshjortarna54:41+29:0930:02
Naemi GustavssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Sven TholénOK Skogshjortarnaej godkänd
Monica WelinOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen 3

2 550 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Calle WärnOK Skogshjortarna20:328:03
2Samuel JakobssonOK Skogshjortarna21:38+1:068:29
3Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna26:47+6:1510:30
4Olof TholénOK Skogshjortarna28:17+7:4511:05
5Albin SchröderOK Skogshjortarna28:24+7:5211:08
6Arvid BjörnstamOK Skogshjortarna28:48+8:1611:17
7Gustav AnderssonOK Skogshjortarna29:31+8:5911:34
8Oscar WärnOK Skogshjortarna30:56+10:2412:07
9Leon AxelssonOK Skogshjortarna37:00+16:2814:30
10Signe NygårdOK Skogshjortarna37:44+17:1214:47
11Monica WelinOK Skogshjortarna40:49+20:1716:00
12Amanda WalderstedtOK Skogshjortarna41:31+20:5916:16
13Sofia EkblomOK Skogshjortarna42:24+21:5216:37
14Linnea StenbaekOK Skogshjortarna42:46+22:1416:46
15Maja NygårdOK Skogshjortarna42:56+22:2416:50
15Alvin BerglöfOK Skogshjortarna42:56+22:2416:50
17Harriet AnderssonOK Skogshjortarna43:31+22:5917:03
18Gullveig SöderströmOK Skogshjortarna43:50+23:1817:11
19Claes SöderströmOK Skogshjortarna44:17+23:4517:21
20Alice AnderssonOK Skogshjortarna44:48+24:1617:34
21Sigrid EinåsOK Skogshjortarna44:49+24:1717:34
22Berit BarkestedtOK Kullingshof46:38+26:0618:17
23Karin JanssonOK Skogshjortarna50:25+29:5319:46
24Pia RagnmarkOK Skogshjortarna52:15+31:4320:29
25Kristina AnderssonOK Skogshjortarna52:55+32:2320:45
26Jessika ErixonOK Kullingshof53:29+32:5720:58
27Noel JäglidLinnéskolan1:02:29+41:5724:30
28Benjamin MallonLinnéskolan1:02:30+41:5824:30
29Jonatan NorrmanLinnéskolan1:02:33+42:0124:31
30Edvard WikhallLinnéskolan1:02:57+42:2524:41
31Esther AronstamOK Skogshjortarna1:07:26+46:5426:26
Matilda HolmgrenOK Skogshjortarnaej godkänd
Emmy SöderbergOK Skogshjortarnaej godkänd
Petter AndreassonOK Skogshjortarnautgått

Öppen 5

2 770 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noel BengtssonOK Skogshjortarna30:1110:53
2Viktor HedströmOK Skogshjortarna30:14+0:0310:54
3Börje ÖbergOK Skogshjortarna38:11+8:0013:47
4David NygårdOK Skogshjortarna39:39+9:2814:18
5Klara EberlénOK Skogshjortarna42:33+12:2215:21
6Hans VokseppOK Skogshjortarna43:51+13:4015:49
7Christine LundOK Skogshjortarna44:00+13:4915:53
8Anton LundOK Skogshjortarna44:01+13:5015:53
9Isabelle JarnelidOK Kullingshof47:55+17:4417:17
10Börje BjörnstamOK Skogshjortarna52:04+21:5318:47
11Eva ÖhrvallOK Skogshjortarna52:19+22:0818:53
12Ann Warma LaasOK Skogshjortarna54:36+24:2519:42
13Annika LindeOK Skogshjortarna55:31+25:2020:02
14Jens HallgrenOK Skogshjortarna56:14+26:0320:18
15Lisa CagnerOK Skogshjortarna58:11+28:0021:00
16Emil JohanssonOK Skogshjortarna58:15+28:0421:01
17Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna1:13:08+42:5726:24
18Mats EricssonOK Skogshjortarna4:29:33+3:59:221:37:18
Frida AhlinOK Skogshjortarnaej godkänd
Katarina ÖstlingOK Skogshjortarnaej godkänd
Frida NygårdOK Skogshjortarnaej godkänd
Carola VeltmanOK Skogshjortarnautgått

Öppen 7

2 080 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina ThernOK Skogshjortarna20:199:46
2Ebba ThernOK Skogshjortarna20:20+0:019:46
3Lennart HålsjöOK Skogshjortarna20:31+0:129:51
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna26:53+6:3412:55
5Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarna28:04+7:4513:29
6Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarna28:06+7:4713:30
7Stefan SvenssonOK Kullingshof34:34+14:1516:37
8Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna35:26+15:0717:02
9Monica IvarssonOK Skogshjortarna43:16+22:5720:48
10Barbro AnderssonOK Skogshjortarna49:14+28:5523:40

Öppen 8

3 750 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas KarlssonOK Skogshjortarna35:229:25
2Albin ÖstlingOK Skogshjortarna36:39+1:179:46
3Kalle JohanssonOK Skogshjortarna37:08+1:469:54
4Olof SvenssonOK Skogshjortarna37:48+2:2610:04
5Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna41:33+6:1111:04
6Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna41:39+6:1711:06
7Åsa HedströmOK Skogshjortarna42:27+7:0511:19
8Kent IvarssonOK Skogshjortarna44:20+8:5811:49
9Suzy LarssonOK Skogshjortarna44:45+9:2311:56
10Dan SjöholmHalmstad OK44:57+9:3511:59
11Roger WalderstedtOK Skogshjortarna47:36+12:1412:41
12Eva PedersenOK Skogshjortarna51:54+16:3213:50
13Björn ÅsénOK Skogshjortarna53:37+18:1514:17
14Kurt FredrixonOK Skogshjortarna1:05:57+30:3517:35
Johanna FredrixonOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen 9

5 310 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna35:396:42
2Andréas ThernOK Skogshjortarna36:08+0:296:48
3Karin ThernOK Skogshjortarna43:43+8:048:13
4Samuel BökeOK Skogshjortarna43:47+8:088:14
5Magnus BertilssonOK Skogshjortarna43:51+8:128:15
6Gary LarssonOK Skogshjortarna47:27+11:488:56
7Ludvig HedströmOK Skogshjortarna51:31+15:529:42
8Gustav HarrysonOK Skogshjortarna52:54+17:159:57
9Mikael LindeOK Skogshjortarna53:13+17:3410:01
10Stefan GustafssonOK Skogshjortarna54:04+18:2510:10
11Sara IvarssonOK Kullingshof54:54+19:1510:20
12Tobias AnderssonGöteborgs SK55:58+20:1910:32
13Stefan IsakssonOK Kullingshof59:09+23:3011:08
14Ingvar IvarssonOK Kullingshof59:43+24:0411:14
15Kjell EinarssonOK Skogshjortarna1:00:22+24:4311:22
Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarnaej godkänd
Erik JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Conny ErixonOK Kullingshofej godkänd
Mathias FredrixonOK Skogshjortarnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!