Officiell resultatlista för Vinterrace 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinterrace 7
Arrangörsorganisation: Uddevalla OK
Datum: söndag 24 februari 2019

D-kort

3 060 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alicia LundgrenUddevalla OK37:3112:15
2Hilma EkströmStenungsunds OK53:47+16:1617:34
3Linnea JohanssonUddevalla OK53:49+16:1817:35
4Caroline WessmarkOK Flundrehof58:45+21:1419:11
5Annika WessmarkOK Flundrehof58:50+21:1919:13
6Ulrika AppelgrenTrollhättans SOK1:06:28+28:5721:43
7Siri WallanderBrattås CK1:12:09+34:3823:34
Ebba CarlssonUddevalla OKej godkänd
Elin SundbergLjungskile FKej godkänd

H-kort

3 060 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK33:2710:55
2Leif OlofssonOK Flundrehof35:09+1:4211:29 Ladda ner rutt i gpx-format
3Per-Arne JohanssonVänersborgs SK35:54+2:2711:43
4Anton ArvidssonBrattås CK36:02+2:3511:46
5Lars EkbergTrollhättans SOK36:54+3:2712:03
6Cenny AppelgrenTrollhättans SOK37:36+4:0912:17
7Albin AppelgrenTrollhättans SOK37:55+4:2812:23
8Kenneth OlssonOK Skärmen42:58+9:3114:02
9Sven PerssonLjungskile FK46:13+12:4615:06
10Gabriel HogedalVänersborgs SK49:01+15:3416:01
11Malte AnderssonTrollhättans SOK49:48+16:2116:16
12Ville AbrahamssonBrattås CK50:32+17:0516:30
13Alvin JonassonSvanesunds GIF1:01:57+28:3020:14
14Nils EkströmStenungsunds OK1:02:31+29:0420:25
15Elias OhlssonBrattås CK1:04:19+30:5221:01
Johannes AnderssonVänersborgs SKej godkänd
Kjell-Arne FasthOK Skogsvargarnaej godkänd
Jan KjellströmSvanesunds GIFej godkänd
Gunnar PerssonSvanesunds GIFej godkänd
Joel SimonssonSvanesunds GIFej godkänd
Jakob SundbergLjungskile FKej godkänd
Karleric FranssonTrollhättans SOKej start

D-mellan

5 000 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny NymanVänersborgs SK45:049:00
2Andrea EnbomVänersborgs SK50:33+5:2910:06
3Jenny EkströmStenungsunds OK51:22+6:1810:16
4Katarina EnbomVänersborgs SK51:59+6:5510:23
5Alma AppelgrenTrollhättans SOK52:08+7:0410:25
6Gunilla EdgrenTrollhättans SOK52:15+7:1110:27 Ladda ner rutt i gpx-format
7Ida AnderssonVänersborgs SK52:42+7:3810:32
8Ulrika HellmanEj klubbansluten55:44+10:4011:08
9Malva ArvidssonBrattås CK57:43+12:3911:32
10Nina BejbomUddevalla OK58:01+12:5711:36
11Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna1:01:53+16:4912:22
12Kerstin BurmanKvillebyns SK1:03:04+18:0012:36
13Katrin PellméStenungsunds OK1:03:07+18:0312:37
14Lisa Hafstad WallanderBrattås CK1:04:08+19:0412:49
15Birgit HanssonHerrestads AIF1:05:07+20:0313:01
16Karin LaurellOK Flundrehof1:06:11+21:0713:14
17Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:06:38+21:3413:19
18Ingrid JessenFrämmestads IK1:08:47+23:4313:45
19Gunilla HogedalVänersborgs SK1:10:15+25:1114:03
Christina BirathStenungsunds OKej godkänd
Elsa EkUddevalla OKej godkänd
Linn EnbomVänersborgs SKej godkänd
Britt KarlssonStenungsunds OKej godkänd
Annette Falck LarssonVänersborgs SKej godkänd
Maja NymanVänersborgs SKej godkänd
Birgitta StenströmVänersborgs SKej godkänd
Sara AnderssonVänersborgs SKutgått

H-mellan

5 000 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy AnderssonVänersborgs SK38:037:36
2Joachim FribergIF Hagen42:45+4:428:33
3Liam HogedalVänersborgs SK48:23+10:209:40
4Johan SundbergLjungskile FK49:55+11:529:59
5Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna50:19+12:1610:03
6Viggo AnderssonTrollhättans SOK50:53+12:5010:10
7Odd WallanderBrattås CK51:01+12:5810:12
8Petter AnderssonStenungsunds OK51:16+13:1310:15
9Lars HogedalVänersborgs SK52:05+14:0210:25
10Gunnar BejbomUddevalla OK52:21+14:1810:28
11Mats LindströmOK Skärmen53:46+15:4310:45
12Hedwig CrolsStenungsunds OK54:04+16:0110:48
13Lennart HermanssonStångenäs AIS54:43+16:4010:56
14Thomas KarlssonFrämmestads IK55:54+17:5111:10
15Stefan MillegårdSävedalens AIK57:31+19:2811:30
16Dan WidercrantzOK Skärmen58:17+20:1411:39
17Robert JessenFrämmestads IK58:22+20:1911:40 Ladda ner rutt i gpx-format
18Nils-Olof LarssonVänersborgs SK59:03+21:0011:48
19Mats KarlssonStenungsunds OK1:02:24+24:2112:28
20Hans EkbergTrollhättans SOK1:02:46+24:4312:33
21Roalh KlevelandKvillebyns SK1:03:01+24:5812:36
22Hans Andersson StrinningUddevalla OK1:03:28+25:2512:41
23Olof KarlssonUddevalla OK1:05:11+27:0813:02
24Eric HallqvistVänersborgs SK1:17:01+38:5815:24
25Arne AlfredssonUddevalla OK1:26:30+48:2717:18
26Oscar HallqvistVänersborgs SK1:40:22+1:02:1920:04
27Eleon CrolsStenungsunds OK1:42:33+1:04:3020:30
Alvin RösehagVänersborgs SKej godkänd
Jakob LaurellOK Flundrehofutgått
Bertil HermanssonStenungsunds OKej start

D-lång

6 290 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea GustafssonUddevalla OK52:148:18
2Ebba LindOK Skärmen59:49+7:359:30
3Emelie SvalinVänersborgs SK1:01:56+9:429:50
4Alicia FribergIF Hagen1:08:01+15:4710:48
5Frida StrömgårdUddevalla OK1:09:54+17:4011:06
6Agnes GleisnerOK Skärmen1:23:43+31:2913:18

H-lång

6 290 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering42:096:42
2Johan HellmanVänersborgs SK42:52+0:436:48
3Robert EnbomVänersborgs SK48:37+6:287:43
4Ulrik OlssonBrattås CK48:46+6:377:45
5David AlménVänersborgs SK51:13+9:048:08
6Pär SvenssonStenungsunds OK57:48+15:399:11
7Jan HanssonStenungsunds OK1:00:40+18:319:38
8Erik LundStenungsunds OK1:05:16+23:0710:22
9Arne LundStenungsunds OK1:11:51+29:4211:25
10Hjalmar OlssonUddevalla OK1:13:27+31:1811:40
Johan LundStenungsunds OKej godkänd
Magnus ArvidssonBrattås CKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!