Officiell resultatlista för Njudungszonens ungdomsserie

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Njudungszonens ungdomsserie
Arrangörsorganisationer: Bodafors OK / IFK Stockaryd / IFK Sävsjö / OK Bävern / OK Njudung
Datum: onsdag 15 maj 2019

D16

3 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen TollOK Njudung34:379:53

H16

3 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar HultgrenOK Njudung28:008:00
2Alexander GustafssonOK Njudung34:02+6:029:43
3Gustaf JohanssonOK Njudung35:28+7:2810:08
4Olle PetersénOK Njudung36:40+8:4010:28
5Linus NorénOK Njudung39:03+11:0311:09

D14

2 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia GustafssonOK Njudung28:3310:11
2Alice HallOK Bävern31:44+3:1111:20
3Evanna JohanssonOK Njudung37:34+9:0113:25
4Elsa ClaessonIFK Stockaryd44:35+16:0215:55

H14

2 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilhelm KarmetunOK Njudung27:439:53
2Matti JohanssonOK Njudung28:43+1:0010:15
3Hugo HedströmOK Bävern29:37+1:5410:34
4Emil KarlssonOK Bävern36:26+8:4313:00
5Max OlssonIFK Sävsjö39:56+12:1314:15
6Alvin JohanssonOK Njudung42:18+14:3515:06
Edvin SundlingOK Njudungej godkänd
Edwin SundlingOK Njudungutom tävlan

D12

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tindra DavidssonOK Bävern28:4711:30
2Elsa HallOK Bävern30:45+1:5812:18
3Jana Rifa BernardinoIFK Sävsjö37:50+9:0315:08
4Loviza KarlssonOK Bävern39:51+11:0415:56
Emma SigfridssonOK Bävernutom tävlan

H12

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Selvin AnderssonOK Bävern24:279:46
2Luka UzurBodafors OK29:42+5:1511:52
3Elias KarlssonOK Bävern33:28+9:0113:23
Gustaf KarlssonOK Njudungej godkänd
Albin EhrnborgOK Bävernutom tävlan

D10

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina AnderssonOK Bävern20:0910:04
Ebba SundlingOK Njudungej godkänd
Ebba SundlingOK Njudungutom tävlan

H10

2 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel KarlssonOK Njudung17:438:51
2Hampus KarlssonOK Bävern19:42+1:599:51
3Rufus HedströmOK Bävern53:44+36:0126:52
Rasmus SanderOK Njudungutom tävlan
Liam RomanBodafors OKutom tävlan

U1

1 800 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara CedermarkIFK Sävsjö12:557:10
2Tilde BardhOK Bävern16:12+3:179:00
3Liam FjärrnäsOK Bävern16:42+3:479:16
4Elisa Ljungkvist StarkmanIFK Sävsjö18:24+5:2910:13
5Stella NilssonIFK Sävsjö18:28+5:3310:15
6Linnea Hylén DahlbergIFK Stockaryd18:58+6:0310:32
7Emilia AxelssonIFK Stockaryd19:20+6:2510:44
8Joel KarlssonOK Njudung20:06+7:1111:10
9Liam RostedtBodafors OK22:24+9:2912:26
10Hilma KarlssonOK Njudung24:00+11:0513:20
11Agnes SundbergBodafors OK24:04+11:0913:22
12Märta ClaessonIFK Stockaryd24:32+11:3713:37
13Tage IsakssonIFK Sävsjö24:35+11:4013:39
14Ebba KarlssonOK Bävern33:29+20:3418:36
Molly ArnessonIFK Sävsjöutom tävlan
Oskar TollOK Njudungutom tävlan
Alvar NordstrandIFK Stockarydutom tävlan
Meja ArnessonIFK Sävsjöutom tävlan
Razmus LundgrenOK Bävernutom tävlan
Nowa HultinIFK Sävsjöutom tävlan
Viktor BerggrenIFK Sävsjöutom tävlan
Alva LundgrenOK Bävernutom tävlan

U2

2 500 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carin CedermarkIFK Sävsjö27:5511:10
2Hilma SigfridssonOK Bävern37:47+9:5215:06
3Fabian NordstrandIFK Stockaryd38:03+10:0815:13
4Oscar AdolfssonIFK Sävsjö38:29+10:3415:23
5Tilda AdolfssonIFK Sävsjö39:44+11:4915:53
6Ester ÖhstlinIFK Sävsjö39:45+11:5015:54
7Daniela KarlssonBodafors OK40:33+12:3816:13
8Wilma BardhOK Bävern42:33+14:3817:01
9Elton KoprivicaBodafors OK51:29+23:3420:35
Wilton TörnkviztBodafors OKutom tävlan
Meja EhrnborgOK Bävernutom tävlan
Axel TollOK Njudungutom tävlan
Liam PeterssonIFK Sävsjöutom tävlan
Oskar BerggrenIFK Sävsjöutom tävlan
Oskar SanderOK Njudungutom tävlan

U3

2 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes LindstrandBodafors OK52:2518:43
Anton LindstrandBodafors OKutom tävlan
Kasper ArvedalIFK Sävsjöutom tävlan
Emil Svanberg-MörbergBodafors OKutom tävlan

Öppen motion 2

2 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa ErikssonOK Bävern24:469:54
2Anna SigfridssonOK Bävern24:48+0:029:55
3Annica JohanssonIFK Stockaryd51:49+27:0320:43
4Sabina JohanssonIFK Stockaryd51:52+27:0620:44

Öppen motion 4

3 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim KarmetunOK Njudung26:247:32
2Jonny JohanssonOK Njudung31:41+5:179:03
3Mikael M KarlssonOK Bävern34:58+8:349:59
4Rickard BardhOK Bävern36:03+9:3910:18
5Petra OlssonIFK Sävsjö40:11+13:4711:28
6Niklas ErikssonBodafors OK43:31+17:0712:26
Magnus JohanssonOK Njudungej godkänd
Mikael HallOK Bävernutom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!