Officiell resultatlista för Dag KM Alingsåskretsen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dag KM Alingsåskretsen
Arrangörsorganisation: OK Kullingshof
Datum: torsdag 9 maj 2019

D21

4 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia SjögrenOK Kullingshof44:349:54
Elsa JanssonJärla Orienteringej godkänd

H21

5 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik Ivarsson SandbergOK Denseln32:406:24
2Anton KarlssonOK Kullingshof36:04+3:247:04
3Mikael LindeOK Skogshjortarna44:40+12:008:45
4Pontus ForsbergOK Kullingshof44:43+12:038:46
5Johan LarssonOK Skogshjortarna45:01+12:218:49
6Emil AnderssonOK Kullingshof45:30+12:508:55
7Simon WallmanOK Kullingshof46:50+14:109:10
8Albin ÖstlingOK Skogshjortarna48:09+15:299:26
9Isak KällsmyrOK Kullingshof59:49+27:0911:43

D16

3 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma PetterssonOK Kullingshof34:059:28
2Ebba ThernOK Skogshjortarna35:53+1:489:58
3Agnes KamforsOK Kullingshof37:31+3:2610:25
4Isabelle JarnelidOK Kullingshof50:22+16:1713:59

H16

4 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna27:176:39
2Samuel BökeOK Skogshjortarna27:25+0:086:41
3Ludvig HedströmOK Skogshjortarna32:36+5:197:57
4Noel BengtssonOK Skogshjortarna34:40+7:238:27
5Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna36:11+8:548:49

D14

3 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina ThernOK Skogshjortarna23:537:57
2Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarna28:27+4:349:29

D12

2 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna24:538:53
2Signe NygårdOK Skogshjortarna33:37+8:4412:00
3Ella PetterssonOK Kullingshof39:04+14:1113:57

H12

2 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor HedströmOK Skogshjortarna18:586:46
2Samuel JakobssonOK Skogshjortarna20:28+1:307:18
3Arvid BjörnstamOK Skogshjortarna23:45+4:478:28
4Calle WärnOK Skogshjortarna25:03+6:058:56
5Albin SchröderOK Skogshjortarna28:54+9:5610:19
6Olof TholénOK Skogshjortarna29:54+10:5610:40
7William JosefssonOK Kullingshof56:15+37:1720:05
Alfred WestlinOK Kullingshofej start

D10

2 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Meja PetterssonOK Kullingshof21:2010:40
2Linnea FranssonOK Skogshjortarna22:29+1:0911:14
3Pennie SvedjenäsOK Skogshjortarna22:50+1:3011:25
4Cornelia MellbergOK Kullingshof25:25+4:0512:42
5Klara JeppssonOK Kullingshof26:00+4:4013:00
6Kerstin JohanssonOK Skogshjortarna30:59+9:3915:29
Ellen KarlssonOK Skogshjortarnaej start

H10

2 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle LaasOK Skogshjortarna17:428:51
2Eskil NygårdOK Skogshjortarna18:39+0:579:19
3Nils TholénOK Skogshjortarna19:04+1:229:32
4Henning AndreassonOK Skogshjortarna19:42+2:009:51
5Elmer KarleOK Skogshjortarna20:49+3:0710:24
6Sven TholénOK Skogshjortarna21:54+4:1210:57
7Leo BarkestedtOK Kullingshof22:43+5:0111:21
8Arvid LitzellOK Kullingshof33:23+15:4116:41
Oscar WärnOK Skogshjortarnaej start

D35

3 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ThernOK Skogshjortarna27:127:33
2Åsa HedströmOK Skogshjortarna30:36+3:248:30

H35

5 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mathias WärnOK Skogshjortarna36:237:08
2Emil AndreassonOK Skogshjortarna38:08+1:457:28
3Magnus BertilssonOK Skogshjortarna38:15+1:527:30
4Kristjan LaasOK Skogshjortarna38:27+2:047:32
5Andréas ThernOK Skogshjortarna43:08+6:458:27
6Max KarleOK Skogshjortarna53:18+16:5510:27
Gustav JonssonOK Skogshjortarnautgått

D45

3 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Suzy LarssonOK Skogshjortarna39:2810:57
2Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna44:08+4:4012:15

H45

4 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas LjungOK Kullingshof32:187:10
2Lars BjörkingOK Skogshjortarna39:37+7:198:48
3Conny ErixonOK Kullingshof41:39+9:219:15
4Gary LarssonOK Skogshjortarna42:36+10:189:28
5Mathias FredrixonOK Skogshjortarna43:07+10:499:34
6Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL50:15+17:5711:10
7Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL58:12+25:5412:56
Patrik SvedjenäsOK Skogshjortarnaej start
Torbjörn PetterssonOK Kullingshofej start

D55

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann Warma LaasOK Skogshjortarna35:5611:58
2Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna37:20+1:2412:26
3Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna47:03+11:0715:41
4Kerstin LarssonOK Skogshjortarna50:01+14:0516:40

H55

4 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell EinarssonOK Skogshjortarna39:119:33
2Göran FriskOK Kullingshof39:57+0:469:44
3Tomas KarlssonOK Skogshjortarna41:28+2:1710:06
4Ingvar IvarssonOK Kullingshof41:41+2:3010:10
5Lars StrömbergOK Skogshjortarna55:03+15:5213:25
Stefan IsakssonOK Kullingshofutgått
Magnus PedersenOK Skogshjortarnaej start
Evert LarssonOK Skogshjortarnaej start

D65

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva IsakssonOK Skogshjortarna31:4412:41
2Monica IvarssonOK Skogshjortarna36:44+5:0014:41
Barbro AnderssonOK Skogshjortarnaej godkänd

H65

3 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per FredrikssonOK Skogshjortarna37:3710:26
2Bengt JohanssonOK Skogshjortarna39:36+1:5911:00
3Lennart HålsjöOK Skogshjortarna40:23+2:4611:13
4Mats EricssonOK Skogshjortarna41:45+4:0811:35
5Ted LiivrandOK Skogshjortarna41:58+4:2111:39
6Kent IvarssonOK Skogshjortarna47:07+9:3013:05
7Bertil JohanssonOK Skogshjortarna48:17+10:4013:24
8Per-Ola JohnssonOK Kullingshof50:32+12:5514:02
Stellan HolmstrandHerrljunga SK Skid o OLej start
Jonas LarssonOK Kullingshofej start

H75

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna20:248:09
2Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna25:10+4:4610:04
3Lars JohanssonOK Skogshjortarna25:27+5:0310:10
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna27:53+7:2911:09
5Ingemar ÖbergOK Kullingshof47:35+27:1119:02

Öppen 3

2 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica WelinOK Skogshjortarna34:3712:21
2Maja NygårdOK Skogshjortarna47:29+12:5216:57
3Sofia EkblomOK Skogshjortarna47:32+12:5516:58
4Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna47:33+12:5616:58
5Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna57:10+22:3320:25

Öppen 5

3 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon FredrikssonHerrljunga SK Skid o OL35:129:30
2Lennart SimonssonOK Kullingshof38:17+3:0510:20
3Jens HallgrenOK Skogshjortarna39:48+4:3610:45
4Hedvig Engström JakobssonOK Skogshjortarna46:46+11:3412:38

Öppen 7

2 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarna31:3511:16
2Johan SchröderOK Skogshjortarna33:17+1:4211:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!