Officiell resultatlista för OK Orinto

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Orinto
Arrangörsorganisation: OK Orinto
Datum: tisdag 1 maj 2012

D21

3 500 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin MånssonOK Löftan31:178:56
2Helena LidhageUlricehamns OK33:16+1:599:30
3Sara BengtssonSävedalens AIK33:18+2:019:30
4Karin Aneland-ThernIFK Göteborg34:02+2:459:43
5Erika LindqvistSävedalens AIK34:30+3:139:51
6Laila B HöglundFK Herkules34:59+3:429:59
7Maria HolmstrandIFK Göteborg35:00+3:4310:00
8Lotta SaetreOK Landehof35:03+3:4610:00
9Ingela AlvmyrenHalmstad OK35:30+4:1310:08
10Pernilla NilssonHalmstad OK36:04+4:4710:18
11Emma LindénSävedalens AIK36:43+5:2610:29
12Märta MollénSävedalens AIK38:41+7:2411:03
13Åsa HagnestålGöteborg-Majorna OK38:45+7:2811:04
14Anastacia DenisovaSävedalens AIK39:26+8:0911:16
15Veronica LindgrenOK Skogshjortarna39:42+8:2511:20
16Frida WallströmSävedalens AIK39:45+8:2811:21
17Kristin SchybergFjärås AIK40:18+9:0111:30
18Anastasia KlopovskayaSävedalens AIK41:10+9:5311:45
19Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK41:31+10:1411:51
20Therese EnengeBredareds IF41:56+10:3911:58
21Emma AlmehedFrölunda OL42:03+10:4612:00
22Linda HallbergBredareds IF42:13+10:5612:03
23Sofie SöderblomFalkenbergs OK44:12+12:5512:37
24Ingela RoosGöteborg-Majorna OK44:34+13:1712:44
25Karolina KällstrandGöteborg-Majorna OK44:45+13:2812:47
25Annica EngIFK Göteborg44:45+13:2812:47
27Anna SäfstenMölndal Outdoor IF45:45+14:2813:04
28Lisa PalmSävedalens AIK46:16+14:5913:13
28Yvonne WeihardSävedalens AIK46:16+14:5913:13
Tove UddMarkbygdens OKej godkänd
Karolina SöderbergMölndal Outdoor IFej start
Ylva SunessonOK Alehofej start
Lina SamorSävedalens AIKej start
Anna JohannessonGöteborg-Majorna OKej start

H21

4 660 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sergej FedatsenkaSävedalens AIK34:247:22
2Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK34:34+0:107:25
3Marcus MillegårdHalden SK34:44+0:207:27
4Henrik LaasIFK Göteborg35:02+0:387:31
5Johan HögstrandMarkbygdens OK35:36+1:127:38
6Albert MollénSävedalens AIK35:47+1:237:40
7Per-Åke BligårdOK Vilse 8736:39+2:157:51
8Jakob EngIFK Göteborg37:04+2:407:57
9Andreas J JohanssonGöteborg-Majorna OK37:06+2:427:57
10Mikael AnderssonGöteborg-Majorna OK37:15+2:517:59
11Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad37:27+3:038:02
12Håkan PeterssonIFK Göteborg38:15+3:518:12
13Fredrik PerssonIFK Göteborg38:19+3:558:13
14Odd WallumSävedalens AIK38:44+4:208:18
15Fredrik SundströmHestra IF38:54+4:308:20
16Anders IngemarssonHestra IF39:38+5:148:30
17Tobias LindellVänersborgs SK39:45+5:218:31
18Albin AnderssonMarkbygdens OK40:23+5:598:39
19Andreas HolmqvistHestra IF40:31+6:078:41
20Mattias HolmstrandIFK Göteborg40:41+6:178:43
21Nichlas WallströmSävedalens AIK41:07+6:438:49
22Andréas ThernIFK Göteborg41:25+7:018:53
23Andrei SalinSävedalens AIK41:40+7:168:56
24Calle StenbergOK Skogshjortarna41:43+7:198:57
25Markus JohanssonIFK Göteborg42:05+7:419:01
26Sebastian EdlundIK Ymer42:22+7:589:05
27Mats HalvarssonFjärås AIK43:03+8:399:14
28Pontus KarlssonMarkbygdens OK43:25+9:019:19
29Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK43:37+9:139:21
30Viktor StenssonHelsingborgs SOK43:43+9:199:22
31Mattias CarlssonIK Trenne Ullared45:30+11:069:45
32Andreas S JohanssonGöteborg-Majorna OK45:43+11:199:48 Ladda ner rutt i gpx-format
33Thomas LjungIK Ymer46:17+11:539:55
34Albin ThunbergOK Alehof46:24+12:009:57
35Per-Anders EggertsenIFK Göteborg48:07+13:4310:19
36Sven GranforsSävedalens AIK49:03+14:3910:31
37Martin IvarssonOK Skogshjortarna49:57+15:3310:43
38Nils Wallentin TärkHalmstad OK51:35+17:1111:04
39Björn LindkvistSjövalla FK52:10+17:4611:11
40Magnus HanssonOK Löftan52:13+17:4911:12
41Mattias NilssonVänersborgs SK53:30+19:0611:28
42Patrik EickhoffGöteborg-Majorna OK54:19+19:5511:39
43Rikard WeilerTolered-Utby Ol-klubb54:53+20:2911:46
44Joel AnderssonIK Gandvik57:35+23:1112:21
45Niklas HelmertzFrölunda OL58:57+24:3312:39
46Erik AamotOK Skogshjortarna1:01:25+27:0113:10
47Klas ÅströmMölndal Outdoor IF1:04:53+30:2913:55
48Sebastian HasselblomFK Friskus-Varberg1:10:52+36:2815:12
49Stellan BondessonLerums SOK1:13:53+39:2915:51
Dmitriy MihalkinSävedalens AIKej godkänd
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Martin BobergIF Rigorej start
Stefan RingOK Löftanej start
Markus BåthIFK Göteborgej start
Henrik LundgrenSävedalens AIKej start
Martin LarssonIFK Göteborgej start
Stefan RoosGöteborg-Majorna OKej start
Ulrik LassenIFK Göteborgej start
Gustav BoquistIK Uvenej start
Johnny HålsjöVänersborgs SKej start
Karl LevinSävedalens AIKej start

D20

3 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna ClarinIF Rigor1:00:4218:54
2Sara SöderblomÄtrans IF1:40:31+39:4931:18

H20

3 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper SjögrenOK Kullingshof32:219:20
2Oscar VagmanOK Klemmingen37:09+4:4810:44
3Axel BarkestedtOK Kullingshof42:53+10:3212:23

D18

3 110 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda ClaessonSävedalens AIK34:1911:02
2Anna WallinSjövalla FK35:48+1:2911:30
3Amanda BlennowFalköpings AIK OK40:01+5:4212:52
4Sara NilssonOK Tranan40:16+5:5712:56
5Kajsa SpetzUlricehamns OK42:49+8:3013:46
6Sofia SjögrenOK Kullingshof43:08+8:4913:52
7Josefin AnderssonMarkbygdens OK47:47+13:2815:21
8Elin SundqvistOK Tranan56:03+21:4418:01
9Viktoria StrandbergFalköpings AIK OK58:52+24:3318:55
10Hanna DjerfLerums SOK1:01:22+27:0319:43
11Sofia HelmertzFrölunda OL1:27:47+53:2828:13
Erica PetterssonSjövalla FKej start

H18

3 470 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf SparrevikLerums SOK33:389:41
2Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK34:53+1:1510:03
3Niklas FriskMarkbygdens OK37:10+3:3210:42
4Johan IvarssonOK Kullingshof40:05+6:2711:33
5Erik PerssonMarkbygdens OK42:23+8:4512:12
6Richard LundstedtMullsjö SOK44:45+11:0712:53
7Christoffer JohanssonTrollhättans SOK47:20+13:4213:38
8Einar NordgrenHestra IF50:06+16:2814:26
9Filip BarkestedtOK Kullingshof57:42+24:0416:37
10Oskar VigrenSävedalens AIK58:02+24:2416:43
11Fredrik KjörkFrölunda OL1:01:50+28:1217:49
12Johan LarssonOK Skogshjortarna1:06:55+33:1719:17
Andreas WannbergIK Omegaej godkänd
Oscar StenbergOK Skogshjortarnaej start

D16

2 810 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma NilssonOK Tranan29:4210:34
2Hanna LindströmOK Tranan29:45+0:0310:35
3Johanna ÖbergRyda SK29:51+0:0910:37
4Hanna ÅbergOK Landehof33:46+4:0412:00
5Elvira BjörklundTrollhättans SOK33:56+4:1412:04
6Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK36:04+6:2212:50
7Sara KindlundOK Tranan37:13+7:3113:14
8Hanna KarlssonMarkbygdens OK38:40+8:5813:45
9Line CederbergVänersborgs SK39:09+9:2713:55
10Stina LarssonIF Hagen39:28+9:4614:02
11Elin PetterssonSjövalla FK39:55+10:1314:12
12Elvira LarssonRyda SK41:35+11:5314:47
13Lina LandergrenHestra IF41:40+11:5814:49
14Sara AlmehedFrölunda OL41:57+12:1514:55
15Agnes WesterbergTrollhättans SOK44:25+14:4315:48
16Sofia LösethFalköpings AIK OK46:00+16:1816:22
17Linn ErikssonRyda SK46:04+16:2216:23
18Ida NordbergOK Tranan47:58+18:1617:04
19Emma WidellOK Skogshjortarna51:06+21:2418:11
20Clara MannfolkUlricehamns OK52:52+23:1018:48
21Malin SvenssonMarkbygdens OK57:11+27:2920:20
22Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK1:10:34+40:5225:06
23Elin VokseppOK Skogshjortarna1:51:18+1:21:3639:36
Linnea LarssonUlricehamns OKej start
Julia BlomFrölunda OLej start
Amy LundbergUlricehamns OKej start

H16

3 280 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus LarssonHestra IF28:438:45
2Filip WadstenOK Landehof30:31+1:489:18
3Oskar LindqvistSävedalens AIK32:59+4:1610:03
4Rasmus ArfwedsonFrölunda OL33:13+4:3010:07
5Klas UddMarkbygdens OK34:21+5:3810:28
6Erik HagmanLerums SOK35:10+6:2710:43
7Tobias PentonenHestra IF36:34+7:5111:08
8Martin OlssonTibro OK36:44+8:0111:11
9William JohnssonOK Skogshjortarna38:21+9:3811:41
10Ivar SörqvistMarkbygdens OK39:47+11:0412:07
11Erik ForsHestra IF40:52+12:0912:27
12Simon OlaussonOK Tranan41:02+12:1912:30
13Edvin CarlssonMarkbygdens OK41:20+12:3712:36
14Filip KarlssonIF Hagen41:59+13:1612:47
15Filip SödervallIK Gandvik46:55+18:1214:18
16Oscar RenbergSävedalens AIK51:01+22:1815:33
17John GabrielssonSävedalens AIK51:14+22:3115:37
18Samuel PlumppuBredareds IF51:29+22:4615:41
19Anton BobergIF Rigor56:57+28:1417:21
20Gustav JohanssonUlricehamns OK1:06:58+38:1520:25
21Eric BrattåsenOK Skogshjortarna1:09:48+41:0521:16
22Oskar VamlingFrölunda OL1:13:16+44:3322:20
23Emil JohanssonBredareds IF1:22:26+53:4325:07
Erik BjörklundSjövalla FKej start
Ludwig JohanssonUlricehamns OKej start
Linus LandergrenHestra IFej start
Filip GrahnHestra IFej start

D16 Kort

2 480 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Izabel Wikner ZienkiewiczIF Rigorej start

H16 Kort

2 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattis HallbergIK Uven35:1713:53
Jakob OlaussonSävedalens AIKej godkänd
Karl HammersbergFrölunda OLej start

D14

2 480 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma BlennowFalköpings AIK OK21:248:37
2Klara AxelssonMarkbygdens OK25:07+3:4310:07
3Johanna HagströmFalköpings AIK OK25:10+3:4610:08
4Klara DjerfLerums SOK27:06+5:4210:55
5Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK27:07+5:4310:56
6Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK27:40+6:1611:09
7Sofia GrahnHestra IF28:06+6:4211:19
8Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK30:47+9:2312:24
9Alice AronengHestra IF30:54+9:3012:27
10Isabella LagoGöteborg-Majorna OK31:18+9:5412:37
11Tuva Carlsson-WallumSävedalens AIK31:41+10:1712:46
12Emelie UddMarkbygdens OK32:00+10:3612:54
13Klara AskMarkbygdens OK32:08+10:4412:57
14Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK32:29+11:0513:05
15Clara CoxLerums SOK33:45+12:2113:36
16Siri BjörklundTrollhättans SOK34:44+13:2014:00
17Emma NordbergOK Tranan36:19+14:5514:38
18Emma DjerfLerums SOK37:08+15:4414:58
19Johanna StrandbergFalköpings AIK OK39:35+18:1115:57
20Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OK40:52+19:2816:28
21Lisa JohanssonOK Tranan42:03+20:3916:57
22Hanna BoquistIK Uven43:47+22:2317:39
23Emelie KarlssonOK Landehof43:51+22:2717:40
24Maja GunnarssonLerums SOK43:54+22:3017:42
25Saga BacktemanLerums SOK44:38+23:1417:59
26Alice HultinOK Löftan47:54+26:3019:18
27Anna HenrikssonSävedalens AIK48:58+27:3419:44
28Agnes BerglundUlricehamns OK51:42+30:1820:50
29Emelie LorénOK Landehof1:00:55+39:3124:33
30Emilia JärsenholtUlricehamns OK1:02:54+41:3025:21
31Victoria AnderssonOK Tranan1:09:04+47:4027:50
32Felicia CarlssonIK Trenne Ullared1:11:07+49:4328:40
33Julia BergdahlSävedalens AIK1:23:27+1:02:0333:38
34Vilma SnyggIK Ymer1:29:17+1:07:5336:00
Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Lina SundqvistOK Trananej godkänd
Felizia Wikner ZienkiewiczIF Rigorej start
Linnéa Bengtsson CreaserSävedalens AIKej start
Anna NordholmSävedalens AIKej start

H14

2 540 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK19:547:50
2Victor HelgessonHestra IF22:44+2:508:57
3Linus AnderssonOK Skogshjortarna23:39+3:459:18
4Jonatan LarssonSävedalens AIK26:15+6:2110:20
5Felix AxelssonMarkbygdens OK26:24+6:3010:23
6Magnus D JohanssonOK Löftan26:38+6:4410:29
7Johan OlsonIK Uven27:27+7:3310:48
8Albin ClaessonSävedalens AIK31:03+11:0912:13
9Rickard OlssonTibro OK31:25+11:3112:22
10Emil KarlssonHestra IF31:34+11:4012:25
11Albin AlsiöFalköpings AIK OK34:32+14:3813:35
12Hugo ThunbergOK Alehof34:56+15:0213:45
13Jonas LauriFK Herkules37:24+17:3014:43
14Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK37:31+17:3714:46
15Lukas WadstenOK Landehof40:33+20:3915:57
15Axel ForsmanFK Herkules40:33+20:3915:57
17Carl HolmbergIF Hagen41:39+21:4516:23
18Joel FlakbergIFK Göteborg41:46+21:5216:26
19Vilhelm MelkstamLerums SOK42:23+22:2916:41
20Erik SvenssonOK Klyftamo45:07+25:1317:45
21Johan HöögOK Kullingshof45:20+25:2617:50
22Olle HedmanIF Hagen49:30+29:3619:29
23Johan KnutssonLerums SOK49:57+30:0319:39
24Simon WiklundFalköpings AIK OK50:32+30:3819:53
25Emil DahlströmFK Herkules59:16+39:2223:20
26Ville GrahnIK Uven59:22+39:2823:22
27Isak KällsmyrOK Kullingshof1:29:31+1:09:3735:14
28Benjamin GabrielssonKungälvs OK1:29:38+1:09:4435:17
Viktor WassénVänersborgs SKej godkänd
Axel LomanderMarkbygdens OKej start
Olle SörqvistMarkbygdens OKej start
Joel LeanderOK Landehofej start
Adam BrobergIF Rigorej start
Ola LösethFalköpings AIK OKej start

D14 Kort

2 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara KrantzIK Ymer42:2020:21
2Sofia KarlssonIF Rigor1:16:45+34:2536:53
Jessica AlmyrenFalköpings AIK OKej start

H14 Kort

2 000 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Olle HammersbergFrölunda OLej start

D12

2 080 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa LindeblomIK Omega19:329:23
2Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK19:39+0:079:26
3Ellen BlennowFalköpings AIK OK21:04+1:3210:07
4Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK21:40+2:0810:25
5Anna FlakbergIFK Göteborg22:01+2:2910:35
6Moa AlsiöFalköpings AIK OK22:42+3:1010:54
7Elvira WildheimFK Friskus-Varberg22:47+3:1510:57
8Alva SonessonFalköpings AIK OK23:55+4:2311:29
9Ida RoosSOK Träff24:07+4:3511:35
10Ebba HjertbergIK Ymer26:34+7:0212:46
11Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK27:28+7:5613:12
12Maja KindlundOK Tranan27:59+8:2713:27
13Julia ElverlindOK Tranan29:59+10:2714:24
14Kajsa RaskKungälvs OK30:44+11:1214:46
15Nora AronengBredareds IF33:43+14:1116:12
16Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK36:14+16:4217:25
17Ellen KrantzIK Ymer36:58+17:2617:46
18Felicia JärsenholtUlricehamns OK37:21+17:4917:57
19Rebecca LekbergSävedalens AIK38:56+19:2418:43
20Ida ErikssonOK Landehof48:58+29:2623:32
21Lina ErdeliusIF Rigor49:48+30:1623:56
Alma JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Matilda HagstrandLerums SOKej start
Alice LundbergUlricehamns OKej start
Malin NilssonOK Trananej start
Tindra HjortFalköpings AIK OKej start

H12

2 000 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip JohanssonTrollhättans SOK21:0710:33
2Viktor CarlssonIK Trenne Ullared21:22+0:1510:41
3Samuel PihlströmOK Landehof21:23+0:1610:41
4Joel PlumppuBredareds IF24:10+3:0312:05
5Axel ÅkessonMarkbygdens OK24:20+3:1312:10
6Axel BerglundUlricehamns OK25:33+4:2612:46
7Hugo LomanderMarkbygdens OK25:39+4:3212:49
8William LundstedtMullsjö SOK26:56+5:4913:28
9Oskar PerssonSjövalla FK31:29+10:2215:44
10Marcus CarlssonIF Hagen32:02+10:5516:01
11Gustav ÖstenssonOK Tranan32:34+11:2716:17
12Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb32:36+11:2916:18
13Axel BlomFrölunda OL33:01+11:5416:30
14Hugo HåkanssonIK Ymer33:05+11:5816:32
15Adrian VartiaOK Löftan33:23+12:1616:41
16Daniel KnutssonLerums SOK34:26+13:1917:13
17Viktor Le ClaireFK Herkules35:00+13:5317:30
18Anders BjörklundTrollhättans SOK36:01+14:5418:00
19Rasmus NordgrenOK Landehof36:21+15:1418:10
20Olle Leibe-BergstedtMarkbygdens OK39:01+17:5419:30
21Erik LindströmOK Tranan39:07+18:0019:33
22Johan GrahnIK Uven39:29+18:2219:44
23Tim KonradssonIK Omega41:02+19:5520:31
24Oscar RoosSOK Träff51:34+30:2725:47
25Noah BechtelFK Friskus-Varberg55:13+34:0627:36
26Nils HammarFrölunda OL1:06:23+45:1633:11
Johan HolmbergIF Hagenej godkänd
Joel HellmanSjövalla FKej godkänd
August AbrahamssonGällstadbygdens SOKej godkänd
Hugo SetthagenOK Trananej godkänd
Alfred PetterssonFalköpings AIK OKej start
Martin LammFrölunda OLej start
Per NordholmSävedalens AIKej start
Petter Leibe-BergstedtMarkbygdens OKej start
Alexander BromanderFalköpings AIK OKej start

D12 Kort

1 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda MelkstamLerums SOK18:1612:05

H12 Kort

1 640 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David KarlssonIF Rigor30:1418:26
Erik PalmenäsFalköpings AIK OKej start
Henrik HallbergFalköpings AIK OKej start

D10

1 510 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia LorénOK Landehof15:059:59
2Hanna GabrielssonKungälvs OK15:06+0:0110:00
3Alma HjertbergIK Ymer16:06+1:0110:39
4Irma SvenssonOK Klyftamo17:23+2:1811:30
5Marie AsplundKungälvs OK18:29+3:2412:14
6Tilda WiklundFalköpings AIK OK18:42+3:3712:23
7Elsa PlumppuBredareds IF21:50+6:4514:27
8Olivia AspIFK Göteborg22:18+7:1314:46
9Ida SüdhoffSävedalens AIK23:06+8:0115:17
10Ebba KonradssonIK Omega23:59+8:5415:52
11Thea FagerströmIFK Göteborg24:06+9:0115:57
12Katrin AsplundKungälvs OK27:43+12:3818:21
13Emma EliassonFK Friskus-Varberg28:34+13:2918:55
14Matilda BorglundIK Omega29:10+14:0519:18
15Emma IvarssonOK Kullingshof29:57+14:5219:50
16Rebecka PihlströmOK Landehof30:47+15:4220:23
17Emma WallinIK Uven33:24+18:1922:07
18Elin FlakbergIFK Göteborg34:06+19:0122:34
19Sofia RaskKungälvs OK34:26+19:2122:48
20Elina FredmanOK Skogshjortarna35:07+20:0223:15
Anton BobergIF Rigorej start

H10

1 640 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo MandingerTrollhättans SOK14:238:46
2Emil AxelssonLerums SOK14:55+0:329:05
3Jesper JohanssonOK Löftan15:16+0:539:18
4Gustav OhlinOK Tranan15:38+1:159:31
5Jakob  L GunnarssonLerums SOK15:49+1:269:38
6Felix DrejmoOK Landehof17:33+3:1010:42
7Mattias LauriFK Herkules18:15+3:5211:07
8Lukas LarssonOK Skogshjortarna18:43+4:2011:24
9Nils GrimbeckSävedalens AIK18:57+4:3411:33
10Ludvig CarlbomUlricehamns OK20:56+6:3312:45
11Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK21:29+7:0613:05
12Lukas GustafssonIK Ymer22:11+7:4813:31
13Albin NyqvistOK Landehof25:01+10:3815:15
14Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK25:03+10:4015:16
15Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK25:47+11:2415:43
16Melker NordgrenOK Landehof28:02+13:3917:05
17Anton CarlssonIF Hagen28:37+14:1417:26
18Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK29:05+14:4217:44
19Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb37:45+23:2223:01
20Victor HanssonOK Löftan42:50+28:2726:07
Wilmer HolmqvistSjövalla FKej godkänd
Clas Wullf NorgrenGällstadbygdens SOKej start
Johan KällströmSjövalla FKej start

D35

3 210 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna SundströmHestra IF37:1711:36
2Karin KullmanOK Alehof41:28+4:1112:55
3Martina LindbergIK Ymer42:17+5:0013:10
4Linnéa BörjessonHestra IF43:36+6:1913:34
5Lisa AhnoffGöteborg-Majorna OK45:12+7:5514:04
6Anna LövgärdOK Alehof47:58+10:4114:56
7Susanne CoxLerums SOK51:05+13:4815:54
8Jenny JohanssonIFK Göteborg1:05:15+27:5820:19
9Anneli GabrielssonKungälvs OK1:33:08+55:5129:00

H35

3 460 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel OlssonDalsjöfors GOIF34:4010:01
2Martin HjertbergIK Ymer41:10+6:3011:53
3Aleksandr AlekseyonokSävedalens AIK41:47+7:0712:04
4Magnus WåkeråsRydboholms SK42:00+7:2012:08
5Anders LövgärdOK Alehof46:23+11:4313:24
6Martin LindsjöSävedalens AIK54:09+19:2915:39 Ladda ner rutt i gpx-format
7Patrik CarlbomUlricehamns OK1:06:57+32:1719:20
8Martin UddMarkbygdens OK1:07:07+32:2719:23
Anders PerssonSjövalla FKej start
Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OLej start

D40

3 110 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia JohanssonOK Landehof32:4310:31
2Sara ÅbergHestra IF35:01+2:1811:15
3Helena BååthHestra IF36:27+3:4411:43
4Sara LorénOK Landehof37:34+4:5112:04
5Anna ErikssonOK Landehof37:35+4:5212:05
6Ellinor JohanssonOK Alehof41:12+8:2913:14 Ladda ner rutt i gpx-format
7Kristina NilssonOK Tranan42:28+9:4513:39
8Jeanette SigenstamMarkbygdens OK43:36+10:5314:01
9Annika JohanssonOK Tranan45:18+12:3514:33
10Jenny JohanssonIK Ymer46:21+13:3814:54
11Linda GunnarssonLerums SOK47:54+15:1115:24
12Liselott NordgrenOK Landehof50:55+18:1216:22
13Ann-Christin BlennowFalköpings AIK OK52:00+19:1716:43
14Ann-Sofie JärsenholtUlricehamns OK52:31+19:4816:53
15Maria AspIFK Göteborg55:01+22:1817:41
16Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg57:19+24:3618:25
17Cecilia FlakbergIFK Göteborg1:01:47+29:0419:51
Ulrika KindlundOK Trananej godkänd
Malin LammFrölunda OLej start

H40

3 500 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kenneth JohanssonOK Tranan30:128:37
2Anders NilssonOK Skogsstjärnan30:42+0:308:46
3Max TholénOK Skogshjortarna31:28+1:168:59
4Anders HellgrenFrölunda OL31:48+1:369:05
5Anders ArfwedsonFrölunda OL35:01+4:4910:00
6Thomas KarlssonSjövalla FK35:23+5:1110:06
7Gert WildheimFK Friskus-Varberg35:39+5:2710:11
8Erik LauriFK Herkules36:43+6:3110:29
9Claes SetthagenOK Tranan38:15+8:0310:55
10Joakim LundbergUlricehamns OK38:43+8:3111:03
11Jonas AxelssonLerums SOK39:08+8:5611:10
12Johan LindeblomIK Omega40:00+9:4811:25
13Peter LekbergSävedalens AIK40:21+10:0911:31
14Fredrik AskMarkbygdens OK40:44+10:3211:38
15Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb41:37+11:2511:53 Ladda ner rutt i gpx-format
16Robert SundströmFK Friskus-Varberg43:53+13:4112:32
17Jörgen LarssonUlricehamns OK45:47+15:3513:04
18Emil ErdeliusIF Rigor46:34+16:2213:18
19Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb48:36+18:2413:53
20Fredrik PlumppuBredareds IF49:32+19:2014:09
21Leif BlomqvistBredareds IF58:28+28:1616:42
22Anders ÅdahlMölndal Outdoor IF1:07:37+37:2519:19
23Svante BerglundUlricehamns OK1:12:59+42:4720:51
24Lennart JohanssonUlricehamns OK1:23:11+52:5923:46
25Roger LundinFK Herkules1:27:06+56:5424:53
Martin SvenssonMarkbygdens OKej godkänd
Henrik SvenssonUlricehamns OKej start

D45

2 900 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK30:0910:23
2Lena KarlssonMarkbygdens OK33:04+2:5511:24
3Elisabeth DrotzHestra IF35:22+5:1312:11
4Suzy LarssonOK Skogshjortarna36:51+6:4212:42
5Susanne JohanssonFjärås AIK36:58+6:4912:44
6Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK37:39+7:3012:58
7Lena BlomGöteborg-Majorna OK38:18+8:0913:12
8Åsa NybergGöteborg-Majorna OK39:30+9:2113:37
9Annica TholénOK Skogshjortarna39:51+9:4213:44
10Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK40:16+10:0713:53
11Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK44:33+14:2415:21
12Annika AasaIK Uven44:39+14:3015:23
13Gunnel SvenssonOK Tranan44:56+14:4715:29
14Lena CarlssonSävedalens AIK46:16+16:0715:57
15Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK49:06+18:5716:55
16Eva PedersenOK Skogshjortarna50:16+20:0717:20
17Caroline HagströmFalköpings AIK OK51:43+21:3417:50
18Monika JohanssonBredareds IF52:24+22:1518:04
19Ewa HolmbergIF Hagen53:31+23:2218:27
20Anna AsplundKungälvs OK54:13+24:0418:41
21Christina LiljeqvistStenungsunds OK1:01:09+31:0021:05
22Margareta Almqvist MandingerTrollhättans SOK1:01:29+31:2021:12
23Ulrika JohanssonOK Löftan1:04:45+34:3622:19
24Sara LarssonSävedalens AIK1:05:03+34:5422:25
25Agnetha le ClaireFK Herkules1:07:40+37:3123:20
26Katarina AlmehedFrölunda OL1:09:08+38:5923:50
27Kerstin LarssonIF Hagen1:09:36+39:2724:00
28Carina StenbergOK Skogshjortarna1:14:03+43:5425:32
Åsa AlsiöFalköpings AIK OKej godkänd

H45

3 410 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas OrnungOK Skogshjortarna30:288:56
2Richard BlomFrölunda OL32:48+2:209:37
3Bengt NorrmanTrollhättans SOK34:46+4:1810:11
4Niclas AnderssonMarkbygdens OK35:03+4:3510:16
5Bo HallbergFalköpings AIK OK35:04+4:3610:17
6Magnus Karlsson 1OK Landehof35:19+4:5110:21
7Stefan AronengHestra IF35:58+5:3010:32
8Johan MarsMarkbygdens OK36:04+5:3610:34
9Claes HagstrandLerums SOK37:24+6:5610:58
10Magnus BlennowFalköpings AIK OK37:33+7:0511:00
11Lars G JohanssonIFK Göteborg38:49+8:2111:22
12Mats G AnderssonOK Skogshjortarna39:21+8:5311:32
13Johan WannbergIK Omega39:47+9:1911:40
14Anders JohanssonOK Landehof41:22+10:5412:07
15Kjell EinarssonOK Skogshjortarna41:32+11:0412:10
16Martin MandingerTrollhättans SOK42:02+11:3412:19
17Anders WadstenOK Landehof42:49+12:2112:33
18Bertil ÅkessonMarkbygdens OK42:56+12:2812:35
19Stefan HammarFrölunda OL43:09+12:4112:39
20Stefan SpetzUlricehamns OK43:20+12:5212:42
21Per JohanssonOK Reftele44:09+13:4112:56
22Mats HedmanIF Hagen44:13+13:4512:58
23Patrick DjerfLerums SOK45:12+14:4413:15
24Bengt GrewinFrölunda OL45:29+15:0113:20
25David GabrielssonSävedalens AIK45:38+15:1013:22
26Ingvar IvarssonOK Kullingshof45:46+15:1813:25
27Anders LammFrölunda OL46:01+15:3313:29
28Magnus OhlssonSjövalla FK46:07+15:3913:31
29Per SundqvistOK Tranan46:08+15:4013:31
30Leif HagmanIK Uven46:58+16:3013:46
31Ulf AlmehedFrölunda OL47:32+17:0413:56
32Torbjörn KjörkFrölunda OL49:26+18:5814:29
32Anders SjöbergOK Reftele49:26+18:5814:29
34Ingmar JohanssonFK Friskus-Varberg49:47+19:1914:35
35Bo WesterbergTrollhättans SOK54:12+23:4415:53
36Torbjörn SaetreOK Landehof55:59+25:3116:25
37Mats DahlrotIK Uven1:02:22+31:5418:17
38Christer HenrikssonSävedalens AIK1:04:13+33:4518:49
39Stig GustafssonIK Ymer1:04:17+33:4918:51
40Thomas AlmgrenBorås GIF1:05:34+35:0619:13 Ladda ner rutt i gpx-format
41Bernt BerndtssonFrölunda OL1:09:52+39:2420:29
Jan WiklundFalköpings AIK OKej godkänd
Jonas HagströmFalköpings AIK OKej godkänd
Johan ÅbergOK Landehofej godkänd
Henrik NordholmSävedalens AIKej start
Stefan JanssonLerums SOKej start

D50

2 820 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander-StrandGöteborg-Majorna OK34:2612:12
2Christina SöderblomÄtrans IF36:54+2:2813:05
3Anne UddMarkbygdens OK40:12+5:4614:15
4Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna43:12+8:4615:19
5Maria HalvarssonFjärås AIK43:51+9:2515:32
6Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK46:00+11:3416:18
7Monika NilssonOK Alehof49:03+14:3717:23
8Anna SjödinOK Skogshjortarna53:22+18:5618:55
9Helena LarssonHestra IF56:12+21:4619:55
10Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:00:44+26:1821:32
11Susanne EickhoffSävedalens AIK1:01:05+26:3921:39
12Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna1:04:27+30:0122:51
13Inger LarssonBredareds IF1:04:55+30:2923:01
14Christina NilssonLerums SOK1:09:12+34:4624:32
15Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna1:11:05+36:3925:12
16Marie ClaessonRydboholms SK1:11:46+37:2025:26
17Ingrid AnderssonIF Rigor1:11:52+37:2625:29
18Lisa LarssonSjövalla FK1:13:40+39:1426:07
19Karin BergdahlSävedalens AIK1:19:51+45:2528:18
20Karin HelmertzFrölunda OL1:32:37+58:1132:50
Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Maria OlssonLerums SOKej godkänd
Marie HögstrandMarkbygdens OKej start
Gunilla AxelssonSävedalens AIKej start

H50

3 210 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per FlakbergIFK Göteborg30:459:34
2Pär ClaessonSävedalens AIK30:48+0:039:35
3Roger HallgrenIFK Göteborg31:00+0:159:39
4Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK33:55+3:1010:33
5Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK34:07+3:2210:37
6Per-Arne WahlgrenSjövalla FK34:16+3:3110:40
7Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb34:46+4:0110:49 Ladda ner rutt i gpx-format
8Jörgen IvarssonHestra IF36:23+5:3811:20
9Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK36:35+5:5011:23
10Anders BjörklundSävedalens AIK36:37+5:5211:24
11Lars HolmbergIF Hagen37:01+6:1611:31
12Thomas AttforsSävedalens AIK38:15+7:3011:54
13Magnus WideFrölunda OL38:29+7:4411:59
14Staffan AsplundKungälvs OK38:42+7:5712:03
15Hans GarmerGöteborg-Majorna OK40:09+9:2412:30
16Mats LindqvistSävedalens AIK40:11+9:2612:31
17Martin EickhoffSävedalens AIK40:36+9:5112:38
18Stefan SjöblomFrölunda OL40:40+9:5512:40
19Kjell AnderssonSävedalens AIK41:30+10:4512:55
20Andrew LagoGöteborg-Majorna OK42:22+11:3713:11
21Christer MannfolkUlricehamns OK42:59+12:1413:23
22Christer CarlssonSävedalens AIK43:48+13:0313:38
23Lars ErikssonMarkbygdens OK44:17+13:3213:47
24Hans LindgrenOK Skogshjortarna46:58+16:1314:37
25Stefan JohanssonTrollhättans SOK52:31+21:4616:21
26Jonas KarlssonMarkbygdens OK53:31+22:4616:40
27Pär StenbergOK Skogshjortarna54:40+23:5517:01
28Johan TallhageSkarpnäcks OL56:05+25:2017:28
29Hans VokseppOK Skogshjortarna59:03+28:1818:23
30Lars StrömbergOK Skogshjortarna1:05:56+35:1120:32
31Jan GrahnIK Uven1:13:19+42:3422:50
Peter HammersbergFrölunda OLej godkänd
Stig LarssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Bertil ThomasLerums SOKej start

D55

2 820 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla LarssonBredareds IF38:4813:45
2Ulla NiklassonMarkbygdens OK41:19+2:3114:39
3Solveig HedenblomSjövalla FK50:47+11:5918:00
4Eva AndreassonBorås GIF55:23+16:3519:38
5My EngströmLerums SOK59:21+20:3321:02
6Marita LarssonMarkbygdens OK1:05:15+26:2723:08
7Maria VamlingFrölunda OL1:38:01+59:1334:45

H55

3 110 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Olof LarssonHestra IF28:519:16
2Pierre KarlssonOK Alehof32:54+4:0310:34
3Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK34:49+5:5811:11
4Tomas KarlssonOK Skogshjortarna35:54+7:0311:32
5Henrik UndelandIFK Göteborg35:56+7:0511:33
6Hans EkbergTrollhättans SOK37:24+8:3312:01
7Arne PerssonMarkbygdens OK37:56+9:0512:11
8Jan IvarssonOK Skogshjortarna38:12+9:2112:16
9Ulf SjödinOK Skogshjortarna38:50+9:5912:29
10Anders SpånérGöteborg-Majorna OK41:09+12:1813:13
11Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK41:53+13:0213:28
12Torbjörn HalvarssonFjärås AIK41:54+13:0313:28
13Stig-Ove DjurbäckMarkbygdens OK42:41+13:5013:43
14Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb43:10+14:1913:52
15Sven-Åke AnderssonIF Rigor43:22+14:3113:56
16Björn BorgGöteborg-Majorna OK43:31+14:4013:59
17Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK44:34+15:4314:19
18Håkan TärnrotHellas Orientering44:49+15:5814:24
19Björn PetterssonUlricehamns OK46:01+17:1014:47
20Magnus AnderssonUlricehamns OK48:43+19:5215:39
21Ragnar OlssonTibro OK49:42+20:5115:58
22Roger AnderssonUlricehamns OK49:53+21:0216:02
23Lars EkbergTrollhättans SOK50:57+22:0616:22
24Sören KasperssonMarkbygdens OK52:36+23:4516:54
25Per-Anders EnengeBredareds IF52:52+24:0116:59
26Lars-Göran PetterssonSOK 6853:09+24:1817:05
27Johan WedlinSävedalens AIK53:21+24:3017:09
28Jan UnossonBredareds IF53:59+25:0817:21
29Egon JohanssonOK Tranan57:04+28:1318:20
30Ingemar CarlssonSävedalens AIK57:31+28:4018:29
31Lennart VamlingFrölunda OL58:50+29:5918:55
32Lars LarssonSjövalla FK1:07:31+38:4021:42
33Jan ArvidssonOK Skogshjortarna1:09:54+41:0322:28
Tor UddMarkbygdens OKej godkänd
Bernt AnderssonIF Rigorej start
Lennart KarlssonMarkbygdens OKej start
Kenneth GustavssonLaxå OKej start

D60

2 480 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin AxelssonIK Uven35:2014:14
2Britt-Marie LarssonSOK 6836:56+1:3614:53
3Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK37:20+2:0015:03
4Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL43:40+8:2017:36
5Lotta BörjessonSävedalens AIK46:45+11:2518:51
6Monica IvarssonOK Skogshjortarna47:39+12:1919:12
7Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK48:52+13:3219:42
8Lena Rabe JosefssonFjärås AIK51:11+15:5120:38
9Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb52:46+17:2621:16
10Anita AnderssonOK Skogshjortarna1:01:40+26:2024:51
11Eva Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb1:07:49+32:2927:20
12Eva BlomströmIK Stern1:18:03+42:4331:28
13Inger Alice EismarkIFK Göteborg1:20:34+45:1432:29
Maritha HallbergIK Ymerej godkänd
Ingegerd KallinSOK 68ej godkänd

H60

2 900 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HerderssonMarkbygdens OK28:299:49
2Kent BergendahlNyköpings OK33:36+5:0711:35
3Torgny PetterssonMarkbygdens OK33:40+5:1111:36
4Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK36:30+8:0112:35
5Claes-Göran StrandGöteborg-Majorna OK36:37+8:0812:37
6Toivo PentonenHestra IF37:34+9:0512:57
7Kent JogelandIK Ymer38:10+9:4113:09
8Björn JägerströmIK Uven39:15+10:4613:32
9Björn EngströmLerums SOK39:40+11:1113:40
10Rune LarssonOK Skogshjortarna41:25+12:5614:16
11Sten BlomströmIK Stern43:51+15:2215:07
12Per-Ola JohnssonOK Kullingshof45:36+17:0715:43
13Kent IvarssonOK Skogshjortarna46:31+18:0216:02
14Lars ÖsterbergSävedalens AIK53:19+24:5018:23
15Lars-Olof RönnqvistOK Löftan53:41+25:1218:30
16Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb1:04:02+35:3322:04
17Jörgen HallbergIK Ymer1:05:40+37:1122:38
18Sten HelmertzFrölunda OL1:32:49+1:04:2032:00
Per FredrikssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Mats KågesonGöteborg-Majorna OKej start
Jan KüchlerTolered-Utby Ol-klubbej start
Ulf JogbrattOK Trananej start
Anders ThomassonUlricehamns OKej start

D65

2 230 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva AlsinIK Ymer28:0212:34
2Gunnel SvenssonIK Ymer32:12+4:1014:26
3Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK33:57+5:5515:13
4Ingrid Rex WallströmOK Landehof35:00+6:5815:41
5Eva IsakssonOK Skogshjortarna35:25+7:2315:52
6Ingrid HermanssonIK Ymer36:08+8:0616:12
7Rosa JohanssonIK Uven36:25+8:2316:19
8Marie-Louise LundströmOK Löftan37:28+9:2616:48
9Christina SchedwinIK Stern39:20+11:1817:38
10Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK42:39+14:3719:07
11Lena WaernTrollhättans SOK44:00+15:5819:43
12Kerstin JohanssonMarkbygdens OK44:06+16:0419:46
13Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK45:51+17:4920:33
14Lillemor LorénOK Frisene46:31+18:2920:51
15Barbro AnderssonOK Skogshjortarna48:07+20:0521:34
16Ingrid CarlstedtSävedalens AIK48:37+20:3521:48
17Linnéa ClaessonRydboholms SK52:07+24:0523:22
18Ulla BjörkmanIK Ymer57:32+29:3025:47
19Enid IngemarssonHestra IF1:58:37+1:30:3553:11
Ingrid CullbrandIK Sternej godkänd
Monica LarssonOK Trananej godkänd

H65

2 820 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna26:369:25
2Dag LorénOK Frisene30:27+3:5110:47
3Ingemar LindblomIFK Göteborg32:04+5:2811:22
4Benny IvarssonFjärås AIK33:27+6:5111:51
5Bo-Göran GunnarssonMarkbygdens OK34:32+7:5612:14
6Christer SamuelssonOK Löftan35:16+8:4012:30
7Hans CarlssonIFK Göteborg35:32+8:5612:36
8Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK38:09+11:3313:31 Ladda ner rutt i gpx-format
9Bertil IngemarssonHestra IF39:39+13:0314:03
10Sören AnderssonIK Dran39:55+13:1914:09
11Hans CarlstedtSävedalens AIK40:11+13:3514:14 Ladda ner rutt i gpx-format
12Lars TuvessonUlricehamns OK40:51+14:1514:29
13Bengt BörjessonOK Alehof41:53+15:1714:51
14Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK42:02+15:2614:54
15Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK44:12+17:3615:40
16Leif BjörkmanIK Ymer44:50+18:1415:53
17Sture GrytheimElfsborg SOK45:20+18:4416:04
18Jan LarssonSävedalens AIK46:34+19:5816:30
19Göran BengtssonTockarps IK46:43+20:0716:33
20Christer WestbergIFK Göteborg47:13+20:3716:44
21Lars KnutssonSkene Sim o IS48:28+21:5217:11
22Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna53:01+26:2518:48
23Gösta ClaessonRydboholms SK53:05+26:2918:49
24Bo AdolfssonIK Ymer53:35+26:5919:00
25Anders AxelssonSävedalens AIK53:36+27:0019:00
26Kjell JeppsonIF Rigor58:23+31:4720:42
27Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK1:01:50+35:1421:55
28Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:07:28+40:5223:55
29Jan MartnerTolered-Utby Ol-klubb1:07:53+41:1724:04
30Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL1:08:09+41:3324:10
31Håkan JunforsOK Skogshjortarna1:17:45+51:0927:34
32Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:20:17+53:4128:28
Anders BjörnbergFrölunda OLej godkänd
Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OKej godkänd
Bengt-Åke SvenssonIK Ymerej start

D70

2 230 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK34:2115:24
2Birgit Smedberg-NilssonHestra IF39:19+4:5817:37
3Mariann KjellbergBredareds IF39:25+5:0417:40
4Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna39:55+5:3417:53
5Gunnel BörjessonIK Uven44:33+10:1219:58
6Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK44:46+10:2520:04
7Ann-Catrine AhlströmFjärås AIK45:33+11:1220:25
8Christina HogedalKungälvs OK53:19+18:5823:54
9Margareta HolmbergIF Hagen53:29+19:0823:59
10Gull-Britt GrönbergKungälvs OK54:30+20:0924:26
11Elvy BörjessonOK Alehof56:33+22:1225:21
12Gunni EkbergÄtrans IF57:25+23:0425:44
13Ing-Mari LarssonOK Löftan1:12:37+38:1632:33
Vivi-Anne BylundRydboholms SKej start
Barbro JohanssonSjövalla FKej start

H70

2 480 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny AnderssonOK Skogshjortarna30:1112:10
2Henrik HvoslefIK Stern31:25+1:1412:40
3Roland BrandshageSävedalens AIK34:23+4:1213:51
4Stig-Ove TollIK Stern34:29+4:1813:54
5Lars JohanssonOK Skogshjortarna39:25+9:1415:53
6Olle HermanssonIK Ymer39:47+9:3616:02
7Bengt InghammarGöteborg-Majorna OK40:45+10:3416:25
8Karl-Axel JohanssonIK Uven40:46+10:3516:26
9Gösta LindqvistOK Löftan41:17+11:0616:38
10Lars-Åke LarssonOK Tranan42:33+12:2217:09
11Percy CarlssonSävedalens AIK46:41+16:3018:49
12Kjell JohanssonDalsjöfors GOIF46:59+16:4818:56
13Stig JohanssonMarkbygdens OK47:20+17:0919:05
14Stellan HelgessonMarkbygdens OK48:22+18:1119:30
15JB LarssonOK Löftan48:51+18:4019:41
16Gunnar WaernTrollhättans SOK50:23+20:1220:18
17Bengt HanssonOK Löftan51:53+21:4220:55
18Sten ArvidssonDalsjöfors GOIF53:51+23:4021:42
19Harry AnderssonOK Kullingshof56:52+26:4122:55
20Birger AronssonBredareds IF1:02:19+32:0825:07
21Ragnar BewertOK Landehof1:10:30+40:1928:25
22Alf KjellbergBredareds IF1:18:09+47:5831:30
Ivan AnderssonMarkbygdens OKej start
Gunnar BylundRydboholms SKej start
Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OKej start

D75

2 140 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK35:4516:42
2Brita SärdquistIK Ymer46:27+10:4221:42
3Marianne GrahnSävedalens AIK48:28+12:4322:38
4Marianne HöglundFK Herkules54:26+18:4125:26
5Anita AnderssonFjärås AIK1:05:07+29:2230:25
Inga-Lisa JohanssonFjärås AIKej godkänd

H75

2 230 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agne ÖstenssonSävedalens AIK27:4012:24
2Ingemar HolmbergIF Hagen28:59+1:1912:59 Ladda ner rutt i gpx-format
3Roland AasaIK Uven29:15+1:3513:06
4Håkan SkogumMarkbygdens OK30:21+2:4113:36
5Sten JohanssonOK Kullingshof30:43+3:0313:46
6Åke AxelssonIK Uven30:45+3:0513:47
7Ingemar AlfredssonIK Uven31:00+3:2013:54
8Åke HogedalKungälvs OK32:54+5:1414:45
9Göran OlofssonFjärås AIK34:26+6:4615:26
10Karl-Erik HolmbergFjärås AIK40:44+13:0418:15
11Leif EdsandSävedalens AIK41:42+14:0218:41
12Erland OlssonDalsjöfors GOIF44:43+17:0320:03
13Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb45:48+18:0820:32
14Lennart ÖstanbäckMarkbygdens OK47:26+19:4621:16
15Holger PerssonOK Eken49:31+21:5122:12
16Rune KarlssonOK Löftan1:06:05+38:2529:38

D80

2 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK49:3423:09
2Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK56:33+6:5926:25
3Evelyn AlexanderssonLerums SOK57:45+8:1126:59
4Gunvor HåkanssonMarkbygdens OK1:10:13+20:3932:48
Eva FalkIK Sternej start

H80

2 140 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helmer EkbergÄtrans IF47:3122:12
2Björn BromanGöteborg-Majorna OK49:05+1:3422:56
3Lasse OlssonIK Trenne Ullared56:06+8:3526:12
4Sten CarlssonSävedalens AIK1:18:35+31:0436:43
5Lars-Gunnar EnströmOK Tranan1:25:17+37:4639:51
Rolf ForsmanTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Jonny BlomqvistGöteborg-Majorna OKej start

H85

2 140 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt BorgGöteborg-Majorna OK55:1825:50

Inskolning

1 490 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Linnea AnderssonSOK Trananfullföljt
Elin AxelssonLerums SOKfullföljt
Elin BlomqvistOK Rävenfullföljt
Natanael BokesandSävedalens AIKfullföljt
Linus Bååth OlssonSävedalens AIKfullföljt
Tove BååthHestra IFfullföljt
Josefin CaarpSOK 68fullföljt
Olivia CaarpSOK 68fullföljt
Valter CarstamSjövalla FKfullföljt
Valter DrejmoOK Landehoffullföljt
Kajsa ElfströmOK Orintofullföljt
Lovisa EliassonFK Friskus-Varbergfullföljt
Sofia ElverlindOK Trananfullföljt
Smilla EngmanKlubblösfullföljt
Gustav FagerlindOK Rävenfullföljt
Matilda FagerlindOK Rävenfullföljt
Theo FredmanOK Skogshjortarnafullföljt
Stina GrahnElfsborg SOKfullföljt
Lisa GunnarssonLerums SOKfullföljt
Audrey HanssonKlubblösfullföljt
Filip HanssonOK Löftanfullföljt
Oskar HjertbergIK Ymerfullföljt
Emelina HolmqvistSjövalla FKfullföljt
Agnes IvarssonOK Skogshjortarnafullföljt
Emma JohanssonOK Rävenfullföljt
Felix JohanssonOK Alehoffullföljt
Albin KarlsmoIK Uvenfullföljt
Elin KarlssonSävedalens AIKfullföljt
Ronja KarlssonSävedalens AIKfullföljt
Hugo KonradssonIK Omegafullföljt
Olle KullmanOK Alehoffullföljt
Signe KullmanOK Alehoffullföljt
Hannah LandergrenHestra IFfullföljt
Edvin LandströmOK Skogshjortarnafullföljt
Oscar LandströmKlubblösfullföljt
Arvid LarssonSävedalens AIKfullföljt
Gustav LarssonIK Uvenfullföljt
Elias LauriFK Herkulesfullföljt
Matilda LekbergSävedalens AIKfullföljt
Ellen LindbergIK Ymerfullföljt
Evelina LindsjöSävedalens AIKfullföljt
Elving LomanderMarkbygdens OKfullföljt
Melvin LundOK Skogshjortarnafullföljt
Hannes LöfKinnaströms SKfullföljt
Minna LöfKinnaströms SKfullföljt
Clara LövgrenOK Alehoffullföljt
Alexander NilssonLerums SOKfullföljt
ALVin NordgrenStigsökarnafullföljt
Fabin OdénFjärås AIKfullföljt
Sara OhlinOK Trananfullföljt
Isak OllanderKlubblösfullföljt
Rut Olsson RaneklintKinnaströms SKfullföljt
Anton RaskKungälvs OKfullföljt
Ludwig RosénGöteborg-Majorna OKfullföljt
Casper SandbergKlubblösfullföljt
Arvid SkeppSävedalens AIKfullföljt
Casper SkeppSävedalens AIKfullföljt
Ester StrömbomElfsborg SOKfullföljt
Albin SvenssonFK Herkulesfullföljt
Ylva SvenssonMarkbygdens OKfullföljt
Anna ThörnebyKinnaströms SKfullföljt
Filip ValentinGöteborg-Majorna OKfullföljt
Emil VassOK Rävenfullföljt
Selme VassOK Rävenfullföljt
Tom WeihartOK Orintofullföljt
Isak ÖhgrenSävedalens AIKfullföljt
Tuva ÖhgrenSävedalens AIKfullföljt
Iris CarstamSjövalla FKej godkänd
Axel EckerlidSävedalens AIKej godkänd
Ebba LövgrenOK Alehofej godkänd
Alice MagnussonSOK 68ej godkänd
Astrid NordgrenStigsökarnaej godkänd
Nelly MelkstamLerums SOKej start

U1

1 620 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon BååthSävedalens AIK17:1310:37
2Lisa ÅkessonMarkbygdens OK17:36+0:2310:51
2Erika ÅkessonMarkbygdens OK17:36+0:2310:51
4Anton BlomqvistMarkbygdens OK18:09+0:5611:12
5Jakob AspIFK Göteborg21:56+4:4313:32
6Lisa ErikssonOK Landehof22:14+5:0113:43
7Edvin SundströmHestra IF22:37+5:2413:57
8Maja AxelssonLerums SOK23:09+5:5614:17
9Axel GrimbeckSävedalens AIK24:01+6:4814:49
10Leo WärffSävedalens AIK24:08+6:5514:53
10Alfred JohanssonOK Alehof24:08+6:5514:53
12Elias NyqvistOK Landehof24:34+7:2115:09
13Anton LundOK Skogshjortarna25:28+8:1515:43
14Albin RybergMarkbygdens OK25:40+8:2715:50
15Julius WiklundFalköpings AIK OK26:03+8:5016:04
16Emma KarlssonOK Landehof26:10+8:5716:09
17Johanna PihlströmOK Landehof26:28+9:1516:20
18Filip IngemarssonHestra IF26:44+9:3116:30
19Johan Wall JungbjerGöteborgs SK26:49+9:3616:33
20Ebba NäsmanLerums SOK29:22+12:0918:07
21Kajsa AlmströmSävedalens AIK29:23+12:1018:08
22Alfred HallqvistUlricehamns OK29:27+12:1418:10
23Sara SaetreOK Landehof30:53+13:4019:03
24Wilma SaetreOK Landehof30:59+13:4619:07
25Alexander BlomqvistOK Räven31:03+13:5019:10
26Miranda WallströmSävedalens AIK31:30+14:1719:26
27Matilda RybergMarkbygdens OK31:46+14:3319:36
28Avril FurbyMarkbygdens OK31:57+14:4419:43
29Mathilda AnderssonOK Tranan32:57+15:4420:20
30Erik SüdhoffSävedalens AIK33:02+15:4920:23
31Siri TärnrotHellas Orientering36:51+19:3822:44
32Puja MuntherSävedalens AIK42:45+25:3226:23
33Ludvig LinderOK Orinto42:49+25:3626:25
34Amanda Ström-EckerlidSävedalens AIK43:00+25:4726:32
35Gustav BohmanOK Orinto43:54+26:4127:05
36Kristina BohmanOK Orinto44:27+27:1427:26
Maja GraadIF Rigorej godkänd
Johannes LidbergKlubblösej godkänd
Albin SundströmHestra IFej godkänd
Tobias JohanssonOK Löftanej start

U2

1 700 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred ErdeliusIF Rigor17:5910:34
2Axel BechtelFK Friskus-Varberg19:51+1:5211:40
3Rasmus FjordsideSävedalens AIK20:00+2:0111:45
4Linus BoströmOK Alehof20:02+2:0311:47
5Carl JosefssonSävedalens AIK21:18+3:1912:31
6Erik IngemarssonHestra IF22:06+4:0713:00
7Jonas AlmströmSävedalens AIK22:31+4:3213:14
8Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb23:18+5:1913:42
9Hugo StrömUlricehamns OK23:28+5:2913:48
9Frida HaglundBredareds IF23:28+5:2913:48
11Elsa BobergIF Rigor24:05+6:0614:10
12Emine EkbergIFK Göteborg26:00+8:0115:17
13Lucas BoströmOK Alehof26:02+8:0315:18
14Matilda WallströmSävedalens AIK26:32+8:3315:36
15Olle NäslundSävedalens AIK27:18+9:1916:03
16Lucas BenjaminssonHerrljunga SK Skid o OL27:33+9:3416:12
17Oscar FurbyMarkbygdens OK27:54+9:5516:24
18Zebastian ArfwedsonFrölunda OL28:13+10:1416:35
19Vera ElfströmOK Orinto28:46+10:4716:55
20Marcus SöderbomSävedalens AIK28:50+10:5116:57
21Ebbe HolmqvistSjövalla FK29:03+11:0417:05
22Ebba MagnussonSOK 6829:42+11:4317:28
23Jacob GrahnIK Uven29:45+11:4617:30
24Joel IngemarssonHestra IF30:39+12:4018:01
25Ella SöderberghIFK Göteborg31:41+13:4218:38
26Erika JohanssonOK Löftan31:52+13:5318:44
27J-H EdlundKlubblös32:14+14:1518:57
28Lydia HakersSävedalens AIK32:27+14:2819:05
29Hanna AlsiöFalköpings AIK OK33:59+16:0019:59
30Unni GranforsIF Rigor34:59+17:0020:34
31Edvin BromsOK Räven35:17+17:1820:45
32Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OK36:31+18:3221:28
33Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb37:14+19:1521:54
33Jonatan Wall CarlssonOK Räven37:14+19:1521:54
35Linnéa PeterssonIK Omega37:55+19:5622:18
36Kristina FinnskogOK Tranan38:07+20:0822:25
37Ella SnyggIK Ymer44:07+26:0825:57
38Emma PalmIK Ymer44:09+26:1025:58
39Olle ElfströmOK Orinto45:29+27:3026:45
40Iris HallqvistUlricehamns OK47:37+29:3828:00
41Hanna AnderssonOK Skogshjortarna48:43+30:4428:39
42Hulda HallqvistUlricehamns OK49:05+31:0628:52
Lina JohanssonOK Rävenej godkänd
Curt Wullf NorgrenGällstadbygdens SOKej start

Öppen motion 1

1 700 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna17:2010:11
2Ann-Sofie JordviKinnaströms SK22:11+4:5113:02
3Karin AlmgrenIK Uven22:24+5:0413:10
4Gunilla KarlssonIF Rigor25:53+8:3315:13
5Linda JonssonKlubblös26:11+8:5115:24
6Eva VigrenSävedalens AIK30:06+12:4617:42
7Fanny PantzarKlubblös31:41+14:2118:38
8Julia SköldebringKlubblös31:45+14:2518:40
9Johanna BiörsIK Ymer34:15+16:5520:08
10Linda SvenssonKinnaströms SK40:24+23:0423:45
11Eva LöfKinnaströms SK40:26+23:0623:47
12Ylva JonstoijUlricehamns OK42:33+25:1325:01
13Maj MalmIK Uven45:00+27:4026:28
14Carina SalomonssonKinnaströms SK45:55+28:3527:00
15Christer SalomonssonKinnaströms SK45:57+28:3727:01
16Lilian SvenssonKinnaströms SK46:04+28:4427:05
17Pia RagnmarkOK Skogshjortarna55:37+38:1732:42
Anna GrahnIK Uvenej godkänd

Öppen motion 3

2 390 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas NäsmanLerums SOK28:5412:05
2Gary LarssonOK Skogshjortarna30:19+1:2512:41
3Edvin LinderOK Orinto31:40+2:4613:14
4Christine LundOK Skogshjortarna32:41+3:4713:40
5Kristin HöögOK Kullingshof32:44+3:5013:41
6Rasmus Frödin KarlssonSävedalens AIK34:17+5:2314:20
7Johan GranforsIF Rigor35:40+6:4614:55
8Gunilla FredmanOK Skogshjortarna37:59+9:0515:53
9Maria EngmanKlubblös38:28+9:3416:05
10Helena WallOK Räven39:35+10:4116:33
11Malte LarssonMarkbygdens OK41:23+12:2917:18
12Helene KrantzIK Ymer41:25+12:3117:19
13Rune JungbjerGöteborgs SK41:54+13:0017:31
14Björn RohmamKlubblös41:56+13:0217:32
15Susanne OlssonHerrljunga SK Skid o OL42:15+13:2117:40
16Daniel HäggbringLerums SOK42:39+13:4517:50
17Elisabeth JonssonKlubblös44:28+15:3418:36
18Daniel PihlSOK 6844:49+15:5518:45
19Leif NilssonGöteborgs SK44:55+16:0118:47
20Ulla RagnarssonOK Skogshjortarna47:10+18:1619:44
21Rolf BååthHestra IF47:33+18:3919:53
22Henrik LandströmKlubblös49:04+20:1020:31
23Totte HolmMarkbygdens OK49:25+20:3120:40
24Per CarlssonIF Hagen50:17+21:2321:02
25Henrik SnyggIK Ymer50:32+21:3821:08
26Anna HagmanLerums SOK50:34+21:4021:09
27Berth KarlssonIFK Göteborg52:25+23:3121:55
28Kristina TellqvistIK Dran53:53+24:5922:32
29Ingela LarssonHestra IF54:18+25:2422:43
30Karin HäggbringLerums SOK55:12+26:1823:05
31Mattias SätterskogKlubblös55:45+26:5123:19
32Rikard LarssonIK Uven56:10+27:1623:30
33Karina IsraelssonKlubblös57:03+28:0923:52
34Gunilla AnderssonHestra IF57:48+28:5424:11
35Maja KarlssonOK Orinto58:44+29:5024:34
36Anna KällsmyrOK Kullingshof1:00:28+31:3425:17
37Marita JohanssonMarkbygdens OK1:00:55+32:0125:29
38Eija LauriFK Herkules1:01:05+32:1125:33
39Ulla TengnérFK Friskus-Varberg1:01:48+32:5425:51
40Lena Carlström-LarssonSävedalens AIK1:03:50+34:5626:42
41Doris NilssonGöteborgs SK1:03:56+35:0226:45
42Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna1:04:01+35:0726:47
43Tina J. WalterssonUlricehamns OK1:04:03+35:0926:47
44Lillemor GunnarssonOK Gipen1:04:08+35:1426:50
45Oscar SjölinIK Uven1:05:10+36:1627:15
46Stina SjölinIK Uven1:05:16+36:2227:18
47Hanna AlmgrenBorås GIF1:05:25+36:3127:22
48Martin KarlssonKlubblös1:05:29+36:3527:23
49Britt AlfredssonIK Uven1:07:13+38:1928:07
50Elisabeth PeterssonIK Omega1:09:43+40:4929:10
51Ines HakersSävedalens AIK1:09:49+40:5529:12
52Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK1:09:56+41:0229:15
53Johanna SörqvistBredareds IF1:10:24+41:3029:27
54Anders LindströmOK Tranan1:12:43+43:4930:25
55Ann-Britt AnderssonFK Friskus-Varberg1:14:45+45:5131:16
56Linda GunnarssonHestra IF1:15:41+46:4731:40
57Berit SvenssonMarkbygdens OK1:19:27+50:3333:14
58Vanja KristenssonIK Dran1:19:29+50:3533:15
59Anne FagerbergIK Uven1:20:16+51:2233:35
60Anders AnderssonMarkbygdens OK1:22:45+53:5134:37
61Helena SnyggIK Ymer1:30:40+1:01:4637:56
62Maria GunnarsssonHestra IF1:48:18+1:19:2445:18
63Sara GunnarssonHestra IF1:48:41+1:19:4745:28
Karina RybergMarkbygdens OKej godkänd
Birgitta MägiGöteborg-Majorna OKej godkänd
Maija DrotzHestra IFej godkänd
Simon OlaussonSävedalens AIKej godkänd
Kent EdlundElfsborg SOKej godkänd
Maria PollGöteborg-Majorna OKej godkänd
Magnus LinderOK Orintoej godkänd

Öppen motion 5

2 540 m, 86 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David DjurbäckMarkbygdens OK27:0210:38
2Dan LundstedtMullsjö SOK27:46+0:4410:55
3Gösta DrotzHestra IF35:08+8:0613:49
4Martin MagnerfeltFalköpings AIK OK35:46+8:4414:04
5Johan RobertssonKlubblös36:29+9:2714:21
6Miriam OlaussonSävedalens AIK38:00+10:5814:57
7Rebecca DjurbäckMarkbygdens OK38:26+11:2415:07
8Lena OlssonKinnaströms SK38:41+11:3915:13
9Alexander PihlSOK 6839:07+12:0515:24
10Tommy KårsellOK Orinto39:55+12:5315:42
11Jalle StrömbomElfsborg SOK41:16+14:1416:14
12Jonas HultinOK Löftan42:25+15:2316:41
13Perry LundqvistSävedalens AIK43:32+16:3017:08
14Hanna Grahn StrömbomElfsborg SOK44:00+16:5817:19
15Magnus HenningssonHestra IF44:50+17:4817:39
16Jan NordbergOK Tranan45:33+18:3117:55
17Sara ForsbergIK Uven45:39+18:3717:58
18Juha KrantzIK Ymer46:25+19:2318:16
19Jessica ArfwedsonFrölunda OL46:42+19:4018:23
20Annica BerglundUlricehamns OK46:49+19:4718:25
21Karin PerssonOK Tyringe47:28+20:2618:41
21Anders LundOK Skogshjortarna47:28+20:2618:41
23Jacob JonstoijUlricehamns OK49:34+22:3219:30
24Christer BergSjövalla FK50:15+23:1319:47
25Stefan HåkanssonIK Ymer50:19+23:1719:48
26Eva BäcklundTrollhättans SOK50:27+23:2519:51
27Karl-Eric WannbergIK Omega50:42+23:4019:57
28Frida RönnqvistOK Löftan50:48+23:4620:00
29Ulrika LjungIK Ymer51:03+24:0120:05
30Ulrika GranforsIF Rigor51:11+24:0920:09
31Sara JonstoijUlricehamns OK51:16+24:1420:11
32Magnus Karlsson 2Sävedalens AIK52:33+25:3120:41
33Lars TorstenssonGöteborgs SK52:45+25:4320:46
34Marika ElverlindOK Tranan54:16+27:1421:21
35Linda SidebyGöteborg-Majorna OK54:17+27:1521:22
36Kristofer DrejmoOK Landehof54:36+27:3421:29
37Katarina VartiaOK Löftan55:29+28:2721:50
38Kjell AnderssonOK Skogshjortarna55:56+28:5422:01
39Evelina LindeblomIK Omega55:58+28:5622:02
40Jenny RönnqvistOK Löftan56:09+29:0722:06
41Malin SöderberghIFK Göteborg57:54+30:5222:47
42Maria GrahnElfsborg SOK59:58+32:5623:36
43Anita JunforsOK Skogshjortarna1:00:22+33:2023:45
44Ann-Sophie OhlinOK Tranan1:00:36+33:3423:51
45Yvonne JungbjerGöteborgs SK1:01:15+34:1324:06
46Åsa DryseliusMarkbygdens OK1:01:25+34:2324:10
47Tommy VartiaOK Löftan1:01:44+34:4224:18
48Hans EmilssonKinnaströms SK1:01:54+34:5224:22
49Helén LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:02:31+35:2924:36
50Fredrik HarryssonMarkbygdens OK1:02:39+35:3724:39
51Jenny ÖjekullKlubblös1:02:48+35:4624:43
52Anders LarssonSävedalens AIK1:03:35+36:3325:01
53Berit BarkestedtOK Kullingshof1:05:27+38:2525:46
54Linda DanielssonLerums SOK1:06:39+39:3726:14
55Malin KällströmSjövalla FK1:07:08+40:0626:25
56Karolina MelkstamLerums SOK1:08:40+41:3827:02
57Birgitta PalmIK Ymer1:09:24+42:2227:19
58Magnus PedersenOK Skogshjortarna1:09:27+42:2527:20
59Katarina KonradssonIK Omega1:13:08+46:0628:47
60Gun JohanssonOK Landehof1:13:31+46:2928:56
61Lena LarssonHestra IF1:14:20+47:1829:15
62Bertil AnderssonFK Friskus-Varberg1:14:26+47:2429:18
63Bo JohanssonOK Skogshjortarna1:14:35+47:3329:21
64Frank DanielssonKinnaströms SK1:16:17+49:1530:01
65Annlouise ElliotKlubblös1:18:22+51:2030:51
66Eva-Maj JohanssonMarkbygdens OK1:18:57+51:5531:04
67Lena NilssonUlricehamns OK1:23:41+56:3932:56
68Tryggve MathiesenKlubblös1:24:06+57:0433:06
69Christina MathiesenKlubblös1:24:08+57:0633:07
70Björn WernerssonIK Ymer1:25:09+58:0733:31
71Andrea ErdeliusIF Rigor1:25:43+58:4133:44
72Susanna JonstoijUlricehamns OK1:26:57+59:5534:13
73Lena Gertie OdelbergIK Ymer1:28:29+1:01:2734:50
74Anna-Stina ArnessonIK Dran1:29:42+1:02:4035:18
75Eva ÅhsbergSjövalla FK1:29:50+1:02:4835:22
76Per RobertssonIFK Göteborg1:48:18+1:21:1642:38
77Anne-Marie CarlssonSävedalens AIK1:50:19+1:23:1743:25
Bo JägerströmElfsborg SOKej godkänd
Bertil BorglundIK Omegaej godkänd
Monica SvärdSävedalens AIKej godkänd
Runo SchybergFjärås AIKej godkänd
Kerstin LarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Kurt SvenssonOK Markej godkänd
Henrik JohanssonOK Löftanej godkänd
Anna RydströmKlubblösej godkänd
Malin AlbrektssonIFK Göteborgej godkänd
Lena HammersbergFrölunda OLej start
Lennart ForsHestra IFåterbud

Öppen motion 7

2 900 m, 97 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar ArnessonIK Dran33:1811:28
2Anders SjögrenOK Kullingshof34:43+1:2511:58
3Linda LarssonRydboholms SK35:06+1:4812:06
4Kristin HanssonMarkbygdens OK35:08+1:5012:06
5Lotta NilssonOK Alehof36:04+2:4612:26
6Mikael JungbjerGöteborgs SK37:31+4:1312:56
7Gabriel ElesEmmaboda Verda OK37:34+4:1612:57
8Malin PerssonMarkbygdens OK38:45+5:2713:21
9Sten-Åke NilssonOK Alehof38:57+5:3913:25
10Per-Erik JohanssonKlubblös39:16+5:5813:32
11Christian AnderssonOK Tranan39:46+6:2813:42
12Dennis RoosSOK Träff40:01+6:4313:47
13Marina AxelssonMarkbygdens OK40:15+6:5713:52
14Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad40:45+7:2714:03
15Niclas KonradssonIK Omega41:46+8:2814:24
16Alexander SörqvistBredareds IF42:00+8:4214:28
17Ronny RagnarssonOK Skogshjortarna42:12+8:5414:33
18Johan MagnussonMölndal Outdoor IF42:28+9:1014:38
19Benny MildGällstadbygdens SOK43:32+10:1415:00
20Jan KarlssonOK Tranan43:43+10:2515:04
21Håkan B SamorSävedalens AIK45:04+11:4615:32
22Roger PihlSOK 6845:51+12:3315:48
23Johanna HallqvistUlricehamns OK46:07+12:4915:54
24Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK46:16+12:5815:57
25Fredrik OdelbergIK Ymer47:04+13:4616:13
26Ingemar KallinSOK 6847:05+13:4716:14
27Johanna SkogumMarkbygdens OK48:06+14:4816:35
28Lena ErikssonElfsborg SOK48:11+14:5316:36
29Bo MånssonOK Löftan49:20+16:0217:00
30Maria SvenssonMarkbygdens OK50:06+16:4817:16
31Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK50:09+16:5117:17
32Torbjörn GrahnIK Uven51:18+18:0017:41
33Anders DavidsonMarkbygdens OK51:27+18:0917:44
34Jan LarssonFrämmestads IK51:47+18:2917:51
35Petra JohanssonTrollhättans SOK51:49+18:3117:52
36Niklas LorénOK Landehof52:42+19:2418:10
37Håkan BjörklundSjövalla FK53:27+20:0918:25
38Therese AxenborgGöteborg-Majorna OK53:29+20:1118:26
39Karl-Johan OhlinOK Tranan53:47+20:2918:32
40Marita HaglundBredareds IF54:55+21:3718:56
41Thomas KrafftHestra IF55:40+22:2219:11
42Claes JohanssonOK Kullingshof55:56+22:3819:17
43Ing-Marie AronengBredareds IF55:58+22:4019:17
44Lars MathiassonIK Stern56:40+23:2219:32
45Karin TorstenssonFalköpings AIK OK56:46+23:2819:34
46Anna LindeblomIK Omega56:58+23:4019:38
47Linus SundbergOK Skogshjortarna59:03+25:4520:21
48Rune EliassonFalkenbergs OK59:04+25:4620:22
49Sofia KarlssonOK Landehof1:00:04+26:4620:42
50Fredrik FinnskogOK Tranan1:00:51+27:3320:58
51Sven ErikssonOK Landehof1:01:03+27:4521:03
52Anna-Karin StrömstedtHJS-Vansbro OK1:01:19+28:0121:08
53Ingrid ÅhlundSvenljunga OK1:01:20+28:0221:08
54Stefan CarlssonFalköpings AIK OK1:01:37+28:1921:14
54Ulf KristenssonHalmstad OK1:01:37+28:1921:14
56Katarina StrömHestra IF1:01:47+28:2921:18
57Agneta JohanssonRydboholms SK1:02:01+28:4321:23
58Kåre TengnérFK Friskus-Varberg1:02:13+28:5521:27
59Elin WahlgrenSjövalla FK1:02:18+29:0021:28
60Christina PetterssonSjövalla FK1:03:03+29:4521:44
61Henry SvenssonSOK 681:03:59+30:4122:03
62Börje ÖbergOK Skogshjortarna1:04:06+30:4822:06
63Johanna SjonsIFK Hedemora OK1:04:34+31:1622:15
64Agneta LarssonIK Uven1:04:41+31:2322:18
65Kjell RybergIFK Göteborg1:05:05+31:4722:26
66Gunnel KarlssonSOK 681:05:06+31:4822:26
67Ulf NordgrenBredareds IF1:05:10+31:5222:28
68Karin WahlgrenSjövalla FK1:05:21+32:0322:32
69Lennart OlssonIK Uven1:05:41+32:2322:38
70Sara AnderssonKvillebyns SK1:06:16+32:5822:51
71Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK1:08:36+35:1823:39
72Kjell JohanssonMarkbygdens OK1:08:47+35:2923:43
73Hasse AxelssonStigmännen Karlshamns OK1:10:12+36:5424:12
74Martina JohanssonBredareds IF1:10:13+36:5524:12
75Johan LarssonBredareds IF1:10:14+36:5624:13
76Ingela NordgrenBredareds IF1:11:16+37:5824:34
77Magnus GunnarssonLerums SOK1:12:23+39:0524:57
78Magnus KnutssonLerums SOK1:12:59+39:4125:10
79Sofia ÖstenssonOK Tranan1:13:20+40:0225:17
80Adam OdénFjärås AIK1:13:23+40:0525:18
81Lars WassénVänersborgs SK1:13:34+40:1625:22
82Steffen RosénIK Uven1:13:59+40:4125:30
83Camilla BjörklundSjövalla FK1:14:11+40:5325:34
84Björn AnderssonFalköpings AIK OK1:14:34+41:1625:42
85Malin IvermarkFrölunda OL1:15:13+41:5525:56
86Eva AdolfssonIK Ymer1:18:33+45:1527:05
87Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OK1:20:18+47:0027:41
88Sven-Olof RingKinnaströms SK1:20:34+47:1627:46
89Anders TallhageKlubblös1:26:14+52:5629:44
90Arne LorénOK Frisene1:32:08+58:5031:46
Carina OlssonFalköpings AIK OKej godkänd
Märta LundhSvenljunga OKej godkänd
Inger BylanderSvenljunga OKej godkänd
Anette SundqvistOK Trananej godkänd
Bengt NilssonHestra IFej godkänd
Ingvar PerssonOK Tyringeej godkänd
Erik FinnskogOK Trananej godkänd

Öppen motion 8

3 460 m, 86 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel GrahnIFK Göteborg28:198:11
2Roine PetterssonIFK Göteborg32:29+4:109:23
3Magnus JohanssonOK Löftan33:06+4:479:33
4Herman RosénGöteborg-Majorna OK33:39+5:209:43
5Henrik SvenssonOK Vilse 8734:04+5:459:50
6Björn ÖbergRyda SK34:40+6:2110:01
7Mikael ÖhgrenSävedalens AIK34:54+6:3510:05
8Martin SkoglundIFK Göteborg36:36+8:1710:34
9Åsa Holmstrand OllanderIFK Göteborg36:57+8:3810:40
10Johan AxenborgGöteborg-Majorna OK37:19+9:0010:47
11Mattias JohanssonIK Ymer37:58+9:3910:58
12Mattias BååthSävedalens AIK38:32+10:1311:08
13Per RosénIK Uven38:35+10:1611:09
14Peter NordgrenSävedalens AIK38:43+10:2411:11
15David HallbergIK Ymer40:24+12:0511:40
16Ida JohanssonSjövalla FK40:46+12:2711:46
17Mattias BiörsIK Ymer41:22+13:0311:57
18Jonas HöijerKlubblös41:42+13:2312:03
19Stefan GraadIF Rigor41:43+13:2412:03
20Mikael AxelssonOK Skogshjortarna44:39+16:2012:54
21Rickard OlssonIFK Lidingös Skid o OK45:32+17:1313:09
22Åsa BobergIF Rigor47:01+18:4213:35
23Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK47:04+18:4513:36
24Nils RobertssonMarkbygdens OK48:22+20:0313:58
25Johan UnemanOK Gipen48:48+20:2914:06
26Per SvenssonMarkbygdens OK48:53+20:3414:07
27Lars KullmanOK Alehof48:59+20:4014:09
28David HäggGotlands Bro Orienteringsklubb49:14+20:5514:13
29Maria HolmqvistSjövalla FK49:15+20:5614:14
30Magnus EliassonFK Friskus-Varberg49:16+20:5714:14
31Camilla ÖhgrenSävedalens AIK50:16+21:5714:31
32Pär Anders JärsenholtUlricehamns OK51:16+22:5714:49
33Ulf WallinSjövalla FK51:38+23:1914:55
34Sara SvenssonOK Pan-Kristianstad52:30+24:1115:10
35Fredrik PerssonFK Åsen53:01+24:4215:19
36Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK53:21+25:0215:25
37Mikael SvenssonFK Herkules54:40+26:2115:47
38Marie-Louise PerssonFK Herkules54:56+26:3715:52
39Linda WennerlundOK Vilse 8755:17+26:5815:58
40Lars MuntherSävedalens AIK55:27+27:0816:01
41Michael MagnussonOK Räven56:56+28:3716:27
42Mattias IvermarkSäffle OK58:29+30:1016:54
43Lars BjörfjällBredareds IF59:43+31:2417:15
44Ulf NyqvistOK Landehof1:00:00+31:4117:20
45Thomas BorneFrölunda OL1:00:18+31:5917:25
46Klas AdolfsonIK Ymer1:02:04+33:4517:56
47Per JohanssonOK Löftan1:03:33+35:1418:22
48Martin AxelssonOK Skogshjortarna1:04:16+35:5718:34
49Ingvar MarsKinnaströms SK1:05:33+37:1418:56
50Nils-Erik GunnarssonOK Gipen1:05:44+37:2518:59
51Sofia LarssonHestra IF1:05:46+37:2719:00
51Emma SigvardssonFK Friskus-Varberg1:05:46+37:2719:00
53Katarina HedbergLerums SOK1:06:22+38:0319:10
54Marcus KempeKlubblös1:07:31+39:1219:30
55Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK1:07:47+39:2819:35
56Lennart WiderströmIK Ymer1:07:49+39:3019:36
57Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo1:08:29+40:1019:47
58Kurt JohanssonSvenljunga OK1:09:49+41:3020:10
59Jukka RankanenSjövalla FK1:10:12+41:5320:17
60Klara Åhsberg-OttossonSjövalla FK1:11:37+43:1820:41
61Per JonstoijUlricehamns OK1:13:50+45:3121:20
62Hans HanssonMarkbygdens OK1:14:38+46:1921:34
63Filip AnderssonMarkbygdens OK1:14:39+46:2021:34
64Stefan PauliGöteborg-Majorna OK1:15:13+46:5421:44
65Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK1:16:04+47:4521:59
66Jörgen FriskMarkbygdens OK1:16:36+48:1722:08
66Albin SvenssonGöteborg-Majorna OK1:16:36+48:1722:08
68Peter NilssonOK Tranan1:16:53+48:3422:13
69Björn BältsjöSävedalens AIK1:17:03+48:4422:16
70Ulf GabrielssonKungälvs OK1:17:16+48:5722:19
71Olle PenttinenKlubblös1:18:54+50:3522:48
72Nina DjerfLerums SOK1:21:59+53:4023:41
73Martin KruseIF Rigor1:23:29+55:1024:07
74Erik HemmendorffKlubblös1:29:07+1:00:4825:45
75Anders SörqvistBredareds IF1:35:15+1:06:5627:31
76Fredrik ForsmanFK Herkules1:38:22+1:10:0328:25
77Staffan BrobergIF Marin Väst1:38:51+1:10:3228:34
78Magnus ElverlindOK Tranan1:47:58+1:19:3931:12
Ingemar BrunssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Ulf JohanssonMarkbygdens OKej godkänd
Peter MattssonIFK Göteborgej godkänd
Kajsa TerningTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Bengt-Rune WallströmIK Uvenej godkänd
Philipp SauterGöteborg-Majorna OKej godkänd
Anne FarbrotGöteborg-Majorna OKej godkänd
Maria MuntherSävedalens AIKej godkänd
Hampus HammersbergFrölunda OLej start
Henryk ZienkiewiczIF Rigorej start
Henrik MelkstamLerums SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!