Officiell resultatlista för FOK:s Höstcup Etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: FOK:s Höstcup Etapp 5
Arrangörsorganisation: Falkenbergs OK
Datum: tisdag 17 september 2019

Dam

3 820 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa SöderblomFalkenbergs OK39:2810:19
2Frida AnderssonFalkenbergs OK39:55+0:2710:26
3Sofie SöderblomFalkenbergs OK42:23+2:5511:05
4Catarina BengtssonOK Nackhe47:54+8:2612:32
5Fanny HanssonFalkenbergs OK48:44+9:1612:45
6Helena HagströmFalkenbergs OK52:28+13:0013:44
7Eline EricssonFalkenbergs OK52:32+13:0413:45
8Christina SöderblomÄtrans IF54:56+15:2814:22
9Linnea BengtssonFalkenbergs OK59:54+20:2615:40
10Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared1:06:43+27:1517:27
11Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared1:09:22+29:5418:09
12Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared1:15:01+35:3319:38
13Gunilla MartinssonFalkenbergs OK1:19:09+39:4120:43
14Anna HagströmFalkenbergs OK1:19:11+39:4320:43
Katarina AnderssonÄtrans IFej godkänd
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullaredej godkänd
Johanna HenrikssonFalkenbergs OKej start
Jennie Malmgren RybergFalkenbergs OKej start

Herr

4 380 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias KarlssonIK Trenne Ullared34:437:55
2Viktor KarlssonIK Trenne Ullared35:18+0:358:03
3Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK36:30+1:478:20
4Lennart BengtssonFalkenbergs OK37:22+2:398:31
5Hans JensenFalkenbergs OK38:32+3:498:47
6Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK38:45+4:028:50
7Johan SöderblomFalkenbergs OK39:18+4:358:58
8Martin JohanssonFalkenbergs OK39:48+5:059:05
9Gert WildheimFK Friskus-Varberg42:00+7:179:35
10Henrik BengtssonFalkenbergs OK42:10+7:279:37
11Magnus WallinIK Trenne Ullared43:44+9:019:59
12Benny WallinFalkenbergs OK47:47+13:0410:54
13Claes AnderssonFalkenbergs OK51:02+16:1911:39
14Ola SöderblomFalkenbergs OK51:04+16:2111:39
15Niklas PerssonHalmstad OK51:40+16:5711:47
16Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared51:41+16:5811:47
17Peter BadenfeltFalkenbergs OK52:25+17:4211:58
18Leon RybergFalkenbergs OK55:16+20:3312:37
19Håkan WinnbergIK Trenne Ullared55:27+20:4412:39
20Martin EricssonFalkenbergs OK1:03:32+28:4914:30
21P-A JakobssonFalkenbergs OK1:06:42+31:5915:13
22Mikael MartinssonFalkenbergs OK1:09:50+35:0715:56
Samuel DahlbergIK Trenne Ullaredej start
Thomas LindgrenFalkenbergs OKej start
Erik RexfeltFalkenbergs OKej start

Motion

2 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar JohanssonOK Nackhe32:0014:48
2Peter KjellssonFalkenbergs OK33:21+1:2115:26
Ingela NelsénFalkenbergs OKej start
Gunilla Wallin BengtssonFalkenbergs OKej start

Ungdom

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mira WallinFalkenbergs OK36:3515:54
2Samuel BernhardtFalkenbergs OK39:08+2:3317:00
3Arvid KarlssonIK Trenne Ullared50:46+14:1122:04
Olivia LindgrenFalkenbergs OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!