Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna Täby

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna Täby
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: torsdag 19 september 2019

Kort

2 500 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne LundmarkJärfälla OK37:4615:06
2Christer AnderssonATG40:10+2:2416:04
3Bengt ErikssonVäsby OK40:29+2:4316:11
4Bengt FribergJärfälla OK40:59+3:1316:23
5Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL47:29+9:4318:59
6Eva von HeijneSigtuna OK47:47+10:0119:06
7Evert SandahlTäby OK47:59+10:1319:11
8Bernt JohanssonHäverödals SK48:45+10:5919:30
9Olov JanssonHäverödals SK48:56+11:1019:34
10Lars RoosAttunda OK49:08+11:2219:39
11Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF49:51+12:0519:56
12Bo WestlingHäverödals SK50:23+12:3720:09
13UC Lybert ErikssonVäsby OK50:27+12:4120:10
14Kjell BergmanStigfinnarna53:09+15:2321:15
15Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF55:22+17:3622:08
16Kurt BoströmOK Linné55:29+17:4322:11
17Curt LindgrenOK Roslagen56:25+18:3922:34
18Jan BrundellSolna OK56:53+19:0722:45
19Åke LinderothSundbybergs IK57:34+19:4823:01
20Karl Henrik LovangIF Thor58:57+21:1123:34
21Jan-Olof MalmSigtuna OK59:40+21:5423:52
22Stig LarssonLänna IF1:00:19+22:3324:07
23Ann SjöbergEnebybergs IF1:00:41+22:5524:16
24Carl LangOK Österåker1:02:59+25:1325:11
25Lars-Erik LindellVäsby OK1:03:21+25:3525:20
26Gunnel BalckIFK Lidingö SOK1:03:39+25:5325:27
27Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL1:06:37+28:5126:38
28Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:09:24+31:3827:45
29Göran GrimvallTäby OK1:32:55+55:0937:10
30Kristina ErikssonLänna IF1:34:38+56:5237:51

Mellan

3 600 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OL37:1310:20
2Leif NordlundLänna IF40:27+3:1411:14
3Urban BoströmSolna OK40:37+3:2411:16
4Kjell JanssonLånghundra IF40:56+3:4311:22
5Peder KarlssonRånäs OK42:33+5:2011:49
6Eddie BjärrenholtRånäs OK42:39+5:2611:50
7Leif MörkforsJärfälla OK42:53+5:4011:54
8Sven HedmanAttunda OK43:30+6:1712:05
9Per-Åke HolmSigtuna OK43:33+6:2012:05
10Hans-Erik PerssonSundbybergs IK43:52+6:3912:11
11Per-Erik WåhlbergOK Linné44:09+6:5612:15
12Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL44:20+7:0712:18
13Lars WestinVallentuna-Össeby OL45:02+7:4912:30
14Per-Johan JanssonLänna IF45:31+8:1812:38
15Gerhard LilliestiernaOK Roslagen46:58+9:4513:02
16Anne-Christine SchunnessonAttunda OK47:06+9:5313:05
17Per-Johan VikforsOK Österåker48:00+10:4713:20
18Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL48:06+10:5313:21
19Kjell LindblomJärfälla OK49:36+12:2313:46
20Eva ElnerudSigtuna OK50:20+13:0713:58
21Leif NordinTurebergs IF50:52+13:3914:07
22Carina NilssonTäby OK51:32+14:1914:18
23Rebecca BjärrenholtRånäs OK52:05+14:5214:28
24Lennart BrattgårdIFK Lidingö SOK52:47+15:3414:39
25Leif WallenbroVäsby OK56:24+19:1115:40
26Bo WinanderJärfälla OK56:51+19:3815:47
27Ewa NordlundLänna IF57:41+20:2816:01
28Håkan BoijeAttunda OK58:13+21:0016:10
29Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK59:42+22:2916:35
30Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK1:00:14+23:0116:43
31Kenneth PetterssonJärfälla OK1:00:23+23:1016:46
32Stellan FehrnströmEnebybergs IF1:00:53+23:4016:54
33Kurt KissligWaxholms OK1:04:37+27:2417:56
34Martyn PassmoreSigtuna OK1:08:44+31:3119:05
35Gertrud VilhelmssonStigfinnarna1:20:35+43:2222:23
36Ingvar OskarssonSolna OK1:33:55+56:4226:05
Lars Olavi PeldanEnebybergs IFej godkänd
Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OLej godkänd
Jan GottfridssonNorbergs OKej godkänd
Birgitta KlangLånghundra IFutgått

Lång

4 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rickard Lauenborg EkmanOK Roslagen39:198:01
2Björn JanssonVäsby OK42:46+3:278:43
3Maria HellströmVäsby OK53:48+14:2910:58
4Sven -Anders OlssonAttunda OK59:14+19:5512:05
5Lars LandströmLånghundra IF1:00:48+21:2912:24
6Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby1:06:28+27:0913:33
7Alice RökenTäby OK1:06:37+27:1813:35
8Anna RökenTäby OK1:06:56+27:3713:39
9Anders LindgrenVallentuna-Össeby OL1:13:12+33:5314:56
10Stefan OlssonOK Roslagen1:33:11+53:5219:01

Ultrakort

1 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan BojlingSolna OK28:2915:49
2Rolf AnderssonRimbo SOK38:25+9:5621:20
3Lars-Olov AnderssonSigtuna OK39:35+11:0621:59
4Tage AbrahamssonRånäs OK40:02+11:3322:14
5Ragnar AnderssonHäverödals SK48:10+19:4126:45
6Alf PerssonOK Österåker48:16+19:4726:48
7Sivert SöderbärgOK Roslagen51:01+22:3228:20
8Lena JohnssonRånäs OK57:36+29:0732:00
9Yvonne RoosAttunda OK59:26+30:5733:01
10Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF1:07:37+39:0837:33
11Ingrid CarlssonTäby OK1:09:04+40:3538:22
12Rune ThurénVallentuna-Össeby OL1:13:53+45:2441:02

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!