Officiell resultatlista för Veteranorientering Västervik

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteranorientering Västervik
Arrangörsorganisation: Västerviks OK
Datum: torsdag 24 oktober 2019

Klasser: Visa alla | Korta | Mellan | Långa

Korta banan

21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Åke KarlssonAnkarsrums OK31:11
2Roland SkyttKisa SK32:25+1:14
3Arne SävenstrandHultsfreds OK36:29+5:18
4Jan-Ulf KarlssonMålilla OK36:37+5:26
5Lena SandahlGamleby OK42:24+11:13
6Hans-Åke OlssonHultsfreds OK44:44+13:33
7Vivi-Anne LiljeholmAnkarsrums OK49:15+18:04
8Lennart FridellGamleby OK50:58+19:47
9Stig KarlssonKisa SK52:00+20:49
10Anders HallgrenAnkarsrums OK52:39+21:28
11Göran KarlssonOK Bävern54:24+23:13
12Karin TibbelinVimmerby OK58:25+27:14
13Gun-Mari JohanssonGamleby OK1:00:14+29:03
14Solveig SturessonVästerviks OK1:03:37+32:26
15Allan SvenssonKisa SK1:05:02+33:51
16Håkan AnderssonGamleby OK1:24:53+53:42
17Lennart KarlssonHultsfreds OK1:28:10+56:59
Sören MarmelidGamleby OKej godkänd
Björn LiljeholmAnkarsrums OKej godkänd
Inga-Britt JohanssonHultsfreds OKej godkänd
Inger AlmgrenGamleby OKutgått
Pia AnderssonGamleby OKej start
Inger PetterssonBjörkfors GOIFej start
Staffan SkobeVästerviks OKej start

Mellanbanan

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Bo JohanssonMålilla OK41:02
2Annika SandströmVimmerby OK41:05+0:03
3Arne LarsenVästerviks OK41:57+0:55
4Lars PetterssonVimmerby OK42:07+1:05
5Gunnar SöderholmVimmerby OK42:22+1:20
6Lars LångVimmerby OK43:08+2:06
7Gun-Britt SvenssonVästerviks OK43:13+2:11
8Stig JonssonKisa SK43:46+2:44
9Åke BjörklundVästerviks OK44:57+3:55
10Kerstin ErikssonKisa SK46:28+5:26
10Lars KarlssonGamleby OK46:28+5:26
12Hans-Åke ChristianssonGamleby OK46:58+5:56
13Göran AlmgrenGamleby OK47:19+6:17
14Eivor PetterssonGamleby OK53:40+12:38
15Britt-Marie BjörklundVästerviks OK59:15+18:13
16Arne LjungbladVästerviks OK1:00:30+19:28
17Madelaine SvenssonVimmerby OK1:09:28+28:26
Börje KarlssonVimmerby OKej godkänd
Kennert RuhlanderBjörkfors GOIFej godkänd
Bo EklundVimmerby OKej godkänd
Marianne BergVimmerby OKej start
Lennart PetterssonBjörkfors GOIFej start

Långa banan

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kent GranqvistVästerviks OK30:59
2Ingemar PerssonGamleby OK38:19+7:20
3Ulric SvenssonVimmerby OK38:46+7:47
4Gunnar EnbergMålilla OK43:12+12:13
5H-G KarmstigAnkarsrums OK44:15+13:16
6Lena PerssonGamleby OK45:56+14:57
7Lennart SturessonVästerviks OK48:48+17:49
8Evert FranssonVimmerby OK51:48+20:49
9Jan JohanssonGamleby OK1:01:57+30:58
10Mats AdolfssonVimmerby OK1:19:37+48:38

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!