Officiell resultatlista för Östra Blekinge natt-cup 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Östra Blekinge natt-cup 2
Arrangörsorganisationer: Karlskrona SOK / OK Orion
Datum: torsdag 7 november 2019

FK Friskus-Varberg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tim JohanssonMellan Svart (19)40:316:45

Gotlands Bro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Filip NilssonMellan Svart (19)1:02:52+22:2110:28

Kalmar OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Adrian SkobeLång Svart (6)1:15:42+8:297:34
9Viktor SkobeMellan Svart (19)48:50+8:198:08
19Ville LundgrenMellan Svart (19)1:04:45+24:1410:47
19Bo SalomonsonMellankort Orang (31)45:26+11:1011:21
26Petra LundgrenMellankort Orang (31)47:52+13:3611:58

Karlskrona SOK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hjalmar SvennerudKort Gul (8)31:5010:36
3Kent TörnqvistKort Gul (8)32:45+0:5510:55
4Alma SvennerudMellan Svart (19)40:41+0:106:46
7Henrik StenholmMellan Svart (19)47:37+7:067:56
7Annika JosefssonMellankort Orang (31)39:07+4:519:46
8Marcus BlomkvistMellan Svart (19)48:35+8:048:05
9Stefan CaleklintMellankort Orang (31)39:29+5:139:52
10Märta SvennerudMellankort Orang (31)39:50+5:349:57
11Marie SvennerudMellankort Orang (31)39:54+5:389:58
12Olof IngemarssonMellan Svart (19)56:38+16:079:26
14Arvid KronmarMellan Svart (19)1:01:41+21:1010:16
14Kenneth FagerMellankort Orang (31)40:28+6:1210:07
20Lovisa JohanssonMellankort Orang (31)45:30+11:1411:22
21Anne JohanssonMellankort Orang (31)45:32+11:1611:23
25Leif IngemarssonMellankort Orang (31)47:05+12:4911:46
Magnus KronmarMellankort Orang (31)ej godkänd
Ulf JohanssonMellan Svart (19)utgått

Koovee

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Oleksandr KratovLång Svart (6)1:09:52+2:396:59

Odesa Team

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Ihor TrimboyMellan Svart (19)1:04:03+23:3210:40

OK Orion

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Pontus PeterssonLång Svart (6)1:07:136:43
1Mats AnderssonMellankort Orang (31)34:168:34
2Filip HåkanssonMellan Svart (19)40:34+0:036:45
2Vilma EngströmMellankort Orang (31)37:40+3:249:25
2Oliwer SjökvistKort Gul (8)32:44+0:5410:54
3Oliver HåkanssonMellan Svart (19)40:35+0:046:45
3Anders NilssonMellankort Orang (31)37:49+3:339:27
4Jonas SvenssonMellankort Orang (31)38:17+4:019:34
4Patrik SjökvistKort Gul (8)32:47+0:5710:55
5Viktor TovessonLång Svart (6)1:26:34+19:218:39
5Pontus JonssonMellan Svart (19)40:59+0:286:49
5Lennart AnderssonMellankort Orang (31)38:52+4:369:43
6Henrik BerlinLång Svart (6)1:26:44+19:318:40
6Bengt StrindhagenMellankort Orang (31)38:59+4:439:44
6Emelie LönngrenKort Gul (8)46:57+15:0715:39
7Bo LönngrenKort Gul (8)47:02+15:1215:40
8Mikael WahlbomMellankort Orang (31)39:25+5:099:51
10Sven JohanssonMellan Svart (19)55:16+14:459:12
11Harald RoothMellan Svart (19)55:21+14:509:13
12Carina SvärdMellankort Orang (31)40:00+5:4410:00
13Gunilla GustafssonMellankort Orang (31)40:07+5:5110:01
15Alva EngströmMellankort Orang (31)43:46+9:3010:56
16Johan JacobssonMellan Svart (19)1:03:44+23:1310:37
16Björn LinnersjöMellankort Orang (31)43:51+9:3510:57
17Mattias EngströmMellankort Orang (31)43:55+9:3910:58
18Anna-Karin JonssonMellan Svart (19)1:04:23+23:5210:43
18Karl-Axel EngströmMellankort Orang (31)44:12+9:5611:03
22Hedda SvenssonMellankort Orang (31)46:36+12:2011:39
23Magnus LeuenbergerMellankort Orang (31)46:38+12:2211:39
24Maria LeuenbergerMellankort Orang (31)46:44+12:2811:41
27Anders SundelinMellankort Orang (31)54:11+19:5513:32
27Katarina SundelinMellankort Orang (31)54:11+19:5513:32
Lena SwartzMellankort Orang (31)ej godkänd
Nils SwartzMellankort Orang (31)ej godkänd
Axel BrattMellan Svart (19)utgått
Anders HåkanssonMellan Svart (19)utgått

Ronneby OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Elisabet JannerKort Gul (8)47:04+15:1415:41
13Magnus GraadMellan Svart (19)56:55+16:249:29

Stigmännen Karlshamns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Christian LindblomKort Gul (8)40:42+8:5213:34

Tullinge SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Magnus GlänneforsLång Svart (6)1:26:11+18:588:37

Växjö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Louise LundgrenMellan Svart (19)41:09+0:386:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!