Officiell resultatlista för Midvinterduell etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Midvinterduell etapp 2
Arrangörsorganisationer: Björkfors GOIF / Linköpings OK
Datum: onsdag 11 december 2019

Klasser: Visa alla | Kort dam | Kort herr | Mellan dam | Mellan herr | Lång dam | Lång herr

Kort dam

2 960 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen LindforsBjörkfors GOIF26:388:59
2Moa PihlströmOK Roxen26:51+0:139:04
3Lena MolinBoxholm-Mjölby OL32:42+6:0411:02
4Anna HultmanBjörkfors GOIF56:19+29:4119:01

Kort herr

2 960 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid SvenssonBjörkfors GOIF21:157:10
2Elis BönnerBjörkfors GOIF22:53+1:387:43
3Joel FrodinOK Roxen26:37+5:228:59
4Tommy GustafssonBjörkfors GOIF27:02+5:479:07
5Joakim FornanderOK Roxen27:10+5:559:10
6Rolf JohnssonBjörkfors GOIF27:24+6:099:15
7Christer LindellLinköpings OK31:23+10:0810:36
8Gustaf KullbergBjörkfors GOIF31:34+10:1910:39
9Patric MolinBoxholm-Mjölby OL32:35+11:2011:00
10Per ÖbergBjörkfors GOIF35:27+14:1211:58
11Patrik SvenssonBjörkfors GOIF56:21+35:0619:02

Mellan dam

5 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL50:339:57
2Malva EvebornOK Roxen1:03:57+13:2412:35
3Monika EdstamLinköpings OK1:08:52+18:1913:33
Anna KullbergBjörkfors GOIFej godkänd

Mellan herr

5 080 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders LillieströmOK Roxen43:058:28
2Henrik MarmelidOK Roxen44:41+1:368:47
3Anders KnutssonLinköpings OK46:34+3:299:10
4Johan FrodinOK Roxen46:50+3:459:13
5Ola SvärmOK Roxen47:16+4:119:18
6Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL48:13+5:089:29
7Per GuståsLinköpings OK57:04+13:5911:14
8Albin KjellbergBjörkfors GOIF57:40+14:3511:21
9Markus KleinBjörkfors GOIF1:02:42+19:3712:20
Ludvig EronnLinköpings OKej start

Lång dam

7 910 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna WehlinLinköpings OK1:07:048:28
2Fanny AsketunOK Roxen1:09:23+2:198:46
Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Alva OlssonLinköpings OKej godkänd

Lång herr

7 910 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Algirdas BartkeviciusOK Denseln50:346:23
2Kristoffer TengrothSundbybergs IK54:45+4:116:55
3Jonas AxénMotala AIF OL54:52+4:186:56
4Pontus LindblomOK Roxen55:00+4:266:57
5Marcus JanssonGarphyttans IF55:35+5:017:01
6Peter OlinLinköpings OK58:40+8:067:25
7Oskar HöglundMotala AIF OL59:08+8:347:28
8Maxime BonneauLinköpings OK59:37+9:037:32
9Erik MartinssonLinköpings OK1:00:14+9:407:36
10Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:01:42+11:087:48
11Bertil EronnLinköpings OK1:04:19+13:458:07
12Malte EvebornOK Roxen1:04:45+14:118:11
13Johan AllardLinköpings OK1:04:49+14:158:11
14Christian EnbergLinköpings OK1:05:16+14:428:15
15Erik BacktemanLinköpings OK1:05:34+15:008:17
16Robert SvenssonBjörkfors GOIF1:08:33+17:598:39
17Erik HelanderOK Roxen1:11:07+20:338:59
18Nils NedforsOK Roxen1:21:10+30:3610:15
Victor JiglundLinköpings OKutgått
Oskar DanielsAttunda OKej start
Mathias HallménOK Denselnej start
Niklas OlssonLinköpings OKej start
Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!