Officiell resultatlista för Malmö Parkorientering etapp 4 Kroksbäck Hylliebadet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Malmö Parkorientering etapp 4 Kroksbäck Hylliebadet
Arrangörsorganisation: Malmö OK
Datum: tisdag 14 juli 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20

D21

3 475 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn LindblomMalmö OK25:247:18
2Nuray GünerMalmö OK25:46+0:227:24
3Sara BengtssonMalmö OK26:09+0:457:31
4Ann-Louise JohanssonMalmö OK27:16+1:527:50
5Hanna Kryh ÖbergMalmö OK27:25+2:017:53
6Malin MalmbergMalmö OK27:33+2:097:55
7Anna SöderströmMalmö OK28:14+2:508:07
8Frida MalmbergMalmö OK31:30+6:069:03
9Therese DoMalmö OK34:52+9:2810:02
10Annika ØstbyMalmö OK35:45+10:2110:17
11Carina JönssonMalmö OK37:24+12:0010:45
12Berit SchannongMalmö OK37:33+12:0910:48
13Margareta KristenssonMalmö OK39:48+14:2411:27
14Anna-Karin GustavssonMalmö OK40:24+15:0011:37
15Veronica BladhMalmö OK56:45+31:2116:19
Gunnel NilssonMalmö OKej godkänd
Lena MagnussonMalmö OKej godkänd
Jenny LindblomMalmö OKej godkänd
Lena PerssonMalmö OKej start

H21

3 475 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emanuel StridMalmö OK19:045:29
2Henrik LindblomMalmö OK20:20+1:165:51
3Fredrik Kryh ÖbergMalmö OK21:37+2:336:13
4Jonathan SchurmannMalmö OK22:26+3:226:27
5Pär RingströmMalmö OK26:27+7:237:36
6Anders NilssonMalmö OK27:25+8:217:53
7Jan JönssonMalmö OK27:31+8:277:55
8Jesper PerssonMalmö OK29:03+9:598:21
9Mats HåkanssonMalmö OK30:06+11:028:39
10Bo PaxbyMalmö OK30:27+11:238:45
11Stein ØstbyMalmö OK33:02+13:589:30
12Mauritz RahnastoMalmö OK34:04+15:009:48
13Alexander StridMalmö OK37:58+18:5410:55
14Kaare HanssonMalmö OK39:17+20:1311:18
15Lars-Göran NilssonMalmö OK40:28+21:2411:38
16Benny JohanssonMalmö OK41:18+22:1411:53
17Håkan BrostMalmö OK43:21+24:1712:28
18Gert OlssonMalmö OK56:13+37:0916:10
19Rikard StreijffertMalmö OK1:06:48+47:4419:13
20Ingemar TuressonMalmö OK1:27:19+1:08:1525:07
Lennart NilssonMalmö OKej godkänd
Jens KatebMalmö OKej godkänd
Arne GustafssonMalmö OKej godkänd
Håkan NilssonMalmö OKej godkänd
August SandgrenMalmö OKej godkänd

H20

3 475 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Love PerssonMalmö OK19:495:42
Arvid Kryh ÖbergMalmö OKej start
Axel Kryh ÖbergMalmö OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!