Officiell resultatlista för Motions-OL v36

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL v36
Arrangörsorganisationer: Lindebygdens OK / Örebro OF
Datum: torsdag 3 september 2020

Klasser: Visa alla | Kort-korta | Korta | Mellan | Långa

Kort-korta

1 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Asta SjöbergLindebygdens OK18:0912:06
2Samuel ErikssonOK Letstigen22:32+4:2315:01
3Bo CarlssonOK Tisaren30:07+11:5820:04
4Maj-Britt LovangHagaby GoIF Örebro31:45+13:3621:10
5Monica ThybeckLindebygdens OK51:04+32:5534:02
6Per ThybeckLindebygdens OK51:07+32:5834:04

Korta

2 500 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig NilssonOK Djerf32:4413:05
2Anna-Lena LundellStora Tuna OK34:14+1:3013:41
3Kjell LarssonOK Alferna40:02+7:1816:00
4Monica AronssonOK Alferna40:57+8:1316:22
5Thomas JohanssonAlmby IK41:46+9:0216:42
6Stig LarssonHagaby GoIF Örebro42:04+9:2016:49
7Gert NordstenLaxå OK42:30+9:4617:00
8Gunilla Hvatz-LarssonHagaby GoIF Örebro43:10+10:2617:16
9Roland RohdeFellingsbro GOIF43:27+10:4317:22
10Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK46:58+14:1418:47
11Anna DahlLaxå OK48:44+16:0019:29
12Torsten BergstenGarphyttans IF52:26+19:4220:58
13Lena LindgrenOK Järnbärarna53:02+20:1821:12
14Roger GustafssonOK Tisaren54:35+21:5121:50
15Ethel NordLindebygdens OK55:32+22:4822:12
16Marianne DahlbergOK Alferna56:18+23:3422:31
17Karl EkströmOK Alferna57:22+24:3822:56
18Evy EkströmOK Alferna1:00:36+27:5224:14
19Anders SjögrenHagaby GoIF Örebro1:11:23+38:3928:33
Lars BroströmDegerfors OKej godkänd
Bengt HolgerssonOK Tisarenej godkänd
Birgitta BjörkKFUM Örebro OKej godkänd
Inger LjungströmOK Djerfutgått

Mellan

3 500 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Weine FredrikssonKFUM Örebro OK35:1010:02
2Ulf NordzellOK Djerf35:33+0:2310:09
3Morgan SvenssonOK Tisaren39:14+4:0411:12
4Roland NordLindebygdens OK41:29+6:1911:51
5Kenneth KarlbergHagaby GoIF Örebro41:38+6:2811:53
6Per-Åke HullAlmby IK43:50+8:4012:31
7Christer NälemarkOK Djerf44:09+8:5912:36
8Robert LarssonHagaby GoIF Örebro44:14+9:0412:38
9Kjell BlomkvistHagaby GoIF Örebro45:21+10:1112:57
10Runo JohanssonKristinehamns OK45:42+10:3213:03
11Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro47:40+12:3013:37
12Gert IngvarssonLindebygdens OK47:54+12:4413:41
13Per SundbergStora Tuna OK49:20+14:1014:05
14Stig AnderssonAlmby IK51:33+16:2314:43
15Mona HullAlmby IK51:45+16:3514:47
16Leif HjulströmOK Milan52:39+17:2915:02
17Lars KarlssonAlmby IK54:09+18:5915:28
18Bo HöökOK Tisaren55:18+20:0815:48
19Ragnar ErikssonOK Hedströmmen56:16+21:0616:04
20Bengt Åke HolgerssonOK Tisaren58:16+23:0616:38
21Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK1:00:16+25:0617:13
22Olle HäggbomKFUM Örebro OK1:01:20+26:1017:31
23Maud MossbergOK Järnbärarna1:04:23+29:1318:23
24Elisabeth ErikssonOK Milan1:13:41+38:3121:03
25Per GustavssonOK Roxen1:14:16+39:0621:13
26Nils-Erik LovangHagaby GoIF Örebro1:15:02+39:5221:26
27Maja-Stina GustavssonOK Roxen1:29:46+54:3625:38
Ove JohanssonOK Järnbärarnaej godkänd

Långa

4 600 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik BlomRehns BK31:526:55
2Sofia CarlssonLindebygdens OK41:41+9:499:03
3Lars-Åke WallOK Tisaren41:42+9:509:03
4Mats NylinOK Tisaren41:55+10:039:06
5Lars PerssonHagaby GoIF Örebro42:09+10:179:09
6Tomas VidfeltLindebygdens OK44:19+12:279:38
7Anders RobertssonAlmby IK44:21+12:299:38
8Göran AnderssonOK Tylöskog45:00+13:089:46
9Mickael GöranssonAlmby IK49:12+17:2010:41
10Eje DahlLaxå OK49:36+17:4410:46
11Hans-Olof CarlsénHagaby GoIF Örebro49:46+17:5410:49
12Bo PerssonAlmby IK52:59+21:0711:31
13Barbro IsakssonOK Tisaren55:55+24:0312:09
14Håkan MossbergOK Järnbärarna56:08+24:1612:12
15Bo MagnussonKFUM Örebro OK1:00:39+28:4713:11
16Lennart LindgrenOK Järnbärarna1:02:28+30:3613:34
17Håkan SvenssonAlmby IK1:02:47+30:5513:38
18Ann-Britt GöranssonAlmby IK1:03:43+31:5113:51
19Lennart LundhOK Tisaren1:06:38+34:4614:29
Håkan CarlssonKFUM Örebro OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!