Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H50 Motion

4 490 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Bjørn Sverre GulheimKolbotn & Skimt OL43:55
2Anders HanssonStorviks IF48:28+4:33
3Lars MandahlOK Linné48:55+5:00
4Anders S NybergSäterbygdens OK49:37+5:42
5Erik PetersonÄlvdalens IF OK51:04+7:09
6Kjell SvenssonOK Älme52:18+8:23
7Micael ElmbladBredaryds SOK52:30+8:35
8Bjorn NordvikKolbotn & Skimt OL52:41+8:46
9Peter DombyOK Stigen52:54+8:59
10Niclas RisbergGarphyttans IF55:38+11:43
11Bernt-Olof GustafssonTäby OK56:42+12:47
12Dan JosefssonOK Roxen56:47+12:52
13Ove PetterssonÄlvdalens IF OK58:08+14:13
14Markus LeimgruberOLK Fricktal58:27+14:32
15Magnus FredrikssonNyköpings OK59:36+15:41
16Leif MörkforsJärfälla OK1:00:21+16:26
17Jan Petter OpedalMelhus IL1:00:33+16:38
18Börje ÖbergOK Skogshjortarna1:00:58+17:03
19Ingemar HedinEksjö SOK1:01:23+17:28
20Mats KarlssonGOIF Tjalve1:01:24+17:29
21Sören SvenssonIFK Brattfors1:01:43+17:48
22Peter SwalanderIF Hallby SOK1:02:07+18:12
23Vesa VilppulaIFK Brattfors1:05:07+21:12
24Sven-Arne BengtssonOK Nackhe1:06:02+22:07
25Tony GullqvistVästvärmlands OK1:06:51+22:56
26Erik HanssonOK Roxen1:08:04+24:09
27Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK1:09:10+25:15
28Are NjåsteinIL Tyrving1:09:35+25:40
29Ansgar SimonssonSundbybergs IK1:10:25+26:30
30Peter SvahnEksjö SOK1:10:37+26:42
31Esko LeinonenOK Kolmården1:10:40+26:45
32Thomas HenryssonTibro OK1:12:51+28:56
33Jörgen LarssonOK Dacke1:15:00+31:05
34Bengt MellinSundbybergs IK1:15:38+31:43
35Johan RosénOK Södertörn1:15:56+32:01
36Arto AlnehällTäby OK1:17:41+33:46
37Mikael BomanLustens OK1:18:14+34:19
38Roland NilssonSkåneslättens OL1:22:46+38:51
39Göran JuhlinGagnefs OK1:26:05+42:10
40Göran RylanderSkåneslättens OL1:26:21+42:26
41Torbjørn BarikmoKongsberg OL1:30:47+46:52
42Kaspar ZoellyOLG Stäfa1:35:18+51:23
43Arild KirkebøenHalden SK1:44:58+1:01:03
43Daniel LundströmUmedalens IF1:44:58+1:01:03
45Mats WallinTäby OK1:46:29+1:02:34
46Ante ErikssonVallentuna-Össeby OL2:20:41+1:36:46
Luismar de AvançoCuritiba-PRej start
Johan HjertströmFK Friskus-Varbergej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!