Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Tyr

99 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Henric BrohedeH45 (1091)45:566:57
1Malin NymanD18 Elit 2 (180)1:02:4711:06
3Sixten WestlundH55 (674)47:25+4:478:37
3Lena GranefeltD65 (270)52:35+2:5813:59
3Lars GranefeltH65 (687)50:11+5:0810:27
3Thomas HollowellOpen 11 (267)50:22+7:529:12
4Erik HögkvistChallenge H 10 (182)59:05+6:075:59
5Lotta RansjöD50 (573)45:49+4:4310:45
5Anders LindbergChallenge H 10 (182)59:06+6:085:59
6Johan KensbyChallenge H 5 (174)35:07+3:276:44
7Karin Creutzer BlomgrenD70 Kort (205)1:02:04+10:4221:02
8Linda TakeD40 (349)54:21+3:3810:15
8Emma BergmanD18 Elit 2 (180)1:10:53+8:0612:32
8Malin JonssonD35 (137)1:00:58+9:4710:01
8Karin MoodhD55 Kort (290)48:53+8:1215:16
10Mathias SwartzH40 Motion (326)1:02:54+10:54
11Catarina HögkvistD50 Kort (561)38:22+3:0911:54
12Niclas MobergChallenge H 5 (174)38:45+7:057:26
12Olov ÖströmH60 (688)57:35+9:5311:13
13Jan-Olof StohmH65 Motion (167)54:23+17:4314:41
13Bengt JohanssonH50 Kort (970)42:55+6:279:05
14Nial SimesChallenge H 5 (174)41:16+9:367:55
14Eva AlbinssonD40 (349)57:24+6:4110:49
14Oskar NymanH15 (748)46:03+5:008:27
14Johanna HoltetChallenge D 5 (211)47:42+11:579:09
16Mikael TakeChallenge H 10 (182)1:08:13+15:156:54
16My WestlundD21 (742)1:06:00+7:329:35
16Sten LeanderssonH50 (1174)54:20+8:478:44
17Malin LeanderssonD21 (742)1:06:06+7:389:36
18Sofie GustavssonD21 (742)1:06:11+7:439:37
19Eva TrangiusD65 Kort (313)59:30+17:2419:11
22Magnus AlbinssonH45 (1091)53:12+7:168:03
25Elsa AlbinssonD13 (696)45:07+11:3511:15
25Elisabeth ÖströmD55 (418)1:02:12+15:4715:16
28Märta Ransjö ZanderD18 Elit (557)1:04:09+12:2510:14
28Emma LundqvistChallenge D 5 (211)55:11+19:2610:35
29Leif SandahlH55 Kort (500)53:00+16:1011:59
29Arvid ErikssonH10 (896)20:42+6:058:16
30Lovisa MartinssonD18 Elit (557)1:04:33+12:4910:18
32Annika LeanderssonD55 (418)1:05:09+18:4416:00
33Per BengtssonOpen 8 (1444)43:00+16:159:17
34Mats KensbyH55 Kort (500)55:12+18:2212:29
35Johannes AronssonOpen 4 (718)54:36+16:0711:26
35Johan WikströmH21 Elit 2 (473)1:54:25+20:558:56
36Rudi OlvenmyrPre-Elit (320)0:28+0:220:02
37Nicolina MobergD13 (696)48:59+15:2712:12
39Barbro ZetterlingD55 Motion (243)1:14:50+36:2624:08
39Karin NymanD45 Kort (805)49:19+14:1813:51
42Marie ZetterlingD21 Motion (232)1:38:35+52:3923:11
43Jan GustafssonOpen 7 (1596)40:04+14:1311:51
44Erik RåbergH35 (257)2:14:40+1:14:3916:27
46Lydia MartinssonD21 (742)1:13:08+14:4010:37
47Eva BjörkmanPre-Elit (320)1:15+1:090:07
48Mikael AlfredssonOpen 6 (532)1:31:22+39:1115:29
48Erika AhlqvistD18 (289)1:40:17+49:2819:17
48Ingrid KensbyD55 (418)1:16:51+30:2618:52
49Emma AlfredssonD10 (800)25:52+10:0710:43
50Johanna AlfredssonOpen 6 (532)1:31:34+39:2315:31
50Pär NymanH50 (1174)1:00:15+14:429:41
51Per HögkvistH50 Kort (970)49:41+13:1310:31
53Örjan BeckiusOpen 9 (748)1:14:43+24:529:49
57Hanna GustavssonD20 Elit (466)1:23:14+23:4911:21
57Lars AnderssonH50 Kort (970)51:05+14:3710:49
59Ann-Sofie HultsvedD50 Kort (561)56:30+21:1717:32
70Emil WikströmH21 Kort (1049)1:14:55+26:159:48
71Marcus BeckiusH18 Elit 2 (490)1:25:04+29:4811:37
74Leif MartinssonH55 Kort (500)1:16:13+39:2317:14
74Rebecca TakeD12 (696)32:51+13:2310:27
75Anton JonssonH10 (896)25:54+11:1710:21
78Linn AnderssonD11 (567)40:51+18:1613:05
80Björn FogelbergH55 Kort (500)1:22:09+45:1918:35
82Linda GustafssonD16 (684)1:07:36+24:1214:08
83Simon AlbinssonH11 (688)38:03+16:0912:14
84Elin Ransjö ZanderD18 Elit (557)1:18:03+26:1912:28
84Anton UddH21 Kort (1049)1:19:39+30:5910:25
90Richard TakeH14 (754)48:44+23:0511:41
94Anna Weckner WestlundD50 (573)1:39:17+58:1123:18
104Gustav NilssonU1 (1370)22:59+9:3611:50
107Amanda AlfredssonD12 (696)39:13+19:4512:29
110Erik SimesH50 (1174)1:11:17+25:4411:27
121Jens ÖströmH21 Kort (1049)1:28:32+39:5211:35
126Viktor AlfredssonH15 (748)1:45:33+1:04:3019:24
131Oscar AnderssonH10 (896)36:37+22:0014:38
132Christer HällmanOpen 5 (2110)56:27+26:1715:48
135William HollowellOpen 7 (1596)51:18+25:2715:10
142Tobias HällmanH12 (772)57:12+40:2417:20
154Mikael KullinH50 Kort (970)1:15:26+38:5815:58
183Mattias PerssonH40 Kort (1099)1:34:21+52:0815:43
186Bernt NilssonH50 Kort (970)1:44:49+1:08:2122:12
187Ida HyvönenOpen 7 (1596)56:52+31:0116:49
194Jerker AnderssonH40 Kort (1099)1:40:36+58:2316:46
199Håkan AhlqvistH45 Kort (1390)1:24:00+46:2416:34
303Helene HällmanOpen 5 (2110)1:17:46+47:3621:47
Jessica NilssonD20 Elit (466)ej godkänd
Jesper AlfredssonH20 Elit (540)ej godkänd
Gustav PermanOpen Challenge 10 (221)ej godkänd
Marcus HällmanH10 (896)ej godkänd
Johan GustafssonH18 Elit 2 (490)ej godkänd
Carola KarlssonD55 Kort (290)ej godkänd
Börje RåbergH70 (594)ej start
Sara FogelbergD16 Kort (129)ej start
Mia GyllenbergD45 (744)ej start
Christian HedqwistH21 Kort (1049)ej start
Ola IsakssonH50 Kort (970)ej start
Wilma JonssonInskolning (1036)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!